5000 TL PARASI OLAN VE KENDİNE GÜVENEN ADAY OLABİLİR.

4 Kasım 2018 Pazar 14:16

5000 TL PARASI OLAN VE KENDİNE GÜVENEN ADAY OLABİLİR.

AK Parti yerel seçimler için, nüfusu 100 binin üzerinde olan il belediye başkanı aday adaylarından 5 bin TL, nüfusu 100 bin ve daha az olan il belediye başkanı aday adaylarından 3 bin TL başvuru ücreti alacak.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, dün yapılan Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Toplantısında, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri ile ilgili alınan kararlara ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Çelik, büyükşehir belediye başkanı aday adaylarından 10 bin TL, nüfusu 100 binin üzerinde olan il belediye başkanı aday adaylarından 5 bin TL, nüfusu 100 bin ve daha az olan il belediye başkanı aday adaylarından 3 bin TL alınacağını duyurdu.

MERKEZ YOKLAMASI USULÜ UYGULACAK

Çelik, "Partimiz bütün seçim çevrelerinde seçime katılacaktır. Bütün seçim çevrelerinde Partimiz adaylarının tespiti ve sıralamasında 'Merkez Yoklaması' usulü uygulanacaktır.

SON BAŞVURU

3 ARALIK Adaylık başvuruları; Belediye Başkanlıkları için 5 Kasım 2018 ile 12 Kasım 2018 tarihleri arasında, Belediye ve İl Genel Meclisi Üyelikleri için 5 Kasım 2018 ile 3 Aralık 2018 tarihleri arasında alınacaktır.

BAŞVURU BİZZAT YAPILACAK

Adaylık başvuruları; Büyükşehir ve İl Belediye Başkanlıkları için Genel Merkeze veya Genel Merkeze iletilmek üzere İl Başkanlıklarına, İlçe ve Belde Belediye Başkanlıkları için İl Başkanlıklarına veya İl Başkanlıklarına iletilmek üzere İlçe Başkanlıklarına, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi Üyelikleri için İlçe Başkanlıklarına bizzat yazılı olarak yapılacaktır" ifadelerini kullandı.

GENÇ, ENGELLİ VE KADINLARDAN DAHA AZ ÜCRET ALINACAK

Belirlenen aidatların, kadın ve genç aday adaylardan 1/2, engelli aday adaylarından 1/4 oranında alınacağını belirten Çelik, "31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerine ilişkin bütün iş ve işlemlerle ilgili olarak Merkez Karar ve Yönetim Kuruluna ait tüm yetkiler Merkez Yürütme Kurulu'na devredilmiştir" açıklamasında bulundu.

Etiketler:

AK PARTİ ADAYLIK ÜCRETLERİ BELLİ OLDU

Yorumlar

Buket Müftüoglu başlamadan bitti mi?

3 Kasım 2018 Cumartesi 21:00

Buket Müftüoglu başlamadan bitti mi?

Siz bu Mantık la CHP yi nasıl büyütebilmeyi planlıyorsunuz?

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP)'nden Ereğli Belediye Başkan aday adaylığını açıklayan Buket Müftüoğlu, Parti binası önünde düzenlediği aday adaylık açıklamasında çoğunluğunu gazetecilerin oluşturduğu yaklaşık 40 kişiye hitap etti.

Cumhuriyet Halk Partisinin her seçim dönemindeki aday adaylarından Müftüoğlu,3 Kasım Cumartesi günü parti binası önünde aday adaylığını açıkladı.

Partililerin ilgi göstermediği aday adaylık açıklamasında Müftüoğlu çoğunluğunu gazetecilerin oluşturduğu yaklaşık 40 kişiye hitap ederek,yapmak istediklerini anlattı..

3 adayın ortaklaşa düzenlediği balkon konuşmasına halk itibar etmedi 

Kulislerde konuşulan :

Genel Merkez tarafından gönderilen heyetin Halil Posbıkı işaret ettiği ve Bu yüzden de başta civici ye az da olsa olan destegin bugün kaybolduğu herkes tarafından gözlemlendi. 

Katılımın az olması nedeni ile morali bozulan Buket Müftüoğlu konuşmasının bazı yerlerinde isim vermeden Erol civici yi mi hedef gösterdi ? 

 Buket Müftüoğlu Konuşmasında isim vermeden" parti parti gezenlerin CHP li olmaması gerektiğini" söyledi.

Biliyorsunuz ki Erol civici daha evvel ANAP tan Meclis Üyesi olmuş daha sonrada CHP ye katılmıştı.

2014 seçimlerinde de AK partiye çalıştığı iddialar arasındadır... 

Yorumlar

Hastanede Rezalet

3 Kasım 2018 Cumartesi 10:33

Hastanede Rezalet

İnsanlar bu hastanede pislikten ölür.

Zonguldak Araștırma Hastanesinde Nereden Çıktı Bu Gevşeklik!!

Kan almaya giden hasta "mecbur almak zorunda olmasaydım kanı almayacaktim" dedi. 

Babasını hastaneye getiren ve  yatırmak zorunda kalan genç adam, babasından kan alınırken akan kanı silmeyen hemşireye göz yumdu lakin carsaftaki başkalarının da kanını görünce öfkelendi..

Ve dedi ki ;

"Tedavi icin geldiğimiz hastanede sterilize edilmeyen bir ortamla karşılaşınca Șok olduk . 

Bu hastaneye ilk gelişimiz değil  lakin bu sefer anladık ki hastanenin yönetimsel ve denetimsel sıkıntısı  olduğu görüntüsü gözümüze çarptı.

Babamın tedavisi için geldiğimiz hastanede bir an önce ihtiyacımız olan kanı alıp burdan çıkmalıyız psikolojisi yaşadık .

Paralı olarak yattığımız özel odadaki görüntüler aynen böyle ise  parası olmayan hastanın odası nasıldır çok da Merak Ediyor olsak da  midemizin kaldıramayacağını düşündüğümüz bir manzara ile karşılaşırız korkusu ile oraya gitmedik ama sırf birilerine ders olsun diye  için rezil görüntüleri  resimledik. 

Özel odaya geldiğimiz dakika şaşırdık çünkü temizlik sıfırdı.

Carsaf üstünde lekeler ve kan vardı 

Sanki odamız  özel oda değilde acil odası gibi idi. 

Tuvalet, yerler  lavabo, perdeler, duvarlar bakımsızlıktan mikrop barındırır hal almış, yemekhane bölümü anlatılamayacak kadar bakımsız, tabaklar canaklar temizlenmeye hasret kalmış yerlerde,  refakatçi ye getirilen ekmek bile bayatlıktan dökülür hal almış  hastaya ilgisizlik alakasizlk had safhada ve bu kurumu sanırım uzun zamandan beri denetleyen Birimi  tatile çıkmış .

Lütfen Zonguldak halkı tarafından seçilen vekilleri , Valimizi ve tüm yetkilileri hastanedeki bu durum dan sebep acil olarak müdahale etmeleri konusunda  hassasiyete çağırıyorum " diyen vatandaşa bizlerde teşekkür ediyoruz. 

 

 

Etiketler:

Zonguldak araştırma hastanesi. Araştırma pislik içinde

Yorumlar

Sendika Yöneticileri Değișmez ise Sendika Yok Olabilir.

2 Kasım 2018 Cuma 17:58

Sendika Yöneticileri Değișmez ise Sendika Yok Olabilir.

Bu kadro Bu Güzide Kuruma Yakıșmıyor.

Türk Metal Sendikasında Yarın Büyük  Kongre  Var.

Bașkan dahil herkeste Heyecan  Var.

Ama, görünmeyen telaș ve korkuda had safhada.. 

Neden mi ?

Şu an sendika başkanı ve Yönetim kadrosu plaza üstünde ev sahibi modundalar lakin yarın Ankaradan ağaları listeyi açıklayınca bazıları o apartmandan geldikleri gecekondularına geri dönecek bunun da farkındalar.. 

Bugün sendikacı olanlar yarın seçilemediklerinde Onları sırası ile Hizmet ettikleri sendika ve peşinde kosturdukları işçi terk edecek bakıp ta göreceksiniz. 

Gidecek olanlar için asıl yıkım seçim ertesi başlayacak .

Nasıl mı?

Yeni seçilecek Sendika başkanı kendinden emin, güvenilir adam gibi adam olmadığı zaman  yeni ekibindekilere șöyle bir  talimat verecek ;

"eski dava arkadaşlarınızla ilişkilerinize mesafe koyun  "

Nereden mi biliyorum ? 

Dedik ya biz onlarla çalıştık diye.. 

Ne acı değil mi ? 

Yani dün bizim başımıza gelen yarın bu aday adaylarının başına gelecek. 

Șimdi tüm sendikacılara tavsiyem șu ;

Öncelikle tüm whatshap konuşmalarınızı ve Facebook profilinizdeki tüm yazışmalarınızı kayda alın yaşadıklarınıza ve sonrasında yaşayarak göreceklerinize inanamayacaksınız. 

Sonra seçimden Sonra gelin bir gün benim çayımı için.

Yüzünüze hasret değilim, Anlatacaklarınızı da zaten ben biliyorum ama beni tanımadan aldığınız tavırlara ve benim hakkımda yaptığınız tüm yalan dedikodular yüzünden yüzünüzde olușacak pişmanlıklarınızı görmek istiyorum...

Hani çevreniz çok kalabalıktı ya sendikada yetkili iken bakın bakalım siz oradan gittikten sonra sizleri benden başka anlayan olacak mı ? 

1.Kisi :

Metin Ercan 

Metin Ercan Yusuf Ziya odabaș la aynı özelliğe sahip hitabetleri kocaman "0"sıfır..

Metin Ercan Yusuf Ziyadan önce sendika başkanı olsaydı sırıtmaz koltukta bu kadar boşluk olmazdı . 

Türk Metal Sendikası kurulduğu günden beri en zayıf zamanını yaşadı Metin Ercan zamanında, bunda suç Yusuf Ziya`nın dır. 

Yalnız Yusuf Ziya ile birlikte görev almış biri olarak hiç anlayamadığım bir şey vardır .

Metin Ercanın sendikacılık anlamında hiç bir becerisi yok iken nasıl bir ilişki var ki bu ikili arasinda Yusuf Ziya koca şubeyi M. Ercan teslim etti anlamış değilim . 

 Neyse kimsenin ilişkisi Bizi bağlamaz aslında...

Ne metin Ercanin Yusuf Ziya ile olan iliskisi ne de  Avm deki esnaflarla Mercan'ın ilişkileri bağlamaz ..

Bizi bağlasa bağlasa işçiye yaptığı hizmetleri  bağlar . 

Ereğli Demir Çelik Fabrikasinda bu sendika kadrosunun işçi arasında uyumsuzluk ve güvensizlik sorunu  vardır . 

Maksat bu güven ortamını eski günlere döndürmek ise bizim aşağıda yazacaklarımıza bir göz atın derim ... 

Sendika genel başkanı Pevrul Kavlak  sendikanın geleceğini düşünmek zorundadır ve sürekliliği açısından da Metin Ercan'la yola devam etmemelidir. 

Metin Ercan iyi bir sendika başkanı özelliği taşımamaktadır.

Erdemir de başkanlık vasfı Ercana bol gelmektedir  ama  Tat Metal de sendika başkanı olabilir tabi orda öyle bir kadro açılırsa. 

Bu zamana kadar işçi toplantılarında önüne tutulan  kağıdı bile okuyamazken işçinin onun söylediklerine güvenmesi söz konusu bile olabilir mi sizce? 

METİN Ercan Yusuf Ziya'nın emir eridir işçinin değil.. 

Ișçi liderliğinde karşılığı yoktur . 

2. ADAM Yakup Yılmaz;

işçi tarafından destek bulan ve duruşu ile su anda sendika başkanlığını hakeden tek kişidir. 

Açıkça söylüyorum Kendisi düşmanımdır hatta benim o fabrikadan gitmeme sebep olan 5 kişiden biri olduğu için affetmeyeceğim insanların başında gelir ama Adam gibi bir yazı yazacaksak doğrudan şaşmamamız da gerekir. 

Sendikadan sıkılmış, sendikaya güvenmeyen ve başka sendika gelse bir gün durmayacak  hale gelen işçilere yeni kan olabilir. 

3.Adam Hakan Eskibina;

Kendisi ile değil ama babasını tanıdığım bir şahıs. 

Hakkındaki tek olumsuz kelime bana göre talihsizliği  ;

"Ișçilik öğrenmeden işçi liderliginde torpille getirildi  ".. 

Evet erken sendikacı oldu bu bir gerçek ama bu onun suçu değil .

Peki becerebildi mi ?

Bence kendinden beklenmeyen  başarıyı gösterdi tebrik ederim Hakanı.. 

Bir kaç işçi ile sorunları konuşurken ki ses kaydını bana dinlettiler ve izlenimlerim o anda değişti.. 

İşçiye hitabı nazik, ses tonu etkili, konuşma sırasını biliyor ve konuştuğu kişiyi dalgaya almıyor bu benim açımdan tam sendikacı ozeligine erişmek demek ..

Dış görünüș bakimindan ağır başlı bir arkadaş, sendika da bu dönemde devam etmeli diye düşünüyorum . 

4.ADAM Mehmet KARAKAYA 

En yapıcı kişilik .

Doğru yerde durursa doğru kişilik..

Tek hatası herkesle dost olma çabası . 

Kesinlikle devam etmeli. 

Sendikanın ona ihtiyacı var. 

5.Kiși Soner Uslubaș 

Bu kişi her ne kadar  sendika da örgütlenme başı olarak Ankaradan atansada malesef sendika şube içinde ve temsilciler arasındaki yarıșı ve huzursuzluğu başlatan kişidir. 

Fabrika içinde hakkında en çok dedikodu yapılan ve sayesinde sendikanın  zarar gördüğü kişidir. 

Metin Ercandan evvel ilk gidecek kişi olarak liste başı olmaz ise Türk Metal Sendikası bundan sonraki süreçte kaybettiği prestijini asla ve asla bir daha bulamayacaktır. 

Bastemsilci ;

Turgay Kavak

Sendikanın seçtiği ișçi temsilcilerinin başıdır.

Sendikaya yakışır duruşu var ve kalmalıdır .. 

Temsilcilere lafım olmaz ama Pevrul beye bir lafım da bu konuda dır . 

Sayın Pevrul bey ;

Bana gece 1 de Ankarada genel merkezde odanızda "senin Yönetici olmanı istiyorum hakan" dediğinizde ben size ne demiştim hatırladınız mı? 

_"Pevrul Başkanım beni mazur görün herkesin amacı yönetici olmaktır ama benim amacım işçiyi temsil etmektir, o yüzden uygun görürseniz ben temsilci olayım,, işçiyi tanıyayim, anlayayım Sonra bir daha ki seçimde işçi beni yönet der ve Sandıkta da destek verirse seve seve olurum "

Sizde bana bu şansı vermiştiniz temsilci olmuştum. 

İşte ben o Zaman işçi temsilcisi olmayı başardım ama dönemin Başkanının uşağı olmadığım için o görevden istifa etmiştim .. 

İşte șayet derdiniz işçi ise, sendikanın arșa ulaşması ise lütfen temsilcileri siz seçmeyin Sayın başkan ;

İşçinin temsilciliğini delege seçiminde 2. Gelen kişilerden seçin... 

Sayın Genel Başkan Pevrul Kavlak Benden  seçim öncesi son sözler bunlar.

Beni dinlerseniz ben değil işçi kazanır, Beni dinlerseniz ben değil siz kazanırsınız. 

Saygılar hayırlı kongreler ... 

 

 

 

Etiketler:

Soner üslubaș. Mehmet Karakaya. Altan kalfa , Türk Metal Sendikası Kdz Ereğli Şubesi Kongresi. Metin Ercan. Yakup yılmaz. Hakan eskibina , binzet Elmadağ

Yorumlar

Minibüs uçurumdan asagi uçtu

1 Kasım 2018 Perşembe 15:27

Minibüs uçurumdan asagi uçtu

Şoför gözlerim karardı dedi.

Bir anda gözü kararan Servis şoförü uçurumdan aşağı uçtu. 

Olay danismentli köyünün hemen altında meydana geldi  

Yunuslu birlik minibüsü şoförü Asım Akbaba normal yoldan seyrederken bir anda gözlerinin kararması sonucu 150 metre olduğu iddia edilen uçurumdan aşağı uçtu . 

Servis minibüsünde Yolcunun olmaması büyük bir faciayı önlerken olay anına şahitlik yapan halkın büyük çabalar sonucu şoförü kurtarması gözle görülebilecek en güzel yardımlaşma örneğini gösterdi bizlere... 

Şoföre olay nasıl oldu diye soranlara Şoförün;" bir anda gözlerim karardı  demesi dikkat çekti. 

Şoför Asım akbaba yaralı olarak hastaneye kaldırıldı

 

 Kdz Ereğli belediyesi kaza yerine kepçe göndererek kaza yapan aracı tarladan yol açarak kurtarılmasına yardımcı olmuştur 

Kepçe operatörü Ali Kaya ya ve Kdz Ereğli belediyesine teşekkür ederiz . 

Yorumlar