Ak sakallı "CUMHURİYET HALK PARTİSİNİ Anlayabilmek"

7 Ocak 2019 Pazartesi 15:24

Ak sakallı "CUMHURİYET HALK PARTİSİNİ Anlayabilmek"

Hafta sonunu Chp nin Kdz Ereğli de aday belirleme çalışmalarını araştırarak geçirdim.

2 gündür gerek parti üyeleri gerek partiye gönül vermiş kişilerle sosyal medya ve telefon üzerinden yaptığım görüşmelerde hayret ettiğim görüşlerle karşılaştım.

Bilindiği üzere partinin 5 aday adayı var.

Genel merkez in ön seçim veya anket noktasındaki 2 aday yoklama tercihinden olan anketten eski belediye başkanı Halil Posbıyığın açık ara önde çıktığı taraflı tarafsız herkesin ittifak ettiği bir konu.

Chp partisinde Halil Beyi destekleyenler parti meclisinin ankete göre karar verilsin görüşü gereği genel merkezin Halil beyi aday yapmasının meşru olacağı yönünde düşünüyorlar

Chp partisinde Halil beyi değil de diğer adayları destekleyen partililerle yapmış olduğumuz görüşmelerde 2 ayrı görüş ortaya koyuyor.

1.Görüş:

Evet Halil bey bırakın Chp genel merkezinin anketini diğer siyasilerin olduğu anketlerde bile açık ara önde olduğu söyleniyor diyen bu grup ardından ama ve fakatı ekleyerek 20 sene belediye başkanlığı yaptı anketten çıkması hatta ekseriyetli bir oyla çıkması zaten normal ,parti genç yeni bir adayla şansını denemeli diyor bu kesim

2.Görüş:

Evet halkta ekseriyetli bir desteği var bu normal fakat genel merkeze karşı Muharrem İnceye imza verdi .

1. Görüşe verdiğim cevap:

Valla arkadaşlar Chp partisine gönül veripte halk desteği diğer arkadaşlardan fazla olan bir aday yerine halk desteği düşük olan bir adayla seçime girme tercihinde olmayı duygusal bir davranış olarak yorumluyorum siyaset duygusallığı asla kabul etmez .Halka rağmen bu talep meşru ve vicdani bir talep değildir.Ayrıca Eskişehir belediye başkan adayının yaşına balkınca Halil Beye onun yanında genç deyebiliriz.

2.Görüşe cevabım:

Alaplı belediye başkanı Nuri Tekin de bildiğim kadarıyla Muharrem İnceye imza verdi bunu da hiçbir şekilde gizlemedi.Genel başkan bu yönde duygusal davransaydı Nuri Teki nin adaylığına tavır koyardı.Genel merkezin böyle bir tavrı olduğunu zannetmiyorum.Bu ortaya koyulan görüşte duygusal yanlı bir görüştür. CHP genel başkanı ve parti üst yönetiminin bu iki kriteri dikkate almadığı verilerle ortadadır.Bu konuda sorumlu olan Chp il başkanı ilçe başkanıdır.Yukarıdaki iki görüşe pirim verilir ve seçimlerde başarısızlık olursa o görüşlerin sahipleri hesap vermez ortada olmazlar hatta söylediklerini de inkar ederler hesabı İl başkanı ve İlçe başkanı verir .

Chp yi Atatürk ün partisini anlamaya çalışıyorum bu aralar anlamakta güçlük çekiyorum Babam hep derdi bu Ereğli Aslanın kediye boğdurulduğu yerdir

Chp genel başkanı ve genel merkez yönetiminin buna izin vermeyeceğini umut ediyorum.

Ak sakalından selamlar .. 

Yorumlar

GMİS Karadon Şube Kongresinde güven tazelendi

7 Ocak 2019 Pazartesi 11:43

GMİS Karadon Şube Kongresinde güven tazelendi
Yorumlar

Yusuf Ziya Odabaş Milletvekilini Telefonla Tehdit Etti.

6 Ocak 2019 Pazar 12:30

Yusuf Ziya Odabaş Milletvekilini Telefonla Tehdit Etti.

Milletvekili ve Belediye Başkanına kongre tehtidi.

CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpçu, Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Odabaş’ın kendisini telefonla arayarak tehdit ettiğini iddia etti.

Kamuoyunu geçen sene bugün meşgul eden  bu olayın hangi aşamada olduğunu bu konunun takipçileri merak ediyor .

Milletvekilini tehdit etmenin suç olduğunu bildiğimiz bir ceza kanunu ile yönetilen Türkiye Cumhuriyeti Adalet Sisteminde bu olayın akıbeti nedir? 

Bu olay Yaptım oldu ile bırakıldı mı? 

Milletvekilini tehdit etmek suç değil mi ? 

Olayı bir hatırlayalım . 

Turpcu, “Yusuf Ziya Odabaş telefonla arayarak küfürler savurdu ve tehdit etti. Ayrıca ‘Sen benim mezara gömdüğüm Halil Posbıyık’ı mezardan nasıl çıkartırsın?’ dedi. Onunla ilgili de küfür ve tehdit içerikli sözler sarfetti. Durumu İl Emniyet Müdürümüze telefonla bildirdim. Yarın Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunacağım. Halil Posbıyık’ı da uyardım” dedi.

Ve bu makalenin ardından turpcu mahkemeye verdiğini bize bildirdi fakat bundan sonraki aşamada ne olduğu ögrenilemedi.

Soruyoruz:

TC ADALET MAHKEMELERİ VE TC ADALET SİSTEMİ BU ŞAHSA BİR ŞEY YAPAMIYOR MU YOKSA MAHKEME DEVAM MI EDİYOR? 

Akgün Medya halk adına soruyor... 

 

Etiketler:

Yusuf Ziya odabaș , serafettin turpcu , Halil Posbiyik , Halil Posbıyıka saldırı , turpcu ya küfürlü tehdit , Mustafa Kuru , darp , adalet yok mu? Birileri sisteme durmu diyor?

Yorumlar
 • Ereğli halkı
  6 Ocak 2019 Pazar 13:38

  Cumhuriyet savcılarına aynı zamanda bu suç duyurusu olsun sen kimsin ki milletvekili tehdit ediyorsun kızını ve damadını sözleşme yapmadan İşe koyup Erdemir işçişisini masada satıyorsun

Hak - İș Sendikası Belediye İşçilerine %45 zam Aldı.

6 Ocak 2019 Pazar 10:52

Hak - İș Sendikası Belediye İşçilerine %45 zam Aldı.

Öyle yalandan yere sakindere ile bitmiyor bu işler sayın Uysal koltuğa oturduğunda işten attığın işçileri de unutmadık hala zam vermediğin işçileri de..

Niğde Belediyesi’nde Toplu İş Sözleşmesi sonrasında tüm çalışanlar memnun kaldı.

Niğde Belediye A.Ş. ile Hizmet-İş Sendikası arasında toplu İş Sözleşmesi imzalandı.

Taşerondan kadroya geçen 475 belediye işçisine bu sözleşmede  yaklaşık yüzde 45 oranında zam yapıldı.

Yani Sözleşmeyle birlikte en düşük yevmiye 70 liradan 125 TL'ye yükseldi.

 

Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan, Hak-İş Konfederasyonu ve Hizmet-İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut ARSLAN in uyumlu ve vicdanlı çalışması sonucu işçiler paraya kavuşur iken sebep olanlarda duaya kavuştu  

Sözleşme sonrası Davul zurna ve alkışlar eşliğinde salona giren Genel Başkan Arslan hakkettiği şekilde personelin tezahüratları ve yoğun ilgisiyle karşılandı.

Açılış konuşmasını yapan Hizmet İş Sendikası Niğde İl Başkanı Gökhan Demircioğlu, "Çok kısa zaman içerisinde teşkilatlanıp Niğde'de yetki alıp, böyle bir tören düzenleyip toplu iş sözleşmesi imzalama sürecine gelen sendikamızın toplamda 2000 üyeye ulaşmasında katkısı bulunan ve desteklerini esirgemeyen işçi sınıfının liderini, önderini Niğde'de ağırlamaktan onur duyuyoruz" dedi.

Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan, "1 Nisan'da tüm taşeron işçilerimizi kadroya geçirdik. İşçi sendikaları bakımından mukayese ettiğimizde dünyada görülmemiş bir şey değildi. 1 milyon civarında işçinin kadroya alınması. Taşerondan kadroya geçen işçilerimizin durumlarını eski kadrolu işçilerin haklarıyla aynı hale getirdik. Hayırlı olsun. En düşük yevmiye 70 TL en yüksek yevmiye ise 125 TL oldu" diye konuştu.

Hak-İş Konfederasyonu ve Hizmet-İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan ise, şu değerlendirmeyi yaptı: "Biz adaletli olmak zorundayız hakkı teslim etmek zorundayız. Yıllar yılı taşeron şirketlerinde çalışan arkadaşlarımızın hiçbir sosyal hakkı yoktu. Mesai hakkı yoktu. Kıdem tazminatı alamıyorlardı. Bu arkadaşlarımızın iş güvenceleri yoktu. Biz bu arkadaşlarımız için 10 yıl önce yola çıktık. Yasal hiçbir hakkı olmayan kardeşlerimizle kucaklaşmak istedik. Bugün 1 milyon işçinin kadroya alındığı dönemde Hak İş bunun önderliğini yaptı." Konuşmaların ardından imzaların atılmasıyla tören sona erdi.

Akgün Medya yorumumuz :

Kdz Ereğli Belediye Başkanı Sevimli Uysal Kdz ereğli Belediye işçilerine böyle bir sözleşme müjdesini ne zaman verecek ?

Bu iş seni övsůnler diye otobüs, minibüs verdiğin derneklere yandan çalışmaya benzemez .. 

 Kdz Ereğli Ak Parti maalesef sayenizde artık yok hükmünde insanlar gözünde, herkesi kűstürdünüz , geldiğinde kendi eşinin akrabalarına yer açmak için iş akidlerine son verdiğin işçileri hiç Birimiz unutmadık bazı gazeteciler çoktan unuttu ama biz onlarıda tarihe yazdık sen gibi  siz gibi ..

Tebrik ediyoruz Niğde Belediye Başkanı ve Hak İş genel başkani ve Büyük Hak İş Sendikasını... 

Etiketler:

Hak İş sendikasi , Kdz Ereğli Belediyesi , sözleşme , Deniz koca , sözleşme neden yapılamadı?

Yorumlar
 • 70 e takilanlar
  7 Ocak 2019 Pazartesi 22:53

  Secimde alırsınız oyu kadro verdikleri verir beklesinler

 • Adalet
  7 Ocak 2019 Pazartesi 15:34

  Kanunsuz nizamsiz bir ülkede yaşıyoruz resmen aynı statüde çalışanlar kurumlar arası resmen ucret uçurumu var devlet bunu gormuyormu eşit işe eşit ucret adaleti nerde adaletsizler....

 • Belediye işçisi
  7 Ocak 2019 Pazartesi 08:39

  Kayserideki belediye sirketlerine gecirlerin iscilerin hali ne olacak? Iscisini dusunen bir baskan istiyoruz artik. ÷4 zam 70 tl ile ne yapmaya çalışıyorsunuz. Adam akilli zam istiyoruz.

 • Adalet nerde belediyeleri ayrı ayrı tutuldu
  6 Ocak 2019 Pazar 23:47

  Kadro neresinde bu sistemin ben hiç bir fark göremiyorum belediye de sözde Kadro aldık maaş aynı haklar aynı izin lar aynı bir de alkış tutuyoruz lütfen insanları aptal yerine koymayın

 • Mahmood
  6 Ocak 2019 Pazar 22:49

  Daha düne kadar kadro olsun zam istemiyoruz diyen gafiller her yerde birlik olmuş ilk seneden niyetlerini ortaya koyuyor sizi kadroya alanı silkmek lazım.

 • Haki yegilen taşeron
  6 Ocak 2019 Pazar 22:07

  Ama bu sever akp nin isi zor gercekten Diyecek siniz niye ben insanlarla hep ic iceyim ve diyorlarki osmanli tokati atalim akp ye ben cok uzuluyorum inani devlet yetkilileri verin tum calişanlara asıl kadroyu bu cilemiz bitsin

 • Hüseyin
  6 Ocak 2019 Pazar 20:22

  Balıkesir nolcek bsknim yedi yıldır mduruz

 • 70 e takilanlar
  6 Ocak 2019 Pazar 18:56

  70 e takilanlar insan degilmi onları konuşan yok ūvey evlat mı onlar

 • Cahit
  6 Ocak 2019 Pazar 18:35

  Acaba tüm belediyelerde çalış hizmet-iş sendikasına bağlı taşeron işçisi için ayni emeği harciyacakmısınız, sayin başkan Mahmut Aslan!..

 • KENAN KARAASLAN
  6 Ocak 2019 Pazar 17:18

  Bu Adaletmi Mahmut Aslan bey Niğde belediyesinde çalışan herkesi yürekten kutluyorum fakat bize yapılan haksızlıklara karşı da bir şeyler yapmaya çalışsanız çok iyi olurdu İstanbul Küçükçekmece belediyesi çalışanları olarak bizde toplu sözleşme olmasını istiyoruz Niğde belediyesinde oluyorsa demekki İstanbul Küçükçekmece belediyesindede olur Mahmut Aslan bey

 • Devlet taseronlari
  6 Ocak 2019 Pazar 16:30

  Kayseri belediyeside umarım emsalleri görüp vicdana gelirde.%4 ten fazla verir.ama işlerine pek gelmiyor hakem kurulu belirlediği için sorumluluğu onlara bırakıyor

 • ibrahim vurur
  6 Ocak 2019 Pazar 15:39

  iyide konyada ne zaman olacak onuda bir söyleyin

 • selamsız
  6 Ocak 2019 Pazar 14:43

  Mücadelenin aynısını her yerde gösterseniz ne iyi olur

Alaplı Belediye Meclisi yeni yılın ilk toplantısını yaptı

5 Ocak 2019 Cumartesi 12:34

Alaplı Belediye Meclisi yeni yılın ilk toplantısını yaptı
Yorumlar