Çakır Canını seve seve ortaya koymaktan çekinmemenin adıdır.

19 Eylül 2018 Çarşamba 22:51

Çakır” canını seve seve ortaya koymaktan çekinmemenin adıdır “Gazilik”

Çakır Canını seve seve ortaya koymaktan çekinmemenin adıdır.

KARADENİZ EREĞLİ AK PARTİ İLÇE BAŞKANI MEHMET FATİH ÇAKIRIN GAZİ HAFTASI KUTLAMASI

Her koşulda ve her şartta vatan için, din için, mukaddesat için, bayrak için, hak ve adalet için canını seve seve ortaya koymaktan çekinmemenin adıdır “Gazilik” Bu vesile ile ebediyete intikal etmiş olan gazilerimizi rahmetle anarken hayatta olan tüm gazilerimizi de saygıyla anıyorum.

Gaziler Günü Kutlu Olsun.

Ak Parti Kdz Ereğli İlçe Başkanı

Mehmet Fatih Çakır

Etiketler:

KARADENİZ EREĞLİ AK PARTİ İLÇE BAŞKANI MEHMET FATİH ÇAKIRIN GAZİ HAFTASI KUTLAMASI

Yorumlar

Kılıçdaroğlu -Posbıyık görüştü

19 Eylül 2018 Çarşamba 22:22

Kılıçdaroğlu -Posbıyık görüştü

HALİL POSBIYIK KILIÇDAROĞLU

Ereğli eski dönem Belediye Başkanı Halil Posbıyık Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezinin çağrısı üzerine Ankara’da yanında eşi Neriman Posbıyık ve Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’la birlikte CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’yla yaklaşık 1 saat süren bir görüşme gerçekleştirdiler.

Ereğli eski dönem Belediye Başkanı  Halil Posbıyık  Cumhuriyet Halk Partisi   Genel Merkezinin  çağrısı üzerine Ankara’da yanında eşi Neriman Posbıyık ve  Yerel Yönetimlerden sorumlu  Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’la birlikte  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’yla   yaklaşık 1 saat süren bir görüşme gerçekleştirdiler.

örüşme sonrası gazetemiz Şirin Ereğli’ye özel açıklamalarda bulunan Halil Posbıyık  CHP Genel Merkezinde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’yla  yaptıkları konuşmayla ilgili bilgi verdi.

Posbıyık  açıklamasında ; “Pazartesi  günü  CHP Genel Başkanlığı’ndan görüşmek üzere Ankara’ya çağırıldım. Hafta sonu ailemi ziyaret için gittiğim İstanbul’dan  direkt olarak Ankara’ya geçtim. Pazartesi günü saat 18.00’da CHP Genel Merkezi Başkanlık makamında Genel Başkan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, yerel yönetimlerden sorumlu Genel Başkan yardımcısı Sayın Seyit Torun, ben ve eşim Neriman Posbıyık’la birlikte bir saatlik bir görüşme gerçekleştirdik.

Görüşmede;

A – ) Karadeniz Ereğli’nin, köylerinin, beldelerinin, genel, ekonomik  ve siyasi  durumlarını,

B – ) Karadeniz Ereğli Belediyesi’nin  CHP tarafından tekrar geri alınabilmesi için neler yapılması gerektiğini,

C – ) 2014 Belediye seçimlerinin kaybedilmesinin nedenlerini, seçimlerde partiye aykırı çalışma yapanların kimler olduğunu, kimlerin partiye ihanet ettiğini, bu kişiler hakkında neden disiplin çalışması yapılmadığını,

D – ) Karadeniz Ereğli’de gayri yasal yollardan Belediye Başkanlığını kullanan, AKP’ye yakın bazı zengin iş adamlarının CHP’de tezgahlar kurmaya çalıştığını, kendi aralarından bir kişiyi para gücü ve etkili insanları devreye sokarak aday çıkarıp Belediye üzerindeki etkinliklerini devam ettirmeye çalıştıklarını,

E – ) CHP’de bu kişilerin  Ak Partili iş adamlarının istediği bir ortam yaratmaya çalıştıklarını, maalesef bu kişilere bilerek  veya bilmeyerek bir CHP ‘li milletvekili’nin de yardımcı olduğunu ,

F – ) Karadeniz Ereğli’de başta vekilimiz Ünal Demirtaş olmak üzere ilçe yönetim kurulunda  görevli birkaç kişinin sürekli kamuoyuna ‘‘Halil Posbıyık’ı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kırmızı kalemle üzerini çizdiğini,  Posbıyık’ın Genel Merkez tarafından yerel seçimlerde aday gösterilmeyeceğini’’ Fısıltı gazetesi ile yaymaya çalıştıklarını ve bu yöntemle CHP’ye çok büyük zarar verildiğini,

( Bu bölümde bu sözlerim üzerine Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun çok sinirlendiler ve anlattıklarıma inanmak istemediler.)

G-) Son dönemde ‘‘ Değişim’’ ’den yana oy kullandığımı, ancak bunu Genel Başkan ve Genel Merkez’e karşı değil Partiye Zonguldak Bölgesinde  çok büyük zararlar veren Milletvekili Ünal Demirtaş’a olan tepkimden dolayı olduğunu,

H – ) Zonguldak İlçeleri , beldeleri , Erdemir ,  STK’lar , Türk – Metal Sendikası gibi birçok konuları,

I-) CHP Genel Merkezinin seçim takvimini açıklaması sonrası İlçe Başkanlığı’na müracaat ederek CHP Karadeniz Ereğli Belediye Başkanlığı’na adaylığımı koymaya kararlı olduğum konusunda,”  görüşlerine yer verdi.

Posbıyık açıklamasının sonunda, “ Gerçekleştirdiğimiz toplantı oldukça verimli geçti.  Zonguldak ve çevresinde CHP’nin  yaklaşan yerel seçimler öncesinde başarılı olabilmesi için bu görüşmeleri önümüzdeki günlerde tekrarlayacağız” şeklinde  gazetemize açıklamalarını sürdürdü.

Görüşme sonrası Halil Posbıyık ve eşi Neriman Posbıyık Ereğli’ye döndüler.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Ereğli Belediyesi eski dönem Başkanı Halil Posbıyık’ın gerçekleştirdiği  sıcak ve samimi görüşme Ereğli’de  siyasi çevrelerce olumlu karşılandı.

Etiketler:

HALİL POSBIYIK

Yorumlar

KAYMAKAM BEY'İ YAKALADIK !!

9 Kasım 2018 Cuma 21:15

KAYMAKAM BEY'İ YAKALADIK !!

KAYMAKAM ÇORUMLUOĞLU'NU O SAATTE GÖRDÜ VE HEMEN RESMİNİ ÇEKTİ SONRASINDA NE Mİ OLDU ?

             Bu akşam hava kararınca bir mesaj geldi whatshap'ıma;

''Helal olsun kaymakama ben bu zamana kadar hiç böyle biri görmedim'' yazıyordu ve yazının altında  bir resim ..

Resime ilk baktığımda bana mesaj atanın resmini gördüm ve ''ne var bunda başkan ve kaymakam ne alaka  '' diye yanıtladım .

--- Abi iyi bak  diye geri mesaj attı..

Resme iyicene bakınca bu sefer neden bu kadar garipsediğini anladım ERKAN KARAKÖK'ün..

Evet Kaymakam beyi o saate masasında çalıştığını gördüğünde şaşırıp  hemen resim çekip bana atan kişi Ak Parti 27.Dönem Milletvekili Aday Adayı Erkan Karakök'tü.

Hemen telefon açtım kendisine ''hiç şaşırma ,sadece bu akşam sayın kaymakam beyin hayata bakış açısını haber yapacağım onu oku anlayacaksın'' dedim.

---Utanmasam yanına gidip Kdz Ereğli halkı adına teşekkür edecektim ama yapamadım ''diyen Erkan Karakök'e

---''Hiç merak etme yapacağım haberde öncelikle senin adına sonra Halkın adına teşekkür edeceğim kaymakam beye ''dedim Erkan Karakök'e.. 

Evet Bugün 10 Kasım Ulu Önder Atatürk'ün ölümüne üzüleceğimiz bir gün belki ama  şu an anlattığımız kadar  devlet aşığı bir kaymakamımız olduğu içinde hem devlet adına ,hem Kdz Ereğli Halkı adına ,hemde Erkan Karakök adına çok mutlu ve gururluyuz.

Sayın Çorumluoğlu herkesin adına size teşekkürler..

Başkan Erkan Karakök sanada teşekkür ederiz.   

Yeni gelen kaymakam İsmail Çorumluoğlu’nun göreve yeni başlaması dolayısıyla ilçede görev yapan  yerel ve yaygın medya kuruluşlarının temsilci ve muhabirleri ile tanışma toplantısında söyedikleri sözleri geldi bu akşam;

Sayın Kaymakam Çorumluoğlu'nun Basın daki arkadaşlarla tanışma gününde söyledikleri çarpıcı sözler aynen şunlardı..

*Şimdi avucumuz kapalı dediğimiz zaman , özellikle basın için bunu söylüyorum , bütün daire amirlerine bu Örneği veriyorum;

” Siz Altın var derseniz , o gümüş var der ,diğeri taş var der AMA BİZİM AVUCUMUZ AÇIK OLACAK ARKADAŞLAR !

Avucumuzda ne görecekseniz benim sizden ricam hasseten onu paylaşın.

**Akşamları evime gittiğimde Bugün Bir vicdan muhasebesi yapan kişiyim.

***İŞ YA YAPILIR , YADA YAPILMAZ BUNUN ORTASI YOKTUR ARKADAŞLAR !

Sürekli yapıyormuş gibi bir gözükmek doğru bir  yaklaşım değil.

***“Yolu Ereğli’den geçen, Ereğli’de çalışmış, Ereğli’de hizmet etmiş, turist olarak buraya gelen her bir kimse dışarıda Ereğli’yi çok iyi anlatıyor.

Buna çok sevindim. Ereğli’de insanı yapısı, tabiat olarak son derece Ereğli’yi iyi anlatıyorlar.

Bu da bizim tayinimiz çıktıktan sonra bilmediğimiz bir yöreye gelmenin tereddüdü içerisinde bizlere moral verdi” dedi.

“Ereğli güzel, şirin bir şehir

“Burada en önemli faktörlerden bir tanesi de çevredir, tabiattır. Üç gündür geziyorum, hakikaten güzel şirin bir ilçe görüntüsü var. En az tabiat kadar da insan yapısının önemli olması, insanların güvenilir, çalışkan, devlet ile barışık, millete hizmet eden insan yapısının olması, bu yönde de Türkiye’nin değişik notalarında görüştüğüm arkadaşlarım da çok güzel şeyler ifade ettiler. Yaklaşık 4 gündür bu yana da ben bunların canlı şahidiyim.

“Kavgayı seven bir insan değilim”

Barış içerisinde çalışmak ana prensibimdir, bunu yaşadığınızda göreceksiniz. Ben çok fazla kavgayı seven bir insan değilim; çünkü kavga etmek istiyorsa bir insan kardeşi ile de kavga ediyor ama bizim çalışmaya ihtiyacımız var.

“Türkiye’de karşılaşmadığım kadar güçlü bir basın var”

Basın yönümün eksik olduğunu düşünüyorum. Türkiye’de karşılaşmadığım kadar güçlü bir basın var. Beklediğimden daha fazla basın mensubu gördüm. Buradaki hedefim yaptığımı kamuoyu ile paylaşmayı sağlayan bir idareci modeline ulaşmayı burada hedefliyorum. Basın, vatandaşa ulaşmamız  da iyi bir araç. Bu manada sizlerle zaman zaman bir araya geleceğiz.

“Vatandaşlarımızın hizmetkârıyız”

Kamu personelimiz, hepimiz buradaki vatandaşlarımızın hizmetkârıyız. Burası bizim kendi geçimimizi sağladığımız bir yer ama bunun karşılığında da vatandaşa hizmet etmek zorunda olduğumuz bir yer. Herkes para ile çalışıyorsa imkânlar ölçüsünde karşılığını verecek. Ereğli’de gerekli potansiyel var, eğer bu potansiyeli lehimize çeviremiyorsak bu bizim hatamızdır. Ereğli’de un da var, irmik de var, şeker de var, her şey var arkadaşlar. Helva yapamıyorsak bizim beceriksizliğimizdir, bu manada da bizlerde ortaya bir şeyler koyacağız.

Kaymakam Çorumluoğlu daha sonra gazetecilerle tek tek tanışarak hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Etiketler:

kdz ereğli Erkan Karakök , Kdz Ereğli Hakan Akgün , Kaymakam İsmailÇorumluoğlu

Yorumlar

Helal olsun size Ak Parti Gençlik Kolları !

19 Eylül 2018 Çarşamba 21:03

Helal olsun size Ak Parti Gençlik Kolları !

Ak Parti Kdz Ereğli Genclik kolları olarak Ova köyde hasta yatağından kalkamayan İsmail Aslan’ı evinde ziyaret ettiler .

Ak  Parti Kdz Ereğli Gençlik Kolları öyle bir iş yaptılar ki abilerin bile takdirini kazandılar ..

Ak Parti Kdz Ereğli Genclik kolları olarak Ova köyde hasta yatağından kalkamayan İsmail  Aslan’ı evinde ziyaret ettiler .

Ak Parti Kdz Ereğli Gençlik Kolları Başkanı ve yönetimi son zamanlarda sosyal medyada maddi anlamda destek isteyen ailenin çığlığını geri çevirmeyip Ova köye kadar gidip hastayı evinde ziyaret edip durumu ile alakalı bilgi edindiler .

Gençlik kolu Başkanı Tekin Alabaş konu ile alakalı “  ablmizi evinde ziyaret edip hastalığı hakkinda bilgi aldik.

Enfeksiyon sebebiyle  kalçasında oluşan  yaraların ciddiyetini gördük . Acilen Ameliyat edilmesi gerekiyor. Riskli bir ameliyat olacağı için  Ankara veya İstanbul’da ki hastaneler tavsiye ediliyor. Gereğinin yapılması icin başta  Ereğli’deki siyasiler ,Ereğli halkı ve esnaflarından  destek bekleniyor..

 

Yorumlar

Dedik ki Yavuzyılmaz tuttu mu koparıyor !!

19 Eylül 2018 Çarşamba 20:57

Dedik ki Yavuzyılmaz tuttu mu koparıyor !!

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Milletvekili ve KİT Komisyonu Üyesi Deniz Yavuzyılmaz,

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Milletvekili ve KİT Komisyonu Üyesi Deniz Yavuzyılmaz, geçtiğimiz günlerde yapımı büyük ölçüde biten Kilimli-Uzunkum Sahil Yolu’nda incelemelerde bulunmuş, Kilimli’den tünel girişinden başlayarak; tünellerin ve yolların durumunu, zemini, asfalt yapısını ve sahil dolgusunu Uzunkum çıkışına kadar ayrıntılı olarak etüt etmişti. 

Yavuzyılmaz yaptığı saha çalışmalarının ardından; tüneller ve yollardaki asfaltlama işlemlerinin büyük ölçüde tamamlandığını, büyük bütçeler gerekmeden en azından yolun bir güzergahının, bu güzergaha yapılması planlanan viyadük inşaatı başlayana kadar, kullanıma açılmasının mümkün olduğunu söyleyerek konunun çözümü için yetkili kurumlarla görüşeceğini belirtmişti.

Yavuzyılmaz’ın yetkili kurumlar nezdinde başlattığı girişimlerin ardından, Karayolları 15. Bölge Müdürü Hüsamettin Özendi Zonguldak’a gelerek, sahil yolunda incelemelerde bulundu. Burada açıklamada bulunan Özendi, Kilimli sahil yolunun eksikliklerinin tamamlanarak 10gün içinde trafiğe açılacağını belirtti.

 Yavuzyılmaz Bölge Müdürü’nün açıklamasının ardından, çözüm ile ilgili emeği geçenlere teşekkür ederek şu açıklamayı yaptı:

” Bildiğiniz üzere Kilimli-Uzunkum arasını 5dk’ya indirecek olan 3km uzunluğundaki sahil yolunun tamamlanma oranı %95 olan tünelleriyle birlikte, en az bir güzergahının eksiklerinin tamamlanarak geçici bir süre için bile olsa, trafiğe en hızlı şekilde açılması için görüşmelerde bulunacağımızı belirterek konuyu gündeme getirmiştik.

Geçtiğimiz birkaç gün içinde Karayolları Bölge Müdürümüzle de görüşerek bu yolun trafiğe açılmasıyla ilgili talebimizi önem ve ısrarla tekrar ilettik.

Dün itibariyle Karayolları Bölge Müdürümüz Zonguldak’a gelerek yerinde incelemelerde bulunarak, 10 gün içinde yolun trafiğe açılacağının sözünü vermiştir.

Başta Sayın Valimiz ve Karayolları Bölge Müdürümüz olmak üzere Kilimli Belediye Başkanımıza,  Emniyet Müdürümüze ve
halkımızın bu mağduriyetinin giderilmesinde  emeği geçen herkese teşekkür ederim.”

Dün itibariyle Karayolları Bölge Müdürümüz Zonguldak’a gelerek yerinde incelemelerde bulunarak, 10 gün içinde yolun trafiğe açılacağının sözünü vermiştir.

Başta Sayın Valimiz ve Karayolları Bölge Müdürümüz olmak üzere Kilimli Belediye Başkanımıza,  Emniyet Müdürümüze ve halkımızın bu mağduriyetinin giderilmesinde  emeği geçen herkese teşekkür ederim.” 

 Yavuzyılmaz’ın yetkili kurumlar nezdinde başlattığı girişimlerin ardından, Karayolları 15. Bölge Müdürü Hüsamettin Özendi Zonguldak’a gelerek, sahil yolunda incelemelerde bulundu. Burada açıklamada bulunan Özendi, Kilimli sahil yolunun eksikliklerinin tamamlanarak 10gün içinde trafiğe açılacağını belirtti.

 

 

Yorumlar