ÇAKIR, ORMANLI VE YUNUSLU KÖYÜNDE ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

10 Ekim 2018 Çarşamba 20:14

ÇAKIR, ORMANLI VE YUNUSLU KÖYÜNDE ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

Çakır'la her şey çok güzel

AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Köylerde devam eden yol bakım çalışmalarını incelemelerde bulundu.

Başkan Çakır, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol ve İl Genel meclis Üyesi Rıfkı Gültekin, Ayhan Taşdelen ile birlikte kırsallarda yapılan yol çalışmalarını inceledi.

Köylere ulaşım standartlarını en iyi hale getirilmeye devam edildiğini belirten Başkan Çakır, Ormanlı köyü beton yol yapım çalışmalarını ve Yunuslu köyü Çatalçam mahallesi yol asfaltlama çalışmalarını yerinde inceledik. Bütün yerlerde yollarımıza azami derecede önem veriyoruz. Vatandaşlarımızın daha sağlıklı koşullarda ulaşım ihtiyaçlarını yerine getirmelerini istiyoruz, bunun için çalışmalarımız ara verilmeden devam ediyor.” dedi.

Yorumlar

ÖSYM NE ZAMAN AÇIKLANIYOR ?

10 Ekim 2018 Çarşamba 03:26

ÖSYM NE ZAMAN AÇIKLANIYOR ?

ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere "Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi" işlemini hizmete sunmuştur.

Bir milyonu aşkın adayın merakla beklediği son dakika açıklaması bugün geldi. 7 Ekim Pazar günü gerçekleştirilen KPSS ortaöğretim sınav soruları ve cevapları ile ilgili duyuru yayımlandı.

Doğru ve yanlışlarını kontrol etmek isteyen adaylar için KPSS ortaöğretim sınav soruları bir kısmı erişime açıldı.

KPSS ORTAÖĞRETİM SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KPSS Ortaöğretim sınav sonuçları ÖSYM'nin akademik takvimine göre 8 Kasım Perşembe günü erişime açılacak.

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir.

Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları yer alacaktır. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.

ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde kayıtlı kimlik bilgilerinde değişiklik olan adayların, daha önce almış oldukları sınav/yerleştirme sonuçları, değişen kimlik bilgilerine göre yeniden düzenlenmez.

ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere "Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi" işlemini hizmete sunmuştur.

Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir "Sonuç Belgesi Kontrol Kodu" basılmaktadır.

Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

Etiketler:

ÖSYM , ÖSYM açıklandı mı ?

Yorumlar

Erdemir de İşçiler kanun Yönetmeliğine uygun Çalışıyormu?

9 Ekim 2018 Salı 22:25

Erdemir de İşçiler kanun Yönetmeliğine uygun Çalışıyormu?

Oyak Erdemir işçinin hakkını yiyor mu ?

 SAĞLIK KURALLARI BAKIMINDAN GÜNDE AZAMİ YEDİ BUÇUK SAAT VEYA DAHA AZ ÇALIŞILMASI GEREKEN İŞLER HAKKINDA YÖNETMELİĞİNE GÖRE ERDEMİR’de işçiler kanuna, yönetmeliğe uygun çalıştırılıyor mu??


SAĞLIK KURALLARI BAKIMINDAN GÜNDE AZAMİ YEDİ BUÇUK SAAT VEYA DAHA AZ ÇALIŞILMASI GEREKEN İŞLER HAKKINDA YÖNETMELİK

BİRİNCİ BÖLÜM
Amaç, Kapsam ve Dayanak
Amaç
MADDE 1 – (1) Bu Yönetmeliğin amacı, Yönetmelikte belirtilen işlerde, çalışanların sağlık kuralları bakımından, çalışabilecekleri azami çalışma sürelerini düzenlemektir.
Kapsam
MADDE 2 – (1) Bu Yönetmelik, sağlık kuralları bakımından günde ancak yedi buçuk saat veya daha az çalışılması gereken işleri kapsar.
Dayanak
MADDE 3 – (1) Bu Yönetmelik 20/6/2012 tarihli ve 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun 30 uncu maddesine dayanılarak hazırlanmıştır.

İKİNCİ BÖLÜM
Genel Hükümler
Günde azami yedi buçuk saat çalışılabilecek işler
MADDE 4 – (1) Bir çalışanın günde ancak yedi buçuk saat çalıştırılabileceği işler aşağıda belirtilmiştir.
a) Kurşun ve arsenik işleri:
1) Kurşun üretilen galenit, serüzit, anglezit gibi cevherlerin çıkarılmasına ilişkin maden ocağı işleri.
2) Kurşunlu madenlerden yahut içinde kurşun bulunan kül, maden köpüğü, kurşun fırın kurumu, üstübeç artığı ve benzeri maddelerden kurşun üretimi için yapılan izabe işleri.
3) Antimuan, kalay, bronz ve benzeri maddelerle yapılan kurşun alaşımı işleri.
4) Kurşun levha ve lehimlerin alevle kesilmesi, kurşunlu boyaların alevle yakılması işleriyle levha, tel, boru, akümülatör, şişe kapsülü, yapımı gibi kurşun veya kurşun alaşımıyla çalışılan işler.
5) Üstübeç, sülügen, kurşun tetraetil gibi zehirli ve kimyasal kurşun veya arsenikli bileşiklerin hazırlanması işleri.
6) İçinde kurşun ve arsenik bulunan boya ve vernik gibi maddelerin kullanıldığı emaye, güderi, meşin, kauçuk, çini, cam, yapma süs taşları, yapma çiçek ve oyuncak yapımı işleriyle bina, dokuma ve otomobil boyacılığı ile dar mekanlarda, iç mekanlarda veya sağlığa uygun olarak havalandırılmayan mekanlarda yapılan boyacılık, renkli baskı ve harf matbaacılığı (tipografi) işleri.
7) Kurşun levhaları birbirine kaynatma işleri.
b) Cam sanayii işleri:
1) Cam yapımında kullanılan ilkel maddeleri toz haline getirme, eleme, karıştırma ve kurutma işleri (bu işleri yapmak üzere tam kapalı odalar içinde otomatik makineli tesisat veya çalışma ortamındaki tozları sağlık için tehlike oluşturmayacak düzeye indiren havalandırma tesisatı bulunmadığı takdirde).
2) Eritme işleri (otomatik besleme fırınlarıyla çalışılmadığı takdirde).
3) Ateşçilik işleri.
4) Üfleme işleri (tamamen otomatik makinelerle yapılmadığı takdirde).
5) Basınçla yapılan cam işleri (cam tazyiki işleri).
6) Ayna camı sanatında potalı cam dökümü işleri (potalar kalıp masasına mekanik araçlarla taşınmadığı takdirde).
7) Camı fırın başından alma işleri.

Etiketler:

Oyak Erdemir , Kdz Ereğli Demir Çelik Fabrikası , Erdemir , Erdemir İşçi sağlığı , Erdemir işçinin hakkını yiyor mu?

Yorumlar

İsmail Arslan Ameliyat oldu,

9 Ekim 2018 Salı 20:58

İsmail Arslan Ameliyat oldu,

HER ŞEY GÜZEL OLACAK !

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde geçirdiği motosiklet kazası sonrası yüzde 97 engelli olan ve 3 yıldır yatağa mahkûm yaşayan 3 çocuk babası İsmail Arslan ilçedeki özel bir hastanede ameliyat edildi.Arslan’ın durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Geçirdiği motosiklet kazası sonrası yüzde 97 engelli olan ve 3 yıldır yatağa mahkûm yaşayan 3 çocuk babası İsmail Arslan bugün (9 Ekim Salı ) ilçedeki özel bir hastanede ameliyat edildi.

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Ova köyünde yaşayan 35 yaşındaki İsmail Arslan, köyünden çalıştığı fabrikanın işçi servisine yetişmeye çalışırken Kızılca pınar Barajı mevkiinde kullandığı motosikletin kontrolünü kaybederek kaza geçirdi. Ağır yaralanan 3 çocuk babası Arslan, önce Ereğli Devlet Hastanesine, ardından da Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Yüzde 97 engelli olan Arslan, son 3 yıldır yatağa mahkûm yaşam mücadelesi veriyordu. 6 yılda birçok kez operasyon geçiren Arslan'da oluşan enfeksiyonun vücuduna yayılmaya başladığı ve üç ay içerisinde müdahale yapılmaması durumunda hayati tehlikesinin başlayacağı ifade edilmişti. İsmail Arslan bugün (9 Ekim Salı ) ameliyat edildi.

Arslan’ın eşi Hanife Arslan olay67’ye yaptığı açıklamada, eşinin ameliyatının başarılı geçtiğini ve şu an için sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi.

Yorumlar