75000 TL KAZANMAK İSTERMİSİNİZ ?

8 Eylül 2019 Pazar 23:31

75000 TL KAZANMAK İSTERMİSİNİZ ?

CEP TELEFONUNUZU ALIŞVERİŞ YAPTIĞINIZ MAĞAZA BİRİNE Mİ VERDİ ? Öyle İse Yaşadınız ....

“Bir yatırım şirketi tarafından ilgili kişinin cep telefonu numarasının herhangi bir veri işleme şartına dayanmadan işlenmesi ve reklam/bilgilendirme amaçlı aranması hakkında Kuruma yaptığı başvuru” ile ilgili Kişisel Verileri Koruma Kurulunun 08/07/2019 Tarihli ve 2019/204 Sayılı Karar Özeti

Karar Tarihi : 08/07/2019
Karar No : 2019/204
Konu Özeti :Bir yatırım şirketi tarafından ilgili kişinin cep telefonu numarasının herhangi bir veri işleme şartına dayanmadan işlenmesi ve reklam/bilgilendirme amaçlı aranması hakkında Kurula yaptığı başvuru

İlgili kişinin şahsına ait cep telefonunun açık rızası olmaksızın bir yatırım ve menkul değerler şirketi tarafından bilgilendirme/reklam amaçlı aranması üzerine veri sorumlusuna yaptığı başvuruya yeterli yanıt alamaması nedeniyle Kişisel Verileri Koruma Kuruluna ilettiği şikayet başvurusunun incelenmesi neticesinde,

Şikayete konu olayda veri sorumlusundan alınan bilgiler ışığında; Şikayetçinin müşterisi olduğu personelin daha önce başka bir yatırım şirketinde çalıştığı, bu şirketin faaliyetlerine son verilip kapatılmasının ardından 2017 yılında bahse konu personelin yine aynı alanda faaliyet gösteren veri sorumlusu şirkette çalışmaya başladığı, dolayısıyla şikayetçinin telefon numarası bilgisine bu şekilde vakıf olunduğu ve sonrasında veri sorumlusunun bir personeli tarafından ilgili kişinin reklam ve bilgilendirme amacıyla arandığı anlaşılmış olup,

6698 sayılı Kanunun “Kişisel Verilerin İşlenme Şartları” başlıklı 5 inci maddesinin (1) numaralı fıkrasında kişisel verilerin ilgili kişinin açık rızası olmaksızın işlenemeyeceği, (2) numaralı fıkrasında ise Kanunlarda açıkça öngörülmesi, fiili imkânsızlık nedeniyle rızasını açıklayamayacak durumda bulunan veya rızasına hukuki geçerlilik tanınmayan kişinin kendisinin ya da bir başkasının hayatı veya beden bütünlüğünün korunması için zorunlu olması, bir sözleşmenin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili olması kaydıyla, sözleşmenin taraflarına ait kişisel verilerin işlenmesinin gerekli olması, veri sorumlusunun hukuki yükümlülüğünü yerine getirebilmesi için zorunlu olması, ilgili kişinin kendisi tarafından alenileştirilmiş olması, bir hakkın tesisi, kullanılması veya korunması için veri işlemenin zorunlu olması ve ilgili kişinin temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla, veri sorumlusunun meşru menfaatleri için veri işlenmesinin zorunlu olması şartlarından birinin varlığı hâlinde, ilgili kişinin açık rızası aranmaksızın kişisel verilerin işlenmesinin mümkün olduğu hükümlerine yer verildiği dikkate alınarak,

Şikayete konu başvuru, veri işleme şartları açısından değerlendirildiğinde Şirketin Şikayetçinin telefon numarasını işlemesinin 6698 sayılı Kanunun 5 inci maddesinde sayılan şartlardan herhangi birine dayanmaması nedeniyle Şirketin hukuka aykırı bir veri işleme faaliyetinde bulunduğu sonucuna ulaşıldığından, Kanunun 12 nci maddesinin (1) numaralı fıkrasının (a) bendine aykırı hareket etmesi nedeniyle Kanunun 18 inci maddesinin (1) numaralı fıkrasının (b) bendi gereğince Şirket hakkında 75.000 TL idari para cezası uygulanmasına,
Şirketin beyanlarında yer alan; Şikayetçinin Şirketin bir pazarlama personelinin başka bir şirkette çalışırken müşterisi olması nedeniyle, bu personelin yeni işyeri olan Şirkete bu verileri aktardığına ilişkin iddialarına ilişkin olarak; Şikayetçinin Türk Ceza Kanununun 136 ncı maddesi hakkında bilgilendirilmesine,
Şikayetçinin Şirketi muhatap başvurusunda yer alan kişisel verilerinin kimlerden ne şekilde elde edildiğine dair bilgi talebine Şirketçe cevap verilmemiş olması nedeniyle Şirketin Kanuna uyum konusunda gerekli hassasiyeti ve özeni göstermesi yönünde uyarılmasına ve söz konusu hususlarda Şirketin Kurumu muhatap yazısında belirtildiği şekliyle Şikayetçiye bilgi vermesi yönünde talimatlandırılmasına
karar verilmiştir.

Yorumlar

FINDIK’TA BARONLAR MI VAR DEVREDE OLAN?

8 Eylül 2019 Pazar 01:02

FINDIK’TA   BARONLAR MI VAR DEVREDE OLAN?

KİMSE KONUŞAMADI SADECE O KONUŞTU


Ortahisar Ziraat Odası Başkanı Mustafa Bekar fındık fiyatları ile ilgili ilginç açıklamalarda bulundu.

Fındıkta "Baronlar devrede" diyen Bekar algı operasyonlarına dikkatli olunması yönünde uyarı yaptı.

İŞTE BEKAR'IN O SÖZLERİ
Fındık üreticisinin alınterini vampirler gibi sömüren Fındık baronları yine iş başında.

Olmayan serbest piyasada at koşturan bu sömürücüler,yine alınterini sömürmeye üreticinin cebine girmesi gereken hakkını gasbetmeye devam ediyorlar.

Piyasada yarattıkları yalanları yanlışları ile beraber bir algı oluşturdular.

Ürünün kalitesinden tutunda Ne varsa fındık üreticisinin lehinde olmasına rağmen neden fındık fiyatları piyasada düşüyor.

Bunu anlayamayacak kadar saf değiliz.
Bana bir tüccar arkadaşım yana yana anlattı.
Diyorki;
Başkanım bu baron dediğiniz üç beş kişi,
Elindeki Fındığı iyi bir fiyattan sattı,bizim fındıklarıda almadı.Dolayısı ile piyasayı bunlar bağladılar.TMO yuda kötüleyerek bir algı oluşturdular,böylece kendileri bu piyasada istedikleri gibi at koşturuyorlar.
İşte küçük fındık ticareti yapanların halî.


Şimdi yapılacak en faydalı iş bu baronları yalnız bırakmak.
 
Fındığınızı iyi kurutun seçin ve gidin TMO ya verin.

Verinki bu Baronlar sizin elinize düşsün...
Eğer fındığı emanete ve bu baronlara verirseniz
Akibet belli bu gün olduğu gibidir.

Aksi halde fındık fiyatlarını bu sömürücüler aşağıya çekmeye devam ederler.
Çünkü sizi kendilerine mahküm bıraktıktan sonra,yapacağınız bir şey kalmaz.

Yolun kısası sözün özü
Bu baronların ekmeğine yağ sürmeyin,Onların algı operasyonuna kanmayın..

Siz onları kendinize mahküm edin.
 
Çünkü bu fındığa onların çok ama çok ihtiyaçları vardır.
Trabzon kamuoyuna,Selâm ve saygılarımla
dedi.
Mustafa Bekar' 
 
Konuşamayan kişilerin ağırlığını sırtına vazife olarak kabul edip alan
Mustafa Bekar'a teşekkür ediyoruz.
 

 

 

 

 

 

 

 Yorumlar

ERDEMİR’İN ORTAĞI OYAK RENAULT DEVLETTEN TEŞVİK ALDI

7 Eylül 2019 Cumartesi 15:25

ERDEMİR’İN ORTAĞI OYAK RENAULT DEVLETTEN TEŞVİK ALDI

SÜPER DEVLET TEŞVİKLİ PROJELER VE SORUMLU FİRMALARI BİLEN VAR MI ? Bilemezsiniz çünkü her yerde yayınlanmayan haberler sadece Akgün Medya’da..

 

2017'de hazırlıkları tamamlanan yatırımlardan 23 projeye, Proje Bazlı Devlet Teşvik Sistemi kapsamında 135 milyar lira tutarında destek sağlanıyor.

Bu projeleri yürütecek firmalar; Alvi Medica, Assan, Atayurt, BMC, Eti bakır, CFS, Dow Aksa, Ekore, Ersan, SASA, İpek, Most Makine, Siirt Bakır, Metcap Enerji, TUSAŞ, Oyak Renault, Yıldız Metalurji, Vestel, SÜTAŞ ve Tosyalı.

Bu projeler gerçekleştiğinde yaklaşık 35 bin kişiye doğrudan, 134 binden fazla kişiye de dolaylı istihdam sağlanacak.

Devlet yatırım teşviklerinden en büyüğü, elektrikli araç enerji depolama sistemlerine yönelik 28 milyar 396 milyon liralık projeyle Vestel'e verildi. Bunu sırasıyla SASA'ya verilen PTA-MEG üretim tesisi, Entegre Madencilik yatırımı ile Tosyalı, Poli Etilen-Poli Propilen üretim yatırımı ile Metcap Enerji takip ediyor. SASA'nın 2 projesi, BMC'nin 4 ayrı projesi bulunuyor.

Bugüne kadar bu yatırımlardan sadece Cengiz Holding tarafından yaklaşık 1.1 milyar dolar yatırım ile Mardin/Mazıdağında kurulan ETİ BAKIR METAL GERİ KAZANIM ve ENTEGRE GÜBRE TESİSLERİ faaliyete geçti. Diğer yatırımlar devam ediyor.

 

Etiketler:

Alvi Medica , Assan , Atayurt , BMC , Eti bakır , CFS , Dow Aksa , Ekore , Ersan , SASA , İpek , Most Makine , Siirt Bakır , Metcap Enerji , TUSAŞ , Oyak Renault , Yıldız Metalurji , Vestel , SÜTAŞ ve Tosyalı.

Yorumlar

FINDIK FİYATI DÜŞÜYOR KİMSEDEN SES YÜKSELMİYOR ?

7 Eylül 2019 Cumartesi 14:19

FINDIK FİYATI DÜŞÜYOR KİMSEDEN SES YÜKSELMİYOR ?

 

 Türkiye’nin en önemli ihracat ürünlerinden biri olan fındıkta üreticilerin fiyat araştırmaları başladı lakin Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın iyi bir fiyat açıklanasına karşı o fiyatların üreticiye bir türkü yansımaması halk arasında neler oluyor sorusunu akla getiriyor .

Fırsat düşkünlerinin prim yaptığı şu dönemde esnaflar nerede ise fındıklara 19 tl kilo başı değer biçerek ekonominin önünü açmaya çalışıyor .

Fındık fiyatları 2019 yılında da en çok araştırılan konular arasında yer alıyor  Ama Ne hikmetse şehrinizin vekilleri fındık  fiyat karmaşasında bile varlıklarını bir türlü hissettiremiyorlar!

Fındık fiyatları yükseliyor mu düşüyor mu? Serbest piyasada fındık fiyatları ne kadar?

Fındık fiyatlarında son durum ne?

İşte 7  Eylül tarihi itibariyle fındık fiyatları.

TMO Fındık Fiyatı:         16.50-17.00 TL

Sakarya Fındık Fiyatları:           14.00-17.50 TL

Akçakoca Fındık Fiyatları:          14.00-16.58 TL 

Düzce Fındık Fiyatları:             14.00-16.58 TL  

Kocaeli Fındık Fiyatları:           14.00-14.00 TL   

Ordu Fındık Fiyatları:              14.00-14.63 TL  

Yorumlar

EREĞLİ’Lİ OLARAK LANETLENDİK Mİ ?AKÇAKOCAYA VAR BİZE YOK !!

7 Eylül 2019 Cumartesi 12:04

 EREĞLİ’Lİ OLARAK LANETLENDİK Mİ ?AKÇAKOCAYA VAR BİZE YOK !!

AKÇAKOCA’YA SELZEDE ESNAFA 100 BİN LİRAYA KADAR FAİZSİZ DESTEK KREDİSİ GELİYOR PEKİ EREĞLİ ESNAFININ UĞRADIĞI ZARARA NEDEN BİR YERDEN SES YADA YARDIM GELMİYOR ?

ACABA İSTEMESİNİ Mİ BİLMİYORUZ?

BİR SÜRE ÖNCE YAŞANAN SEL FELAKETİNDE ZARAR GÖREN ESNAF BİR NEBZE DE OLSA NEFES ALABİLECEK. AKÇAKOCA’YI ZİYARET EDEN KOSGEB BAŞKANI PROF. DR. CEVAHİR UZKURT SELDEN MAĞDUR DURUMDA OLAN ESNAFA FAİZSİZ KREDİ VERİLECEĞİNİ AÇIKLADI.

SELZEDE ESNAFA 100 BİN LİRAYA KADAR FAİZSİZ DESTEK KREDİSİ GELİYOR

Düzce'nin Akçakoca ve Cumayeri ilçelerinde yaşanan sel felaketinde zarar gören esnafların hasarlarının giderilmesi için daha önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan desteklemeyi KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahir Uzkurt açıkladı. Uzkurt, sel felaketinde zarar gören ve hazar tespit raporu hazırlanan esnaflara faizsiz kredi verilmesi için çalışmaların tamamlandığını ifade etti. 

Akçakoca ilçesine gelen KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahir Uzkurt, Vali Dr. Zülkif Dağlı, Milletvekilleri Ayşe Keşir ve Ümit Yılmaz, Kaymakam Yasin Öztürk, Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz ,esnaf odaları başkanları ve Ticaret ve Sanayi Odası başkanları ile toplantı yaptı. Toplantı sonrasında açıklama yapan KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahir Uzkurt, selden zarar gören işletmeler için 100 bin liraya kadar sıfır faizli ve 1 yıl geri ödemesiz kredi desteği verileceğini açıkladı. Uzkurt bu konuda şu görüşlere yer verdi  "Selden zarar gören işletmelerimize Cumhurbaşkanımızın talimatıyla KOSGEB olarak 100 bin TL'ye kadar faizsiz kredi verileceği daha önce açıklanmıştı. Bugün itibariyle 11 bankayla mutabakatları imzaladık KOSGEB olarak. Banka genel müdürlükleri de önümüzdeki günlerde Düzce'deki şubelerine talimatlarını gönderip selden zarar gören işletmelere bu krediyi kullandıracaklar. Bu Kredi daha önce de ifade edildiği gibi 36 ay vadelidir. Kredi faizinin tamamı KOSGEB tarafından karşılanacak. Kullanılan anapara ise kullanan işletme tarafından ödenecektir. Ödeme 1 yıl geri ödemesiz 1 yıl sonraki 2 yıl içerisinde üçer ayda bir olmak üzere 9 eşit taksitte ödenecek. Burada kredi kullandırım sürecinde özellikle kaymakamlığımız tarafından hasar tespiti yapılmış ve tespit edilen tutarın 100 bin lirayı geçmeyen kısmı olarak kredi KOSGEB tarafından maliyeti karşılayacak. Örneğin bir işletmemiz 100 bin TL'lik değil de 70 bin TL'lik bir zarar görmüşse bu da kaymakamlığımız tarafından tutanak altına alınmış ise 70 bin lira kredi kullanıp, bu 11 bankadan KOSGEB olarak biz bunun faizini karşılayacağız. Burada teminat bulma konusunda sıkıntı çeken işletmelerimiz için de Kredi Garanti Fonu ile gerekli mutabakatı yaptık. Buradan sorunu çözüyor olacağız" 

Uzkurt, KOSGEB'e borcu olan selzede esnafın borcunun 1 yıl ertelendiğini de bildirerek, "Burada Düzce için bir karar daha almıştık. KOSGEB'e borcu olan işletmelerimizin de bu borcunu 1 yıl daha, yani 2020 yılının 9.'ncu ayına kadar ertelemesi yapıldı. Burada da yaklaşık 25 firmamız bu imkandan yararlanmış bulunmakta. Karar alındıktan sonra şöyle bir süreç izliyoruz. Bu acil destek kredimizde bankalarla öncelikle görüşürüz ve yazışıyoruz. En geç gelecek hafta işletmelerimiz kredileri kullanmaya başlayacaklar. Umarım KOSGEB olarak buradaki yaraların sarılması için bir nebze faydamız oldur" diye konuştu.

Prof. Dr. Uzkurt, programın sel afetinden zarar gören esnaflar için olduğunu belirterek, "Programın amacı doğrudan sel felaketinde zarar gören işletmelerimize dönük bir zararın tazmini yönünde bir finansman kolaylığı. Burada biz şunu dikkate alacağız. Selden doğrudan ya da dolaylı olarak zarar gören, etkilenen ve zararları kamu kurumları tarafından tespit edilen firmalarımıza bu krediyi kullandıracağız. Bu programın kapsamı budur" dedi.

NOT :AKÇAKOCA halkının yardımlaşmasına şahit olmuş bir gazeteci olarak EREĞLİLİ halkımızın kendi şehir esnafını bu zor süreçte yalnız bırakıtığını düşünenlerdenim .

Akçakoca gibi El ele vermeyi başaramadığımız takdirde ne  devlet bizi görecek ne de biz kalkınabileceğiz.

Ereğli sanayi esnafı Gülüç esnaf Ve halkının zararları İçin neden vekillerimiz devreye girmiyor ?

Ama kendini gazeteci olarak tanıtan Ve şehir merkezinde avanta çetesi  kurdukları iddia edilen bazı kişilerin vekillerden Zonguldak yolu üstünde bir müessese için ayrıcalık istediği hatta bu müessese sahibinden  bunun karşılığında avanta istediği Ereğli cam kafe ve bozhane çay bahçesinde dilden dile dolaşıyor buna ne dersiniz?

 

Ereğli’yi ses kayıtları alıp bunu avantaya dönüştüren bazı gazeteciler mi yönetiyor ?

 

 

 

Yorumlar