ÇOCUKLARINI DAMATLARINI İŞ SAHİBİ YAPANLAR OYPALIYI UNUTTU!

12 Ağustos 2019 Pazartesi 14:00

ÇOCUKLARINI DAMATLARINI İŞ SAHİBİ YAPANLAR OYPALIYI UNUTTU!

2014 yılındaki belediye Başkanlığı seçimlerinde işyerlerine gelen sendika lokalleri , sendika başkanları tarafından kandırılan işçiler yalan söyleyen sendikaya diş biliyor !!

Ereğli Demir Çelik Fabrikasında yıllardır asgari ücretle bir umuttur personel olmak düşüncesi ile çalışan işçiler gelecekten Ümit’lerini kestikleri için sendikalaşma yolunda zinciri kırdılar ve sendikalaşmaya başladılar ...

Sendikalaşan işçilerin içerideki yetkili bir kişi tarafından tehdit edildiği ,sendikalaşan işçilerin bayramdan sonra diğer sendikalaşacak işçilere korku salmak adına iş akitlerinine son verileceği iddia ediliyor .

Karadeniz Ereğli Halkı ise “bu haberi takip ediyoruz şayet içerdeki taşeron işçilere verilecek zararda tüm yöre halkı olarak işçilerimize sahip çıkacağız “diyerek beklemede olduklarını dile getirdiler ..

İçeriden aldığımız diğer bir duyuma göre

Ereğli'de Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları Liman Müdürlüğünde çalışan işçiler ve oypalı personel  iş şartlarının düzenlenmesi ve kendilerine seçimler öncesinde verilen sözlerin tutulmadığı gerekçesi ile iş bırakma eylemine gidecekleri aldığımız duyumlar arasındadır .

Kdz EREĞLİ Halkı Haksız Yere İşlerinden Atılan Ve Söz verildiği halde oyalatılıp onların yerlilerine kızlarını, damatlarını , akrabalarını Ve dostlarını işlere yerleştiren sendikayı da unutmayacaktır !
Etiketler:

Türk Metal sendikası , Oypa , oylim , taşeron işçiler , hakkı yenen taşeron işçiler , kandırılan taşeron işçiler , erdemir , ereğli Demir çelik ,

Yorumlar

TATİLDE 24 KİŞİ KAZA SONUCU HAYATINI KAYBETTİ

12 Ağustos 2019 Pazartesi 00:37

TATİLDE 24 KİŞİ KAZA SONUCU HAYATINI KAYBETTİ

İçişleri Bakanlığı Uyardı

 
Yorumlar

SIFIR GİBİ SOKULAN 2. EL LÜKS ARAÇLARA AF

11 Ağustos 2019 Pazar 17:34

SIFIR GİBİ SOKULAN 2. EL LÜKS ARAÇLARA AF

Temmuz ayında yürürlüğe giren torba yasayla gümrüklerde el konulan ve büyük bölümünü lüks araçların oluşturduğu 40 bin araca af fırsatı sunuldu. Karar Resmi Gazete’de yayınlandı.

Yorumlar

KDZ. EREĞLİ BELEDİYESİ’NDE BAYRAMLAŞMA

11 Ağustos 2019 Pazar 14:57

KDZ. EREĞLİ BELEDİYESİ’NDE BAYRAMLAŞMA

POSBIYIK: BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ PEKİŞTİRELİM

 

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Kurban Bayramı’nın ilk günü belediyede düzenlenen bayramlaşma programında, belediye çalışanları, STK temsilcileri ve misafirleriyle bayramlaştı.

Kdz. Ereğli Belediyesinde geleneksel olarak düzenlenen bayramlaşma töreni Kurban Bayramı’nın ilk günü Başkan Halil Posbıyık’ın makamında gerçekleşti.

Başkan Posbıyık ve eşi Neriman Posbıyık, belediyede çalışan personel, zabıta, itfaiye, birim müdürleri, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, muhtarlar, belediye meclis üyeleri, gazeteciler ve misafirleriyle tek tekbayramlaştı birlikte sohbet ettiler.

Belediye Başkan Yardımcıları ve daire müdürlerinin de hazır bulunduğu bayramlaşma töreninde, Başkan Posbıyıkkatılımcıların ve Ereğli halkının bayramını kutlayarak; “Bayramlar, toplum olarak birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirdiğimiz, sevinçlerimizi ve mutluluklarımızı paylaştığımız çok özel günler. Mübarek Kurban Bayramı’nı anlamına uygun, hoşgörü ve barış ortamında geçirmenizi diliyorum. Tüm hemşerilerime sağlık sıhhat diliyorum. Aileleriyle birlikte sağlık içerisinde mutlu, huzurlu bir bayram dileyerek selam ve sevgilerimi gönderiyorum” dedi.

Başkan Posbıyık, belediyedeki bayramlaşmanın ardından ilçe protokolüyle birlikte gün içerisindeki programlara katıldı.

 

Yorumlar

Günay Cin Olmadan Adam Çarpılmaz Dikkat !

10 Ağustos 2019 Cumartesi 20:13

Günay Cin Olmadan Adam Çarpılmaz Dikkat !

Kdz. Ereğli Belediyesi’nin almak istediği eski Erdemir Plajı’nda yüzmek için yapılan eylem çağrısı Günay ekip başı olunca destek bulamadı .

Eylem çağrısını, Kdz. Ereğli Kent Konseyi başkanı ,belediye daire müdürleri ve danışmanlar aracılığıyla yapılması yanında, sosyal medyada örgütlenen ve henüz kimler tarafından  kurulduğu bilinmeyen bir grup olan ‘Yaşanabilir bir Kdz. Ereğli Grubu tarafından yapıldı .

Bir önceki çağrı da ki gibi yetersiz kalınan toplanmada bu sefer de başarı yakalayamayan kişi olan çetin YILMAZ İsyan etti .

Plaj kapısında polis barikatı ile karşılaştılar

Kdz. Ereğli’de bu sefer de Kent Konseyi öncülüğünde gerçekleşen (hangi yetkisi olduğu henüz görülemeyen konseyin) oluşumu desteksiz kaldı .

Gökhan Günay daha evvel bir çağrı yapıp;” Eski Erdemir PLAJI kdz Ereğli ye verilmeli” açıklamasının hemen ardından vekaleten belediye başkan yardımcısı olmuştu .

Akşam vaktinde bu konu ile alakalı espiriler havada uçuştu .

“Adam da haklı geçen sefer bir açıklama yaptı oldu vekaleten belediye başkan yardımcısı şimdi yaptı belkide olacak asil belediye başkan yardımcısı “

 

 

Erdemir Plajı’nda yüzme planı için harekete geçildi ancak kapıda polis barikatı ile karşılaşıldı.

CHP’li bazı meclis üyeleri, belediyede çalışan danışmanlar, bazı muhtarlar, sosyal medya grubu üyeleri bugün örgütlenerek plaj önünde buluştular. 

Günay’ın Tanıdığı Baronlar mı var yoksa bir bildiği mi ?

Ankara’daki baronlara, ‘Bu plajdan elinizi çekin’

“Burayı işletebilecek tek kurum Kdz. Ereğli Belediyesidir.

Buradan Ankara'daki baronlara sesleniyoruz. Buradan elinizi çekin.

Burada kaymakam vali iyi niyetli.

Burası Ereğli'nindir Ereğli halkının olacaktır.

Not : Kaymakam ve Valinin iyi niyetli olduğunu söyleyen kişi burada ne anlatmak istemiş ve kaymakam ve vali günaya nasıl bir davranışta bulunmuş olabilirler ki Günay Ankara’da baron diye birilerine laf sokma çabasına girdi?

Günay Konuşmasının bir bölümünde de devlet kuvvetlerine bir şeyler anlatmaya çalıştı ama sadece kendi anladı!!

Polisi oraya dikenlere, aba altında sopa gösterildi

Bugün bizim karşımıza kolluk kuvvetlerini dikenler kendinize çeki düzen verin.

Aklınızı başınıza alın.

Farklı düşünceler içinde olmayın.

Bu plaj Kdz. Ereğli Belediyesine verin.

Plaj, efsane başkanımız Halil Posbıyık'ın öncülüğünde halkın hizmetine açılacaktır." dedi. 

Günay‘ın konuşmalarının ardından orda bulunan Ve bir amaç için geldiğini sananlar Günay’ı devlete karşı sarfettiği kelimeler sebebi  ile eleştirdiler ve “Günay sanırız cin olmadan adam çarpma kelimesinin karşılığını yaşıyor , devlete bu tür kimse konuşamaz yazık “ diyerek orayı terk ettiler .

Tehdit dolu açıklama bitince Günay arkasına bakarak olay yerinden uzaklaştı !

Yorumlar