BAŞKAN POSBIYIK’DAN 1 MAYIS MESAJI

30 Nisan 2019 Salı 13:05

BAŞKAN POSBIYIK’DAN 1 MAYIS MESAJI

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, 1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Posbıyık’ın mesajı şöyle; 

1 Mayıs emek ve alın terinin günüdür.

Ülke ve bölgesinin büyümesi, gelişmesi ve kalkınmasına en büyük katkıyı sağlayanlar,emeğini alın teriyle birleştiren işçilerimizdir.

Yıllardır emeğin başkenti olarak ülke ekonomisine katkı sağlayan bölgemizin bugün istihdam konusunda yaşadığı sorunlar ortadadır. Bölgemiz de yeni istihdam alanlarının açılması zorunluluk haline gelmiştir.

Bu noktada emek ve emekçinin yanında olan Kdz.Ereğli Belediyesiüzerine düşecek her türlü sorumluluğu yerine getirmeye hazırdır.

Bu duygu ve düşünceler ile 1 Mayıs İşçi Bayramının sevgi, barış, dostluk ve demokrasi sınırları çerçevesinde, huzur içinde geçmesini diliyor; 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü en içten duygularımla kutluyorum.

Yorumlar

POSBIYIK CAMİLERİ TEMİZLETİYOR

29 Nisan 2019 Pazartesi 18:22

POSBIYIK CAMİLERİ TEMİZLETİYOR


Göreve gelir gelmez Belediye yönetmenin "tecrübe işi" olduğunu fark ettiren, şehrin genel siluetinde ve belediye personeli üzerinde bunu hissettiren Başkan Halil POSBIYIK, belediyenin bütün birimlerini teyakkuza geçirerek temizlik çalışmalarını öne aldı.


Öncelikle daire müdürlerini ihtisas alanlarına göre yeniden dizayn eden POSBIYIK, daha önce Mezarlıklar ve Cenaze Hizmetlerine yön vermek için Diyanet İşleri Başkanlığından transfer ettiği eski Müftü Dr. Metin AVCI'yı yeniden göreve getirdi.

İslam Mezhepleri alanında doktora yapan AVCI, ramazan ayına sayılı günlerin kaldığı bugünlerde, başkanımızın talimatıyla Ereğli Belediye sınırları içerisinde bulunan yaklaşık 100 Cami ve Mescidin temizliklerinin yaptırıldığını ve gerekli görülenlerin halılarının yıkatıldığını bildirdi. Özellikle köylerden de cami halılarının yıkatılması taleplerinin fazla oluşunu dikkate alarak, iki ekip oluşturduklarını ve belediye sınırları içerisindeki cami temizlikleri tamamlanınca, köy camilerinin halılarının da yıkatılacağını haber verdi.

Yorumlar

EREĞLİ SAHİLİ, SEYYAR İŞGALİNDEN TEMİZLENDİ

29 Nisan 2019 Pazartesi 18:17

EREĞLİ SAHİLİ, SEYYAR İŞGALİNDEN TEMİZLENDİ


Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın talimatıyla sahilde bulunan tüm seyyar tezgahlar Zabıta ekipleri tarafından kaldırıldı. Başkan Posbıyık; “Çevre illerden de insanların gezmek için geldiği sahil, bizim sosyal yaşam alanlarımız arasında gözbebeğimiz. Gözbebeğimizi hep birlikte koruyacağız” dedi.
Kdz.Ereğli halkının gösterdiği teveccühle 5. Döneminde Kdz.Ereğli Belediye Başkanlığına seçilen Başkan Halil Posbıyık, belediye idari yapısında gerçekleştirdiği değişimlerin ardından şehrin her yönüyle yeniden ayağa kaldırılması ve canlanması için gerekli talimatlarını verdi.
Başkan Posbıyık’ın talimatıyla, 2 kilometre uzunluğundaki ilçenin vitrini olan sahil şeridinde yaşanan yıpranma ve seyyar işgaline son veriliyor.
Zabıta ekipleri, sahilde her adım başı vatandaşların tepkilerine yol açan seyyar satıcılara karşı gerekli yasal işlemleri uygulayarak kaldırılmasını istedi.
Yapılan çalışma ile sahilde bulunan midyeci, balıkçı, oyuncakçı, mısırcı, akülü araba gibi seyyar tezgahlar ile izinsiz açılan çay ocakları tümüyle kaldırıldı, çekek yerleri temizlendi.
BAŞKAN POSBIYIK: GÖZBEBEĞİMİZİ KORUYACAĞIZ
Zabıta ekiplerine sahilin korunması ve diğer ilgili müdürlüklere ise sahilin yeniden bakım ve onarımının yapılması talimatını veren Başkan Posbıyık; “Son yıllarda sahilde karşılaştığımız manzara hepimizin içini sızlatıyordu. Bir çok vatandaşımız da bu konudan rahatsız oldu. Çevre illerden de insanların gezmek için geldiği sahil, bizim sosyal yaşam alanlarımız arasında gözbebeğimiz. Gözbebeğimizi hep birlikte koruyacağız” dedi.
Sahildeki seyyar tezgahların kaldırılmasının ardından Temizlik İşleri Müdürlüğünce yıkama çalışmaları başladı.

Yorumlar
  • Ekmek
    5 Mayıs 2019 Pazar 23:29

    Is mi Yarın gidelim belediyeye kovmazsa iş nerde işimizi geri verse yeter herkez boğaz kavgasında aldı 3 kuruşla geçinmeye çalışıyor 1 haftadır cebimize 5 kuruş girmiyor napalim nerden bilalim bi cvp verin ohh lemek kolay millet helal tinden para kazanıyor harama teşvik etmeyin derim

  • Faruk
    2 Mayıs 2019 Perşembe 15:15

    Ramazan ayi geliyor inşallah o insanlara iş verir işini elinden almak degil iş vermektir marifet.

GÖRÜŞ MESAFESİ 50 METREYE KADAR DÜŞTÜ ..

26 Nisan 2019 Cuma 11:06

GÖRÜŞ MESAFESİ 50 METREYE KADAR DÜŞTÜ ..

Zonguldak’ta sabah erken saatlerinden bu yana etkili olan sis nedeniyle görüş mesafesi 50 metreye kadar düştü.

Kent merkezinde sabah saatlerinden itibaren etkili olan sis nedeniyle Zonguldak-İstanbul karayolunda sürücüler kontrollü seyir etti. Görüş mesafesi zaman zaman 50 metreye kadar düştü. Kentin yüksek mahallelerinde sis etkisini sürdürdü.
Hava sıcaklığının 11 dereceye kadar düştüğü kentte, en yüksek hava sıcaklığının ise 17 dereceye yükselmesi bekleniyor. Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye hava sıcaklığının önümüzdeki günlerde artacağı öğrenildi.

Yorumlar

Akgün Medya Ailesi Olarak Miraç Kandilinizi Kutluyoruz ..

2 Nisan 2019 Salı 02:24

Akgün Medya Ailesi Olarak Miraç Kandilinizi Kutluyoruz ..

Akgün Medya Ailesi Olarak Tüm İslami terbiye ile yetişen ve inanan dostlarımızın miraç kandilini kutluyor bu mübarek gecenin sevaplarından en iyi yararlanmanızı yaradandan canı gönülden diliyoruz .

Bu mübarek gecede sizler için en güzel edilecek duayı da sizler için ediyoruz .

Euzü billahi mineş-şeytanir-racîm Bismillahir-rahmanir-rahîm

Ey Bizleri varlığa erdiren Var olmadaki sonsuz zevki gönüllerimize duyuran Güzeller Güzeli Rabbimiz! Sana sonsuz hamd ü senalar olsun. Kainatın İftihar Tablosu Peygamber Efendimiz'e Sonsuz salât ü selam olsun.

Gufranla ufkumuzda tüllenen şu mübarek gecede bir kere daha dergâh-ı ilahînin önünde el açıp yalvarıyoruz:

MİRAÇ GECESİ NELER YAPILMALI?

Miraç Gecesi: Receb ayinin 27.nci gecesidir. Yatsi namazindan sonra 12 rek’at namaz kilinir. 2 rek’atte bir selâm verilir. Her rek’atte 1 Fâtiha-i Serîfe, 10 Ihlâs-i Serîf okunur. Namazdan sonra; 100 defa"Sübhanallahi velhamdülillahi ve lâ ilâhe illallahü vallahü ekber, ve lâ havle velâ kuvvete illâ billahil aliyyil azim" 100 defa istigfar, 100 defa salâvat-i serîfe okunur.

10 gün 100 defa "Sübhanallahü hayyül Kayyum"

10 gün 100 defa "Sübhanallahü ehadüs Samed"

10 gün 100 defa "Sübhanallahü gafurur Rahiym" zikirlerini yapmak müstehaptir

Amin .

Hakan Akgün 

Akgün Medya İmtiyaz Sahibi ..

Yorumlar