Bu Çocuklara Ve Ailelerine Teşekkür Ediyoruz!!!

12 Ağustos 2019 Pazartesi 23:54

Bu Çocuklara Ve Ailelerine Teşekkür Ediyoruz!!!

GELECEKTEN UMUTLUYUZ

 

Kdz Ereğli ye bağlı Pembeciler Köyü’nde bir grup çocuğun, Bayram harçlıkları ile aldıkları çeşitli yiyecek ve içecekleri satarak, elde ettikleri toplam 1870 tl yi makbuz karşılığı cami yaptırma derneğine teslim eden çocuklar, “camimize bir tuğla da siz koyun” diyerek köy halkını yardıma davet ettiler.

 


---Gelecekten umutluyuz Pempeciler köyünde hakikaten ağaç yaşken eğilmiş, helâl olsun çocuklar.

Yorumlar

INTERACT KULÜBÜ GENÇLERİNDEN EREĞLİ’YE MEYDAN SAATİ

31 Temmuz 2019 Çarşamba 01:07

INTERACT KULÜBÜ GENÇLERİNDEN EREĞLİ’YE MEYDAN SAATİ

Kdz. Ereğli Interack Kulübü gençlerifaaliyetlerinden elde ettikleri gelirle meydan saati yaptırdılar. Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın onayıylaBozhane girişine monte edilen saatzamana tanıklık etmeye başladı.

 

Kdz. Ereğli’de Rotary Kulübü bünyesindeki Interact Kulübü tarafından yaptırılan meydan saati, Bozhane Limanı girişine yerleştirildi.

Meydan saatinin açılışı için düzenlenen etkinliğe Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil PosbıyıkRotary Kulübü Başkanı Aykut Ateş, Kulüp yönetici ve üyeleri ile eşleri katıldı.

Önceki dönem Interact Kulüp Başkanı LaraDamgacı; kendi dönemlerini özel bir çalışmayla kapatmak istediklerini belirterek, tüm vatandaşların yararlanabileceği bir meydan saati projesini hayata geçirdiklerini söyledi. Damgacı, projeye katkılarından ve Bozhane gibi işlek bir noktada kendilerine yer göstermesinden dolayı Belediye Başkanı Halil Posbıyık’a teşekkürlerini iletti.

POSBIYIK: BANA PROJE İLE GELİN

Başkan Posbıyık, başta Lara Damgacı olmak üzere projede yer alan gençleri kutlayarak şunları söyledi:

“Ne talep ettiklerini ve ne istediklerini bana çok güzel şekilde ifade ettiler. Ben ilçede hep sosyal olayların olmasını istiyorum ama bu tür sosyal olayları yaparken bir projeden bahsedilmeli, bütçesini ortaya koymalı ve yazılı olarak bana getirmeleri gerekir. Larave arkadaşları da bana gelerek ne yapmak istediklerini anlattılar, projelerini ortaya koydular. Ve olması gereken şekilde de taleplerini yaptılar. Çok zaman geçmeden de taleplerini yerine getirdik. Ben, çalışkan ve gelecekte Türkiye’yi yönetecek olan arkadaşlarımı bu faaliyetlerinden dolayı kutluyorum. Bu faaliyetleri ile de her şeyi yapabileceklerini ifade etmiş oldular.”

Etkinliğin sonunda Başkan Posbıyık ve gençler, saatin çevresinde birlikte fotoğraf çektirerek, gökyüzüne mavi balon bıraktılar.

Yorumlar

PAZAR GÜNÜ AÇIK SU YÜZME YARIŞLARINDA BULUŞALIM

22 Temmuz 2019 Pazartesi 13:15

PAZAR GÜNÜ AÇIK SU YÜZME YARIŞLARINDA BULUŞALIM

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, 350 lisanslı sporcunun katılımıyla Pazar günü Amfi Tiyatro arkasında yapılacak 2’nci Uluslararası Açık Su Yüzme Yarışları’na tüm halkı davet etti.

 

 

Kdz. Ereğli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından bu yıl ikincisidüzenlenecek olan ‘Uluslararası Açık Su Yüzme Yarışları’ 28 Temmuz Pazar günü saat 11.00’de Amfi Tiyatro arkasında gerçekleştirilecek.

Kdz. Ereğli Belediyesi’nin T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Yüzme Federasyonu ve İstanbul Yıldızlar Yüzme Spor Kulübü işbirliğinde gerçekleştireceği yarışlara 35lisanslı sporcu katılacak.

Belediye Başkanı Halil Posbıyık, tüm vatandaşları Pazar günü yapılacak yüzme yarışlarını ve ardından gerçekleştirilecek ödül törenini izlemeye davet etti.

Yorumlar

“DAHA CANLI BİR EREĞLİ" İÇİN RAPOR SUNDULAR

17 Temmuz 2019 Çarşamba 14:13

“DAHA CANLI BİR EREĞLİ" İÇİN RAPOR SUNDULAR

Altı genç bir araya gelip, Ereğli için taleplerini yazdılar. "Efsane Başkanımıza" deyip imza attılar. Aralarından seçtikleri temsilciler Belediye binasında ziyarete gelip, raporlarını sundular.

Yazılarının başlığı "Daha Canlı bir Ereğli"... Taleplerini dikkate alıyoruz. İlk adımı atıyoruz; Belediye Plajı'na şişme park için girişimlerimizi başlattık. Teşekkürler gençler. Ereğli'yi katkılarınızla ileriye taşıyacağız.

Yorumlar

Sözleşmeli öğretmen sınav sonuçları açıklandı

4 Temmuz 2019 Perşembe 19:36

Sözleşmeli öğretmen sınav sonuçları açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığınca 20 bin sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin sözlü sınav sonuçları "meb.gov.tr" internet adresinden açıklandı. Öğretmen adaylarının eğitim kurumu tercihleri, 30 Temmuz-5 Ağustos'ta alınacak.

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) düzenlenen 20 bin sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin sözlü sınav sonuçları açıklandı.

Bakanlığın sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yapılan açıklamaya göre, öğretmen adaylarının eğitim kurumu tercihleri, 30 Temmuz-5 Ağustos'ta alınacak.

Sözleşmeli öğretmenler, 9 Ağustos'ta yapılacak atamalarının ardından 2 Eylül'de göreve başlayacak.

Adaylar, sözlü sınav sonuçlarına T.C. kimlik numaraları ile Bakanlığın "www.meb.gov.tr" internet adresinden ulaşabilecek.

Yorumlar