Alaplı ve Kdz Ereğli NÖBETÇİ Eczaneler

7 Ekim 2019 Pazartesi 00:00

Alaplı ve Kdz Ereğli NÖBETÇİ Eczaneler

Yorumlar

İnanılmaz Rakam ..Yeşil Kartlı Sayısı Neden bu kadar arttı ?

4 Ekim 2019 Cuma 01:54

İnanılmaz Rakam ..Yeşil Kartlı Sayısı Neden bu kadar arttı ?

6 Ayda 366 Bin Arttı; 8 Milyon 628 Bine Ulaştı

Yeşil kartlı sayısı  Kriz ve artan işsizlik nedeniyle yılın ilk 6 ayında 366 bin arttı ve 8 milyon 628 bine ulaştı.

Türkiyede ve dünyada Ekonomik krizin getirileri bitmek bilmez iken ülkemizdeki artan işsizlikle birlikte yardıma muhtaç yoksul sayısında inanılmaz artış yaşandı.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) verilerine göre, bu yılın ilk 6 aylık döneminde, aylık geliri 852 liranın altına düştüğü için devletin sosyal güvenlik primi desteğine muhtaç hale gelen kişi sayısı 366 bin kişi artarak, 8 milyon 628 bin kişiye ulaştı.


SGK verilerine göre, GSS primini kendisi ödeyenlerin sayısı, bu yılın ilk yarısında 147 bin kişi artarak 2 milyon 469 bine çıktı. Aynı dönemde GSS primini kendisi ödeyemediği için devletin yardımına muhtaç hale düşenlerin sayısı da 366 bin kişi birden artarak 8 milyon 628 bin kişiye yükseldi.

Yorumlar

MİLLETE BORÇLUYUM DEDİ MİLLET BAHÇESİNE GÖNLÜNÜ VERDİ.

3 Ekim 2019 Perşembe 23:34

MİLLETE BORÇLUYUM DEDİ MİLLET BAHÇESİNE GÖNLÜNÜ VERDİ.

Zonguldak'ın Ereğli İlçesine bağlı Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, hayata geçireceği projeler konusunda, Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu ve yetkililer ile bir araya geldi.

Zonguldak Orman Bölge Müdürü Zekeriya Beyazlı,  Zonguldak Tarım İl Müdürü Cemalettin Çataklı, Orman İşletme Müdürü Temel Nadir, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Ormanlı Belde Başkanı İsmail Üstün, Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş'ı makamında ziyaret ederek projeler hakkında fikir alış verişinde bulundular.

Heyet ziyaretin ardından Gülüç’te hayata geçecek olan ‘’Millet Bahçesi’’ proje alanı ve Taş ocağı bölgesini yerinde incelediler. 26 dönüm üzerine kurulacak olan Millet Bahçesi Projesi’ne onay verildi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş heyete teşekkür etti. Demirtaş konuşmasında, “Bugün Kaymakamımız, ilgili Müdürlerimiz, İlçe Başkanımız ve Belde Başkanlarımız ile Taş Ocağı bölgesinde incelemelerde bulunduk. Güzel ve verimli geçti. İnşallah önümüzdeki süreçte müjdeler ile Gülüç halkını sevindirecek ve Gülüç’e hep beraber değer katacağız.  Gezimiz sırasında Millet Bahçesi Proje alanını da müdürlerimiz ve İlçe Başkanımız ile inceledik. Millet Bahçesi Projemiz onaylandı, 26 dönüm arazi üzerine hayata geçireceğiz.  Gülüç Belediyesi olarak Gülüç’ün daha iyi yerlere gelmesi için elimizden gelen mücadeleyi veriyoruz. En kısa zamanda çalışmamalara başlayıp, benzeri olmayan bir Millet Bahçesini Gülüç’e kazandıracağız. Ben başta Kaymakamımız İsmail Çorumluoğlu olmak üzere AK Parti İlçe Başkanımız Fatih Çakır, Orman Bölge Müdürümüz Zekeriya Beyazlı,  Zonguldak Tarım İl Müdürümüz Cemalettin Çataklı, Orman İşletme Müdürümüz Temel Nadir, Ormanlı Belediye Başkanımız Bayram Başol ve Belde Başkanlarıma teşekkür ederim” dedi.

Başkan Demirtaş Gülüç’ü daha yaşanabilir bir kent haline getirmek için her alanda çalıştıklarını söyledi.

Yorumlar

EV-KUR”UN YAPTIĞI YENİ BİNADA İŞÇİ ASANSÖR BOŞLUĞUNA DÜŞTÜ

3 Ekim 2019 Perşembe 17:29

EV-KUR”UN YAPTIĞI YENİ BİNADA İŞÇİ ASANSÖR  BOŞLUĞUNA DÜŞTÜ

Zonguldak Kdz Ereğlide İnşaat işçisi asansör boşluğuna düşerek yaralandı .

Zonguldak Kdz Ereğli’de Süheyla Erel Sokak üzerinde meydana geldi. 

Katlı Otopark Karşısındaki yeni yapılan Ev -Kur inşaatının i4. Katından asansör boşluğuna. düşen işçi ağır yaralandı .

Alınan ilk bilgilere göre ;

Katlı Otopark karşısında Yapımı devam edien inşaat halindeki Ev-Kur alış veriş binasının 4. Katında çalışan işçi apartman içi asansör boşluğundan düşerek ağır yaralanmıştır .

Sağlık ekiplerinin olay yerine gelmesi ve yaralıya ilk müdahalenin yapılmasının ardından ardından işçi en yakın hastaneye (Echomar )a kaldırıldı.

Edindiğimiz ilk bilgiilere göre İşçinin durumunun kritik olduğu hastanede gerekli müdahalenin yapıldığı yönündedir .

Emniyet yetkilileri olayla  ilgili araştırmalara devam ediyor .

Yorumlar

BÖYLE ÖLÜM OLUR MU ?

3 Ekim 2019 Perşembe 10:56

BÖYLE ÖLÜM OLUR MU ?

Komşusu öldü o da insanlık vazifesi yapayım dedi mezarını kazarken kalbi dayanamadı Ve oracıkta öldü !

 

 
 

 İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren komşusu için mezar kazmak isteyen kişi kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi.

İki komşu, kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Edinilen bilgiye göre, 65 yaşındaki Muharrem Aktaş, bir süredir İstanbul'da tedavi görüyordu. Birkaç gün önce ameliyata alınan Aktaş, sağlık durumunun ciddiyetini korumasının ardından doktorların tüm çabalarına rağmen hastalığa bağlı olarak yaşamını yitirdi. Aktaş'ın acı haberini alan Zonguldak'taki komşuları taziye için hazırlıklara başladı.

Merkeze bağlı Ayvatlar köyünde toplanan kalabalıktan bazıları da Muharrem Aktaş'ın mezarını kazmak istedi. 2 çocuk babası 32 yaşındaki Engin Yurtseven de mezar kazmak isteyen arkadaşlarına yardım etmek istedi. Mezarın kazılmasından bir süre sonra talihsiz adam olduğu yere yığılıp kaldı. Çevredekilerin haber vermesi üzerine mezarlığa 112 Acil Sağlık ekipleri sevk edildi. Ancak Engin Yurtseven hastane yolunda hayatını kaybetti.

İkinci acıyı yaşayan köylüler ise cenazesi İstanbul'dan getirilen Muharrem Aktaş'ın tabutunun yanına mezarının açıldığı sırada kalp krizi geçirerek ölen komşusu Engin Yurtseven'in de tabutunu koydu. Kılınan cenaze namazının ardından iki komşunun cenazeleri toprağa verildi.

 

Yorumlar