Akçakocadaki Bu Dernek Herkese Örnek !!

19 Temmuz 2019 Cuma 21:39

Akçakocadaki Bu Dernek Herkese Örnek !!

Bu derneğin tek derdi var ; TABELASINDA NE YAZIYORSA ONDAN MÜKELLEFLER !!

Akçakocada sel felaketine yardıma gittik sabahın 10 unda ,

Bazı sevdiklerimizin canı bazılarının malları Zorda..

Bir çay içecek yer ararken  gözümüz ilişti bir dernek tabelasına .

AYAZLI MAHALLESİ YARDIMLAŞMA,KÜLTÜR TURİZM VE EĞİTİM DERNEĞİ !

Müsade istedik oturduk dernek çatısı altına ,

Varmı bize çay dedik bu topluluğa ,

Buyur ettiler bizi kendileri gibi sıcak yuvalarına ..

Yanımıza genç bir delikanlı oturdu o sırada ,

Sıcak bir çay eşliğinde başladı bize dernek tüzüğünü sevinçli gözlerle anlatmaya ;

Tam konuşmaya başlamışken içeriye girdi battaniye taşıyan bir beyamca ,

Selam verdi girdi mebusa , elindeki battaniyeyi içeriye masanın üstüne koyunca rahatlamış gibi oturdu masanın bir kenarına ..

Kimdir diye sordum genç başkana ?

Oda sessizce başladı anlatmaya ;

İçeri giren ve battaniyeyi getiren abi ayazlının ilk şehidinin babası imiş ve böyele yardımsever  planlarda da baştacı imiş.

Genç dernek başkanı öğretmen ama ataması yapılanmamışlardan ;

dertli desem dertli değil bu genç hatta çok şükürcü maşallah !

Annesi yalnızmış ,uzun zaman olmuş babasını kaybetmiş ..

Ama o “olsun anama yoldaş oluyorum “diyecek kadar hoşgörülü .

Bu arada lokalin mhp bıyıklı sert görünüşlü ama efendi mi efendi Kardeşi bizi çaysız bırakmıyor sağolsun hakkını helal etmiştir  bizlere inşallah !

Genç başkan genç ama olgunlaşmış ,fikirleri uçuk ama inandırıcı her dediğini yapacak biri takdire Şaiyan fikirleri var .

Mesela bizlere dediki ;” Bizim derneğimiz  tabelasında yazılandan hariç bir şey yapmaz ve ardından bir sürü ayazlı halkından insanlar derneğe gelmeye ve  üst , baş , kıyafet , battaniye , yorgan  , takım elbise ne kadar ihtiyaç varsa getirip teslim etmeye başladı.

Zaten içeri girdiğimizde mhp bıyıklı ,sert bakışlı genç kardeş bir yeri aradı Ve karşısındakinden muhtelif  eşyalar isteyince bir sıkıntı olduğunu anlamıştık ama meğersem bu iş sıkıntı değil onlar için gurur savaşı imiş ..

Yani bu genç kardeşlerimiz bu derneği bir bülbülün ,bir kanaryanın isminin arkasına sığınıp farklı amaçlar için değil resmen bu günler de el ele vermek için kurduklarını oracıkta hissettirdiler bizlere ..

Ve yanımdaki Talat abi ile helal olsun dedik bu gençlere ..

 

Bu dernekteki Herkes sel felaketinde ki insanlara destek vermek için Akçakoca daki tüm tanıdık ,tanımadık insanları arayarak ayazlıdan eşya toplayıp sel felaketinde bir kişinin dahi olsa yarasını hafifletmek için var olduklarını bize hissettirdiler sağolsunlar..

 Bu derneğin voleybol ve bazı branşlarda gözle görülür başarıları varmış.

Genç başkan kendi aile yerini(tarlasını) durumu kötü olan insanlara AŞ vermek maksatlı ekip arkadaşları ile el ele verip ekmeye ve mahsulleri aldıktan sonra bedava ihtiyaç sahiplerine dağıtmak için el ele vermiş projeyi hayata geçirmek için bekliyorlar.

O ara şehit babası müsade istedi ve çay parası ödemek için mhp bıyıklı sorumlu kardeşin yanına giderken tüm gençler elini sıkıp ona sevgi ve saygı gösterdiler.

Sanki gençlerin hepsi anlaşmalı gibi bir ağızdan  “bizler burayı çevirebiliyoruz hayırlı akşamlar deyip şehit babasını güleryüzle uğurladılar ..

Sonra ne mi oldu ?

Videoya bakın ve sonrası işte sizde..

https://youtu.be/b9BWHxpZaGs

 

 

 

Bu güzel insanları alkışlayın lütfen !

Not : 

Bu kardeşler birde kütüphane kurmak istiyor elinde kitapları olan ayazlı derneğine  misafir olsun ..

İhtiyaç fazlası neyiniz var ise bu derneğe bağışlayın ,onlar sizlerin adına en iyi şekilde değerlendireceklerdir emin olun.

Dernek Başkanı Gökhan Özer ve Ali Kösenin mühendis oğluna , bizi bir an güleryüzsüz ve çaysız bırakmayan mhp bıyıklı Kardeşe ve ismini hatırlayamadığımız tüm güzel ayazlı dernek sakinlerine bizden selam olsun.

 

 

Akşam ayrıldığımız derneğe Sabah biz yine gittik ..

Ama bu sefer ayazlı derneği kapalı idi..

Talat abinin evden getirdiği emanetleri bu güzel insanların masalarına sessizce bırakıp gittik .

Tüm Ereğlideki ve Zonguldaki bizleri takip eden yardımsever insanlara bu derneği ziyaret edin deriz .

Hepsi bizden yaşça küçük ama Gönüller’i bir çoğumuzdan büyük .

Orada bulunanlar kardeşlerimiz olsun hepsini alınlarından öpüyorum ..

Etiketler:

Akçakoca Ayazlı Derneği , Akçakoca , En iyi dernek , yılın Derneği

Yorumlar
 • Çağdaş özer
  20 Temmuz 2019 Cumartesi 23:54

  Çok teşekkür ederiz herzaman bekleriz

Yağmur Sele döndü Ereğli’de Tersine !!!

18 Temmuz 2019 Perşembe 17:16

Yağmur Sele döndü Ereğli’de Tersine !!!

Kdz. Ereğli ilçesinde gece boyu devam eden yağmur sabah saatlerinde sele yol açtı. Kışla, Kavaklık ve Kepez Mahallesi’nde 10’larca iş yeri, ev ve otomobil sular altında kaldı.

 

Kdz. Ereğli ilçesinde sağanak yağış etkili oldu. İlçeye bağlı Kışla, Kavaklık ve Kepez Mahallesi’nde derelerin taşması ve rögarların tıkanması ile çok sayıda iş yeri, ev ve otomobil sular altında kaldı.

Sabahın erken saatlerinde Kışla Sanayi sitesine gelen esnaflar iş yerlerinin sular altında kaldığını gördü. Derinliği yer yer 1 metreyi aşan sular iş yerlerinde büyük zarara yol açtı. Kışla sanayi sitesi içerisinde park halinde bulunan 10’larca araçta sular altında kaldı. Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nün Kışla Sanayi sitesi girişinde bulunan istasyonu da selden etkilendi.


Mahsur kalan vatandaşları itfaiye kurtardı
Kavaklık Mahallesi’nde selin ortasında kalan vatandaşları Kdz. Ereğli Belediyesi itfaiye ekipleri kurtardı. İtfaiye ekipleri selde mahsur kalan vatandaşları itfaiye merdiveni ile tahliye ederek güvenli bölgeye aldı.

Selde evlerinden son anda kurtuldular
Kavaklık Mahallesi’nde ise Vedat Ayçiçek, eşi ve üç çocuğu ile birlikte evinde uyurken sele yakalandı. Son anda çocuklarını ve eşini dışarı çıkartmayı başaran Ayçiçek’in evinin içerisi yaklaşık 1 metre sularla doldu. Evindeki tüm eşyalar kullanılamaz hale gelen Ayçiçek kirada oturduğunu, mağdur olduğunu ve yetkililerden yardım beklediğini söyledi. Kavaklık Mahallesi’nde Kdz. Ereğli Belediyesi Düğün Salonu ile yan tarafında bulunan tekstil atölyesi de Kabasakal deresinin taşması nedeniyle sular altında kaldı. Yaşanan sel nedeniyle düğün salonu kullanılamaz hale gelirken, tekstil atölyesinde ise işçiler temizlik çalışması başlattı.
Kepez Mahallesi Solak Köyü yolayrımı mevkisinde ise bir marketin deposu tamamen sularla doldu. Market yetkilisi Mücahit Özçelik deposunun tamamen sularla dolduğunu ve yaklaşık 250-300 bin TL civarında zararının bulunduğunu dile getirdi. Bölgede yaşanan sel ve su baskınları nedeniyle AFAD ekipleri ilçeye gelerek incelemelere başlarken, Kdz. Ereğli Belediyesi ekipleri de çalışmalarını sürdürüyor.

 
Yorumlar

ALDIM VERDİM UZATTIM DEVİRLERİ BİTTİ POSBIYIK GELDİ DUR DEDİ

16 Temmuz 2019 Salı 15:00

ALDIM VERDİM UZATTIM DEVİRLERİ BİTTİ POSBIYIK GELDİ DUR DEDİ

Kdz. Ereğli’de, AK Parti’li Hüseyin Uysal döneminde inşaat izni verilen, ortaya çıkan görüntüsüyle İmam Hatip Lisesi Camisi’ni gölgesinde bırakan ve şehrin mimari yapısını bozan 16 katlı binaya CHP’li Belediye Başkanı Halil Posbıyık göreve gelir gelmez ‘dur’ dedi. İnşaat çalışmaları durdu, soruşturma için bakanlıktan müfettiş istendi.

Kdz. Ereğli’de şehrin yapılaşmasına kötü örnek oluşturan fotoğraftaki bu görüntüye CHP’li Belediye Başkanı Halil Posbıyık ‘dur’ dedi. 

2014 yılında göreve gelen AK Parti’li Hüseyin Uysal döneminde inşaat izni alan firma, İmam Hatip Lisesi’nin hemen yanında 16 katlı bina için çalışmalara başladı. Etrafında en yüksek binanın 5 kat olduğu alanda kısa sürede kule gibi yükselen inşaat zamanla İmam Hatip Camisi’ni de gölgesinde bırak.

 

POSBIYIK GÖREVE GELDİ, ÇALIŞMALAR DURDU

31 Mart Yerel Seçimlerinden sonra Belediye Başkanlığı görevine gelen CHP’li Halil Posbıyık, halkın vicdanınısızlatan bu görüntüye hemen ‘dur’ dedi.

Firma, Belediyenin İçişleri Bakanlığı’ndan müfettiş talep etmesiyle çalışmalarını durdurdu.  Ereğli’de bu tür görüntülere asla izin vermeyeceğini söyleyen Posbıyık şunları söyledi:

“İmar işlerinde enteresan şeyler olmuş, tespit ettiklerimiz var, hala tespit etmeye, incelemeye devam ettiğimiz işler var. Mesela kat izni verilirken yasal olarak ölçüm yapılması gereken yerden yapılmamış başka bir parsel bazalınarak çok katlı bina yapılmasına izin verilmiş. Bunun gibi birkaç tane daha bina var Ereğli’de. Yapılaşmada butür dikey mimariye izin verilmemesi için arkadaşlarımıza gerekli talimatları verdim. Mevcut binalar için de bakanlıktan müfettiş talep ettik. Gereken neyse yapılacak.

Yorumlar
 • alpaslan
  4 Ağustos 2019 Pazar 15:25

  Pardon chp de din iman varmıydı.....

 • Mevlüt
  16 Temmuz 2019 Salı 21:22

  Ak partililer cami gorunmesin diye binayı camiden daha büyük yapıyor CHP'liler dini mabedimize yapılan insafsizliktir diyor. İşte Ak parti ile CHP arasındaki din anlayışı farkı!

Genç Delikanlı daha fazla dayanamadı !

12 Temmuz 2019 Cuma 17:07

Genç Delikanlı daha fazla dayanamadı !

“Kendinize Cici Bakın “

Uzun süredir kanser tedavisi gören Karadeniz Ereğlili genç, yakalandığı amansız hastalıktan kurtulamayarak hayatını kaybetti.

Edinilen bilgilere göre, Karadeniz Ereğli'nin Kocaali Mahallesi'nden 18 yaşındaki Taner Oktay isimli genç uzun süredir kanser tedavisi görüyordu. Zaman zaman tedavisiyle ilgili sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulunan Oktay, yaklaşık 1 yıl önce yaptığı paylaşımında kanseri bir kez yendiğini belirterek bir kez daha yeneceğini ifade etmişti. Taner Oktay, aynı paylaşımında, kendisinden iyi haber bekleyenlere "Karşınıza iyileşmiş olarak çıkıcam" diyerek hem kendisine hem de takipçilerine moral vermişti. Ancak, maalesef genç Taner ile ilgili gece saatlerinde acı haber geldi. Koyu bir Fenerbahçe taraftarı olan Taner Oktay, uzun yıllar tedavi gördüğü kanser hastalığına yenik düşerek hayatının baharında yaşama veda etti. Merhum Taner Oktay'ın bugün Cuma namazına müteakip Kocaali Mahallesi mezarlığına defnedileceği öğrenildi.ç

Akgün medya olarak merhum Taner Oktay'a Allah'tan rahmet, kederli ailesi ile sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz.

Yorumlar

Yavuzyılmaz “Hayvanların bir mal değil, bir canlıdır”

5 Temmuz 2019 Cuma 11:24

Yavuzyılmaz “Hayvanların bir mal değil, bir canlıdır”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, üyesi olduğu Meclis Hayvan Hakları Araştırma Komisyonu’nun görevi kapsamında, Komisyon heyetiyle birlikte İstanbul Adalar ve Pendik İlçelerine giderek bir dizi incelemelerde bulundu.

Hayvanların haklarının korunması ile hayvanlara eziyet ve kötü muamelelerin önlenmesi için alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırması Komisyonu’nun gerçekleştirdiği incelemeler kapsamında, fayton garajlarına, hayvan barınaklarına ve at ahırlarına ziyaretlerde bulunan heyet, eksiklikleri tespit ederken, talepleri dinledi.

Komisyon ayrıca, geçtiğimiz aylarda Büyükada’da bir ahırda çıkan yangınla 9 atın öldüğü bölgede gözlemlerde bulunarak bilgiler aldı.

Yavuzyılmaz, Büyükada İncelemelerin ardından yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

“Yaklaşık 1.800 atın faytoncular tarafından çalıştırıldığı Büyükada’da, toplam insan nüfusu 7.499. Bu orana rağmen bölgede atlarla ilgili bir uzmanlaşma gelişmemiş ve bunca hayvana rağmen maalesef veteriner bulunmamakta. Adaya en yakın hayvan hastanesi ise Avcılar'da. Durumun böyle olması, bu hayvanlara ve faytonculuğa olan bakış açısını bizlere gösteriyor.

Yaptığımız incelemelerde denetimsizlik nedeniyle atların beslenme, barınma ve çalışma koşullarının içler acısı bir halde olduğunu tespit ettik. Dahası bu hayvanlara bakan, aynı ahırlarda onlarla yatıp kalkmak durumunda kalan seyislerin hikayeside ayrı bir dramın varlığını ortaya çıkarttı.

Pek çok sorunu belirttiğimiz Araştırma Komisyonu Raporumuzu yazmaya başladık.
Hayvanların bir mal değil, bir canlı olduğunu kanunlaştırmak istiyoruz.

Sokakta, evde, barınakta, çalıştırılan, bakılan, evcil, yabani, sahipli, sahipsiz, engelli veya sağlıklı, hiçbir hayvana eziyet edilmemesini, kanunlar yönünden güvence altına almak için çalışmayı sürdüreceğim.”

Yorumlar