Başkan Demirtaş kadınlar için eğlence düzenledi

6 Nisan 2019 Cumartesi 10:27

Başkan Demirtaş kadınlar için eğlence düzenledi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş kadınlar için eğlence düzenledi.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş eşi Işıl Demirtaş ile birlikte Gülüç Belediyesi Düğün Salonunda eğlence düzenledi. Yaklaşık bin kadının katıldığı gecede Yerel Sanatçı Yağmur Okur sahne aldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başlayan programda konuşan Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ın eşi Işıl Demirtaş 31 Mart yerel seçimlerde kendilerini asla yalnız bırakmayan kadınlara teşekkür etti.

Demirtaş konuşmasında, “ Geçirmiş olduğumuz seçimlerde bizi kapılarında ağırlayan, evlerinde ikramlarda bulunan, partilerimizi hiç boş bırakmayan bayanlara ve özellikle benimle birlikte gece gündüz demeden, yorulmadan gezen bayanlara sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Yorucu bir seçim süreci geçirdik ama hiç vazgeçmedik, kazanan Gülüç olsun dedik. Görüyorum ki kazanan Gülüç oldu. Eğlenmeyi hak ettik. Biraz eğlenelim, kafalarımızı dinleyelim istedik. Sizlere Yağmur Okur’u getirdik.

Sizlere şimdiden iyi eğlenceler diliyor, sevgi sagı ve şükranlarımı sunuyorum.” Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş ise konuşmasında göreve geldiği günden bu yana kadınlara verdiği değeri düzenlenen etkinliklerle gösterdiğini belirterek kendilerine ne kadar hizmet edilse de az olduğunu söyledi. Kendisini kadınların belediye başkanı yaptığını anlatan Demirtaş konuşmasında şu sözlere yer verdi, “Sizlere söz verdik. Seçimden önce ve seçimden sonra etkinliklerimiz devam edecek dedik ve sözümüzün arkasında surduk seçimler biter bitmez sizleri unutmadık ve sizler için eğlence düzenledik.

Sizlere seçimlerde ben ve ekibime göstermiş olduğunuz teveccühünüzden dolayı çok teşekkür ediyorum. Tekrar sizlere en güzel eğlencelerle ve etkinliklerle 2023’te farkı ikiye katlayarak karşınıza çıkacağım. Sizlere güzel hizmetler etmeye devam edeceğiz. Buradan Gülüçlü bayanlara müjdemdir. Anneler günümüz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günümüz devam, Kadınlar Matinelerimiz devam ve bundan sonra türbe cami gezilerimize tekrar devam ediyoruz.

En yakın zamanda da Peygamberler Şehri Şanlıurfa gezimiz olacaktır, buradan sözümüzdür sizlere. Sizlere beraber yola çıkmaktan son derece mutlu ve gururluyuz. Çünkü bu seçimde güzel bir seçim yaşadık. Kavgasız gürültüsüz, abi kardeş gibi bir seçim geçirdik ve kazanan biz değil hepimiz kazandık. Gülüç’e en güzel hizmetleri biz yapacağız. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi, Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız ve her şeyden önemlisi kardeş olacağız. Bizim tek derdimiz Gülüç’e hizmet etmek. Bir gün dahi kaybedecek zamanımız yok birlik beraberlik içerisinde Gülüç’ü Zonguldak’ın parlayan yıldızı yapmaya devam edeceğiz. Öncelikle siz bayanlardan destek istiyoruz. Sizler arkamızda duracaksınız sizlerle beraber Gülüç’ü inşa edeceğiz.

Sizler bizim başımızın tacısınız, sizler Gülüç’ün en kıymetli varlıklarısınız. Biz her şeyden önce abi kardeşiz. Ben sizin evladınızım. Her yerde de bunu söyledim, Gökhan Demirtaş sizin evladınız. Sizler beni bir kardeşiniz evladınız olarak bağrınıza bastınız. Sizler benim baş tacımsınız, bunu böyle bilin” 
Yapılan konuşmaların ardından sahne alan Yerel Sanatçı Yağmur Okur Gülüçlü kadınlara unutulmaz bir gece yaşattı. Gülüç’ü çok sevdiğini ve bu tür programlarda sık sık sahne alacağını belirtti. Program yaklaşık 4 saat sürerken Gülüçlü Kadınlar Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’a kendilerini hiç unutmadığını ve bu tür programlarla kendilerini eğlendirdiği için Başkan Demirtaş’a teşekkür etti.

Yorumlar

Bu Konser Kaçmaz

27 Mart 2019 Çarşamba 10:35

Bu Konser Kaçmaz

Bugün Kdz. Ereğli’de düzenlenecek olan açık hava halk konseri tüm halka ücretsiz…


Kdz. Ereğli’de muhteşem bir halk konseri düzenleniyor.


Bugün (27 Mart Çarşamba) 18.00’de Erdemir Ofis yolunda düzenlenecek olan halk konserine Kdz. Ereğli’li ünlü sanatçı Engin Atalay’ın yanı sıra Şimal ve Ece Seçkin katılacak.


Belediye Başkanı Adayı Erol Şahin’in sponsorluğunda yapılacak olan halk konserinin tüm halka açık ve ücretsiz olacağı bildirildi.
Kdz. Ereğli Gençlik Konserleri adı altında yapılacak olan halk konserine katılımın oldukça fazla olacağı tahmin ediliyor.

Yorumlar

Beklenen Konser Geliyor !

17 Mart 2019 Pazar 22:35

Beklenen Konser Geliyor !

Yeni Türkü Grubu Kdz Ereğli

Yılların eskitemediği, genç yaşlı herkesin severek dinlediği Yeni Türkü Grubu Kdz Ereğli’ye geliyor.

The Party Organizasyon tarafından düzenlenen Konser 24 Mart 2019 Pazar günü saat:20:30 da Hüseyin Tatoğlu Kültür merkezinde gerçekleşecek.


The Party Organizasyon yetkililerinden alınan bilgilere göre halkın yoğun ilgi gösterdiği konserin sınırlı sayıdaki biletleri belirlenen bilet satış noktalarından ve Özdemirpark Avm içersinde bulunan The Party Store’dan temin edilebiliyor.

Yorumlar

Posbıyık, vatandaşlarla film izledi

22 Şubat 2019 Cuma 16:48

Posbıyık, vatandaşlarla film izledi

CHP Kdz.Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, Ereğli Özdemir AVM’de bulunan Avşar Sinemalarında yayınlanan sinema öncesi reklam videosu ‘HALİL POSBIYIK GERİ DÖNÜYOR’u halkla birlikte izleme fırsatı buldu.

15 Şubat 2019 tarihinden itibaren izleyiciyle buluşan ve sinemaseverler tarafından büyük beğeni toplayan ‘HALİL POSBIYIK GERİ DÖNÜYOR’ adlı yeni tanıtım filmini seçim çalışmaları dolayısıyla izleme fırsatı bulamayan Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, dün akşam Belediye Meclis Üyeleri ve sinemaseverlerle birlikte izledi.


‘Organize İşler5’ adlı filmi beraberindekilerle ve halkla birlikte izleyen Halil Posbıyık, sinema öncesinde yayınlanan ‘HALİL POSBIYIK GERİ DÖNÜYOR’ adlı tanıtım filmini de ilgiyle izledi.

Yorumlar

AŞIK MAHZUNİ ŞERİF'E SELAM OLSUN

21 Şubat 2019 Perşembe 20:52

AŞIK MAHZUNİ ŞERİF'E SELAM OLSUN

Oyun da; Mahzuni’nin doğumundan okul yıllarına, eşiyle tanışmasından dönemin usta halk ozanlarından Âşık Veysel ile tanışmasına kadar geçen süreç müzikli oyunla anlatıldı

Yazan Ali Öztunç,

Yöneten Murat Sarı,

Oyunlaştıran Hakan Güneri ve sahnede müzikli oyun

Mahzuni Şerif. Ankara Birlik Tiyatrosu’nun sahnelediği oyun

20 Şubat 3019 Çarşamba günü Kdz. Ereğli’de tiyatro severlerin karşısına çıktı. Tiyatroseverlerin hınca hınç doldurduğu Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) Saat 20.00’de sahnelenen oyunda, Mahzuni Şerif’ karakterini Mehmet Güler, ‘Yılmaz Güney’ karakterini Hakan Güneri canlandırdı. Diğer oyuncular ise Merve Köse, Fahri Bozbaş, Ender Yiğit ve Hakkı Şahin oldu.

 

Aşık Mahzuni Şerif’in türkülerini Serhad Raşa seslendirdiği müzikli oyunda Mahzuni’nin hayatından kesitler canlandırıldı. 80 dakikalık tek perdelik oyun sonunda seyinciler sanatçıları ayakta alkışladı. Bilindiği gibi; 1971 darbesiyle başbakan olan Nihat Erim için söylediği türkü sebep gösterilerek Mahzuni Şerif’in 10 ay hapis cezası almasının ardından cezaevine girmişti. Mahzuni’nin doğumundan okul yıllarına, eşiyle tanışmasından dönemin usta halk ozanlarından Âşık Veysel ile aralarındaki ilişkiye kadar anlatılan oyunda Yılmaz Güney ile olan bulaşık yıkama, tabak kurutma sahnesi dikkatleri çekti.

2002 yılında Almanya'nın Köln şehrinde kalp yetmezliğinden yaşama veda eden Mahzuni Şerif (62) yaptığı eserler, nesilden nesile devam ediyor. 58 kaseti, 400 den fazla plağı ve 9 kitabı bulunan Mahzuni'ye TRT'de iki belgesel çekmişti.

 

 

BİLİNEN EN ÖNEMLİ ESERLERİ:

İşte Gidiyorum Çeşm-i Siyahım

Yuh Yuh Gel Gizli Gizli

İnce İnce Bir Kar Yağar

Dostum Dostum

Zalimin Zulmi Varsa

Nem Kaldı

Merdo

Seher Vakti Evinize

Dumanlı Dumanlı Oy Bizim Eller

Boşu Boşuna Karlar Yağdı Yollarıma

Mevlam Gül Diyerek İki Göz Vermiş

Halim Yaman Böyle

 

Yorumlar