Ak Parti Gülüç Belde Teşkilatı Çorumluoğluna Gitti..

12 Ekim 2018 Cuma 22:45

Ak Parti Gülüç Belde Teşkilatı Çorumluoğluna Gitti..

Kaymakam Bey "Ereğli'de yapacak çok iş var "

AK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Ereğli’de hizmet vermeye başlayan Kaymakam İsmail Çorumluoğlu’na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Ziyarette Kaymakam Çorumluoğlu’na yeni görevinde başarılar dileyen Başkan Yılmaz, Ereğli ve Gülüç için yapılacak çalışmalarda birlikte gayret göstermek için hazır olduklarını kaydetti.

Ereğli Kaymakamı Çorumluoğlu ise, nazik ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, İlçenin ve Beldelerin gelişmesi ve daha yaşanabilir bir bölge haline gelmesi için çalışacaklarını vurguladı.

Sohbetten alıntılar;

Kaymakam bey Harika bir üslup sahibi.

Espirisinin dozajını ayarlayabilen ,anlatımlarında geçmiş  yaşantısı ve edindiği tecrübelerden mizahi bir şekilde yola çıkarak dersler verebilen değerli bir bürokrat..

Hayatında babasının önemi çok fazla olan  ve ailesine düşkün bir aile reisi..

Kaymakam beyin konuşmalarından kesitler..

"Ereğlide yapacak çok iş var .

Ereğli gelişmiş diyorsunuz ya ; yok öyle değil.

Siz hep için'de yaşadığınız için bazı şeylerin farkında olamıyorsunuz.

Mesela bu dağınıklığımı görüyor ve bellide garipsiyorsunuz ama şu masada istediğim evrakı 1 saniyede bulabiliyorum.Bazı şeyler içinde olunca farklı, dışında olunca farklı yorumlanayabiliyor ..

Bazı şeylerin farkında olmuyor vatandaş ;Birazda Ereğli geçmişteki başarıları ile övünüyor.

Artık geçti Yen'i şeyler söylemek lazım Cancağazım gibi..

Dün kandilliye gittim,

Tam bir facia .

Burda sinema vardı diyor,burda göğüs hastalıkları hastanesi vardı diyor, burda bilmem ne vardı diyor şimdi metruk binalar olmuş.

Şimdi bununla övünmenin bir anlamı yok !

Bana anlatmanın da bir anlamı yok, çocuklara anlatmanın da bir anlamı yok.

Tamam biz bu halden çıktık ama bundan sonra ne yapabiliriz bunu ortaya koymak lazım.

Dolayısı ile Ereğli'de bu manada benim çalışacağım ve bitiremeyeceğim kadar iş var ..

Muhtarlar geliyor ; "kanalizasyon yok,içme suyu yok ,yol yok tamam bu sorunların hepsine kabulüm ama benden bir tane bir şey isteyin,her kaymakamdan bir tane bir şey isteyin ,3 kaymakam geçti mi sizin sorununuz çözülmüş olur .

Zamanında bu taktiği uygulasaydınız siz ,şimdiye sizin sorununuz kalmayacaktı !!

Muhtarımıza "Kaç yaşındasın "dedim ?

- 52 dedi,

--"52 yıldır sizin köy varmı" dedim 

Var dedi .

"Peki 52 yıldır sizin kanalizasyon sorununuzu neden çözmediniz,içme suyunu niye çözmediniz ? "dedim

Dolayısı ile Ereğli'de bir kaymakamın kendini tatmin edeceği düzeyde iş var .

Basından gelen arkadaşlarımıza ,siyasi gelen arkadaşlarımıza söyledim,çalışma arkadaşlarımıza söyledim; "Burda hep beraber olacağız ,yaptıklarımızı ve yapamadıklarımızı da ortaya koyacağız ,bazen yapamadıklarımızı da kâr sayacağız.

Neden ?

Senden sonra gelene iş kalıyor.

Diyorsun ki ;yapacağımız iş ve proje hazır !

Buda bizim kârımız oluyor" diyen Kaymakam beyin Güleryüz'ü dikkatlerden kaçmadı..

Ak Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz  ise "Aslında Ereğli'mizde ayağa kalkacak bütün her şey mevcut lakin Hamuru yoğuracak maya lazım.

O mayayı yapacak insanlarıda sürekli bertaraf etmeye çalışan bir kesim var.

Öne çıkan siyasileri yok etmeye çalışıyorlar bir anlamda da İngilizlerin ünlü taktiğini kullanmaya çalışıyorlar".

İngilizler der ki "Türkler öyle bir millet ki ,Uzadıkça budayacaksın ,budadıkça sulayacaksın "yani Ereğli'de de maalesef belirli kesimler Ereğliye hizmet etme kabiliyeti olan insanları Yok etmeye çalışarak şehre zarar veriyorlar.

Halbuki Ereğli'mizin yada Gülüç'ümüzün kazanma noktasında iyi iş yapan ve hakedenlere destek olmamız halinde iyi işlere imza atabiliriz diye  düşünüyorum diyen belde Başkanı İsmail Yılmaz tüm teşkilatı kaymakam beyle tanıştırdıktan sonra güzel temennilerle kaymakam beyin makamından ayrıldılar..

 

 

 

Etiketler:

Kdz Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu , Ak Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz , Ak Parti Gülüç Belde Teşkilatı ,

Yorumlar

Sertan Ocakcı Strelize Ortamdan "Göreve Hazırım "Dedi .

12 Ekim 2018 Cuma 20:21

Sertan Ocakcı Strelize Ortamdan "Göreve Hazırım "Dedi .

CHP İLÇE BAŞKANLIĞI KOLTUĞU BOŞTA KALDI !!

CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Şerif Sertan Ocakçı görevinden istifa ettiğini açıkladı. Ocakçı, Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu bildirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Şerif Sertan Ocakçı, ilçe başkanlığı görevinden istifa ettiğini yazılı bir basın bildirisi ile kamuoyuna açıkladı.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığı için aday adayı olacağını dile getiren Ocakçı yazılı açıklamasında şu bilgilere yer verdi; “06 Aralık 2015 tarihinden bugüne kadar onurla yapmış olduğum ve hizmet etmekten gurur duyduğum Cumhuriyet Halk Partisi Kdz. Ereğli İlçe Başkanlığı görevimden Kdz. Ereğli şehrine ve halkına belediye başkanı olarak hizmet etmek amacıyla ayrılmış bulunmaktayım. Gerek mesleki bilgim olan Yüksek Mimar kimliğimle, gerek uzmanlığım olan Kent Yönetimleri konusunda tecrübelerimi Kdz. Ereğli’miz ile paylaşmak ve Kdz. Ereğli’miz için kullanmak önceliğim ve hedefim olacaktır.


Kdz. Ereğli’mizin eski günlerine kavuşabilmesi için, yaşanılabilir ve aynı zamanda keyif alınan bir kent haline dönüştürülebilmesi ve Kdz. Ereğli halkının yüzünün bir an önce gülümsemesi için ben ve arkadaşlarım elimizi taşın altına sokarak, sorumluluk alarak yola çıkacağız.
Ereğli’miz için, geleceğimiz için, bizden sonra ki kuşaklara gelişmiş, modern, çağdaş bir Ereğli bırakabilmek için Kent ve şehircilik konularında ki tecrübelerimizi kullanmak ve Kdz. Ereğli mücadelelerimizi sürdürebilmek için kentin her bir ferdinin içinde olacağı, vatandaş odaklı belediyecilik için genç bir kadro ile Belediye başkanlığına ve yönetimine talibiz.
Kamuoyu bilmelidir ki; her meslekten vatandaşımızın, her mahalleden temsiliyetin olacağı, kimsenin kendini ötelenmiş hissetmeyeceği ve sosyal belediyeciliğin parmakla gösterileceği yönetim için hep beraber, tek bir yürek olarak Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığına adayım.
Kdz. Ereğli belediye başkanlığı aday adaylığımı kamuoyu ile paylaşır, Bugüne kadar görev yaptığım sürece emeklerini esirgememiş, her türlü yardımları ile bizlere kılavuz olmuş büyük ve küçüklerimi sevgi ve saygı ile anıyor, yolumuzun Belediye başkanlığında tekrar kesişeceğini ve hep beraber tekrar çalışacağımızı umut ediyorum. Her bir Kdz. Ereğlili vatandaşımıza her şey için sonsuz teşekkür eder, küçüklerimin gözlerinden, büyüklerimin ellerinden öperim.”

Yorumlar

CHP de İlçe Başkanı İstifa Eder mi ?

10 Ekim 2018 Çarşamba 21:19

CHP de İlçe Başkanı İstifa Eder mi ?

GİZLİ TOPLANTI OLACAK MI ?

Karadeniz Ereğli’de Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Sertan Ocakcı, Belediye Başkanı olabilmek için resmi olarak istifasını sunacağı tarihi açıkladı.

Ocakcı, özel olarak yaptığı açıklamada, istifa etme kararı aldığını söyledi.

2019’da yapılacak olan yerel seçimlerde belediye başkan aday adayı olmak için görevi bırakma kararı aldı.

CHP İlçe Başkanı Ocakcı, geçtiğimiz günlerde yaşadığı rahatsızlığının geçtiğini belediye başkan aday adayı olmak için istifa edeceğini belirterek, “ben 12 Ekim tarihinde istifamı sunacağım. Sağlık durumum iyi, Belediye başkanı olarak Ereğli’ye hizmet etmek için yola çıkacağım.” dedi.

Aldığımız duyumlara göre ;

Tüm CHP li seçmenler ,delegeler ve  meclis üyelerinin Şerif Sertan Ocakcı ile konuşup İlçe Başkanlığını bırakmaması konusunda ısrarcı olacakları bilgisine ulaşıldı.

 

 

Etiketler:

CHP Şerif Sertan Ocakçı

Yorumlar