Can pazarında olmayan vekil kurban pazarında eli arkada ...

13 Ağustos 2019 Salı 13:06

Can pazarında olmayan vekil  kurban pazarında eli arkada ...

CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, Kdz.Ereğli'deki kurban pazarını ziyaret etti.

MODERN BİR PAZAR YERİ TALEBİ.

 
 Demirtaş beraberinde CHP İlçe Başkanı İsmail Fota ve İl Genel Meclis Üyeleri ile birlikte Delihakkı mevkisinde bulunan kurbanlık hayvan satış yerlerinde incelemelerde bulunduklarını açıkladı.

 

 Hayvancılıkla uğraşan üreticilerin büyük sorunları bulunduğunu anlatan Demirtaş, "Geçtiğimiz yıllarda 70-80 büyükbaş 40-50 küçükbaş hayvan çadırı kurulurken bu sayı her ikisi için de 15-20'lere düşmüş. Fiyatlar son üç yıldır çok fazla artış göstermemesine rağmen özellikle küçükbaş kurbanlıklar elde kalmış. Üreticiler eksikliklerin giderildiği çok daha modern bir pazar yeri talep ediyor" dedi.

 Demirtaş, kurban satış yerine gelen vatandaşlarla da sohbet etti.

 

Yorumlar

Valilik Makamı Bayramlaşması

13 Ağustos 2019 Salı 12:54

Valilik Makamı Bayramlaşması

Erdoğan Bektaş Kamu Kurum ve Kuruluşlarının amirleri ve personeli ile bayramlaştı.

 
 

 

Zonguldak Valisi  Erdoğan Bektaş Valilik makamında Vali Yardımcıları, Valilik İçişleri Müdürleri, Valilik personeli ile ilimizde görev yapan Kamu kurum ve Kuruluşlarının amirleri ve personellerinin Mübarek Kurban Bayramını kutladı.  Sağlıklı, huzurlu, mutlu bir bayram geçirmelerini diledi.

Yorumlar

21.08.2019 Çarşamba Nöbetçi Eczane Listesi

21 Ağustos 2019 Çarşamba 00:00

21.08.2019 Çarşamba Nöbetçi Eczane Listesi

 

 

Yorumlar

”Türk İş Yine Yaptı Yapacağını”!!

12 Ağustos 2019 Pazartesi 23:07

”Türk İş Yine Yaptı Yapacağını”!!

Hep boş konuşuyor ,hayal satıyorsunuz ;işçileri üye yapabilmek adına yalan söylüyorsunuz.

Zonguldak Hak İş Konfederasyonu ve Hizmet İş Sendikası Başkanı Güven Kaya işçileri temsil edebilecek insanlarda omurga çok önemlidir diyerek başladığı konuşmasında ;

“Daha iki gün önce Hükümetin verdiği zam oranını ASLA KABUL ETMEYECEKLERİNİ ve GREV KARARI ALACAKLARINI dile getiren Türk İş Genel Başkanı Ergün Atalay ne oldu da bugün çark ederek Hükümetin dediğini kabul etti.

Hani siz herşeye muhalefettiniz, hani siz masaya yumruk falan vuruyordunuz. Yazıklar Olsun!!!


Hükümetin teklif ettiği %7 ve %5 lik zam teklifini kabul edilemez diyenler Grev yapacağız diyenler ne oldu da %8 ve %4 e imza attılar.


696 KHK ile kadro alanlar işçileri neden çerçeve sözleşmeye dahil etmediniz. 3000 tl üzerinde maaş alan eski işçiler için ekranlara çıkıp grev yaparız diyen sevgili başkan asgari ücretle çalışan 696 KHK işçiler için grev yaparız demediniz.


Anlaşılan o ki sizin ve sizin zihniyetinizde olanlar icin asgari ücretle kadroya geçen işçilerin maaşları kabul edilebilir.


Sizin için bu işçiler hiçbir anlam ifade etmiyor.


Yine herzaman yaptıgınızı yaptiniz tribünlere oynayarak insanları kandırdınız.
Siz ve sizin zihniyetiniz gercekten işçi temsilcisi misiniz.Yıllardır hem çaldınız hem oynadınız hep davulda sizdeydi tokmakta .
Bizi siz temsil etmiyorsunuz.


Siz Size verilen rolü oynuyorsunuz.


Diyecek söz yok sadece yazıklar olsun”!!!

 

Hak İş Konfederasyonu ve Hizmet İş Sendikası Zonguldak İl Başkanı

Güven Kaya 

 

Hükümet ile TÜRK-İŞ, kamu işçisinin 2019-2020'deki mali ve sosyal haklarını belirleyen 2019 Dönemi Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmesi üzerinde anlaştı.

Ücreti 3 bin 500 TL'nin altındaki işçiye 150 TL iyileştirme, tüm işçilere bu yıl için %8+%4, 2020 için %3+%3 ve enflasyon farkı oranında zam yapılacak.

 

 

Yorumlar

Binali Yıldırım’ı Akçakocada Melih Gökçek karşıladı

12 Ağustos 2019 Pazartesi 22:34

Binali Yıldırım’ı Akçakocada Melih Gökçek karşıladı

SON BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM KENDİSİNİ KARŞILAYAN ÇOCUKLARA BAYRAM HARÇLIĞI VERİRKEN TEREDDÜT ETTİ. YÜZ LİRA VERMEMEK İÇİN CEPLERİNİ KARIŞTIRDI.

BİNALİ YILDIRIM HARÇLIK VERİRKEN ZORLANDI

 Kurban Bayramı'nı geçirmek üzere Akçakoca'ya gelen Binali Yıldırım, kendisini çiçekle karşılayarak elini öpen çocuklara bozuk para vermek için ceplerini aradı. Çocukların elini öpmesi üzerine , bayram olduğunu hatırlayan Yıldırım, cebindeki elli liralar yerine bozuk para vermek için bir süre ceplerini karıştırdı. Bir kaç saniyeliğine eşiyle göz göze gelen Yıldırım'ın yardımına Düzce Milletvekili Fahri Çakır yetişti.

 

Çakır'ın imdada yetişerek vermek istediği paranın da elli lira olduğunu fark eden Binali Yıldırım, Çakır'ın yardım talebini geri çevirerek cebindeki elli liraları çocuklara takdim etti. 

SABAH SAATLERİNDE AKÇAKOCA'YA GELEN SON BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM VE EŞİNİ NEVİ-MELİH GÖKÇEK KARŞILADI

 

18 Temmkuz'da yaşadığımız sel felaketi sonrasında Akçakoca'nın daha da kötüye giden ekonomisini canlandırmak ve yaraları sarmak amacıyla Düzce Milletvekili Ayşe Keşir tarafından sosyal medyada başlatılan #HaydeAkcakocaya kampanyasına olumlu cevap vererek Kurban Bayramı'nı geçirmek üzere ilçemize teşrif eden Binali Yıldırım ve eşini Nevin-Melih Gökçek çifti Melenağzı Köyü'nde bulunan yazlıklarında ağırladı.

Sabah kahvaltısının ardından siyasi zirve toplantısına dönüşen sofrada, afet sonrası ilçenin sorunları ele alındı. Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz'ın bir dosya ile istirak ettiği toplantıda, belediyenin selde en çok zarar gören kurum olduğuna dikkat çekti. 

Binali Yıldırım, beraberindeki heyet ile Uğurlu ve Esmahanım köylerine geçerek zarar gören vatandaşlarla sohbet etti. Devletin yaraları sarmak adına her türlü çabayı göstereceğinden emin olunmasını isteyen Yıldırım, konuyla bizzat ilgileneceğini, vatandaşların içinin rahat olmasını istedi.

Yorumlar