AK Parti 27. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı

7 Ekim 2018 Pazar 18:18

AK Parti 27. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı

Ankara'nın Kızılcahamam İlçesi'nde gerçekleştirdi.

AK Parti 27. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı Ankara'nın Kızılcahamam İlçesi'nde gerçekleştirdi.

Gerçekleştirilen toplantıya Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu ve Hamdi Uçar'da katıldı.

Toplantıda çok önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Türkiye'nin IMF defterini bir daha açılmamak üzere kapattığını söylerken, CHP'ye İsmet İnönü dönemindeki ABD yardımları dolayısıyla yüklendi.

AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu ve Hamdi Uçar kuliste İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile bir araya geldiler.

 

Yorumlar

AK PARTİ SEÇİMLERE KATILAMAYABİLİR !!

6 Ekim 2018 Cumartesi 22:43

AK PARTİ SEÇİMLERE KATILAMAYABİLİR !!

Belediye Başkanı Hüseyin Uysal Tekrar Aday Olursa Ak Parti Seçimlere Katılamayacak.

Ak Parti Teşkilatı ile sanki muhalif parti Belediye Başkanı gibi kavga eden ,partinin değerlerine önem vermeyen Sevim'li Uysal Tekrar Aday olur ise ;

Belediye Meclis Üyelerinin tamamını solculardan yapar ve şu an olduğu gibi Belediye yönetimi eski CHP lilerden oluşur.

Ak parti ilçe başkanı Mehmet Fatih Çakır'ın bu kadar başarısız bir belediye başkanın genel merkeze bildirip bildirmediği merak edilirken ; akıllara ise tüm Türkiye genelinde adı yolsuzluk ve başarısızlıkla anılan belediye başkanları görevden alınırken Sevimli Uysal neden hala görevde  sorusu geliyor ?

 

Yorumlar

Mecliste olağanüstü toplantı

5 Ekim 2018 Cuma 01:44

Mecliste olağanüstü toplantı

Hasta iyileşmeden konuşulmaz uysal reis

Kdz. Ereğli Belediyesi meclisi taşeron işçiler için olağanüstü toplandı...

Kdz. Ereğli Belediyesi Meclisi taşeron işçilerin daimi işçi kadrosuna geçiş işlemlerinin hızlandırılması amacıyla gerekli olan şirketin kurulması kararı için Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Nikah Salonu’ndan tek gündem maddesi ile olağanüstü toplandı.

Kdz. Ereğli Belediyesi meclisi taşeron işçiler için olağanüstü toplandı...

Toplantıda CHP Kdz. Ereğli Belediyesi Meclisi Grup Sözcüsü Sertan Ocakçı’nın işçilerin daha önce kazanılmış haklarının kaybolacağı ve farklı sendikaya geçmeleri için baskı yapıldığı yönündeki iddialarını Belediye Başkanı Hüseyin Uysal yalanladı.

Daimi kadroya geçecek işçilerin işlemlerinin verilen sürede yetiştirilebilmesi için şirketin kurulduğunu anlatan Uysal, hiçbir işçiye farklı bir sendikaya üye olmaları yönünde baskı yapmadıklarını söyledi.

Uysal, taşeron işçilerin soğuk havadan sıcak havaya geçiş gibi daha güvenli bir ortama geçişlerini sağladıklarını anlattı.

Kdz. Ereğli Belediyesi bünyesinde şirket kurulması kararı AK Parti ve CHP’li belediye meclis üyelerinin oy birliği ile kabul edildi. Belediyespor için kampanya başlatıldı .

Kdz. Ereğli Belediyespor Kulübü ve Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal Bölgesel Amatör Lig (BAL) 6. Grupta şampiyonluk mücadelesi veren Kdz. Ereğli Belediyespor için yardım kampanyası başlattıklarını ve kampanyaya ilk desteği kendisinin bin 67 TL ile yaptığını söyledi.

Belediye meclis üyelerinden, kulüp yönetimine, futbolculardan, teknik heyete, taraftarına ve malzemecisine kadar şampiyonluğa inandıklarını belirten Uysal, sonu 67 ile biten reklamlara herkesin destek sağlamasını istedi.

Yorumlar

Belediye Başkanı Demirtaş"ASLA EMELİNİZE ULAŞAMAYACAKSINIZ"!

5 Ekim 2018 Cuma 00:56

Belediye Başkanı Demirtaş"ASLA EMELİNİZE ULAŞAMAYACAKSINIZ"!
Yorumlar

Halk Posbıyık'ı özlemiş !

3 Ekim 2018 Çarşamba 21:42

Halk Posbıyık'ı özlemiş !

Uysal'a yaptıkları için teşekkür ederim ama YIKTIKLARI için değil!

http://www.sirineregli.org/mobil/haber/2012/posbiyik-aday-gibi.html

POSBIYIK ADAY GİBİ...


Bugün CHP'den Ereğli Belediye Başkan Aday Adaylığını açıklayan Halil Posbıyık, halkın ve partililerin sevgi seliyle karşılandı. 'Belediye Başkanlığı yapmayı özledim" diyen Halil Posbıyık, halktan ve partililerden destek istedi.

Kdz.Ereğli Belediyesi bir önceki Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Cumhuriyet Halk Partisi’nden Belediye Başkan aday adaylığını açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi Kdz.Ereğli İlçe Örgütü’nde saat 14.00’de CHP’den Ereğli Belediye Başkan Aday Adaylığını açıklayan Halil Posbıyık, çok sayıda partili ve vatandaşları “sevgi, barış ve dostluk” duygularıyla selamlayarak konuşma yaptı.

’Posbıyık’lar olarak 3 Ekim bizim için çok önemli bir gün. Bu önemli günde bir araya gelmemizin bir sebebi daha var. 2014 Belediye Başkanlığı seçimlerinde benim hatalarım ve yanlışlarım yüzünden benim ifademle “AŞKIM EREĞLİ” beni boşadı, ondan ayrıldık. Nikahımız sona erdi. 2014’te nikahımız sona erdi AŞKIM EREĞLİ ile. Ancak AŞKIM EREĞLİ’yi çok seviyorum, Ereğli’yi seviyorum, Zonguldak’ı seviyorum, Ereğli insanlarını seviyorum. Onun için gece gündüz Ereğli’yi, yaşayanlarını düşünüyorum. Onunla tekrar nikah tazelemek için evlenmek için aday adaylığa evliliğe hazırlığını yapmak için bugün burada sizleri davet ettim, sizlerinde şahit olarak bana destek vermenizi istedim. 2019’un 31 Mart’ında Aşkım Ereğli’ye evlenmeye aday adayıyım. Sizlerde şahitlik yapıyor musunuz? Bu aday adaylığımı sadece şahitlik yetmez. Oylarınızla beni destekleyecek misiniz? Seçimlerde benimle birlikte ev ev dolaşıp vatandaşlarımızdan beraber oy isteyecek miyiz? Bayanlarımız, gençlerimiz, arkadaşlarımız, dostlarımız kapı kapı dolaşıp herkese Ereğli’nin düştüğü durumu, Ereğli’nin olması gereken durumu anlatmaya hazır mıyız?” diyerek konuşmasına başlayan CHP Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Halil Posbıyık, “Gülen günler gelecek. Bugün dünya gülümseme günü. Sizlerin gülümsemenizi istiyorum. Ve inşallah tekrar Allah sağlık verir, Ereğli’nin başına gelirsem inanın Ereğli’lilerin yüzleri hep gülecek. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın, 2001 krizinde dışarıdan gelen dostlarımız ‘ya Türkiye krizden ağlıyor, bu Ereğli’lilerin yüzleri niye gülüyor?” demişti hiç unutmuyorum. Kriz olsun, ne olursa olsun, biz az da azığımızla birlikte birbirimize moral vererek, gülerek, eğlenerek, Ereğli’ye sürekli yatırımlara boğarak mutlu edeceğiz ve onların gülümsemelerini sağlayacağız. Buradan yüreğimle bunun sözünü veriyorum ”diyerek gülen ve güzel günlerin çok yakın olduğunu ifade etti.

 

Posbıyık, bazı partili ve vatandaşların duygulanarak gözyaşlarına hakim olamadığı ve bazı vatandaşların ise “dertler bitecek sen geleceksin”, diyerek tezahüratta bulunduğu konuşmasına “Özledim, Ereğli’yi özledim, sizleri özledim, Ereğli’de yaşayanları özledim” diyerek devam etti.

Posbıyık, şunları ifade etti;

“Ereğli Belediyesi’ni yönetmeyi özledim. Ereğli’nin sesini Türkiye’ye, Avrupa’ya, Dünyaya duyurmayı özledim. Ereğli esnafının önünü açmayı özledim. Ereğli’ye yeni yatırımlar yapmayı, yatırımcıların önünü açmayı özledim. Ereğli’ye üniversite kurulmasını özledim. Gençleri işsizlikten kurtarmayı özledim. Kent Meydanı inşaatını yapmayı özledim. Trafik keşmekeşini ortadan kaldırılmasını özledim. Şırıl şırıl su akıtmayı evlerin mutfaklarından akıtmayı özledim. 1994 yılında Ereğli’de gençler hatırlamazlar su yoktu. Geceleri herkes su gelsin diye kovaları doldururdu, banyo küvetlerini doldururdu. Suyu getireceğiz dedik, 94’te geldik ve Allah’ın izniyle suyu getirdik. Şimdi de berrak, şırıl şırıl , çamursuz, katransız, kanalizasyonsuz suyun sözünü veriyorum. Yüzme havuzunu Kdz.Ereğli’ye kazandırıp, gençlerimizin yüzme sporu yapmasını ve hemşehrilerimizin orada güzel vakit geçirecek günleri özlüyorum. Sahili yeniden yapılandırıp sizlerle beraber el ele gezmeyi, dolaşmayı, balık kokusundan, mutfak kokusundan uzak güzel bir ortamda iyi havayı teneffüs ederek yeniden dizayn edeceğim, yeniden peyzajını yapacağım, yeniden ışıklandıracağım sahilde hep beraber birlikte gezmeyi özlüyorum. Yeni piknik alanları açmayı, mevcutları tamir etmeyi, ışıklandırmayı, herkesin ailesiyle birlikte orada hoş vakit geçirmesini yürekten özlüyorum. Pazar yerini aynı yerde, aynı ortamda, otoparkıyla modern bir şekilde yeniden yapmayı yeniden düzenlemeyi özlüyorum. Şehirlerarası otobüslerin yazıhanelerini açıp servis araçlarını işletmeye koyacağım günleri özlüyorum. Sevgi, barış ve dostluk festivalini özlüyorum. Tarkanları özlüyorum, Murat Boz’ları özlüyorum, Ajda Pekkan’ları özlüyorum. Esnafımın buraya giren parayla para kazanmasını istiyorum. O günleri özlüyorum, Hamsi Festivali’ni yapacağım günleri özlüyorum. 1 Temmuz Kabotaj Bayramı’nda yağlı direk yarışmalarının yeniden yapmayı özledim. Ereğli’de yeni bir festival daha yapmak istiyorum. İnsanların somurtmasını istemiyorum, insanların gülmesini istiyorum. Ereğli’yi Türkiye’ye Avrupa’ya yeniden sesini duyurtmayı istiyorum. İçimize kapandık, Ereğli içine kapandı. Ekonomik kriz Türkiye’de dünyada var, ama Ereğli’de moraller bozuk. Ereğli’de öncelikle moralleri yüksek seviyeye çıkarmamız lazım. Bunun için çalışmamız lazım, onun arkasından gerisi gelir zaten. Ereğli’de Ekim aylarında dünyanın en büyük Caz Festivali’ni getirmeyi özlüyorum. Sizlerde bunları özlüyor musunuz?”

CHP Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Halil Posbıyık, ilçenin içine kapandığına ve Ereğli’ye yazık olduğuna dikkat çekerek, “Ben herkesi seviyorum. Mevcut arkadaşlarımızı da seviyorum ama doğruya doğru demek lazım. Ereğli içine kapandı. Gençlerimiz Ereğli’de durmuyor, üniversiteyi bitirenlerde burada durmuyor, durmazda zaten. Durulacak hali de kalmadı, Ereğli 5 senesini kaybetti diyorlar, Allah Allah ne 5 senesi. Ereğli Belediyesi topal ördeğe döndü. Ancak bu saatten sonra, bir rehabilitasyon yapılmadıktan sonra Ereğli Belediyesi evlerinize kirli su getirir, çöpleri toplayabildiği kadar toplar, ne sınai, ne ticari, ne sosyal , ne kültürel, ne sanatsal, hiçbir şey olmaz, Ereğli’ye yazık oluyor. Yazık oluyor, aynı fikirde misiniz?” dedi.

 

Posbıyık, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Sevgili hemşehrilerim, samimiyetle ve yüreğimle konuşuyorum. Benim için “küçük bir hazırlık, öc almak için geliyor, intikam almak için geliyor”diyorlar. Beni tanıyanlar tanır, sevgi dolu bir insanım. Her sabah kalktığımda SEVGİ BARIŞ DOSTLUK nidalarıyla haykırıyorum. Ben naif bir insanım, duygusal bir insanım. Televizyonda, yöremle, Zonguldak’la ilgili bir şey gördüğüm zaman üzülürüm, için için ağlarım. Böylesine duygusalım. Asla ve asla bunu söylemesinler bunu söyleyenler. Bende kin, nefret asla yoktur, olamaz. Ben Belediye Başkanı olduğum dönemlerde hep insanlara yardım ettim, hep garibanlara yardım ettim. Herkesin önünü açmaya çalıştım. Her partiden, hiçbir parti ayrımı göstermeksizin herkese yardım ettim. Ben Ereğli’nin, Ereğli’de yaşayanların Belediye Başkanı olmak istiyorum. Herkese iyilik yapmak istiyorum, herkese dokunmak istiyorum. Bende kin ve nefret olamaz. Ben Ereğli’de herkesi seviyorum, işadamlarını seviyorum, gençlerimizi de, insanlarımızı da seviyorum. Ben de kin ve nefret olamaz. Kasaba politikası için lütfen 20 sene bu memleket için hizmet etmiş, gecesini gündüzüne vermiş, zaman zaman arabası kurşunlanmış, zaman zaman evi kurşunlanmış, zaman zaman devlet korumasına alınmış bir insana lütfen o küçük azınlık bu yakıştırmayı bana yapmasınlar. İstirham ediyorum, yalvarıyorum. Bana intikam almaya geliyor, öc almaya geliyor gibi lafları yakıştırmayın lütfen, asla ve kata olamaz. Evet bende insanım, bende sizler gibi Allahın kuluyum. Benim hatalarım var. Benim hatalarım yok mu? Benim çok hatalarım var! 5 senedir evde çalışma odamda çalışma yaparken düşünüyorum, sentezler yapıyorum, özeleştiri yapıyorum. Halil o insanı nasıl kırarsın, o hatayı nasıl yaparsın? Diye kendime sorduğum zamanlar oldu. 20 senede Ereğli’yi bir noktadan alıp bir noktaya getirdim. Yemin ediyorum gecemi gündüzüme kattım, her türlü riski göze aldım. Her türlü tehlikeyi göze aldım, deliler gibi çalıştım. Pek tabiî ki de hatalar yaptım, hatalar yaptığım, kırdığım, kalbini kırdığım, canını acıttığım insanlardan özür diliyorum. Buradan çıktıktan sonrada eğer bendende özür dilemedin diyen olursada ona sarılıp öpmeyi ve özür dilemeye hazırım, medeni bir insanım. Hatalarım var diyorum, ben sütten çıkmış ak kaşık değilim, ama insanlar hata yapar. İnsanların sağlık durumları bozuluyor, geceleri uyumadığımız zamanlar oluyor, dolayısıyla bana bu yakıştırmayı yapmayın, etmeyin! Türk Metal Sendikasıyla kavgası var diyorlar, benim Türk Metal Sendikasıyla kavgam olamaz, mümkünatı yok. Türk Metal Sendikasının burada yetki almasında en büyük payı olanlardan biri benim. Bunu bilenler gayet iyi bilirler. Bakın dün sabah Türk Metal Sendikası Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan’a telefon ettim. Sayın Başkanım dedim Ereğli’de Belediye Başkan adaylığı açıklaması yapacağım, dolayısıyla bütün STK’ları, bütün sivil toplum kuruluşlarını çağırdım, şahsınızda Türk Metal Sendikasının tüm yöneticilerini benim açıklamama davet ediyorum dedim. Sağolsun Metin Ercan’da Başkan hayırlı olsun, yolunuz açık olsun dedi. Allah razı olsun. Benim hiç kimseyle kavgam yok, bireylerle kavgam olmuştur, oldu biliyorsunuz? Hata ondadır, hata bendedir, onla uğraşmıyorum, bireylerle kavgam oldu diye sendikayla kavgam diye bir şey olamaz. Eğer hata yaptıysam o bireylerden de özür diliyorum. Kasıtlı bir hareketim yok. Ben geçmişle ilgilenmiyorum, ben ileriye bakıyorum. Ereğli’de sivil toplum örgütleri, STK’lar, sendikalar, Belediye Başkanları aynı zamanda siyasi partilerin hepside benim kardeşim, benim canlarım, onlarla beraber göreceksiniz önümüzdeki dönemlerde hepsiyle elele verip, Ereğli’yi büyültmek, geliştirmek, Ereğli’de yaşayan insanların yüzünü güldürmek için bütün siyasi partilerin ilçe başkanlarıyla birlikte ve STK’larla el ele gönül gönüle vermek suretiyle yolumuza devam edeceğiz.

İnsanların hataları olabilir, yanlışları olabilir, önemli olan ben yanlışlarım için özür dilerim diyebilme özelliğine vasfını göstermektir. Bende kalbini kırdığım, yanlış yaptığım sivil toplum örgütlerinden sendikalardan Ereğli halkından, bireylerden, yanlış yaptıklarımdan özür diliyorum. Haydi hep beraber el ele verelim. Birlik ve beraberlik içerisinde olalım, işsizliği önleyelim.”

 

Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Halil Posbıyık konuşmasının sonunda basın emekçilerine de teşekkür ederken, eşi Neriman Posbıyık ile birlikte aday adaylığı açıklama törenine katılanlara karanfil dağıttı.

 

 

Yorumlar