2 Y.F PATLAMA SONRASI SON DAKİKA BİLGİLERİ !

2 Haziran 2019 Pazar 18:00

2 Y.F PATLAMA SONRASI SON DAKİKA BİLGİLERİ !

Dünkü her gazetenin yazıp bizim yazmadığımız patlama haberini birde bizden dinlemek istersiniz diye kaleme aldık . Maksadımız bak yazarım değil bilakis sermayeye can veren şirketimize zarar vermeden yol gösterip dışarıdaki insanlarada olayları net anlaşılır dilde göstermekten ibarettir .

Kaza küçük bir kaza değildir başta belirteyim.

Canı yanan Ve yaralanan iki arkadaşta işçi değil bilakis Formen ve mühendistir .

Olayın oluşumu :

Döküm ağzına oksijen borusu koyularak  fırının içine oksijen verilir.

Kontrol amaçlı bir Formen bir mühendis döküm ağzına bakarken içeri verdikleri oksijen borusu patlıyor .

Patlama İLE birlikte Ortalık cehennem yerine dönüyor .

Patlamada mühendis sırtından yanarak hafif şekilde yaralanıyor Ve ayakta tedavi olarak taburcu ediliyor .

Hasan Akbaş adındaki Formen ise alevlerin içinde kalıyor kendini açık alana zor atıyor ,olay yerine koşan personelin yardımı İLE üzerine su dökülüp ,elbiseleri çıkartılıyor Ve bu arada sağlıkçılara haber veriliyor .

Ambulans gelene kadar formenin  yüzüstü yatarak bekletildiği ve ilk görüntünün arka bölümünün topuktan enseye kadar 2 ve 3 derece yanıklarla dolu olduğudur .

Haber verilen sağlık ekipleri gelene kadar vardiya formeni Hasan Akbaş´ın yerde dua ettiği ve “çocuklarıma kim bakacak “diye arkadaşlarına söylediği kaygı dolu sözler gözlerden kaçmamıştır .

Gelen ilk yardım ekibi Göztepe hastanesine yaralıları getirmiş ve göztepe hastanesinde yapılan gerekli kontrolün ardından Akbaş formenin durumunun ağır olduğunu görerek hastanın sevk ini Kocaeliye acil yapmış Ve hastayı Derince ilçesindeki hastaneye sevk  etmişlerdir .

Hafif yaralı Mühendis Oktay ise Erdemir Göztepe Hastanesi’ndeki kontrolünün ardından taburcu edildi.

Bugün aldığımız habere göre ağır yaralı Akbaş’ın şu anda hayati tehlikeyi atlattığı Ve yanık merkezinde tedavisine devam edildiği yönündedir .

İŞÇİ VE FABRİKA GÖZLEMCİSİ OLARAK :

Olay çok ucuz atlatılmıştır .

Olayın oluş saati hem vardiya değişimi ve öğlen 12 de gelenlerinde kahvaltı saatine denk geldiği için olay anındaki patlama en hafif şekilde atlatılmıştır.

Patlama anında yaralanan iki kardeşimize acil şifalar diliyoruz.

Patlama anında orda olmayan kardeşlerimize daha dikkatli olmaları Ve “acele edin “diyen herkesin işinin bitmesi ve  mutlu olmalarından evvel kendi canlarını düşünerek hareket etmelerini bir eski meslektaşları olarak kendilerinden rica ederim .

 

NOT :A personelinin 30 saatten sonra verilmeyen mesai parasınını unutmamak da fayda var .

Yorumlar
  • Mağdur
    6 Haziran 2019 Perşembe 09:25

    Ah var iç yarası var o fabrika iflâh olmaz.Göz yaşı var kan akan yürekler alınan ekmekler var yerle bir olacak daha.

KAZA KAZA KAZA HER YERDE KAZA !

2 Haziran 2019 Pazar 14:46

KAZA KAZA KAZA HER YERDE KAZA !

Tatilin ilk gününde kaza bilançosu... 13 ölü, 96 yaralı

 Bayram tatili nedeniyle cuma günü mesai bitimiyle çok sayıda kişi yollara koyuldu. İftar saatinin ardından yollarda yoğunluk oluşurken, yine birçok trafik kazası meydana geldi.

Cuma günü mesai bitiminden tatilin ilk günü olan 1 Haziran günü saat 18.00'e kadar meydana gelen 29 trafik kazasında 12 kişi hayatını kaybetti, 83 kişi yaralandı.

Düzce, Van'ın Erciş, Kayseri'nin Tomarza ilçeleri ile Elazığ, Balıkesir, Konya ve Karaman'da meydana gelen  kazalarda 12 kişi yaşamını yitirirken, 8 kişi yaralandı. İzmir, Kırıkkale, İstanbul, Sivas, Mardin, Aksaray, Bursa, Adıyaman, Şanlıurfa, Malatya, Tekirdağ, Kayseri ve Karabük Ve Zonguldaki kazalarda ise 79 kişi yaralandı.

Ramazan Bayramı tatilinin ilk gününde saat 18.00'dan sonra gerçekleşen 3 kazada ise 1 kişi öldü, 13 kişi yaralandı.

Böylece tatilin ilk gününde 33 kazada 14 kişi yaşamını yitirirken, 100 kişi de yaralandı. 

Yorumlar

Yılanlar evi bastı

30 Mayıs 2019 Perşembe 13:43

Yılanlar evi bastı

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde bir evin içerisinden 5 adet yılan çıktı. İtfaiye ekipleri tarafından yakalanan yılanlar zarar verilmeden doğal ortamlarına bırakıldı.

 

 

 

Yılanlar evi bastı, bir evin içinden çok sayıda yılan çıktı
 
 

Olay, Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Kurtlar köyü Merkez Mahallesi’nde yaşandı. Edinilen bilgiye göre, İsmet Öztürk ve ailesi evin içerisinde yılan görünce Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerinden yardım istedi. Kısa sürede Kurtlar köyüne ulaşan ekipler, yaptıkları araştırma sonucu yılanların yuvalandığı bölümü buldu. Evin çeşitli bölümlerine kaçmaya çalışan 5 yılan da itfaiye ekipleri tarafından zarar verilmeden yakalanırken, yeniden doğal ortamlarına bırakıldı. Ev sahibi İsmet Öztürk ise itfaiye ekiplerine teşekkür etti.

Yorumlar

PLAJLAR BAYRAM SONU HAZIR

29 Mayıs 2019 Çarşamba 23:16

PLAJLAR BAYRAM SONU HAZIR

BELEDİYE PLAJI 10 HAZİRAN’DA AÇILIYOR

Kdz. Ereğli Belediye Plajı, 10 Haziran Pazartesi gününden itibaren halkın kullanımına açılacak.  Başkan Halil Posbıyık’ın talimatıyla Belediye Başkan Yardımcısı Tayyar Mendeşilgili daire müdürleriyle birlikte plajda yapılan son hazırlıkları denetledi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, belediye plajının yapılan düzenlemelerden sonra 10 Haziran’dan itibaren halkın kullanımına açılacağını söyledi.

Başkan Halil Posbıyık’ın talimatıyla yaz sezonu öncesi belediye plajında başlatılan düzenlemelerde sona gelindi. 10 Haziran Pazartesi gününden itibaren halkın kullanımına açılacak olan plajın kumsal bölümündeki taşlar temizlenirken, sosyal tesislerde de tamirat ve bakım işleri yapıldı.

Yeni düzenlemelerin yer aldığı hazırlıklar kapsamında, soyunma kabinlerinin bakımları ve boyaları yapıldı, duş alma yerleri temizlendiŞezlong ve piknik masaları elden geçirilirken, çevre düzenlemesi ve çiçeklendirme çalışmalarına başlandı.

Belediye Başkan Yardımcısı Tayyar Mendeş, ilgili daire müdürleriyle birlikte plajda yapılan işleri yerinde takip etti. Hazırlıkların bitmek üzere olduğunu söyleyen Mendeş; “Plajdaki çalışmalarımızı 10 Haziran’a kadar yetiştireceğiz. İlgili müdürlüklerimiz kendi alanlarındaki faaliyetlerini yürütüyorlar. Halkımızın plaj tesislerimizden en iyi şekilde faydalanabilmesi için tüm hazırlıkları yapacağız. Şimdiden kazasız, belasız bir deniz sezonu diliyorum” dedi.

Yorumlar

Kızılca Köyü Camii'nde Ramazan ayı Çoskulu geçiyor.

25 Mayıs 2019 Cumartesi 10:35

Kızılca Köyü Camii'nde Ramazan ayı Çoskulu geçiyor.

Kdz Ereğli Müftülüğü Kızılca Köyü Camii'nde Ramazan ayı Çoskulu geçiyor.

Cami imam hatibi ismet BÖLÜKBAŞI'nın önderliğinde Ramazan ayının maneviyatını Yaşlısıyla genciyle Çocuklarıyla 7den 70 e yaşıyorlar.

▪︎Sabah Namazında Kur'an-ı Kerim Meali
▪︎Öğle Namazında Mukabele
▪︎İkindi Namazında Hadislerle İslam dersi
▪︎Akşam Namazı İftar davetleri ile dolu dolu geçen Ramazan günlerinde
▪︎Yatsı ve Teravih Namazları öncesinde Vaaz-ı Nasihatte bulunuyor.

▪︎Her yaş kesiminden cemaatin yoğun katılımıyla kılınan Teravih Namazı sonrasında, cemaate Tatlı, Karpuz, Lokum Şeker...vs ikramlarda bulunuluyor.

Gençler hazırladıkları Çay'ı cemaate ikram ediyorlar.
Teravih namazı sonrası Çay tadında sohbetler oluyor.

Özellikle Ramazan ayının maneviyatını ve Teravih Namazının heyecanı Çocuklara yaşatmak, minik gönüllere Camiyi, Cemaati sevdirmek adına namazdan sonra; Elbise, Oyuncak, Çorap Bayramlık Ayakkabı. Çikolata...vs hediyeler veriliyor.

Geleneksel hale gelen bu güzel etkinlik; Camiye gelen Cemaat ve İlçemiz Esnaflarının katkılarıyla 5 yıldır devam ediyor.

Kızılca Köyü Cami imam hatibi ismet BÖLÜKBAŞI Ramazan ayı etkinlikleri hakkında bizlere bilgi verdi.

Evveli Rahmet Ortası Mağfiret Sonu Cehennem ateşinden kurtuluş olan 11 ayın sultanı, mübarek Ramazan ayımızı layıkıyla değerlendirmeye gayret ediyoruz. Gayretimiz Rıza-i ilahi için.

Beş yıldır geleneksel hale gelen bu güzel etkinlikler bize ve Cemaatimize Ramazanın heyecanını ayrı bir coşkuyla yaşatıyor.
Cemaatimizin artmasına, Gençlerimizin, Çocuklarımızın camiye ve cemaate katılmasına vesile oluyor.Bu güzelliğe vesile olan emeği geçen katkıda bulunan Cemaatimize, Gençlerimize ve Kdz Ereğl'imizin güzide esnaflarına ve her zaman bizlere destek olan Müftülüğümüz'e teşekkür ediyoruz. Rabbim cümlemizden razı olsun inşaallah.

Elele verip, Gönüller bir, Niyetler bir, Gaye bir olunca meyveside böylece güzel oluyor Elhamdülillah.

Köyümüzde beş yıldır geleneksel hale gelen Kadir gecesi iftarımızın hazırlıkları da devam ediyor. Köy halkımızın katkılarıyla gerçekleşen İftar programımıza katılımlarınızı bekleriz inşaallah.

Rabbim hizmetlerimizi daim eylesin bizleri Bin aydan daha hayırlı olan Mubarek Kadir gecesine ve ardından Ramazan Bayramına ulaştırsın inşallah. duasında bulunan hocamızı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.
Örnek olması vesilesiyle sizlerle paylaşıyoruz...
Hayırlı Ramazanlar.

 ▪︎

Yorumlar