Bayram Başol’dan Bayram Mesajı

11 Ağustos 2019 Pazar 19:21

Bayram Başol’dan Bayram Mesajı

Yorumlar

Neriman Posbıyık’tan İlçe Başkanlığı Çıkışı

10 Ağustos 2019 Cumartesi 12:52

Neriman Posbıyık’tan İlçe Başkanlığı Çıkışı

Neriman POSBIYIK’ın CHP ilçe örgütünde yaptığı aday açıklaması Ereğli gündemine bomba gibi düştü!...Kdz. Ereğli CHP ilçe örgütü yönetimine Genel Merkez kararı ile kayyum atanmasının ardından yakında yapılacak olan seçim için aday adayları ortaya çıkmaya başlamıştı. Kamuoyunda aday açısından çok sesli bir seçim olacağı işaret edilirken bugün gündeme bomba gibi bir basın açıklama haberi düştü.

Neriman POSBIYIK’ın CHP ilçe örgütünde yaptığı aday açıklaması Ereğli gündemine oturdu.

Neriman POSBIYIK’ın açıklaması şu şekilde;

“Değerli Partililer,

Değerli Basın Mensupları

Bu süreç Ereğli ve CHP için çok önemli.

Bu görevi, tarihi bir sorumluluk olarak görüyorum.

İki yıldır partimizin İlçe teşkilatında geldiği nokta hepimiz tarafından biliniyor.

Zor bir süreç, bu süreci atlatmak için sizin de desteğinize ihtiyacım var. Hep birlikte başaracağız, birlikte yöneteceğiz, karar alma süreçlerinde birlikte olacağız.

Partimizin ilkeleri doğrultusunda açık, saydam ve denetlenebilir bir yönetim için adayım.

Hedefimiz önce partimiz olmalı. Bütün bölgeye örnek bir parti yönetimi oluşturmak zorundayız.

Bütün aday adaylarına saygı duyuyorum ama birlik beraberlik içinde olmamızın partimize ve Ereğli'ye yarar sağlayacağına inanıyorum. Ben elimi taşın altına koymaya hazırım. Bu süreçte partililerin desteğini bekliyorum.

Öncelikle parti içindeki kırgınlıkları ortadan kaldıracağım. Sevgi Barış Dostluk kenti diyoruz. Önce biz bunu partimizde başarmak zorundayız, başaracağız. Birbirimizi seveceğiz, dost olacağız, yoldaş olacağız.

Dünü değil bugünü ve yarını konuşacağız, geleceği inşa edeceğiz. Ereğlimizi konuşacağız. Partimizi büyütmek temel görevimiz olacak.

Partiyi büyüteceğiz.

Gençler, kadınlar, engelliler... Hep beraber sen, ben değil, biz olacağız.

Halkın partisi CHP tekrar halkla kucaklaşacak.

CHP, kendi içine kapanan değil, kapılarını bütün halka açan bir partiye dönüşecek.

Yani özüne dönecek.

Parti içi eğitim çalışmalarının ne kadar önemli olduğunu bu süreçte daha iyi gördük. Bu konuda adımlar atmak zorundayız.

Sivil toplum kuruluşlarıyla el ele güç birliği içinde çalışacağız. Memleket meselesinde en öndeki parti biz olacağız . Gündemi belirleyen ve geleceği planlayan parti olacağız.

Demokrasiyi parti ilkeleri doğrultusunda yaşatacağız. Halkla birlikte halk için çalışmaya devam edeceğiz.

Sokağa, evlere, köylere, mahallelere, asıl önemlisi kalplere nüfuz edeceğiz.

Gün birlik, beraberlik günüdür. Gün, çalışma günüdür. Gün, evlerin kapısını çalıp kalplere girme günüdür.

Saygılarımla. 9/08/2019

Neriman POSBIYIK

CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkan Adayı “

Yorumlar

Akçakocada Bayram Boyu Otobüsler Bedava !

10 Ağustos 2019 Cumartesi 12:44

Akçakocada Bayram Boyu Otobüsler Bedava !

Akçakoca Belediyesi, vatandaşların huzur içinde bir Kurban Bayramı geçirmesi için gereken tüm tedbirleri aldı. Belediye ekipleri 24 saat görevinin başında olacak.

 

 Kurban Bayramı nedeniyle günler öncesinden hazırlıklarını tamamlayan Akçakoca Belediyesi, hizmetlerinin aksamaması için Zabıta, İtfaiye, Temizlik İşleri ve Ulaşım Hizmetleri müdürlükleri bayram süresince hizmet verecek.

Vatandaşlar 11 Ağustos 2019 pazar günü başlayacak olan bayramın birinci gününden sona erdiği 14 Ağustos 2019  Çarşamba gününe kadar ücretsiz ulaşımdan yararlanacak.

Bayramın huzur içerisinde yaşanması için gereken tüm tedbirlerin alındığını söyleyen Belediye Başkanı Okan Yanmaz “Bayram süresince Zabıta, İtfaiye, Temizlik İşlerine bağlı ekipler bir aksaklık yaşanmaması için 24 saat hazır bekleyecekler. Belediye otobüslerimiz dört gün boyunca ücretsiz yolcu taşıyacak. Bütün hemşehrilerimin Kurban Bayramlarını şimdiden tebrik ediyor, bayramın hayırlara vesile olmasını diliyorum” diye ifade etti.

Yorumlar

YOLA ÇIKACAKLAR DİKKAT İSTANBULDAN KOCAALİYE 5 SAATE GELDİK

10 Ağustos 2019 Cumartesi 12:30

YOLA ÇIKACAKLAR DİKKAT İSTANBULDAN KOCAALİYE 5 SAATE GELDİK

KURBAN Bayramı tatili için yollara çıkanlar, TEM Otoyolu ve D-100 Karayolu'nun Kocaeli geçişi Ankara istikametinde trafiği kilitledi.

TEM Otoyolu ve D-100 Karayolu'nda trafik yavaş ilerlerken, arıza yapan araçlar ve maddi hasarlı kazalar zaman zaman ulaşımı durdurdu.
Dün mesai saatinin bitmesiyle birlikte TEM Otoyolu ve D-100 Karayolu'nun Ankara istikametinde yoğunluk yaşanmaya başladı. Yoğunluk sabaha kadar devam etti. sabah saatlerinden itibaren de TEM Otoyolu ve D-100 Karayolu'nun Ankara istikametinde trafik durma noktasına geldi.


Tem Otoyolu 'nun her kesiminde nedeni henüz bilinemeyen kilitlenmeler yaşanıyor .

Dün 19 oo da İstanbul Göztepe’den yola çıkanlar kocaaliye 5 saatte anca varabildiler.

Ankara -İstanbul otoyolu bomboş dururken İstanbul’un boşaldığını gözlemek Ankara otobanından İstanbul yönüne seyahat Edenleri şaşırttı.

Otoban da seyahat boyunca navigasyon kullananlarda şaşırdı.

Tün navigasyonlar otobandan çıkışı talimat olarak verir iken  bu hizmeti kullananlar ne yapacaklarını şaşırdı çünkü çıkış Yönüne hareket edenler alt yani E-5 TEK’i trafik kilitlenmesini gördüklerinde oldukları yerde durmayı tercih edip seyahat işkencesine otoban da devam etti .

Tüm markeTL’ler, benzin istasyonları , dinlenme yerleri dolu olduğundan benzin alma  işlemi parası fazla olana bile torpil sağlamadı.

Tuvalet sistemleri çöktü marketler sınıfta kaldı.

Tatile giden ailelere tavsiyemiz ;tüm ihtiyaçlarınızı kendi mahallenizdeki marketler den yapın çünkü yollarda soyuluyorsunuz .

Yollardan benzin almayıp otobandan benzin alırız demeyin otobanda sıra olmadan alacağınız tek bir şey var oda eksoz  gazının da karıştığı hava !!!

Hayırlı Yolculuklar !

Yorumlar

EREĞLİ’DE ASFALT ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

8 Ağustos 2019 Perşembe 22:46

EREĞLİ’DE ASFALT ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından ihtiyaç duyulan yollarda sıcak asfalt ve emisyon asfalt çalışmaları devam ediyor.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın talimatıyla ilçe genelinde ihtiyaç duyulan yollarda bakım, onarım ve tamir için gerekli asfaltlama çalışmaları sürüyor.

Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri 600 kilometrelik yol ağına sahip Ereğli’dKıyıcakmahallesinden itibaren emisyon asfalt dökerek başladıkları çalışmalarını sıcak asfalt ile birlikte sürdürüyor.

Kıyıcak, Dağlar, Göktepe, Balı, Ören ve Radar yolunda 90 bin metrekare emisyon asfalt dökülürken Kurban Bayramı’ndan sonra TOKİ yolu ile Kocaali Ahmetçikler yolunda çalışmalar devam edecek.

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ayrıca Bölücek, Kepez ve sahil yolunda sürdürdükleri sıcak asfalt çalışmalarına Dağevleri yolunda devam ediyor.

Yorumlar