21.08.2019 Çarşamba Nöbetçi Eczane Listesi

21 Ağustos 2019 Çarşamba 00:00

21.08.2019 Çarşamba Nöbetçi Eczane Listesi

 

 

Yorumlar

”Türk İş Yine Yaptı Yapacağını”!!

12 Ağustos 2019 Pazartesi 23:07

”Türk İş Yine Yaptı Yapacağını”!!

Hep boş konuşuyor ,hayal satıyorsunuz ;işçileri üye yapabilmek adına yalan söylüyorsunuz.

Zonguldak Hak İş Konfederasyonu ve Hizmet İş Sendikası Başkanı Güven Kaya işçileri temsil edebilecek insanlarda omurga çok önemlidir diyerek başladığı konuşmasında ;

“Daha iki gün önce Hükümetin verdiği zam oranını ASLA KABUL ETMEYECEKLERİNİ ve GREV KARARI ALACAKLARINI dile getiren Türk İş Genel Başkanı Ergün Atalay ne oldu da bugün çark ederek Hükümetin dediğini kabul etti.

Hani siz herşeye muhalefettiniz, hani siz masaya yumruk falan vuruyordunuz. Yazıklar Olsun!!!


Hükümetin teklif ettiği %7 ve %5 lik zam teklifini kabul edilemez diyenler Grev yapacağız diyenler ne oldu da %8 ve %4 e imza attılar.


696 KHK ile kadro alanlar işçileri neden çerçeve sözleşmeye dahil etmediniz. 3000 tl üzerinde maaş alan eski işçiler için ekranlara çıkıp grev yaparız diyen sevgili başkan asgari ücretle çalışan 696 KHK işçiler için grev yaparız demediniz.


Anlaşılan o ki sizin ve sizin zihniyetinizde olanlar icin asgari ücretle kadroya geçen işçilerin maaşları kabul edilebilir.


Sizin için bu işçiler hiçbir anlam ifade etmiyor.


Yine herzaman yaptıgınızı yaptiniz tribünlere oynayarak insanları kandırdınız.
Siz ve sizin zihniyetiniz gercekten işçi temsilcisi misiniz.Yıllardır hem çaldınız hem oynadınız hep davulda sizdeydi tokmakta .
Bizi siz temsil etmiyorsunuz.


Siz Size verilen rolü oynuyorsunuz.


Diyecek söz yok sadece yazıklar olsun”!!!

 

Hak İş Konfederasyonu ve Hizmet İş Sendikası Zonguldak İl Başkanı

Güven Kaya 

 

Hükümet ile TÜRK-İŞ, kamu işçisinin 2019-2020'deki mali ve sosyal haklarını belirleyen 2019 Dönemi Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmesi üzerinde anlaştı.

Ücreti 3 bin 500 TL'nin altındaki işçiye 150 TL iyileştirme, tüm işçilere bu yıl için %8+%4, 2020 için %3+%3 ve enflasyon farkı oranında zam yapılacak.

 

 

Yorumlar

Binali Yıldırım’ı Akçakocada Melih Gökçek karşıladı

12 Ağustos 2019 Pazartesi 22:34

Binali Yıldırım’ı Akçakocada Melih Gökçek karşıladı

SON BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM KENDİSİNİ KARŞILAYAN ÇOCUKLARA BAYRAM HARÇLIĞI VERİRKEN TEREDDÜT ETTİ. YÜZ LİRA VERMEMEK İÇİN CEPLERİNİ KARIŞTIRDI.

BİNALİ YILDIRIM HARÇLIK VERİRKEN ZORLANDI

 Kurban Bayramı'nı geçirmek üzere Akçakoca'ya gelen Binali Yıldırım, kendisini çiçekle karşılayarak elini öpen çocuklara bozuk para vermek için ceplerini aradı. Çocukların elini öpmesi üzerine , bayram olduğunu hatırlayan Yıldırım, cebindeki elli liralar yerine bozuk para vermek için bir süre ceplerini karıştırdı. Bir kaç saniyeliğine eşiyle göz göze gelen Yıldırım'ın yardımına Düzce Milletvekili Fahri Çakır yetişti.

 

Çakır'ın imdada yetişerek vermek istediği paranın da elli lira olduğunu fark eden Binali Yıldırım, Çakır'ın yardım talebini geri çevirerek cebindeki elli liraları çocuklara takdim etti. 

SABAH SAATLERİNDE AKÇAKOCA'YA GELEN SON BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM VE EŞİNİ NEVİ-MELİH GÖKÇEK KARŞILADI

 

18 Temmkuz'da yaşadığımız sel felaketi sonrasında Akçakoca'nın daha da kötüye giden ekonomisini canlandırmak ve yaraları sarmak amacıyla Düzce Milletvekili Ayşe Keşir tarafından sosyal medyada başlatılan #HaydeAkcakocaya kampanyasına olumlu cevap vererek Kurban Bayramı'nı geçirmek üzere ilçemize teşrif eden Binali Yıldırım ve eşini Nevin-Melih Gökçek çifti Melenağzı Köyü'nde bulunan yazlıklarında ağırladı.

Sabah kahvaltısının ardından siyasi zirve toplantısına dönüşen sofrada, afet sonrası ilçenin sorunları ele alındı. Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz'ın bir dosya ile istirak ettiği toplantıda, belediyenin selde en çok zarar gören kurum olduğuna dikkat çekti. 

Binali Yıldırım, beraberindeki heyet ile Uğurlu ve Esmahanım köylerine geçerek zarar gören vatandaşlarla sohbet etti. Devletin yaraları sarmak adına her türlü çabayı göstereceğinden emin olunmasını isteyen Yıldırım, konuyla bizzat ilgileneceğini, vatandaşların içinin rahat olmasını istedi.

Yorumlar

ALAPLIDAKİ FINDIK FABRİKASINI ÖRGÜT MÜ YAKTI?

12 Ağustos 2019 Pazartesi 16:19

ALAPLIDAKİ FINDIK FABRİKASINI ÖRGÜT MÜ YAKTI?

 

Az önce bir örgüt tarafından yapılan açıklama doğruyu  mu anlatıyor ?

Fabrika sahibi elektrik kontağından yangının çıktığı yönünde görüş bildirirken ismi duyulmayan örgütün bu yangını üstlenmesi düşündürücü .. 

Örgütün YANGIN oyunu…

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde 6 Ağustos’ta Erçal Fındık fabrikasında çıkan yangını ismini duyurmak isteyen bir terör örgütünün üstelendiği iddia edildi. Örgütün yangını kendilerinin çıkarttığını ve eylemi üstlendikleri haberi örgüte yakın bir internet sitesinden duyururken, Fabrikada bilir kişi tarafından yapılan incelemede yangının elektrik kontağından çıktığı belirlendi.

Alaplı’da 6 Ağustos tarihinde Erçal Fındık fabrikasında yaşanan ve fabrikanın büyük bölümünün zarar gördüğü yangını ismi yeni duyulmaya başlayan bir terör örgütü tarafından çıkarıldığı iddia edildi. Yangını örgüt üyelerinin çıkarttığı iddiasını ise örgüte yakın bir internet haber sitesi duyurdu. Yangının çıkış sebebi ise İtfaiye ekipleri ve bilir kişi incelemesi sonucu elektrik kontağından çıktığı belirlendi.

 

Yorumlar

Posbıyık’a dinlen diyen gazeteciler ona yetişemedi !!

11 Ağustos 2019 Pazar 22:21

Posbıyık’a dinlen diyen gazeteciler ona yetişemedi !!

Seçimden önce yaşına dil uzatan gazeteciler Posbıyık’ın etrafında çöreklenmeye kalksada hızına yetişemediler !!!

Halkımızla bayramlaştık.

Birlik, beraberlik içerisinde, kırgınlıkların ve dargınlıkların unutulduğu sağlık dolu nice bayramlar diliyorum.

Kaymakam İsmail Çorumluoğlu Başkanlığındaki ilçe protokolüyle birlikte Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaret ettik ve Emniyet Müdürü Ferdi Kuyu’nun şahsında polislerimizin bayramını kutladık.

 

Kaymakam İsmail Çorumluoğlu Başkanlığındaki ilçe protokolüyle birlikte Jandarma Komutanlığı’nı ziyaret ettik ve komutan Erkan Bülbül’ün şahsında askerlerimizin bayramını kutladık.

 

Kurban Bayramı’nı hastanede geçirmek zorunda kalan hastalarımızı ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Tüm hastalarımıza şifa diliyor, bayramda görevi başındaki tüm çalışanlara şükranlarımı sunuyorum.

Bayramın ilk günü Huzurevi sakinlerimizi ziyaret ederek ellerini öptük, hayır dualarını aldık. Kendilerine sağlıklı uzun ömürler diliyorum.

Yorumlar