Babam Fetö’nün beyin elemanı idi dedi ..

16 Ağustos 2019 Cuma 01:59

Babam Fetö’nün beyin elemanı idi dedi ..

FETÖ’ye ait Samanyolu TV’nin Genel Müdür Yardımcısı Faruk İlk’in doktor kızı Selma Eryılmaz itirafçı oldu: Babam FETÖ elebaşının eski arkadaşı. Örgütün beyin takımındaydı.

 

Bir evlat babasını itiraf edeceği noktaya kadar geldi ve bir doktor kızı babasını fetönün beyin takımında olduğu için itirafçı oldu !

Faruk İlk'in doktor kızı Selma Eryılmaz  itirafçı olarak babasının ve kendisinin örgütteki faaliyetleriyle ilgili her şeyi anlattı:

“Babam Fetö'nün beyin takımı olarak tabir edilen kişiler arasında yer alır. Örgütün ileri gelenlerinden Mehmet Ali Büyükçelebi, Mehmet Ali Şengül, Naci Tosun, Hidayet Karaca, İbrahim Kocabıyık da arkadaşları.;

Babam İzmir'de 1978-82 arasında örgütün yurtlarından olan Akçakoca'da öğretmen olarak görev yapmış.

Bu dönemde Fetullah Gülen de yurt müdürü olarak çalışıyormuş.

Babam ile arkadaşlıkları bu zamana dayanmakta.

Fetullah Gülen'in bizzat istemesi üzerine müfettişlik görevinden istifa ederek Samanyolu televizyonu Genel Müdür Yardımcısı yapıldı.

Pensilvanya'ya giderek iki kez görüştü. Şu an annem ile birlikte Almanya'da...

Danıştay üyesi olan dayım Mehmet Sönmez ile Yargıtay üyesi olan diğer dayım Salih Sönmez de FETÖ'den tutuklu.

Bu haber çok önemli bir şeyi göstermiyor mu sizce ?

Artık fetönün ülke içinde sıkıştığını ve bir evladın bile kendini kurtarmak yada vicdan adına babasını ihbar ettiği bu olayın devamının olacağını gösteriyor.

 

Yorumlar

Sahte Türk polis yakalandı Hemde Berlin’de !!!

14 Ağustos 2019 Çarşamba 06:01

Sahte Türk polis yakalandı Hemde Berlin’de !!!

Berlin'de kadın polis kostümü giyip aylardır gerçek polislerle birlikte suçluları yakalayan kişinin, Türk kökenli bir erkek olduğu ortaya çıktı.

TÜRK HER YERDE VAR HATTA OLMALIDIR DEDİRTEN KOMİK TRAJEDİ GERÇEK BİR OLAY  

Sahte Türk polis yakalandı

Berlin'de kadın polis kostümü giyip aylardır gerçek polislerle birlikte suçluları yakalayan kişinin, Türk kökenli bir erkek olduğu ortaya çıktı.

Bild gazetesinin haberine göre internet üzerinden polis üniforması satın alan ve kendisini Lara adında bir kadın polis olarak tanıtan bu kişi, Türk kökenli bir erkek çıktı. 23 yaşındaki Ömer K. kışlık üniforma giymesinden dolayı polisin şüphelenmesiyle yakalandı.

 Kaynak: https://m.bild.de/bild-uplus/regional/berlin/berlin-aktuell/berlin-falsche-polizistin-war-mit-echten-beamten-im-einsatz-63921436,view=conversionToLogin.bildMobile.html###wt_ref=https%3A%2F%2Fm.arti49.com%2Fpolizei-filmi-gercek-oldu-1799138h.htm&wt_t=1565769437382

Yorumlar

METAL KOOP’U RAHAT MI BIRAKTIK NE?

14 Ağustos 2019 Çarşamba 06:32

METAL KOOP’U RAHAT MI BIRAKTIK NE?

METAL KOOP’UN 3 YILDA 422 MİLYON PARASI MET-VAK’A NEDEN VERİLDİ?

 

 

Kdz.Ereğli’de Erdemir personellerinin ortaklığıyla kurulan,  Kısa adı METAL-KOOP olan Metal İşçileri Tüketim Kooperatifi ‘nin içinin nasıl boşaldığı iddialarını gündeme taşıyacağız.  

Uzun yıllar Ereğli’de faaliyet gösteren ve çok yüksek cirolar yapan Metal-Koop bu yüksek cürolara rağmen üyelerine kar payı olarak çok küçük paralar vermekte.

Haber Merkezimiz bunun nedenleri araştırdı ve çok çarpıcı sonuçlara ulaştı.

Metal Koop dosyamızda, ilk olarak Metal Koop’tan Met-Vakisimli  vakfa aktarılan paranın akibetini soracağız. Bu sorularımıza Metal-Koop’un şuanki yönetiminden ve verilen tarihlerdeki yöneticilerden Kamuoyunu bilgilendirme ve Erdemir Personelini bilinçlendirme adına cevaplar bekliyoruz.

OLAY NASIL GERÇEKLEŞTİ!!!

LÜTFEN SENELERE VE İDDİA EDİLEN RAKAMLARA BAKIN...

2011 Yılında Met-Vak hesabından Metal Koop hesabına 366.512 TL para geliyor. Aynı yıl Metal Koop’tan Anadolu Otel Metvak hesabına 118.262 TL ödeme yapılıyor. 

2012 Yılında Met-Vak hesabından Metal Koop hesabına 414.192 TL para geliyor. Aynı yıl Metal Koop’tan Met-Vak’a160.824 TL ödeme yapılıyor.

2013 yılında Met-Vak hesabından Metal Koop hesabına 165.594 TL para geliyor. Aynı yıl Metal Koop’tan Met-Vak’a143. 594 TL ödeme yapılıyor. 

Metal sosyal kültür ve eğitim vakfı ile yapılan 3 adet para ilişkisi ve yapılan 3 adet geri ödeme.Anlaşılması güç bir şekilde sendikanın kurduğu bu vakıf  Ankara merkezli bir vakıftır ana amacı eğitim faaliyetidir..Şimdi bizim tüketim  kooperatifimiz  garip bir şekilde ilgili ayrıntısı mizanda  belli olmayan bir şekilde 

Gelen para 120 li hesaplarda

Giden para 329  hesaplarda

2011 yılında ilgili vakıfla 366 512 tl lik ticaret yapıyor para alıyor. Ancak;2011 yılında yine Metal Koop Anaolu otel metvak adı altında 118 262 tl ödeme yapıyor

2012 yılında ilgili vakfa 414 192 tl lik bir ticaret yapıyor para alıyor garip bir şekilde Metal Koop  aynı vakfa 160  824 tl liködeme yapıyor yani bu vakıf eğitim vakfı bu vakıftan ne aldığını biz bilmiyoruz

Yine 2013 yılında aynı vakıftan 165 594 tl lik  para alıyor  aynı metal koop  vakfa 143 594 tl lik ödeme yapıyor.

YÖNETİCİLERE SORUYORUZ!!!

Metal Koop, Anadolu Otelin tedariğini sağladığı için 2011,2012 ve 2013 yıllarında Met-Vak’tan para aldığı gerçeğinden hareket ettiğimizde,

METAL-KOOP  422.680 TL Parayı neden MET-VAK’a ödedi?

Met-Vak’ın sunduğu hizmet konaklama ve Otelde yemek hizmeti olduğuna göre 422.680 TL’lik bu hizmeti kim aldı?

O yılların ortalamasına göre 151 Asgari ücrete tekabül eden bu para nerede? 

Metal-Koop’tan bu kaynağın aktarılması ile ilgili Genel Kurul Kararı var mı?

Bu para kimlerin cebine ne için gitti?

Met-Vak’ın üyesi veya Yöneticisi olan Erdemir Personeli var mı?

Met-Vak’a bu kaynakların aktarılmasıyla Şube Başkanı olan Yusuf Ziya Odabaş’ın Genel Başkan Yardımcısı olması arasında bir bağlantı var mı?

MET-VAK NEDİR?

Makine Kimya Enstitüsü Kurumu ile Türk Metal Sendikası arasında yapılan toplu sözleşme anlaşmasına göre;  çalışanların eğitimleri için kesilen aidat gelirlerinin biriktiği bir emanet hesap açılmış. Anlaşmaya göre bu para, eğitim amaçlı bir vakıf kurulursa oraya devredilecekti. Daha sonra Vakıf kuruldu. İlk olarak Didim’deki Azot Sanayi Tesisi satın alındı ve dinlenme tesisi yapıldı. MKE Enstitüsü Kurumu daha sonra yönetimden çekilerek Vakfı Türk Metal Sendikasına bıraktı. Vakıf şuanki adıyla MET-VAK ismini aldı. İşçi aidatlarıyla alınan tüm oteller, yurtlar ve para eden taşınmaz mallar bu MET-VAK isimli vakfa devredildi. Ancak Türk Metal Sendikası kaynaklarıyla büyüyen MET-VAKisimli Vakıf yöneticileri, Vakıf Üyeleri ve  Sendikanın kaynaklarının bu Vakfa aktarılması detayları işçiler tarafından bilinmiyor… Ereğli’de bulunan Anadolu Otel de bu Vakfa ait…

 

Yorumlar

ÇOCUKLARINI DAMATLARINI İŞ SAHİBİ YAPANLAR OYPALIYI UNUTTU!

12 Ağustos 2019 Pazartesi 14:00

ÇOCUKLARINI DAMATLARINI İŞ SAHİBİ YAPANLAR OYPALIYI UNUTTU!

2014 yılındaki belediye Başkanlığı seçimlerinde işyerlerine gelen sendika lokalleri , sendika başkanları tarafından kandırılan işçiler yalan söyleyen sendikaya diş biliyor !!

Ereğli Demir Çelik Fabrikasında yıllardır asgari ücretle bir umuttur personel olmak düşüncesi ile çalışan işçiler gelecekten Ümit’lerini kestikleri için sendikalaşma yolunda zinciri kırdılar ve sendikalaşmaya başladılar ...

Sendikalaşan işçilerin içerideki yetkili bir kişi tarafından tehdit edildiği ,sendikalaşan işçilerin bayramdan sonra diğer sendikalaşacak işçilere korku salmak adına iş akitlerinine son verileceği iddia ediliyor .

Karadeniz Ereğli Halkı ise “bu haberi takip ediyoruz şayet içerdeki taşeron işçilere verilecek zararda tüm yöre halkı olarak işçilerimize sahip çıkacağız “diyerek beklemede olduklarını dile getirdiler ..

İçeriden aldığımız diğer bir duyuma göre

Ereğli'de Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları Liman Müdürlüğünde çalışan işçiler ve oypalı personel  iş şartlarının düzenlenmesi ve kendilerine seçimler öncesinde verilen sözlerin tutulmadığı gerekçesi ile iş bırakma eylemine gidecekleri aldığımız duyumlar arasındadır .

Kdz EREĞLİ Halkı Haksız Yere İşlerinden Atılan Ve Söz verildiği halde oyalatılıp onların yerlilerine kızlarını, damatlarını , akrabalarını Ve dostlarını işlere yerleştiren sendikayı da unutmayacaktır !
Etiketler:

Türk Metal sendikası , Oypa , oylim , taşeron işçiler , hakkı yenen taşeron işçiler , kandırılan taşeron işçiler , erdemir , ereğli Demir çelik ,

Yorumlar

TATİLDE 24 KİŞİ KAZA SONUCU HAYATINI KAYBETTİ

12 Ağustos 2019 Pazartesi 00:37

TATİLDE 24 KİŞİ KAZA SONUCU HAYATINI KAYBETTİ

İçişleri Bakanlığı Uyardı

 
Yorumlar