Alışverişinizi bu saate kadar yapamadıysanız korkmayın !!

10 Ağustos 2019 Cumartesi 22:06

Alışverişinizi bu saate kadar yapamadıysanız korkmayın !!

Bugünden itibaren arife gecesi 01'e kadar açık


Karadeniz Ereğli’de, Müftü Mahallesi Yüzbaşı İzzet Dura Sokak’ta hizmet veren Yazıcıoğlu Butik, Kurban Bayramı dolayısıyla arife günü de dahil bu geceden itibaren saat 01.00’e kadar hizmet verecek.

İlçede kadın giyiminin öncü mağazası olan Yazıcıoğlu Butik, Kurban Bayramı öncesinde müşterilerine daha uzun süre hizmet verebilmek adına çalışma süresini uzattı.

Yazıcıoğlu Butik’in sahibi Büşra Yazıcıoğlu, bu geceden itibaren arife gecesi saat 01.00’e kadar mağazalarının açık olacağını bildirdi.

Büşra Yazıcıoğlu, yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla da bir kutlama mesajı yayınladı. Yazıcıoğlu mesajında; "Kurban Bayramının ülkemize ve tüm İslam alemine hayırlar getirmesini temenni eder, İslam alemin mübarek Kurban Bayramı'nı kutlarım. Yeni sezon ürünlerimiz ve sürpriz indirimlerimiz ile bu geceden itibaren arife gecesi saat 01.00’e kadar hizmet vereceğiz.

Her zaman olduğu gibi mübarek Kurban Bayramı öncesi siz değerli konuklarımızı ağırlamaktan memnuniyet duyacağız." dedi.

Yorumlar

ŞEHİR MEZARLIĞINDA MEVLİT OKUTULDU

10 Ağustos 2019 Cumartesi 18:58

ŞEHİR MEZARLIĞINDA MEVLİT OKUTULDU

POSBIYIK: KIRGINLIKLAR, DARGINLIKLAR BİTSİN

 

Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından şehir mezarlığında Mevlid-i Şerif okutuldu. Arife günü mezarlığa akın eden binlerce vatandaşa Başkan Halil Posbıyık kavurma ikram etti.

Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından şehir mezarlığında Kurban Bayramı arifesinde geleneksel olarak Mevlid-i Şerif okutuldu, kabir ziyaretleri için gelen vatandaşlara çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Öğle namazına müteakip şehir mezarlığında gerçekleştirilen mevlit programına akın eden binlerce vatandaş, yakınlarının kabirleri başında dua ederek mezarlıkların bakımını yaptı.

Belediye Başkanı Halil Posbıyık ailesiyle birlikte programa katılırken siyasi parti temsilcileri, Belediye Başkan Yardımcıları, bazı belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş mevlit programına iştirak etti.

Din görevlileri tarafından okunan Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından birlikte dua edildi.

POSBIYIK: KIRGINLIKLAR, DARGINLIKLAR BİTSİN

Belediye Başkanı Halil Posbıyık,vatandaşların bayramını kutladı. ‘Kırgınlıkları, dargınlıkları bitirelim’ diyen Posbıyık şunları söyledi:

Bayram arifesinde ebediyete intikal etmiş büyüklerimizin, küçüklerimizin mezarlarında Fatiha okumak için bir araya geldik. Ereğli’mizin çok değerli hoca ve hafızlarına verdikleri Kur’an ziyafeti için teşekkür ediyorum. Allah hepinize sağlık, sıhhat versin. Geçmişlerimize rahmet diliyorum. Kurban Bayramınız hayırlı, güzel geçsin. Çoluk çocuğunuzla, evlatlarınızla hep beraber mutlu bayramlar diliyorum.

Dargınlıklar, kırgınlıklar bitsin. Ülkenin birliği ve beraberliği için hep kardeşiz. Din, dil, ırk ayrımı yapmadan, siyasi görüş ayrımı yapmadan hep beraber bir olalım, el ele verelim, gönül gönüle verelim Ereğli’mizi, ülkemizi, devletimizi büyütmek için birlikte gayret gösterelim.

Programın ardından vatandaşlara Başkan Posbıyık tarafından kavurma ikram edildi. Şehir mezarlığındaki programın ardından Belediye Başkan Yardımcıları mahalle mezarlıklarındaki mevlit programlarına katıldılar.

Yorumlar

Bayram da Plaj da Olalım !

9 Ağustos 2019 Cuma 18:50

Bayram da Plaj da Olalım !

Yorumlar

ERDEMİR EREĞLİ’YE VE EREĞLİ’LİLİ̇ FİRMALARA EKMEK VERMİYOR !

10 Ağustos 2019 Cumartesi 15:54

ERDEMİR EREĞLİ’YE VE EREĞLİ’LİLİ̇ FİRMALARA EKMEK VERMİYOR !

Şimdi Kdz EREĞLİ Halkı ve siyasetçileri diyor ki bu Akgün medya neyin peşinde ?

Bizler öncelikle Karadeniz Ereğli‘mizin menfaatleri için var olacağız bazı gazeteciler  gibi keser sapı  vardı şimdİ nasıl evi arabası  var diye sorgulaması adı altında yandan avanta yada haraç isteme hamlesi yapmıyoruz.

Öncelikle Erdemir limanı neden özelleşti ?

Bu sorunun cevabı iki kanallı olabilir;

1. Erdemir limanı özelleşir ise orada bulunan sendika varlığı yok edilip burada işçi gözü ile istikbarat alınması engellenecekti,

2. Erdemir limanı özelleşir ise burayı alan firma ne yaparsa  yapsın bedelini direk olarak Erdemir ödemeyecek olma stratejisinden olabilirdi !

Sendika genel başkan yardımcısı işçileri toplayıp boş boş atmıştı “burayı delikanlı olan özelleştirir “diye Erdemirde ona ithafen kapak yaptı özelleştirdi .

Mesela Erdemir özelleşti tüm A ve B personeli limandan başka yerlere transfer yada iş akitlerinin son bulmasına doğru bir yeni yol aldılar .

Erdemir limanı inanılmaz kâr getiren bir sektör .

Nasıl mı?

Gemi girişleri , boşaltım , nakliye , yükleme gemi yanaştırma , gemi yükleme ,acentelik hizmetleri adı altında bir sürü para getiren kalemler le dolu .

Bu kadar kâr girişi olan bir liman neden özelleşti sizce ?

Özelleşti derken öyle bir özelleşme değil tabi adı özelleşme gerçekte o cepten bu cebe özelleştirilme oyunu sahnesi kurgulanıyor  !!!

Öncelikle bu limanlarda Bir kişinin adı geçiyor Ve onun borusu ötüyor o kişiyi tanıyalım ..

 

Cem Aysel idaresindeki Limak Liman' da, Liman başkanı talimatıyla yanaştırılmasına rağmen, 5 gün barınan Aqua Hercules isimli gemiyi, fuzuli işgal ücreti diye 450 bin Dolarlık fatura ile borçlandırmaya kalkışmıştı işte bu konunun ayrıntılarını ve bizim Ereğli’miz ile ne alakası olduğunu yazmaya başlayacağız .

Bu arada kimden emir aldığını bilemiyoruz ama Cem Aysel geldiği günden beri Kdz EREĞLİ limandan ekmek yenmiyor hatırlatalım!!

Ayrıntılar gelecek ..

 

 

Yorumlar

Yavuzyılmaz Otobüs Yangınları ile Alakalı Dikkat Çekti

10 Ağustos 2019 Cumartesi 13:10

Yavuzyılmaz  Otobüs Yangınları ile Alakalı Dikkat Çekti

Otobüs Yangınları için Meclis Araştırması İstedi.

 

Son olarak Mersin'de yaşanan otobüs yangıyla birlikte, ağustos ayının ilk on gününde toplam beş otobüs yangını yaşandı.

Yaşanan hadiseler can ve mal kayıplarına neden olurken, gözler, bayram tatili süresince günlük ortalama 1 milyon yolcunun seyahat etmesi beklenen yolcu otobüslerindeki güvenlik sorunlarına çevrildi.
 

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, toplu taşıma araçlarında meydana gelen yangınları meclis gündemine taşıdı.

Son 10 günde neler yaşandı?

2 Ağustos tarihinde Balıkesir-Edremit karayolunda seyreden yolcu otobüsünde çıkan yangında, otobüste bulunan 5 kişi yaşamını yitirmiş, yaşananlar ülkeyi üzüntüye boğmuştu. Bu olayın üzerinden sadece 1 gün geçtikten sonra, 3 Ağustos’ta Manisa'nın Kırkağaç ilçesinde, 4 Ağustos günü İzmir’de, 6 Ağustos günü Yatağan-Milas karayolunda ve son olarak da Mersin’in Tarsus ilçesinde benzer yangınlar yaşanırken, can kaybının olmadığı yangınlarda facianın eşiğinden dönüldü.

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, toplu taşıma araçlarında gerçekleşen yangınların nedenlerinin araştırılması ve gereken önlemlerin belirlenebilmesi için TBMM’ye, bir Meclis araştırma önergesi ve bir de yazılı soru önergesi sundu.

Milletvekili araştırma önergesinin gerekçesinde,

“Ülkemizde meydana gelen araç yangınlarına her geçen gün yenileri eklenmeye devam etmektedir. Bu yangınların artışında, hava sıcaklığındaki yükseliş gibi mevsimsel etkiler, araçlarda, ekonomik olması nedeniyle tercih edilen ve toplumda “10 Numara yağ” diye bilinen, atık yağlardan oluşan madeni yakıtın yasa dışı kullanımı, aracın standart donanımında olmayan ve gelişi güzel kullanılan, mobil yada entegre elektronik gereçler ve özellikle yeni nesil araçlardaki, klima, televizyon, internet, mobil telefon şarj noktaları gibi elektronik ekipmanların enerji yükünün yol açtığı tehlikeler, nedenler arasında düşünülmektedir.

Mevcut yönetmeliğe göre şu an trafikte olan 2005 model ve üzeri M2 ve M3 kategorisindeki araçlar için 01/11/2012 tarihinden itibaren ‘Otomatik Yangın Algılama ve Alarm Sistemleri’ 28335 nolu Resmî Gazete ’de yayınlanan AİTM Yönetmeliği ile zorunlu hale gelmiştir. Bu durumda, araçta olası bir yangın çıkması halinde yönetmelik gereği monte edilen sistem, yangını algılayıp ikaz verecektir. Ancak, yönetmelikte alınacak olan önlemlerin nasıl olacağı ve denetimi konusunda yeterli detay bulunmadığı gibi, yangın söndürmeye sistemlerinin varlığı, ya da acil bir duruma yönelik yeterli bir prosedürün bulunmayışı büyük bir eksikliktir.”

Diyerek, ilgili Kanun ve Yönetmeliklerde ki eksikliklere dikkat çekerken, denetimlerin yetersizliğine vurgu yaptı.

Yavuzyılmaz, son beş yılda toplu taşıma araçlarında meydana gelen yangınların sayısını sorduğu soru önergesinde de ayrıca, “ Otomatik Yangın Algılama ve Alarm Sistemleri 26.06.2012 tarihli yönetmelik ile zorunlu hale getirilirken, kapsamındaki araçlarda, yönetmeliğe uygun olarak uygulanıp uygulanmadığının, denetiminin hangi kurum ve kuruluşlarca ve nasıl yapılmakta olduğunun ve yol trafik denetlemelerinde, sistemin arızalı olup olmadığının, kolluk kuvvetlerince test edilebilmesinin mümkün olup olmadığının” sorularına yanıtlar aradı.

Yorumlar