2.YF PLANLI DURUŞU TAMAMLANMADAN BİTTİ GİBİ Mİ GÖSTERİLİYOR?

9 Ekim 2019 Çarşamba 12:40

2.YF PLANLI DURUŞU TAMAMLANMADAN BİTTİ GİBİ Mİ GÖSTERİLİYOR?

Geçen haftalar içinde Erdemir’e bir çağrı yapmıştık buradan neydi o ? “EREĞLİ HALKI ERDEMİRE YARDIMA HAZIR” http://akgunhaber.com/haber/EREGLI-HALKI-ERDEMIR-E-YARDIMA-HAZIR--/18475 EREĞLİ HALKI ERDEMİR’E YARDIMA HAZIR ! - - AKGÜN Haber- Kdz.Ereğli - Zonguldak


Bu haberimiz üstüne 2.yüksek yüksek fırının yakın devreye gireceği haberleri gelmeye başladı kulağımıza.. 

Daha önceki haberimizde Yüksek fırında planlanan işlerin zamanında  yetiştirilme  şansının olmadığını açık açık  yazmış ve başarmak istiyorsanız buyrun biz yardım edelim diye çağrı yapmıştık ERDEMİR yönetimine !

Şu an  ise mevcut işler tamamlanmadan fırının devreye alınıp bir süre sonra tekrar planlı duruşa (reline) alınacağı konuşuluyor ve bilirsiniz ki Erdemirde olan her şey gibi bu Bilgi de gelip bizim kapımıza bırakılıyor !!!

Bu çaresiz kalınan duruma neyin sebep olduğunu biz az çok biliyoruz .

SON DONMA HADİSESİNDE  fırın tabanında donan malzemenin sebep olduğu ,planlı duruşa geçilirken fırın haznesinin yeteri kadar tahliye edilemediğini de  konuşulanlardan biliyoruz.

İşin asıl garip tarafı ise zaten şehrimizde bir yıl içerisinde yeni yüksek fırına başlanacak gibi bir görüş oluşması ve erdemirin sadece çevreye ve halka karşı değil kendi kendinede çelişen bir duruma düştüğünün göstergesi olarak yorumlanamaz mı?

Erdemir borsaya başarılılarını bildirirken nerede ise 1 seneden beri yüksek fırındaki başarısızlığı ,tamir edilecek bir fırını içinden çıkılamayacak tabanı donmuş bir fırın oluşturduklarını  bildirecek mi?

ERDEMİR hissedarlarına ve Borsaya 1. Yf da çökerse durumun ne kadar vahim olduğunu bildirecek mi ?

Etiketler:

EREĞLİ DEMİR ÇELİK FABRİKASI#ERDEMİR#OYAK#OMSAN#OYLİM#TOKER ÖZCAN#SÜLEYMAN SAVAŞ ERDEM #KDZ EREĞLİ TSO .EYT

Yorumlar
 • Ereğlili
  9 Ekim 2019 Çarşamba 19:22

  Sevgili asker kardeş siz savaşın hakan abi sizlerin adına zaten savaşıyor.Sana değil hepimize abilik yapar sen mevziden telefona bakma savaşa bak

 • Türk Askeri
  9 Ekim 2019 Çarşamba 18:46

  Asker savaşta sen onun malına göz dikenlerle ! Öyle mi ?

 • Baron
  9 Ekim 2019 Çarşamba 14:25

  Ne yazık ki Erdemir in başına gelen yüksek fırın sorunları alınan mazlum ah larına bağlıyorum o kadar insan ekmeğinden oldu ki o kadar torpil oldu ki maalesef Erdemir hala anlamıyor

Kdz. Ereğli TSO'dan coğrafi işaretleme toplantısı

9 Ekim 2019 Çarşamba 10:39

Kdz. Ereğli TSO'dan coğrafi işaretleme toplantısı

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) ile Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı işbirliği ile Kobizon Proje Danışmanlık Şirketi tarafından Coğrafi Bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. 

 

Kdz. Ereğli TSO'dan coğrafi işaretleme toplantısı
 

Toplantıda, TSO ve BAKKA tarafından ilçeye özgün Elpek Bezi için alınması planlanan coğrafi işaretin ilk adımı gerçekleştirildi.

Yorumlar

KARDEMİR İLE KARABÜK GELİŞİYOR,

8 Ekim 2019 Salı 14:52

KARDEMİR İLE KARABÜK GELİŞİYOR,

ERDEMİR İLE EREĞLİ GERİLİYOR!

OYAK Yönetimindeki ERDEMİR, özelleştikten sonra Kdz. Ereğli ile tüm sosyal, kültürel ilişkilerini ve katkılarını sonlandırırken KARDEMİR ile Karabük gelişmeyi sürdürüyor. KARDEMİR, Karabük’te spor ve kültür turizminin desteklenmesi amacıyla dün İl Özel İdaresi ve Karabük Gençlik Spor İl Müdürlüğü’yle protokol imzalayarak 1 milyon 100 bin TL bağışta bulundu.

Özelleştirmeden sonra OYAK Yönetiminin kontrolüne geçen ERDEMİR, Ereğli ile bağlarını hızla kopartma noktasına getirirken ‘şehre sırtını döndü’ eleştirileri toplumun her kesiminden hızla yükselmeye başladı.

ERDEMİR’in bu tutumu tepki görmeye devam ederken son yıllarda hızla gelişimini sürdüren Karabük’te dün medyaya yansıyan haber Ereğli’de vicdanları sızlattı.

KARDEMİR, Karabük’teki tüm sosyal, kültürel ve yapısal kalkınmada yerini almayı sürdürüyor. Karabük’te spor ve kültür turizminin desteklenmesi amacıyla dün İl Özel İdaresi ve Karabük Gençlik Spor İl Müdürlüğü’yle protokol imzalayan KARDEMİR yönetimi, 1 milyon 100 bin TL bağışta bulundu.

İşte medyaya yansıyan o haber:

(İlgili haber linkine buradan ulaşabilirsiniz: http://www.brtv.com.tr/kardemirden-genclik-spor-ve-kultur-turizme-destek/)

KARDEMİR’DEN GENÇLİK SPOR VE KÜLTÜR TURİZME DESTEK

KARDEMİR, Karabük’te Spor ve Kültür Turizmin Desteklenmesi amacıyla bugün Karabük İl Özel İdaresi ve Karabük Gençlik Spor İl Müdürlüğü ile ayrı ayrı protokol imzaladı.

Karabük Valiliği’nde düzenlenen imza törenine Karabük Valisi Fuat Gürel, Kardemir Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Güleç, Kardemir Genel Müdürü Dr. Hüseyin Soykan, İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Uzun, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Şahin, Gençlik Spor İl Müdürü Abdülkadir Çetin, Hadrianoupolis Kazıları Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Ersin Çelikbaş katıldı.

Düzenlenen törende ilk protokol Kardemir ile İl Özel İdaresi arasında imzalandı. Eskipazar’da bulunan ve kazı çalışmaları devam eden Hadrianoupolis Antik Kentinin “HAMAM  A  ÜST ÖRTÜ PROJESİ”’ninKardemir tarafından yaptırılmasına yönelik protokol kapsamında, Kardemir tarafından Karabük İl Özel İdaresine 600.000-TL bağış yapılacak.

KARDEMİR ile Karabük Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında imzalanan “ Karabük’te Spor, Kardemir’le Büyüyor” isimli ikinci protokolle ise Karabük’te çocuk ve gençlerin spora teşvik edilmesi, spor kültürünün yaygınlaştırılması, çocuk ve gençlere yaşam boyu spor alışkanlığı kazandırılması, Karabük Amatör Spor Kulüplerine altyapı oluşturulması, takım sporlarında ve ferdi sporlarda Milli Takımlarımıza sporcu yetiştirilmesi, ulusal alanda Karabük’ün tanınırlığına katkı sağlanması, yetiştirilecek sporcularımızın uluslararası müsabakalarda ülkemizi temsil etmelerinin sağlanması amaçlandı.

Protokol kapsamında Atletizm, Basketbol, Boks, Bisiklet, Cimnastik, Hentbol, Voleybol, Yüzme, Güreş, Eskrim, Taekwando, Geleneksel Okçuluk ve Karete branşlarınayönelik toplam 500.000-TL tutarında spor malzemesi Kardemir tarafından temin edilerek Karabük Gençlik Spor İl Müdürlüğüne teslim edilecek.

Düzenlenen törende konuşan Karabük Valisi Fuat Gürel, Kardemir’in Karabük’teki birçok sosyal sorumluluk projesine katkı sunduğunu, imzalanan protokoller kapsamında da Karabük’te spor ve turizmin gelişmesine katkı sunacağını belirterek, Kardemir Yönetimine teşekkür etti. Karabük’te uluslararası başarı elde eden 67 milli sporcunun bulunduğuna dikkat çeken Vali Gürel, yapılan desteklerle altyapının daha da güçleneceğini ve bu sayının daha da artacağını kaydetti.

Hadrianoupolis Antik Kentinde ortaya çıkarılmış üç yapıdan biri olan Kilise B yapısının üzerinin kapatıldığını ve ziyarete açıldığını, Kardemir tarafından yaptırılacak olan Hamam A yapısının üzerinin kapatılması ile birlikte bu alanın da ziyarete açılacağını söyleyen Vali Gürel, diğer yapının da Özel İdare Kaynakları ile yapılacağını belirtti.

Protokollere Kardemir adına imza koyan Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Güleç ve Genel Müdür Dr. Hüseyin Soykan da yaptıkları açıklamalarda sosyal sorumluluk faaliyetlerini iş stratejilerinin en önemli unsurlarından biri olarak gördüklerini ve bu kapsamda Yönetim Kurulunun karar ve destekleriyle eğitim, kültür, sanat ve spor gibi farklı alanlarda destekledikleri projelerle toplumsal refahın artırılmasına hizmet etmeye çalıştıklarını, bugün imzalanan protokollerle de Karabük’te sporun ve kültür turizmin gelişmesine destek olmayı amaçladıklarını belirterek, imzalanan protokollerin hayırlı olmasını dilediler.

Etiketler:

KARDEMİR KARABÜK DEMİRÇELİK FABRİKASI , BİRLEŞİK METAL SENDİKASI , ÇELİK İŞ SENDİKASI , EREĞLİ DEMİR ÇELİK FABRİKASI#ERDEMİR#OYAK#OMSAN#OYLİM#TOKER ÖZCAN#SÜLEYMAN SAVAŞ ERDEM #KDZ EREĞLİ TSO .TÜRK METAL SENDİKASI

Yorumlar

EYT ÇIKARSA ERDEMİR BOŞALACAK PEKİ SONRASINDA NE OLACAK ?

8 Ekim 2019 Salı 14:24

EYT ÇIKARSA ERDEMİR BOŞALACAK PEKİ SONRASINDA NE OLACAK ?

Yeni çıkması planlanan EYT yani erken emeklilik yasası mecliste her geçen gün değişik şekiller alınarak bir hesaplama içine girilip bekletilsede ;Ak Parti kendilerine olan güveni son bir kez daha kazanabilmek adına konunun muhatabı olan 3 milyon kişiye bir sürpriz hazırlığı içinde .

MİLYONLARIN BEKLEDİĞİ EYT ÇIKAR İSE ERDEMİR YÖNETİMİ KAÇ PERSONELİN GİDECEĞİNİ HESAPLADI MI ?

EYT konusunda heyecanla bekleyen Erdemir de çalışan işçilerin çoğunluğunun bu çıkacak yasa  ile birlikte emekli olacağı herkes arasında konuşulan tek konu..

Erdemir içinde sendika ve işverenin işçinin gözü önündeki vıcık vıcık  ilişkisinden doğan saklayamadıkları işe alma rezaleti ve  akraba ilişkileri işçilerin sendikaya olan güvenilirliğini bir kez daha sarstı.

Her hangi bir sabah yada iş çıkışında işte kalma garantisi olmadığını anlayan  Erdemir işçinin tek güvendiği ve heyecanla beklediği konu EYT bu sefer işçiyi bu eziyetten kurtaracağa  benziyor !

Şayet böyle bir yasa çıktığında Erdemirde çalışan  1000 lerde işçinin bu haktan dolayı emekli olacağı ve kesinlikle fabrikada bir dakika bile kalmayacağı gelen bilgiler arasında ..

 

Milyonların beklediği Meclis geçtiğimiz hafta açıldı.

Bu bağlamda Af, Nafaka, EYT, Taşeron işçi, 3600 ek gösterge ve kıdem tazminatı için gelişmeler yakından takip edilmeye başlandı.

Meclis gündeminde pek çok konu bulunuyor bu anlamda Meclis bayağı yoğun olacak gibi gözüküyor .

Yargı reformu sonrası 3600 ek gösterge meselesinin Genel Kurul'a gelmesi bekleniyor.

EYT'de Finlandiya formülü nafakada ise erkeklere yönelik mağduriyetin ortadan kaldırılması Af konusunda da iyileştirme yapılması bekleniyor.

Sigortalı çalışanların bir güvencesi olan kıdem tazminatı öncelikle iş yerinde kesintisiz olarak bir yıl çalışmış olan işçileri kapsamaktadır.

Kamuda 4/D'li olarak görev yapan taşeron işçilere Ekim ayında da 5 günlük ikramiye ödemesi gerçekleştirilecek.

7 Ekim Meclis gündeminde 39 maddelik ilk pakette gündeme gelmesi beklenen konular şöyle ;

*Süresiz nafaka ve erken evlilik konusuna 2'inci ve 3'üncü yargı paketinde yer verilecek"


*, yargı reformuna,

*temel hak ve özgürlüklerin genişlemesine ilişkin ve vatandaşlarımızın adalete erişiminin kolaylaştırılması,

*adalete olan güvenin sağlamlaştırılması gibi hususlarda bir çok maddeyi içeriyor.

Aynı zamanda da ;

*tutukluk sürelerini azaltan,
*ifade hürriyetini genişleten ve istinaf mahkemelerince verilen kararların temyiz yolunu açarak Yargıtay denetimine tabi kılan, avukatlarımıza çeşitli haklar getiren ve hukuk eğitimi ile ilgili kaliteyi arttırmaya yönelik ve bu konuda mesleklere giriş sınavı ile daha da nitelikli bir yargı süreci haline gelebilecek.

*Özellikle infaz ile ilgili, erken evlilik mağdurları ile ilgili çalışmalar gündemimizde. 

------------

"Birinci çalışma bitti, kanun teklifine büründü"

- Süresiz  nafaka ve erken evlilik ile ilgili de çok sayıda mağdur var...

- Bunlarla ilgili de teknik anlamda çalışmalar devam ediyor. Bu bir süreç, bu süreçle ilgili en adil, en doğru, en isabetli ve toplumun beklentisine de cevap verecek nitelikte çalışmalar devam ediyor.
Birinci çalışma bitti, kanun teklifine büründü, yasama meclisine geldi, komisyonda görüşülüp önümüzdeki hafta genel kurula gelecek.

 

 

Etiketler:

EREĞLİ DEMİR ÇELİK FABRİKASI#ERDEMİR#OYAK#OMSAN#OYLİM#TOKER ÖZCAN#SÜLEYMAN SAVAŞ ERDEM #KDZ EREĞLİ TSO .EYT

Yorumlar

OYAK DÜŞÜNÜRKEN BRİTİSH STEELE ÇİNLİLER TALİP OLDU !

8 Ekim 2019 Salı 12:36

OYAK DÜŞÜNÜRKEN BRİTİSH STEELE ÇİNLİLER TALİP OLDU !

OYAK İngiltere ve Fransa’da british steel fabrikasını almak için bir takım hazırlıklar yaparken bu durumu fırsat bilen Çin’in en iyi firmalarından biri Bristish steele talip olarak rekabet ortamı hazırladı ..

Bu durumdan memnun Olan İngiltere !


Çinin Dev çelik üreticisi Jingye’nin, British Steel’e talip olduğu iddia edildi.

İngiliz yayın kuruluşlarının her zamanki yaptığı gibi piyasa yükseltme yada hızlandırma politikası olarak mı planlayıp yaptığı henüz bilinmeyen bir iddia ortalığı yime karıştırdı.

Çinli firma Olan  Jingce’nin bir ingiliz televizyon kanalında "İngiliz hükümetiyle görüştüklerini ve 150 yıllık çelik deviyle ilgilendiklerini açıklaması dünya piyasasında dikkat çekti.

 

OYAK bünyesindeki Ataer Holding, British Steel’in İngiltere ve Fransa’daki fabrikalarında detaylı finansal ve operasyonel incelemelerine son sürat devam ederken Çinli firmanın da nir anda "ben de talibim demesi "her ne kadar normal gözüksede bu tür olayın şu aşamada olması ingilizlerin bir oyunu olduğu konusunda akıllara bazı düşünceler getiriyor.

 

OYAK ise diğer yandan  British Steel’i satın alıp almayacağını bu ay Ataer Holding’in münhasırlık süresi sona erdiğinde açıklayacağını belirtti.

Asıl gerçek ise Çinli çelik üreticisinin oyuna dahil olmasının ardından  İngilizlerin eli güçlenmiş gibi gözüküyor.

İncelemelerini sürdüren OYAK’ın, rekabetçi koşullarla imzalanmamış ve piyasa koşullarına aykırı tedarikçi anlaşmalarından rahatsız olduğu söyleniyor.

Her ne kadar İngiliz hükümeti OYAK’a sıcak baksa da OYAK’ın satın alma kararında bu sözleşmelerin etkili olacağı öğrenildi.

Etiketler:

EREĞLİ DEMİR ÇELİK FABRİKASI#ERDEMİR#OYAK#OMSAN#OYLİM#TOKER ÖZCAN#SÜLEYMAN SAVAŞ ERDEM #KDZ EREĞLİ TSO .

Yorumlar