BAŞKAN POSBIYIK: RAMAZAN HAZIRLIKLARIMIZ TAMAM

3 Mayıs 2019 Cuma 13:59

BAŞKAN POSBIYIK: RAMAZAN HAZIRLIKLARIMIZ TAMAM

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Meclis toplantısının son oturumunda tüm Ereğli halkının ve İslam aleminin Ramazan ayını tebrik ederek, “Ramazan hazırlıklarımız tamam. Bugün itibariyle ramazan kolilerimizin dağıtımına başladık. Ayrıca ihtiyaç sahiplerimizin evlerine kadar bu yıl sefer taslarıyla yemeklerini ulaştıracağız” dedi

Kdz.Ereğli Belediye Meclisi Mayıs ayı 2. Oturumanda konuşan Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Ramazan hazırlıkları konusunda meclis üyelerini ve kamuoyunu bilgilendirdi. 

Başkan Posbıyık, bugün itibariyle ihtiyaç sahiplerine Ramazan kolilerinin dağıtımına başlandığını açıklayarak ayrıca Ramazan ayı süresince sefer taslarıyla ihtiyaç sahiplerinin evlerine yemek götüreceklerini söyledi.

“ÇADIR YOK, SEFER TASLARIYLA DAĞITIM OLACAK”

Başkan Posbıyık, bu yıldan itibaren İnönü parkında çadır kurmayacaklarını ve ihtiyaç sahiplerinin evlerine yemek götüreceklerini belirterek; “Potbaşında bir aileye gitmiştim, 3 çocuğu bir anne. İnönü parkında bir çadır kursak orada yapsak daha mı iyi olur diye sorduğumda bana, ‘Başkanım aşağıya 3 çocuk birde ben 4 kişi. O yol parasını bulabilsem zaten bakkaldan peynir, domates, ekmek alırız evimizde yeriz’ dedi. Bu beni çok etkilemişti. Yaz ayındaki sıcak havalardan dolayı bu uygulamayı mahallamahalla yapmıştık. Şimdi tekrardan sefer tası uygulamasına başlıyoruz” dedi.

Ramazan ayıyla ilgili her türlü hazırlıkların tamamlandığını ve ihtiyaç sahiplerinin Zabıta müdürlüğü tarafından tespit edildiğini belirten Başkan Posbıyık; “Sefer taslarını ailedeki birey sayısına göre geniş tutuyoruz. Bol kepçe konulan yemeği sıcak olarak iftar saatine yakın sefer tası ile birlikte teslim ediyoruz.  Bir sonra ki gün yemek farklı bir sefer tası aileye ulaşınca bir önceki sefer tasını geri alıyoruz. Bu Ramazan ayında da Örnek bir uygulama yapacağız. İnönü Parkın da çadır kurmayacağız. İşin şovuna kaçmadan gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşıyoruz” dedi.

RAMAZAN KOLİLERİN DAĞITIMINA BAŞLANDI

Başkan Posbıyık, bugün itibariyle ihtiyaç sahiplerine Ramazan kolilerinin dağıtımına başladıklarını belirterek; “Bugün itibari ile Ramazan kolilerinin de dağıtımına başladık. Zengin bir koli hazırladık. Yine bizim tespit ettiğimiz ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Bir çokkuruluştan gelen toplu koli taleplerini asla kabul etmiyoruz” diye konuştu.

Yorumlar

EREĞLİ SAHİLİ YENİDEN DÜZENLENİYOR

30 Nisan 2019 Salı 13:08

EREĞLİ SAHİLİ YENİDEN DÜZENLENİYOR

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, sahilde yapılan düzenlemeleri yerinde inceledi, yapılması gereken çalışmalar hakkında ilgili daire müdürlerini görevlendirdi.

Kdz.Ereğli halkının gösterdiği teveccühle 31 Mart Yerel Seçimlerinde Belediye Başkanı olan Başkan Halil Posbıyıkbugün mesaisine sahil güzergahında incelemeler ile başladı.

Başkan Posbıyık, başkan yardımcıları ve daire müdürlerini sahilde toplayarak, talimatını verdiği çalışmaları yerinde inceledi, yapılması gereken düzenlemeler içinde ilgili daire müdürlerini görevlendirdi.

Yöresel Dernek Evlerinden itibaren incelemelerine başlayan Başkan Posbıyık, Erdemir Ofis binasına kadar sahil güzergahında bulunan tesisleri ve sahilin genel durumunu inceleyerek gördüğü aksaklıkların giderilmesini istedi. 

YENİDEN DÜZENLEME YAPILACAK

Başkan Posbıyık, sahil bandındaki kafeteryaları da denetleyerek kurallara uygun hale getirilmesini istedi. Çekek yerlerini de gezen Başkan Posbıyık, seyyar tezgahların kaldırılmasının ardından buralar için yeni projelendirme yapılıp, sahile yeni bir düzenleme getirilmesi için ilgili başkan yardımcılarını ve daire müdürlerini görevlendirdi.

Başkan Posbıyık, incelemeleri sırasında sahilde karşılaştığı vatandaşlarla da bir süre sohbet etti, görüşlerini aldı.

 

Yorumlar

BAŞKAN POSBIYIK’DAN 1 MAYIS MESAJI

30 Nisan 2019 Salı 13:05

BAŞKAN POSBIYIK’DAN 1 MAYIS MESAJI

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, 1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Posbıyık’ın mesajı şöyle; 

1 Mayıs emek ve alın terinin günüdür.

Ülke ve bölgesinin büyümesi, gelişmesi ve kalkınmasına en büyük katkıyı sağlayanlar,emeğini alın teriyle birleştiren işçilerimizdir.

Yıllardır emeğin başkenti olarak ülke ekonomisine katkı sağlayan bölgemizin bugün istihdam konusunda yaşadığı sorunlar ortadadır. Bölgemiz de yeni istihdam alanlarının açılması zorunluluk haline gelmiştir.

Bu noktada emek ve emekçinin yanında olan Kdz.Ereğli Belediyesiüzerine düşecek her türlü sorumluluğu yerine getirmeye hazırdır.

Bu duygu ve düşünceler ile 1 Mayıs İşçi Bayramının sevgi, barış, dostluk ve demokrasi sınırları çerçevesinde, huzur içinde geçmesini diliyor; 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü en içten duygularımla kutluyorum.

Yorumlar

POSBIYIK CAMİLERİ TEMİZLETİYOR

29 Nisan 2019 Pazartesi 18:22

POSBIYIK CAMİLERİ TEMİZLETİYOR


Göreve gelir gelmez Belediye yönetmenin "tecrübe işi" olduğunu fark ettiren, şehrin genel siluetinde ve belediye personeli üzerinde bunu hissettiren Başkan Halil POSBIYIK, belediyenin bütün birimlerini teyakkuza geçirerek temizlik çalışmalarını öne aldı.


Öncelikle daire müdürlerini ihtisas alanlarına göre yeniden dizayn eden POSBIYIK, daha önce Mezarlıklar ve Cenaze Hizmetlerine yön vermek için Diyanet İşleri Başkanlığından transfer ettiği eski Müftü Dr. Metin AVCI'yı yeniden göreve getirdi.

İslam Mezhepleri alanında doktora yapan AVCI, ramazan ayına sayılı günlerin kaldığı bugünlerde, başkanımızın talimatıyla Ereğli Belediye sınırları içerisinde bulunan yaklaşık 100 Cami ve Mescidin temizliklerinin yaptırıldığını ve gerekli görülenlerin halılarının yıkatıldığını bildirdi. Özellikle köylerden de cami halılarının yıkatılması taleplerinin fazla oluşunu dikkate alarak, iki ekip oluşturduklarını ve belediye sınırları içerisindeki cami temizlikleri tamamlanınca, köy camilerinin halılarının da yıkatılacağını haber verdi.

Yorumlar

EREĞLİ SAHİLİ, SEYYAR İŞGALİNDEN TEMİZLENDİ

29 Nisan 2019 Pazartesi 18:17

EREĞLİ SAHİLİ, SEYYAR İŞGALİNDEN TEMİZLENDİ


Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın talimatıyla sahilde bulunan tüm seyyar tezgahlar Zabıta ekipleri tarafından kaldırıldı. Başkan Posbıyık; “Çevre illerden de insanların gezmek için geldiği sahil, bizim sosyal yaşam alanlarımız arasında gözbebeğimiz. Gözbebeğimizi hep birlikte koruyacağız” dedi.
Kdz.Ereğli halkının gösterdiği teveccühle 5. Döneminde Kdz.Ereğli Belediye Başkanlığına seçilen Başkan Halil Posbıyık, belediye idari yapısında gerçekleştirdiği değişimlerin ardından şehrin her yönüyle yeniden ayağa kaldırılması ve canlanması için gerekli talimatlarını verdi.
Başkan Posbıyık’ın talimatıyla, 2 kilometre uzunluğundaki ilçenin vitrini olan sahil şeridinde yaşanan yıpranma ve seyyar işgaline son veriliyor.
Zabıta ekipleri, sahilde her adım başı vatandaşların tepkilerine yol açan seyyar satıcılara karşı gerekli yasal işlemleri uygulayarak kaldırılmasını istedi.
Yapılan çalışma ile sahilde bulunan midyeci, balıkçı, oyuncakçı, mısırcı, akülü araba gibi seyyar tezgahlar ile izinsiz açılan çay ocakları tümüyle kaldırıldı, çekek yerleri temizlendi.
BAŞKAN POSBIYIK: GÖZBEBEĞİMİZİ KORUYACAĞIZ
Zabıta ekiplerine sahilin korunması ve diğer ilgili müdürlüklere ise sahilin yeniden bakım ve onarımının yapılması talimatını veren Başkan Posbıyık; “Son yıllarda sahilde karşılaştığımız manzara hepimizin içini sızlatıyordu. Bir çok vatandaşımız da bu konudan rahatsız oldu. Çevre illerden de insanların gezmek için geldiği sahil, bizim sosyal yaşam alanlarımız arasında gözbebeğimiz. Gözbebeğimizi hep birlikte koruyacağız” dedi.
Sahildeki seyyar tezgahların kaldırılmasının ardından Temizlik İşleri Müdürlüğünce yıkama çalışmaları başladı.

Yorumlar
  • Ekmek
    5 Mayıs 2019 Pazar 23:29

    Is mi Yarın gidelim belediyeye kovmazsa iş nerde işimizi geri verse yeter herkez boğaz kavgasında aldı 3 kuruşla geçinmeye çalışıyor 1 haftadır cebimize 5 kuruş girmiyor napalim nerden bilalim bi cvp verin ohh lemek kolay millet helal tinden para kazanıyor harama teşvik etmeyin derim

  • Faruk
    2 Mayıs 2019 Perşembe 15:15

    Ramazan ayi geliyor inşallah o insanlara iş verir işini elinden almak degil iş vermektir marifet.