BAŞKAN POSBIYIK, VATANDAŞLARI DİNLEDİ

19 Temmuz 2019 Cuma 13:58

BAŞKAN POSBIYIK, VATANDAŞLARI DİNLEDİ

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, ‘halk toplantıları’ kapsamında belediyede vatandaşları dinledi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, ‘halk toplantıları’ kapsamında belediyede vatandaşları dinledi.

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Perşembe günleri düzenlediği ‘halk toplantıları’ kapsamında vatandaşları dinledi.

Belediye başkanlık toplantı salonunda halkı misafir eden Başkan Posbıyık, kendisiyle görüşmeye gelen vatandaşların sorun ve taleplerini dinleyerek çözümleri için ilgili müdürlere talimat verdi.

Başkan yardımcıları ve daire müdürlerinin de hazır bulunduğu toplantıya katılan vatandaşlar “Sorunlarımızı ve taleplerimizi birinci elden size anlatma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyoruz” diye konuştular.

Başkan Posbıyık Perşembe günleri halk toplantıları düzenlemeye devam edeceğini söyledi.

Yorumlar

KDZ. EREĞLİ SEL FELAKETİNİN YARALARINI SARIYOR

19 Temmuz 2019 Cuma 11:03

KDZ. EREĞLİ SEL FELAKETİNİN YARALARINI SARIYOR

POSBIYIK: BÜYÜK FELAKET ATLATTIK

Kdz. Ereğli’de yaşanan sel felaketinin geride bıraktığı hasar belediye ve AFAD ekiplerinin çalışmalarıyla gideriliyor. Su baskınlarının ve heyelanların yaşandığı bölgelerde incelemelerde bulunan Başkan Halil Posbıyık “Metrekareye 132 kilogram yağış düştü, çok büyük felaket atlattık. AFAD ekipleriyle birlikte hasar tespit çalışmaları yapılıyor, ekiplerimiz temizlik çalışmalarına başladı” dedi.

Kdz. Ereğli’de dün gece yarısından itibaren etkili olan sağanak yağmur sonrası dereler taştı, bir çok ev ve iş yerini su basarken bazı bölgelerde heyelanlar oluştu.

Sabahın ilk saatlerinden itibaren yaşanan sel felaketine karşı sahada çalışmalarını sürdüren Kdz. Ereğli Belediyesi, suların çekilmesi ardından temizlik çalışmalarına başladı. Belediye Başkanı Halil Posbıyık, sağanak yağış sırasında ve sonrasında Belediye Kriz Masası'nın koordinasyonunu yürüttü, alanda incelemelerde bulundu.

EKİPLER SABAHA KADAR ÇALIŞACAK

Başkan Posbıyık, başkan yardımcıları ve ilgili daire müdürleriyle birlikte heyelanların oluştuğu bölgeleri gezdi, sel baskınında zarar gören Kışla Sanayi Sitesi esnafına geçmiş olsun dileklerini iletti.

Ekiplerin temizlik çalışmalarını yerinde takip eden Posbıyık, sabah saat 4.00-6.00arasında ilçe genelinde metrekareye 132 kilogram yağmur düştüğünü söyledi. 

Her hangi bir can kaybı ve yaralanma olmadan bu büyük felaketi atlattıklarını söyleyen Posbıyık, şunları söyledi:

"Sabahın erken saatlerinde alarm verdik, bütün ekiplerimiz alana dağıldı. Özellikle Kavaklık bölgesi Kabasakal deresinde Zonguldak tarafından İmam Hatip okuluna kadar ıslah çalışmaları yapılmıştı. Ama İmam Hatip okulundan benzin istasyonuna kadarki bölümde, duvar yükseltmeleri taban betonu DSİ tarafından yapılmamıştı. DSİ’yi getirdik, sağ olsunlar geldiler. Projelerinin yapılmak üzere olduğunu ve hızlandıracaklarını söylediler. Ayrıca Kabasakal’a kenarlardan gelen kuru dereleri de projeye dahil ettiler.Sabah Kışla Sanayi Sitesi'ne geldiğimizde durum felakettiUfak tefek hasarlarla atlattık. AFAD ekipleri, Devlet Su İşleri ekipleri burada. Ekiplerimiz sabaha kadar çalışacaklar ve bu bölgede selin hiçbir izini bırakmayacağız ama bazı mağdur olan arkadaşlarımız var. İşyerlerine ve evlere su girdi."

Belediye ekipleri yağışların etkili olduğu bölgelerde temizlik çalışmalarını sürdürüyor.

Yorumlar

Akçakocadaki Bu Dernek Herkese Örnek !!

19 Temmuz 2019 Cuma 21:39

Akçakocadaki Bu Dernek Herkese Örnek !!

Bu derneğin tek derdi var ; TABELASINDA NE YAZIYORSA ONDAN MÜKELLEFLER !!

Akçakocada sel felaketine yardıma gittik sabahın 10 unda ,

Bazı sevdiklerimizin canı bazılarının malları Zorda..

Bir çay içecek yer ararken  gözümüz ilişti bir dernek tabelasına .

AYAZLI MAHALLESİ YARDIMLAŞMA,KÜLTÜR TURİZM VE EĞİTİM DERNEĞİ !

Müsade istedik oturduk dernek çatısı altına ,

Varmı bize çay dedik bu topluluğa ,

Buyur ettiler bizi kendileri gibi sıcak yuvalarına ..

Yanımıza genç bir delikanlı oturdu o sırada ,

Sıcak bir çay eşliğinde başladı bize dernek tüzüğünü sevinçli gözlerle anlatmaya ;

Tam konuşmaya başlamışken içeriye girdi battaniye taşıyan bir beyamca ,

Selam verdi girdi mebusa , elindeki battaniyeyi içeriye masanın üstüne koyunca rahatlamış gibi oturdu masanın bir kenarına ..

Kimdir diye sordum genç başkana ?

Oda sessizce başladı anlatmaya ;

İçeri giren ve battaniyeyi getiren abi ayazlının ilk şehidinin babası imiş ve böyele yardımsever  planlarda da baştacı imiş.

Genç dernek başkanı öğretmen ama ataması yapılanmamışlardan ;

dertli desem dertli değil bu genç hatta çok şükürcü maşallah !

Annesi yalnızmış ,uzun zaman olmuş babasını kaybetmiş ..

Ama o “olsun anama yoldaş oluyorum “diyecek kadar hoşgörülü .

Bu arada lokalin mhp bıyıklı sert görünüşlü ama efendi mi efendi Kardeşi bizi çaysız bırakmıyor sağolsun hakkını helal etmiştir  bizlere inşallah !

Genç başkan genç ama olgunlaşmış ,fikirleri uçuk ama inandırıcı her dediğini yapacak biri takdire Şaiyan fikirleri var .

Mesela bizlere dediki ;” Bizim derneğimiz  tabelasında yazılandan hariç bir şey yapmaz ve ardından bir sürü ayazlı halkından insanlar derneğe gelmeye ve  üst , baş , kıyafet , battaniye , yorgan  , takım elbise ne kadar ihtiyaç varsa getirip teslim etmeye başladı.

Zaten içeri girdiğimizde mhp bıyıklı ,sert bakışlı genç kardeş bir yeri aradı Ve karşısındakinden muhtelif  eşyalar isteyince bir sıkıntı olduğunu anlamıştık ama meğersem bu iş sıkıntı değil onlar için gurur savaşı imiş ..

Yani bu genç kardeşlerimiz bu derneği bir bülbülün ,bir kanaryanın isminin arkasına sığınıp farklı amaçlar için değil resmen bu günler de el ele vermek için kurduklarını oracıkta hissettirdiler bizlere ..

Ve yanımdaki Talat abi ile helal olsun dedik bu gençlere ..

 

Bu dernekteki Herkes sel felaketinde ki insanlara destek vermek için Akçakoca daki tüm tanıdık ,tanımadık insanları arayarak ayazlıdan eşya toplayıp sel felaketinde bir kişinin dahi olsa yarasını hafifletmek için var olduklarını bize hissettirdiler sağolsunlar..

 Bu derneğin voleybol ve bazı branşlarda gözle görülür başarıları varmış.

Genç başkan kendi aile yerini(tarlasını) durumu kötü olan insanlara AŞ vermek maksatlı ekip arkadaşları ile el ele verip ekmeye ve mahsulleri aldıktan sonra bedava ihtiyaç sahiplerine dağıtmak için el ele vermiş projeyi hayata geçirmek için bekliyorlar.

O ara şehit babası müsade istedi ve çay parası ödemek için mhp bıyıklı sorumlu kardeşin yanına giderken tüm gençler elini sıkıp ona sevgi ve saygı gösterdiler.

Sanki gençlerin hepsi anlaşmalı gibi bir ağızdan  “bizler burayı çevirebiliyoruz hayırlı akşamlar deyip şehit babasını güleryüzle uğurladılar ..

Sonra ne mi oldu ?

Videoya bakın ve sonrası işte sizde..

https://youtu.be/b9BWHxpZaGs

 

 

 

Bu güzel insanları alkışlayın lütfen !

Not : 

Bu kardeşler birde kütüphane kurmak istiyor elinde kitapları olan ayazlı derneğine  misafir olsun ..

İhtiyaç fazlası neyiniz var ise bu derneğe bağışlayın ,onlar sizlerin adına en iyi şekilde değerlendireceklerdir emin olun.

Dernek Başkanı Gökhan Özer ve Ali Kösenin mühendis oğluna , bizi bir an güleryüzsüz ve çaysız bırakmayan mhp bıyıklı Kardeşe ve ismini hatırlayamadığımız tüm güzel ayazlı dernek sakinlerine bizden selam olsun.

 

 

Akşam ayrıldığımız derneğe Sabah biz yine gittik ..

Ama bu sefer ayazlı derneği kapalı idi..

Talat abinin evden getirdiği emanetleri bu güzel insanların masalarına sessizce bırakıp gittik .

Tüm Ereğlideki ve Zonguldaki bizleri takip eden yardımsever insanlara bu derneği ziyaret edin deriz .

Hepsi bizden yaşça küçük ama Gönüller’i bir çoğumuzdan büyük .

Orada bulunanlar kardeşlerimiz olsun hepsini alınlarından öpüyorum ..

Etiketler:

Akçakoca Ayazlı Derneği , Akçakoca , En iyi dernek , yılın Derneği

Yorumlar
 • Çağdaş özer
  20 Temmuz 2019 Cumartesi 23:54

  Çok teşekkür ederiz herzaman bekleriz

Yağmur Sele döndü Ereğli’de Tersine !!!

18 Temmuz 2019 Perşembe 17:16

Yağmur Sele döndü Ereğli’de Tersine !!!

Kdz. Ereğli ilçesinde gece boyu devam eden yağmur sabah saatlerinde sele yol açtı. Kışla, Kavaklık ve Kepez Mahallesi’nde 10’larca iş yeri, ev ve otomobil sular altında kaldı.

 

Kdz. Ereğli ilçesinde sağanak yağış etkili oldu. İlçeye bağlı Kışla, Kavaklık ve Kepez Mahallesi’nde derelerin taşması ve rögarların tıkanması ile çok sayıda iş yeri, ev ve otomobil sular altında kaldı.

Sabahın erken saatlerinde Kışla Sanayi sitesine gelen esnaflar iş yerlerinin sular altında kaldığını gördü. Derinliği yer yer 1 metreyi aşan sular iş yerlerinde büyük zarara yol açtı. Kışla sanayi sitesi içerisinde park halinde bulunan 10’larca araçta sular altında kaldı. Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nün Kışla Sanayi sitesi girişinde bulunan istasyonu da selden etkilendi.


Mahsur kalan vatandaşları itfaiye kurtardı
Kavaklık Mahallesi’nde selin ortasında kalan vatandaşları Kdz. Ereğli Belediyesi itfaiye ekipleri kurtardı. İtfaiye ekipleri selde mahsur kalan vatandaşları itfaiye merdiveni ile tahliye ederek güvenli bölgeye aldı.

Selde evlerinden son anda kurtuldular
Kavaklık Mahallesi’nde ise Vedat Ayçiçek, eşi ve üç çocuğu ile birlikte evinde uyurken sele yakalandı. Son anda çocuklarını ve eşini dışarı çıkartmayı başaran Ayçiçek’in evinin içerisi yaklaşık 1 metre sularla doldu. Evindeki tüm eşyalar kullanılamaz hale gelen Ayçiçek kirada oturduğunu, mağdur olduğunu ve yetkililerden yardım beklediğini söyledi. Kavaklık Mahallesi’nde Kdz. Ereğli Belediyesi Düğün Salonu ile yan tarafında bulunan tekstil atölyesi de Kabasakal deresinin taşması nedeniyle sular altında kaldı. Yaşanan sel nedeniyle düğün salonu kullanılamaz hale gelirken, tekstil atölyesinde ise işçiler temizlik çalışması başlattı.
Kepez Mahallesi Solak Köyü yolayrımı mevkisinde ise bir marketin deposu tamamen sularla doldu. Market yetkilisi Mücahit Özçelik deposunun tamamen sularla dolduğunu ve yaklaşık 250-300 bin TL civarında zararının bulunduğunu dile getirdi. Bölgede yaşanan sel ve su baskınları nedeniyle AFAD ekipleri ilçeye gelerek incelemelere başlarken, Kdz. Ereğli Belediyesi ekipleri de çalışmalarını sürdürüyor.

 
Yorumlar

ALDIM VERDİM UZATTIM DEVİRLERİ BİTTİ POSBIYIK GELDİ DUR DEDİ

16 Temmuz 2019 Salı 15:00

ALDIM VERDİM UZATTIM DEVİRLERİ BİTTİ POSBIYIK GELDİ DUR DEDİ

Kdz. Ereğli’de, AK Parti’li Hüseyin Uysal döneminde inşaat izni verilen, ortaya çıkan görüntüsüyle İmam Hatip Lisesi Camisi’ni gölgesinde bırakan ve şehrin mimari yapısını bozan 16 katlı binaya CHP’li Belediye Başkanı Halil Posbıyık göreve gelir gelmez ‘dur’ dedi. İnşaat çalışmaları durdu, soruşturma için bakanlıktan müfettiş istendi.

Kdz. Ereğli’de şehrin yapılaşmasına kötü örnek oluşturan fotoğraftaki bu görüntüye CHP’li Belediye Başkanı Halil Posbıyık ‘dur’ dedi. 

2014 yılında göreve gelen AK Parti’li Hüseyin Uysal döneminde inşaat izni alan firma, İmam Hatip Lisesi’nin hemen yanında 16 katlı bina için çalışmalara başladı. Etrafında en yüksek binanın 5 kat olduğu alanda kısa sürede kule gibi yükselen inşaat zamanla İmam Hatip Camisi’ni de gölgesinde bırak.

 

POSBIYIK GÖREVE GELDİ, ÇALIŞMALAR DURDU

31 Mart Yerel Seçimlerinden sonra Belediye Başkanlığı görevine gelen CHP’li Halil Posbıyık, halkın vicdanınısızlatan bu görüntüye hemen ‘dur’ dedi.

Firma, Belediyenin İçişleri Bakanlığı’ndan müfettiş talep etmesiyle çalışmalarını durdurdu.  Ereğli’de bu tür görüntülere asla izin vermeyeceğini söyleyen Posbıyık şunları söyledi:

“İmar işlerinde enteresan şeyler olmuş, tespit ettiklerimiz var, hala tespit etmeye, incelemeye devam ettiğimiz işler var. Mesela kat izni verilirken yasal olarak ölçüm yapılması gereken yerden yapılmamış başka bir parsel bazalınarak çok katlı bina yapılmasına izin verilmiş. Bunun gibi birkaç tane daha bina var Ereğli’de. Yapılaşmada butür dikey mimariye izin verilmemesi için arkadaşlarımıza gerekli talimatları verdim. Mevcut binalar için de bakanlıktan müfettiş talep ettik. Gereken neyse yapılacak.

Yorumlar
 • alpaslan
  4 Ağustos 2019 Pazar 15:25

  Pardon chp de din iman varmıydı.....

 • Mevlüt
  16 Temmuz 2019 Salı 21:22

  Ak partililer cami gorunmesin diye binayı camiden daha büyük yapıyor CHP'liler dini mabedimize yapılan insafsizliktir diyor. İşte Ak parti ile CHP arasındaki din anlayışı farkı!