2 Belediye Başkanı suya zam yok dedi Peki Uysal bey ne yaptı

6 Aralık 2018 Perşembe 14:09

2 Belediye Başkanı suya zam yok dedi Peki Uysal bey ne yaptı

Belediyede hizmet alma Birimi olarak ne geçiyor? Tanıș,Akraba, Halk, Kere, Kadar...??

3 farklı Belediye. 

3 farklı karakterli Belediye Başkanı 

Peki Aradaki fark ne ? 

Ve Belediye başkanlarının gözünde halk ne belediyecilik ne ? 

Önce bir fıkra ile başlamak istiyorum . 

Ukrayna'da öğretmen öğrencilere para birimlerini sormaktadır.

Öğretmen: "Almanya," der.

Öğrenciler hep bir ağızdan: "Euro" derler.

Öğretmen: "Amerika," der.

Öğrenciler hep bir ağızdan: "Dolar" derler. Öğretmen: "İngiltere," der.

Öğrenciler hep bir ağızdan:"Sterlin"derler.

Öğretmen: "Türkiye" der.

Öğrencilerden ses çıkmaz.

Öğretmen bir daha sorar.

Öğrencilerden biri "kere" der.

Öğretmen şaşırır oğlum nerden çıkardın onu,der.

Öğrenci: "gecen sene ablam Turkiye ye tatile gitti ve geldiğinde iki "kere" verdim palto aldım, bir "kere" verdim Çanta aldım, bir "kere" verdim pantalon aldım, üç "kere" verdim dönüş bileti aldım" diyordu.

ŞİMDİ AŞAĞIDA 3 BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI VAR BAKALIM EREĞLİNIN İŞLEYİŞ ANLAYIŞI NE? 

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin ne dedi ? 

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, 2019 yılında suya ve katı atık bedeline zam yapmama kararı aldıklarını bildirdi. Alaplı Belediyesi Aralık ayı meclis toplantısında konuşan Başkan Tekin, Belediye olarak 2018 yılı su ve katı atık bedeli fiyatlarının 2019’da da geçerli olması kararı alacaklarını söyledi.

Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz ne dedi?

Enflasyonla Mücadele Kapsamında 2019 yılında su ücretlerine zam yapmama kararı aldı. Başkan Yılmaz yaptığı açıklamada; “Ülkemize yönelik oynanan ekonomik ve türlü oyunlara karşı Kozlu Belediyesi olarak milletimizin ve devletimizin daima yanında olduğumuzu bir kez daha ifade etmek istiyorum. Kozlulu hemşerilerimizin ekonomilerine biraz katkı sağlamak ve Enflasyonla mücadele kapsamında 2019 yılı için suya zam yapmama kararı aldık dedi . 

Kdz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ne dedi? 

Peki Akil hocalarını harfiyatçı, inşaatçılardan seçen Uysal Halkına icirdigi bulanık suyundan ötürü hangi kanunu çıkardı.?

Uysal bey Kaç aydır Memba suyu diye bizlere kaptırdığı bulanık suya zam yok diyemeyip yine birilerine güneş olma para kazandırma peşinde ... 

Mecliste konu neydi?

Mecliste son konu olarak ise ilçenin çeşitli bölgelerinde bulunan mülkiyeti belediyeye ait yoldan ihdas parsellerin satış veya takasına ilişkin talepler değerlendirildi.

Bu kapsamda Ömerli’de 45 metrekarelik, Kırmacı’da 7,41 metrekarelik ve 26 metrekarelik iki parsel, Sarıkorkmaz Mahallesinde 18 ve 93 metrekarelik iki parsel ve Kepez’de 76 metrekarelik parsellerin bitişikteki parsel maliklerine satışı meclise katılan üyelerin oybirliğiyle kabul edildi. Aynı madde kapsamında Kepez’de bulunan 197 metrekarelik bir parselin bitişikteki parsel malikine satışı ise CHP’li üyelerin kararın alındığı imar komisyonu toplantısında bulunmayışı öne sürülerek, CHP’li üyeler tarafından bilgi istendi.

Bilginin verilmesinin ardından yapılan oylamada, bu parselin bitişikteki parsel malikine satışı CHP’li üyelerin red oyuna karşılık, AK Partili üyelerin kabul yönünde kullandığı oylarla, oy çokluğuyla kabul edildi.

ŞİMDİ MERAK EDİYORUZ VE HALK ADINA SORUYORUZ  ..

HER BELEDİYE BAŞKANININ AMACI ÖNCELİKLE EKONOMİK SEBEPTEN DOLAYI HALKI RAHATLATMAK İKEN UYSALIN NİYE İŞİ GÜCÜ IMAR.,PARSEL TAKASLARI.  

Yani fıkradaki gibi Ereğlinin hızmet alma  birimini bilen var mı?

Yoksa KERE Mİ YADA KADAR MI ? 

Yorumlar

EVİNDE ÖLÜ BULUNDU

5 Aralık 2018 Çarşamba 15:30

EVİNDE ÖLÜ BULUNDU
Yorumlar

Posbıyık'tan O PARTİYE Umut YOK

5 Aralık 2018 Çarşamba 13:12

Posbıyık'tan O PARTİYE Umut YOK
Yorumlar