BABANNEM 377 SENEDEN BERİ BURALI DEDEM TRABZONDAN GELMİŞ.

14 Kasım 2018 Çarşamba 09:30

BABANNEM 377 SENEDEN BERİ BURALI DEDEM TRABZONDAN GELMİŞ.

ŞİMDİ BEN YERLİ MİYİM ? YOKSA YABANCI MI? BANA YABANCI DİYEN BABANNEME Mİ YOKSA BANA MI YABANCI ?

ARADA AKLIMA DELİCE PLANLAR GELİYOR !!!

2 Gün evvel Ak Parti gündemine bazı OYUN KURUCULAR tarafından çizilip oynanması için görevlendirilen kişilerin göstermelik Aday Aday'lığı gündeme bomba gibi düşecek iken AK parti ilçe teşkilat başkanı Fatih Çakır-İsmail Yılmaz ikilisi  büyük transfer bombası olan Gökhan Demirtaş transferini büyük gizlilik içinde ve  büyük gayretler sonucunda patlattı.

Bu güne gelmesi planlımı idi?

Evet planlı idi ; en son gün transfer bombası patlatarak Ak Parti gücüne güç katacaktı..

Peki YERLİ ADAYLAR GRUBUNUN hep beraber geleceği ve imzalayacağı planlımı idi ?

Kesinlikle planlı idi hatta Değerli bir medya olan Olay67 de haberi bile çıktı.

Yerli Adaylar yarın hep beraber gelecek tarzı bir yazı ile...

5 tane YERLİ ADAY gelecekti yanılmıyorsam!

Maksat ne idi peki ?

Hem yerlicilik vurgusu yapıp Şövanist duygularla Ak Part iyi bölmek hemde Genel Merkezdeki Mülakatta sen yoksan kim olsun sorusuna Hep bir ağızdan aynı adayı göstermek ..

Peki aralarında masumlar yokmu dur?

Kesinlikle vardır .

Peki Hüseyin Uysal YABANCI mı?

SAF HEMDE SAF YERLİ...

Tarihte gelmiş geçmiş en kötü Belediye Başkanı kim sizce?

Bence Uysal.

E yerlicilik yapanlara diyorum ki ''denedik olmadı ''..

Şimdi YERLİCİLİK YAPAN aday adaylarının amacı Kdz Eieğli olsa idi ne yapmaları lazımdı?

Bir tane en güvenilir hemşerilerini tayin edip destek olmaları gerekiyordu..

Ama bir şartla !!!

Nüfus kağıdı ikametgah senedinde herkülün soyuna en yakın olan kişiyi bulup;'' ahan en yerli aday bu,işte bu  şehri yönetsin ''demeleri gerekiyordu .

Bunun aksi bir harekete yani bugünkü gibi bir toplu imza törenini gördükten sonra inanmam ki aday adaylarının tek amacı Ereğliye en iyi belediye başkanı olacak şahsı seçmek olsun.

Olsa olsa bu güzelim şehri batıran Uysala son dakikada destek olup ünvanının devamını sağlayacaklar yada Kdz Ereğli Belediyesini Ak Parti Hariç başka bir partiye sunacaklar..

YERLİCİLER neden şunu düşünmüyorlar ?

Siz yerlilerden destek beklerken Yabancılarada yabancı muamelesi yaparken nasıl oy alıp belediye başkanı olacaksınız ?

Herkes yabancı en yerli benim..

Babaannem 377 senelik Zungurlu..

O zaman beni  desteklesinler maksatları Ereğli ve EN YERLİyi bulup şehri yönettirmekse..

O nerden mi çıktı ?

En yerli benim.

Erdemiri yazan tek kişi benim.

Sendikayı yazan tek kişi benim.

Uysalı yazan tek benim..

Gülüç teki petrol istasyonunu yazan tek benim.

Anadolu otelini yazan tek benim..

Oypalıların hakkını savunan tek benim.

Haksızlığa uğrayanların aradığı ilk kişi benim.

Kendi akrabalarından bir kişiyi işe sokmamış ama çevresindeki tüm imkanı garibanlara kullananda benim.

Yeter daaaaaaa (Laz gibi dedim dimi)az daha yazarsam Cumhurbaşkanlığını isterim..

İşte kıvırcık hemşerilerim sizler protokollerde haberiniz varken yada yokken namuslu ,namussuz  el sıkmakla meşgul iken ben sokakta yere düşeni kaldırıyordum.

Kdz Ereğli bu yerlicilik ,şövanistlik duygular yüzünden battı.

Uysal belediye başkanlığını sülalesine ,çevresine menfaat sağlamakla,işe sokmakla geçirdi..

BEN CUMHURBAŞKANININ YERİNDE OLSAM ;BURAYA SOMALİ BÜYÜKELÇİSİNİ GETİRİR ADAY YAPAR BELEDİYE BAŞKANI OLMASI İÇİN DE ELİMDEN GELENİ YAPARIM.

SONRA MI ?

SONRASINDA HERKES O SOMALİLİYE HEMŞERİM DER KUCAKLAR ..

BU MEMLEKETİN GERİSİ YOK Kİ SAHİBİ OLSUN..

BENDENİZ HAKAN AKGÜN İYİLERİN KAZANACAĞINA İNANDIĞIM GÜN BELEDİYE BAŞKAN  ADAY ADAYIYIM  

SAYGILAR HAKAN AKGÜN.

SİZDEN BİRİ .

 

 

 

 

Etiketler:

HAKAN AKGÜN YERLİ NE DEMEK? YABANCI KİME YABANCI ?

Yorumlar
 • Orhan
  15 Kasım 2018 Perşembe 21:17

  Uysal önce işçinin parasını adam gibi versin hakan abi taşerona üç kuruş ikramiye vereceklerdi onu bile tam veremiyo 13 günlüktü önce 10 güne düşürdü şimdide 8 e düşürdü kul hakkıyla can veremez bunlar

 • 67 gençlik
  14 Kasım 2018 Çarşamba 08:53

  Yolun açık olsun başarılar diliyorum Hayırlı olsun

SENDİKA NEDEN YÖNETİCİLERDEN DAVACI OLMAYA EL KALDIRTMADI ?

10 Kasım 2018 Cumartesi 02:12

SENDİKA NEDEN YÖNETİCİLERDEN DAVACI OLMAYA EL KALDIRTMADI ?

SENDİKA NEDEN İŞÇİYE PARALARI BİZ ÖDEYELİM DEDİRTTİ VE KABUL ETTİRDİ ? HEPSİ SIRA İLE .. VAKIF YAZIMIZ ÇOK İLGİ ÇEKMİŞ BU YÜZDEN BU YAZILARIMIZI HER GÜN YAYINLAMA KARARI ALDIK.ALDIK DERKEN ;BİZ 3 KİŞİYİZ.MUSTAFA KURU-MURAT ALBAYRAK VE BENDENİZ HAKAN AKGÜN.

**19 Ekim 2011 tarihinde Ankara başsavcılığınca erdemir vakfı ve yönetimi ile ilgili şikayetimiz dikkate alınarak konu hakkında soruşturma başlatıldı.

Adı geçen hususta Emniyet Genel Müdürlüğü'nce bir rapor tanzim edildi.

Adı geçen istihbarat raporu bizim gerçeğe aykırı bir beyanla işten atıldığımızın doğru olduğu,Erdemir vakfının adı geçen finans işlemlerinin incelenmesinin uygun olacağı yönünde bir görüşle Ankara başsavcılığının önüne geldi.

*****Mayıs 2012 de Ankara Başsavcılığı söz konusu vakfın merkezinin Ereğli de olması ve adı geçen şahısların büyük bölümünün ikametinin Ereğli olması hasebiyle dosyayı Ereğli gönderdi.Kdz Ereğlideki soruşturmada 6 Haziran 2012 tarihinde savcılıkça İç işleri bakanlığı teftiş kurulu başkanlığından müfettiş talebinde bulunuldu.

***-Adı geçen teftiş kurulu başkanlığı dosyanın soruşturmasındaki sevk idareyi üstlendi ama dosyanın idari ve cezayi yönden teftiş yetkisinin vakıflar genel müdürlüğü teftiş kurulu başkanlığında olduğunu dolayısıyla adı geçen kurumdan müfettiş talebinde bulunulmasını önerdi.

****18 haziran 2018 de adı geçen soruşturma noktasında vakıflar genel müdürlüğü teftiş kurulu başkanlığı müfettiş tayin etti.

*****5 temmuz 2013 tarihinde adı geçen müfettiş şikayetçi olan bizleri bilgimize başvurmak üzere Kdz Ereğli emniyet müdürlüğü organize suçlar bürosuna davet etti.Teftiş kurulu müfettişi adı geçen vakıf varlığı noktasında bir ceza soruşturması yürüttüğünü adı geçen konuda bizlerin şikayetçi sıfatıyla taraf vasfı olduğunu bilgimize başvuracağını söyledi.Adı geçen müfettiş genel kurulda beyan edilen blançodaki paranın büyük bölümünün yasanın emrettiği zorunlu tutanaklarla vakıf yönetimince ibra olmadığını adı geçen zorunlu tutanakların vakıf muhasebe kayıtlarında olmadığını tespit ettiğini ifade etti.

Özellikle bu paranın akıbeti ile ilgili olarak başsavcılığa vermiş olduğumuz ifade ve dilekçedeki beyanlar dışında resmi veya gayri resmi duyum veya bilgiye sahip olup olmadığımızı sordu.

Imkb işlemleri ve paranın akıbeti noktasında bildiğimiz ne varsa adı geçen müfettişle paylaştık.''Adı geçen paranın akıbeti noktasında zorunlu tutanaklarla ortaya koyulamadı ''sözü özellikle Mustafa Kuru nun kafasına takıldı;''ne demek yaa zaten paranın denetimine yönelik tek resmi evrak olan dekontların büyük bir kısmının vakıf kayıtlarında olması gerektiği halde olmaması izah edilebilir bir durum değil ben bu işin peşini bırakmam'' dedi.

Ben şahidim dediğini yapar onu kimse durduramaz.

***2012 nin temmuz ayından başlayarak adı geçen paranın akıbeti noktasında kararlı bir araştırma içine girdik.Özellikle konunun 5049 sayılı yasayla düzenleme altına alındığını ilgili yasanın 3. Maddesinden başlayarak 9 maddeye kadar yasa koyucu bu durumu düzenlemiş para hareketleri noktasında açıklayıcı imza altında zorunlu tutanakları olmasını tafraların ispat yükümlüğü yönünden mecbur koşmuş.Yasal koyucu bu ispat yükümlülüğü noktasında zorunlu tutanakların olmasını neden mecbur koşmuş?1-Biz paranın sahiplerinin maddi ve hukuki güvenliğini temin ve hesap sorulabilirlik için2-Bizim adımıza imza yetkisiyle parayı yönetenlerin hukuk güvenliği ve ispat yükümlülüğü noktasındaki mecburiyetle ilgili olarak3-Kayıt dışı para ile yasa dışı terörün finansmanına engel olmak için adı geçen konuda yasal düzenleme yapılmış. 

Gelelim soruşturmanın akıbetine yaklaşık 9 ay sonra yani 25.04.2013 tarihinde vakıflar genel müdürlüğü teftiş kurulu başkanlığı müfettişi ve baş müfettişi bir rapor tanzim etti.19 tane eski vakıf yöneticisi hakkında çıkar amaçlı suç örgütü kurmak,ımkb işlemleri yoluyla vakfı zarar uğratmak iddiasıyla dava açılması noktasında ilgili başsavcılığa raporunu gönderdi.Ayrıca dediki;''5549 sayılı yasa gereği adı geçen akıbeti zorunlu tutanaklarla ortaya koyulamayan para noktasında maliye bakanlığını soruşturmaya davet ettim gelmedi bu konuda adı geçen sorumlu kuruma yani masak a ihbarda bulundum ''dedi.Adı geçen soruşturma heyeti spk uzmanlarıyla beraber bazı vakıf yöneticilerinin geriye dönük hisse sendi alım satım işlemlerini incelediğin de erdemir vakfına paralel yapılmış 100 lerce senet alımını raporuna koymuştu.Özellike rapor içindeki tespit edilmiş tüm işlemleri incelediğimizde yapılan eylemin basit anlatımla elerindeki parayla kendi namı hesaplarına bir miktar senet alımı yapıp daha sonra vakfın parasıyla aynı senetten satın alıp birkaç dakika sonra adı geçen kendi namı hesabına alınmış senedi satarak kendilerine çıkar sağladığı tespit edilmiş soruşturma heyeti hiç itiraza mahal bırakmamak için yapılan tüm işlemleri saati saatine tablo haline getirmiş hatta bir dakika arayla yapılan alım satımların olduğu bu tabloyu raporuna delil olarak koymuştur.Adı geçen hisse senedi işlemlerinin 2007,2008,2009 yıllarında 60 milyon tl seviyelerinde olduğu raporda vardır .Yine ayrıca soruşturma heyeti fon zararlarının saklandığını zararların muhasebe kayıtlarında neden gösterilmediği yönündeki soruya vakıf yönetimin zararın kardan mahsup edildiği yönünde hukuki meşruyeti olamayan ve muhasebe ilkelerine aykırı olan bir cevap verildiği yönündeki tespiti savcılığın önünde mevcuttur.

Yine ayrıca adı geçen vakıfın bağımsız denetimini yapan şahsın vakfın eski bir çalışanı olduğunun tespit edildiğini adı geçen şahsa bu izahı olamayacak durum sorulduğunda adı geçen kişi yani bağımsız denetçi bu durumu kabul etmiş vakfa vergi danışmalığı yaptığını itiraf etmiştir.

Yine ayrıca müfettiş her ne kadar vakıf yönetimi yasanın emrettiği noktada yani değişken getirili yatırım araçlarının kullanılmadığını adı geçen zararlı fonların değişken getirili yatırım aracı olmadığını iddia etse de spk dan fonların izahnamesi istendiğinde altın,döviz,hisse senedine endeksli olduğunun anlaşıldığını raporunda ifade ediyor.

Teftiş kurulu başkanlığı 34 tane vakıf yöneticisi ve çalışanın 28 milyon tl yani eski parayla 28 triyon ile 110 bin tl arasında değişen vakıf zararından sorumlu olduğunu adı geçen zararın bu sorumlulardan tahsili cihedine gidilmesi yönünde başsavcılığa raporunda öneride bulunmuştur.

Adı geçen bu rapora vakıf yönetimi ve şüpheliler itiraz etmiş olup kasım 2014 tarihinde adı geçen rapor şüphelilerin itirazlarının değerlendirilmesi için başsavcılık makamınca içinde Sayıştay emekli baş denetçisinin olduğu 3 lü hukuk heyetine gönderilmiş olup adı geçen heyet 17 temmuz 2014 tarihinde bu itirazların hiç birini yerinde görmemiş vakıflar genel müdürlüğü teftiş kurulu heyetinin tespitlerinin doğru olduğunu söylemiştir. Bitti mi? biter mi?

Savunma makamı ben buna da itiraz ediyorum dedi biz dedik orda durun savcılığın görevi yargılama yeri değil yargılamayı mahkemeler yapar. Dedik devamı paranın akıbeti nerde çıktığı konunun İstanbul daki yargı çevresine taşınması ,vakıflar genel müdürlüğünce vergi cezasının gerçek hukuki ve maddi sorumluluğunun kime verildiği devam edecek

Etiketler:

KDZ EREĞLİ VAKIF CEZASI İMUSTAFA KURU , HAKAN AKGÜN , MURAT ALBAYRAK , ERCAN CANDAN , YUSUF ZİYA ODABAŞ , MÜÇTEBA BEKCAN

Yorumlar

VAKIFTA KAYBOLAN PARALAR NEREDE ?

9 Kasım 2018 Cuma 12:30

VAKIFTA KAYBOLAN PARALAR NEREDE ?

İŞLERİNİ KAYBEDENLER BİZLER , PARALARINI KAYBEDEN İSE SİZLERSİNİZ. DİK DURUN!! Değerli dostlar erdemir vakıf dosyası ile ilgili kamuoyunu bilgilendirme yazımız herkezin hayata dair ders çıkartacağı gerçeklerle dolu .

Biz 3 arkadaş neden Erdemir vakfı ile ilgili bir hukuki süreç başlattık önce bu konuyu açıklığa kavuşturalım.

Konunun taraflarının bildiği üzere erdemir 2006 yılında özelleşti . Bu özelleştirmenin hemen akabinde önce Erdemir yönetimi ,arkasından sendika yönetimi değişti.

Bu değişikliğin hemen artçısı olarak Erdemir vakfı yönetiminde de değişim oldu.

İşçi sendikası ve bizzat özelleştirmeden sonraki Erdemir yönetimi bu değişimi destekledi. Yine hepinizin bildiği üzere sendika yöneticileri ve erdemir üst yöneticilerinden oluşan bu yeni yönetim hem işveren hemde sendika destekli bir yönetimdi.

2009 yılının ekim ayından sonra erdemir vakfının aylık katsayıları yani paranın aylık gelir oranı banka adi faiz oranlarının hissedilir şekilde gerisinde kalmaya başladı. lk başlarda yöneticiler bunun dönemsel bir dalgalanma olduğu önümüzdeki aylarda düzeleceği yönünde beyanlarda bulunsalar da bu düzelme bir türlü olmadığı gibi 2010 yılının mayıs ayında bırakın diğer yatırım araçlarının gerisinde kalmayı -0,19 katsayı açıklandı. O zamanki dolar kuruyla yaklaşık 6,5 milyon dolarlık açık bir zarar vardı Ekim ayından bu tarafa olan zarar 10 milyon doların üzerindeydi.

Vakıfta görevli sendika yöneticileri sendika üyesi arkadaşların sorularına zararı izah eden bir cevap veremediği gibi bu konuda sorumlu makamlardan net bir cevap bekleyen biz paranın sahiplerine; '' Bak güzel kardeşim ,Erdemir özelleşti sen bunun farkına varamadın galiba ''gibi konuyla hiç ilgisi olmayan içinde belli oran da üstü kapalı gözdağı barındıran cümleler kuruyorlardı.

Biz vakıfta alnının teri olan 3 arkadaş bu konuda geri adım atmadık.Mustafa,Murat,Hakan kim bu konuda böyle konuştuysa hak ettiği karşılığı bizden gördü.

6 ay sonraki vakıf genel kurulu öncesi yapılan delege seçiminde işveren ve sendikanın yaptığı listeleri işçi arkadaşlarımızın desteğiyle deldik. Vakfın genelkurulunda adı geçen mali ibra oylamasında tek başımıza bizzat el kaldırarak 300 delege karşı 3 oyla ret oyu kullandık.Kongre salonunda Sendika ve Şube Başkanının tepkisi ile karşılaştık.

Vakfın genel kurulunda adı geçen mali ibra oylamasında tek başımıza bizzat el kaldırarak 300 delege karşı 3 oyla ret oyu kullandık.

Kongre salonunda sendika ve şube başkanının tepkisi ile karşılaştık.Bu tepki karşısında arkadaşımız Mustafa Kuru söz alarak kimsenin bize kızmaya hakkı olmadığını erdemir vakfının mevcut yönetiminin başarısız olduğunu değişmesi gerektiğini bu yönetimin toptan bırakıp yeni bir yönetim oluşması gerektiğini,erdemir vakfındaki parası ile ilgili kimseye diyet borcu olmadığını adı geçen paranın alnının teri olduğunu ,kongredeki delegelik görevi ile ilgili sadece ve sadece kendisini delege olarak seçen vakıf üyelerine karşı sorumlu olduğunu ,sendikaya veya işverene karşı bu konuda bir sorumluluğu olmadığını ifade eden sert ama tamamen gerçek bir konuşma yaptı.

Mustafa Kuru bu sert ama geri vitesi olmayan tutumunu hiç bozmadan girmiş olduğumuz bu hak arama mücadelesini devam ettirdi.Gerçeği söylemem gerekirse umudumuzu kaybettiğimiz yerde o hiçbir zaman umudunu kaybetmedi adaletin ışığını onlar söndürecek biz yakacaz dedi.Bu hak arama yolunda uzaya gitmemiz gerekse gidecez.

Haksızlığa uğramayan bu cümlenin anlamını bilemez. Bu mücadelenin akabinde vakıf yönetimi değişmedi sendikanın tam desteğiyle vakıf yönetimi göreve devem etti. 2 ay sonra durup dururken gerçeğe aykırı bir beyanla iş verimsizliği iddiasıyla (düşünün Mustafa Kurunun performans NOTU (YA ) erdemirdeki iş akdimiz sonlandırıldı.

Bu gerçeğe aykırı beyan devletin istihbarat raporlarıyla ortaya koyuldu.Adı geçen istihbarat raporunda iş akdi fesih nedenimizin fesih belgesindeki işverimsizliği iddiasının gerçek olmadığı bu fesihte sendikanın etkili olduğu açık seçik yazıyordu.

Bildiğimiz bir gerçekle yüzleştik.

Evet bir ekim sabahı hayatında savcı hakim görmemiş bizler arabaya atladık Ankara adliyesinin yolunu tuttuk.Garip bir şekilde adliyeye girdikten 40 dakika sonra bizzat başsavcılık makamında kendimizi bulduk.Sonra Batı Karadeniz bölgesine bakan özel yetkili savcının önünde ifade verirken kendimizi bulduk.Keşke süreç Ankaradaki ilk günkü gibi hızlı işleseydi biz hızlı işleyeceğine inanıyorduk ama maalesef öyle olamadı.

Devam eden hukuki süreçte neler oldu yargı süreci nasıl 2 bölündü,vergi davasındaki hukuki sorumluluk hangi aşmada kaldı bütün sorular devamında Yazının bundan sonraki bölümü hukukun üstünlüğü gereği ve masumiyet karinesine dikkat ederek devam edecek.

Yorumlar

ŞİMDİ HERKES BANA KIZACAK

6 Kasım 2018 Salı 00:29

ŞİMDİ HERKES BANA KIZACAK

GEÇEN SEÇİM ÖNCESİ KURULAN DÜZENEK ŞİMDİ TAM TERSİ KURULUYOR DİKKATLERİNİZE!!!

ŞİMDİ HERKES BANA KIZACAK !

NEDEN Mİ ?

DOĞRU YAZACAĞIM YA ONDAN TABİİ..

Ereğlinin bugünlere gelmesine vesile olanlar ,chp li gibi gözüken ama her dönemde sahildeki dönme dolap misali partiler etrafında dönenlerdir....

Sevgili ereğlililer bakın su nokta çok önemli bütün meclis üyelerini tek tek inceleyin..

Niye her dönem inşaat işleri ile uğraşanlar halka sokakta bile selam vermeyenler buralara talip???

Lütfen Kemerden, kestaneci köyüne, kandilliye kadar ki arazilere dikkat edin oralarda inanılmaz olaylar dönüyor..

Mallarınıza sahip çıkın birileri oraları imar iskan adi altında kanuna düzene uyarak muhtarlar aracilıgı ile mesrulaştırmayı kafaya koymuşlar....

Şu an ereğli belediyesindeki akp geçmişli kimse yok hepsini araştırın ..

Vatan millet bayrak denince herkes varım diyor ama sanki ereglinin vatanı bayrağı milleti farklı imiş gibi bir gruplaşma yapan kesim var...

Onlar kimin dernek başkani olacağindan ,belediye başkan yardımcısi olmasina, hangi kafe kimin olacağından ,hangi yol açılacağına hatta yaya yollarının kapanmasina kadar inanılmaz örgütlüler..

Kime maç bileti verileceğine kadar karar veriyorlar.

iDDİALARA GÖRE ;

En son çekiliş sonucunda da alacak verecek hesap görme gibi iş söylentileri var .

Doğruysa bunların hepsinin Allah belasını versin ama yalansa bu dedikoduyu ortaya atan kimsen  cehennem çukurunda yerini garantiledin onuda bilesin..

Daha dün altında sayılı  donları olanlar ,bu makamlara gelince esnaftan aldıkları kumanyaları,elbiseleri ve kırtasiye malzemelerini sanki kendi ceplerinden almış gibi dağıtıp birde çek yavrum 2 resim ,yüzümüzü yüzümüzü çek iyi çıksın ; yardım ettiğimiz  kişilerin  onuru haysiyeti değil benim reklamım daha önemli der gibi birde manşet haber geçirmiyorlar mı ?

işte an tüm  insanlığın öldüğü an oluyor ve sevap olan boynuna  ilmik oluyor..

Birileri ellerinden tutunca para gören makam görenler ereğlideki ispiyon mekanizmasını kullanarak herkesin işlerini bozuyorlar..

 Kim mi onlar ?

Onlar beddua etmezler çunkü açıktan ederlerse kendileride hedef olurlar.

Onların renkleri belli olmaz , onları herkesin elini sıkarlar el çapını ölçerler ona göre dost duşman ilan ederler...

Ama bilmedikleri bir şey vardır aç tokun, tokda açindan  halinden anlamaz lakin cezaevleri toklarla değil aclarla doludur o sebeple her halikarda zararlı çikarlar...

 Şoyle iyicene düsünün Lütfen !!!

Öncelikle Ereğliyi soyanlar kimler ?

Hangi partili olanlar soyuyor yada hazırlığinda ?

Yada hangi partiden transfer oldular?

Bu gerçekleri herkes biliyor ama  hırsızlık yapanları değil Ak Partiyi suçluyorlar neden peki ?

İşte nedeni 15 temmuzu iyi incelemekten geçer  ..

Şöyle bir düşünün ;

Fetö Ereğlide Ak Partiye seçimden evvel sızmış olamaz mı ?

Tüm Ak Partilileri bitirip yok edemez mi ?

Ereğli'de Ak Partiyi güçsüzleştirip Tekrar Fetönün destekleyeceği bir partiye verme çabası içinde olamaz lar mı ?

Yada tamamen yok etmek için yola çıkılmış olma ihtimali var mı ?

Kdz Ereğli belediyesine getirelim konuyu peki size çalşıtığınız yerden soralım ;

Belediyeyi karıştıranlar ,ajan sokanlar,Soyanlar akp liler mi ?

Düşünmeden Hemen cevap vermeyin dostlar sakinnn ..

Çevrenizde kayığı batmayan kimselere iyi bakın, masa başından telefonla talimat verenlere iyi bakın, insan tutup adam dovdurenlere iyi bakın benden demesi.....

Evini soyan hırsızla kadeh tokusturanlara iyi bakın sonrada akp ye bok atanlara iyi bakın....

Unutmayın Birilerinin  akrabaları Fetöden işlem görüp , cezavinde yatmasına rağmen sülalesinin fetöcülüğünü değilde başkalarının fetöcülüğünü yada eksikliklerini ortaya atıyorsa dikkat edin .

Neden mi ?

Fetöcü sülalesi olan fetöcüleri suçlamaya başlıyorsa bilin ki bir yerlerde fetö hesapları yapılıyor aynı bir önceki belediye başkanlığı öncesi yapılanlar gibi..

Geçen seçim öncesi tüm atamalara ve koltuklara getirilenlere dikkatle bakın !!!

ZONGULDAK SAYIŞTAY RAPORUNDAN BİR BÖLÜM EKLİYORUM  LÜTFEN DİKKATLE BAKIN  !!

 Aşağıdaki raporu ve sonucunu bana açıklayacak biri var mı ?

 

 

 

Yorumlar

Gece uzun olacak çünkü sabah sen olmayacaksın.

3 Kasım 2018 Cumartesi 00:21

Gece uzun olacak çünkü sabah sen olmayacaksın.

Koltuk derdine yaktığın canları düşün bu gece SON -ask-ER !!

Bugün  SENDIKACILARDAN, en son yok olan  SON-ask -ER leri için ufak bir hikaye Paylaşacağım, kimseye saldırmadan, kırmadan.. 

Sadece bundan Sonra neler olabilme ihtimalini anlamaları için olacak bu hikaye. 

Bizden günah gitti, bu saatten Sonra sokakta bile aynalarla yuzleșecegini önceden haber vermek için olacak bu hikaye ...

Neden mi? 

Yaptiklarin artık hep önüne çıkacak ve sen ne imissin şimdi anlayacaksın .. 

Kimlerle ne için mücadele ettiğine șașıracaksin, bir gün  bu ayağa kadar gelip hakkımda salladıklarına utanacak ve af dileyeceksin .. 

YANKI

Bir adam ve oğlu ormanda yürüyüş yapıyorlarken birden oğlan takılıp düşüyor ve canı yanıp "AHHHHH" diye bağırıyor.

İleride bir dağın tepesinden "AHHHHH" diye bir ses duyuyor ve şaşırıyor.

Merak ediyor ve "SEN KİMSİN?" diye bağırıyor.

Aldığı cevap "SEN KİMSİN?" oluyor.

Aldığı cevaba kızıp "SEN BİR KORKAKSIN" diye tekrar bağırıyor.

Dağdan gelen ses "SEN BİR KORKAKSIN" diye cevap veriyor.

Çocuk babasına dönüp "BABA NE OLUYOR BÖYLE?" diye soruyor.

"OĞLUM" diyor adam,

"DİNLE VE ÖĞREN!" ve dağa dönüp "SANA HAYRANIM" diye bağırıyor.

Gelen cevap "SANA HAYRANIM" oluyor.

Baba tekrar bağırıyor, "SEN MUHTEŞEMSİN!".

Gelen cevap "SEN MUHTEŞEMSİN!".

Oğlan çok şaşırıyor, ama halen ne olduğunu anlayamıyor.

Babası açıklamasını yapıyor.

"İnsanlar buna `Yankı` derler, ama aslında bu `Yaşam`dır.

Yaşam daima sana verdiklerini geri verir.

Yaşam yaptığımız davranışların aynasıdır.

Daha fazla sevgi istediğin zaman, daha çok sev!

Daha fazla şevkat istediğinde, daha şevkatli ol!

Saygı istiyorsan insanlara daha çok saygı duy.

İnsanların sabırlı olmasını istiyorsan sen de daha sabırlı olmayı öğren.

Bu kural yaşamımızın bir parçasıdır, her kesiti için geçerlidir."

Yaşam bir tesadüf değil, yaptıklarınızın aynada bir yansımasıdır.

NE KADAR ACI BİR KELİME DEĞİL Mİ?  "ARTIK BİZİMLE DEĞİLSİN" DENMESİ!   

MADEM SEN USLUBAȘLI OLAMADIN BU ZAMANA KADAR BUNDAN SONRAKİ HAYATINDA BARİ USLUBAȘLI KAL. 

ÇAV   BELLA ! ! 

Yorumlar
 • Erdemir Emeklisi
  3 Kasım 2018 Cumartesi 12:45

  Hakan güzel yorum yazmışsınız bu gün kral ve olanlar bir kaç sene sonra yada bu gün ne durumda olduklarını göreceğiz etrafında kaç kişi olacak şundan uzak bundan uzak durun onlara yaklaşmayın dedikleri eski mesai arkadaşlarına iftara atan bu adamların durumların inşaalah göreceğiz hakancığım onlar bizden daha kötü durumda olacaklar ha şükür bizim dostlarımız sağolsun biz hiç bir zaman yalnızlık çekmedik ama onları göreceğiz bu kral olanların düşüşü muhteşem olur selamlat

 • Tevfik keskin
  3 Kasım 2018 Cumartesi 08:00

  Güzel bir yorum