AK PARTİ İLÇE TEŞKİLATI BAYRAMLAŞTI !

13 Ağustos 2019 Salı 19:42

AK PARTİ İLÇE TEŞKİLATI BAYRAMLAŞTI !

AK Parti Ereğli ilçe teşkilatında Kurban Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı düzenlendi.

Kurban Bayramının ikinci günü gerçekleştirilen bayramlaşma programı AK Parti Ereğli ilçe teşkilatında yapıldı. Bayramlaşma programına AK Parti ilçe Başkanı Fatih Çakır, önceki dönem AK Parti Zonguldak milletvekili Faruk Çaturoğlu, Kadın kolları üyeleri ve partililer katıldı.

AK Parti Ereğli ilçe Başkanı Fatih Çakır bayramlaşma programında yaptığı açıklamasında; “Mübarek Kurban Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum. Bu mübarek Kurban Bayramını dünyada akan Müslüman kanının son bulmasına, dünyada mazlum milletlerinde akan gözyaşının dinmesine vesile olmasını da Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum. Dün il teşkilatımızda bayramlaşmamızı yaptık. Sayın milletvekillerimizin, il başkanlarımızın çok çok selamı var. Bayramlarınızı tebrik ediyorlar. Bu dönem için il merkezinde böyle bir program planlandı. Dün itibari ile. Biz yine de kendi teşkilat mensuplarımızla burada bayramlaşalım istedik.

Gerçekten şöyle bu bayrama çok daha huzurlu, çok daha mutlu giriyoruz. Ereğli’miz olarak baktığımız zaman işte sayın milletvekilimizin destekleri ile daha önceki dönem sayın milletvekilimiz Fazlı Erdoğan, Ercan Candan ve Faruk beyinde desteği ile artık Ereğli 2019-2020 Eğitim Öğretim yılında tekli eğitime geçmiş şekilde giriyoruz. Diğer bir yandan Ereğli-Zonguldak yolu uzun yıllardır süre gelen bir yoldu. Sizlerde yakinen takip ediyorsunuz. Ereğli-Zonguldak yolu tamamlanmış oldu. Ve yaklaşık yarım saat kadar bir süre zarfında Ereğli-Zonguldak yolunda seyahat etme imkânı buluyoruz. Onun yanında üniversite ile ilgili beraber takip ettiğimiz sayın vekilimiz ve önceki dönem vekillerimizin de katkısı ile eski devlet hastanesi yerine inşallah sayın kaymakamımız ve diğer yerel yöneticilerimiz ile birlikte bayram sonunda temel atmak için mücadele ediyoruz. Sayın valimiz ile gerekli görüşmeleri yaptık. Orayı da bir an önce en az iki fakülte yapmak sureti ile vatandaşlarımıza vermiş olduğumuz bir sözü daha yerine getirmenin mutluluğu içerinde olacağız. Diğer bir konu Ereğli eğitim fakültesine ek bir bina yapmak sureti ile oradaki fakültedeki öğrencilerimizin 950 tanesi Denizcilik bölümünün olduğu yerde eğitim görüyorlardı. Onları da eğitim fakültesinin içerisine alarak tamamı ile eğitim fakültesi yerleşkesi o bölgede yapmak istiyoruz.

İstihdam ile olarak orta ölçekli sanayi projelerimiz devam ediyor. Yani Belen ve Kışla sanayilerimiz küçük dükkânlar olarak geçiyor. Organize sanayi de büyük dükkânlar olduğu için arada böyle 1000 ile 1.500 metre karelik olacak şekilde orta ölçekli iki üç tane alternatif yerleri masaya yatırdık. Çalışmaları başladı. İnşallah onları da önümüzdeki dönemde bir an önce yatırımlar getirmek suretiyle istihdama destek sağlamaya çalışacağız. Bir diğer konu HEMA’nın eskiden işlettiği şuan Er Maden’e verdiğimiz yer ile alakalı orası da şuan çalışmalarını devam ettiriyor. Aralık ayı, Şubat ayı gibi inşallah personel alımına başlayacak. İşsizliği çözmeye çalışacağız.

Diğer bir konu geçen Ağustostan bu Ağustos’a kadar gerçekten Türkiye’de çok ciddi mücadeleler verdik. Bundan önce Parti kapatmalarla, 15 Temmuzlarla, gezi olaylarıyla aklınıza gelen bir sürü darbe girişimlerinin yanında bir de ekonomik anlamada Türkiye’yi sıkıştırmak isteyenler geçen sene Ağustos bu güne kadar zorlu bir süreç vardı. Faizlerin yükseldiği, enflasyonun arttığı bir Türkiye’den hamd olsun bu bayrama girerken artık faizlerin ciddi oranda indiği, enflasyonun düşmeye devam ettiği bir Türkiye’de esnaflarımız çok daha iyi bir Türkiye şartlarında bir araya geleceğiz. Bu anlamda ben tekrar bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum.” İfadelerine yer verdi.

Önceki dönem AK Parti Zonguldak milletvekili Faruk Çaturoğlu bayramlaşma programında yaptığı açıklamasında; “Ben öncelikle hepinizin bayramını tebrik ediyorum. Kurban Allah’a yaklaşmanın bir yolu, paylaşmanın da bir örneğidir, sembolüdür. Fatih bey her şeyi anlattı. Biz tabi arkadaşlarımız ile birlikte bölgemiz için, Zonguldak’ımız için, ülkemiz için elimizden gelen ne varsa onu yapmaya çalıştık. Ben bu duygu ve düşünceler içerisinde bayramlarınızı tebrik ediyorum.” Dedi.

Yapılan konuşmaların ardından partililerin bayramlaşması ile program sona erdi. 

Yorumlar

Gençler bir trafik kazası ile bu dünyadan göç etti

13 Ağustos 2019 Salı 16:30

Gençler bir trafik kazası ile bu dünyadan göç etti

Edanur ve Dilara düğün dönüşü trafik kazasında öldü

 

Zonguldak'a bağlı Kozlu ilçesinde, düğünden dönenlerin içinde bulunduğu otomobil, 30 metrelik uçurumdan yuvarlandı.
Kazada, Dilara Altay (18) ve Edanur Erdoğan (19) yaşamını yitirdi .
Kazadan bir 1 kişi de yaralı kurtuldu.

 

Alınan bilgiye göre Kaza, saat 03.30 sıralarında Kozlu'ya bağlı Ense köyü yakınlarında meydana geldi.

Sedat K. (30) yönetimindeki 14 AAF 453 plakalı otomobil, virajda kontrolden çıkarak 30 metre yükseklikten yuvarlandı.

Kazada sürücü Sedat K. ile araçta bulunan Dilara Altay ve Edanur Erdoğan ağır yaralandı.

Sağlık ekipleri tarafından araçtan çıkarılan yaralılar, ambulanslarla Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne kaldırıldı.

Yaralılardan Dilara Altay ve Edanur Erdoğan, doktorların yaptığı tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi.

Otomobil sürücüsü Sedat K. ise yoğun bakımda tedavi altına alındı. Jandarmanın kazayla ilgili başlattığı soruşturma sürüyor. 

 

 
Yorumlar

Can pazarında olmayan vekil kurban pazarında eli arkada ...

13 Ağustos 2019 Salı 13:06

Can pazarında olmayan vekil  kurban pazarında eli arkada ...

CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, Kdz.Ereğli'deki kurban pazarını ziyaret etti.

MODERN BİR PAZAR YERİ TALEBİ.

 
 Demirtaş beraberinde CHP İlçe Başkanı İsmail Fota ve İl Genel Meclis Üyeleri ile birlikte Delihakkı mevkisinde bulunan kurbanlık hayvan satış yerlerinde incelemelerde bulunduklarını açıkladı.

 

 Hayvancılıkla uğraşan üreticilerin büyük sorunları bulunduğunu anlatan Demirtaş, "Geçtiğimiz yıllarda 70-80 büyükbaş 40-50 küçükbaş hayvan çadırı kurulurken bu sayı her ikisi için de 15-20'lere düşmüş. Fiyatlar son üç yıldır çok fazla artış göstermemesine rağmen özellikle küçükbaş kurbanlıklar elde kalmış. Üreticiler eksikliklerin giderildiği çok daha modern bir pazar yeri talep ediyor" dedi.

 Demirtaş, kurban satış yerine gelen vatandaşlarla da sohbet etti.

 

Yorumlar

Valilik Makamı Bayramlaşması

13 Ağustos 2019 Salı 12:54

Valilik Makamı Bayramlaşması

Erdoğan Bektaş Kamu Kurum ve Kuruluşlarının amirleri ve personeli ile bayramlaştı.

 
 

 

Zonguldak Valisi  Erdoğan Bektaş Valilik makamında Vali Yardımcıları, Valilik İçişleri Müdürleri, Valilik personeli ile ilimizde görev yapan Kamu kurum ve Kuruluşlarının amirleri ve personellerinin Mübarek Kurban Bayramını kutladı.  Sağlıklı, huzurlu, mutlu bir bayram geçirmelerini diledi.

Yorumlar

18.08.2019 Pazar Nöbetçi Eczane Listesi

18 Ağustos 2019 Pazar 00:26

18.08.2019 Pazar Nöbetçi Eczane Listesi

 

 

Yorumlar