Çorumluoğlu"AFFETMEYECEĞİZ ,CEZAİ İŞLEM UYGULAYACAĞIZ"

15 Haziran 2020 Pazartesi 18:45

Çorumluoğlu"AFFETMEYECEĞİZ ,CEZAİ İŞLEM UYGULAYACAĞIZ"

Zonguldak’ın Ereğli İlçe kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, “Koronavirüs tedbirleri kapsamında, cenaze ve düğün ortamlarda sosyal mesafe kurallarına uyulmadığını somut olarak belirlersek, affetmeyeceğiz, cezai işlem uygulayacağız” dedi.

Çorumluoğlu yaptığı açıklamada, özellikle cenaze sonrası taziye ziyareti ve düğün – nişan gibi konularda çok sayıda ihbar aldıklarını söyledi.

EMLAKÇIDA COVİD-19 ÇIKTI

Ülke genelinde vaka sayısının yeniden artış göstermesinin nedeninin, insanların olayları ciddiye almamasından kaynaklandığını belirten Çorumluoğlu, şöyle dedi: “Ereğli’de de geçenlerde bir günde 8 vaka görüldü, bu bir rekordur. Basından takip ediyorum; Alaplı’da bir market çalışanında Covid-19 pozitif çıkmış. Geçenlerde Ereğli’de de bir emlak firması sahibinde pozitif çıktı, halen hastanede yatıyor. Bu virüsün kimde çıkacağı belli olmuyor ve çok çabuk bulaşabiliyor Kimde çıkacağı da belli değil.

KISMİ KARANTİNA UYGULUYORUZ

Ne yazık ki bir yandan milletin cesareti, diğer yandan ekonomiyi harekete geçirme girişimleri bu gibi sonuçları doğuruyor. Artık insanları ev ev kapatmaya başladık. Çayırlı’dan sonra Çaylıoğlu’nda da kısmi karantina uygulanmaya başlandı. Kozlu da aynı şekilde. Yani bir kişinin hatası yüzünden mahalle sıkıntıya giriyor.

Vatandaş da bir birini uyarması lazım eğer uyarmıyorsa burada bir hata var.

Jandarmayı diktiğimizde kimsenin sesi çıkmayacak. Koronavirüs tedbirleri kapsamında, cenaze ve düğün ortamlarda sosyal mesafe kurallarına uyulmadığını somut olarak belirlersek, affetmeyeceğiz, cezai işlem uygulayacağız.

Cumhurbaşkanımız ve Sağlık Bakanımızın söylediği gibi; sosyal mesafe, maske kullanımı ve el hijyeni dönemi bitmiş değil. Bu konuda vatandaşlarımızın duyarlı olmasını bekliyoruz.”

Yorumlar

Ötenazi beklerken Gizem Güneş Tarafından Sahiplenildi

15 Haziran 2020 Pazartesi 14:16

Ötenazi beklerken Gizem Güneş Tarafından Sahiplenildi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yaşayan 20 yaşında ki Gizem Güneş, arka ayakları doğumda felç olan 2 aylık Blue Point cinsi kediyi ÖTENAZİ yapılarak hayatına son verileceğini öğrenince sahiplendi.

Ereğli’ de yaşayan Gizem Güneş, aile dostu ve beraber çalıştığı Derya Yılmaz Yalçın’ın konuşmasına şahit olduktan sonra arka ayakları doğumda felç olan 2 aylık Blue Point cinsi kediyi ÖTENAZİ yapılarak hayatına son verileceğini öğrenince kediye sahip çıkmak istediği söyledi.

Bunun üzerine Ankara’ da olan kedi Ereğli’ye getirildi. 2 aylık olan kedi, Gizem Güneş’e teslim edildi. İsmine BELAMİ koyduğu kedisini her gün iş yerine getiren ve akşam iş çıkışında da kedisi ile evine giden Gizem Güneş ‘Ne olursa olsun her canlı yaşamayı hak ediyor,. Ben yaşadığım sürece kedim BELAMİ’ de yaşayacak” dedi.

Belami’nin çizgi film seyretmeyi ve iple oynamayı çok sevdiğini ifade eden Gizem Güneş, Belami’nin bakımının da zor olduğuna değindi. Güneş konuşmasında “ Kediyi ben beraber çalıştığımız Derya hanımdan bu durumda olduğunu öğrendim.

Ankara’dan getirdiler.

Orada ÖTENAZİ yapılacaktı. Biz bunu duyunca izin vermedik. Gönlümüz el vermedi. Buraya getirttirdik. Arka ayakları felçli ve bakımı çok zor oluyor. Çok iyi ilgilenilmesi gerekiyor.

Çok hareketli bir kedi zaten ve oyun oynamayı çok seviyor.

Birlikte çizgi film izliyoruz. İple oynamayı çok seviyor. Çok hareketli ve yerinde durmuyor. Koşmayı da çok seviyor.

İki ayağıyla gidebildiği yere kadar gidiyor. Veteriner arkadaşımız Çağrı bey bize büyük destek veriyor. Aşılarını yaptırdık.

Bundan sonra da ihtiyaçlarını karşılayacağını söyledi. Pet Shop Sahibi Selçuk Bayır’da sağ olsun her türlü desteği vereceğini söyledi” dedi.

‘O DA BİR CAN SONUÇTA…

Ötenazi yapılacağını duyduğunda ne olursa olsun bir canı olduğunu düşünerek yaşaması gerektiği için kediyi almaya karar verdiğini kaydeden Gizem Güneş “O da bir can sonuçta.

Bir canın yaşamasını isteriz. Öyle bir uygulama yapılmasına izin vermedik. Gördüğünüz gibi çok tatlı ve yerinde durmuyor, oynamayı çok seviyor. Birlikte olduğumuz sürece yaşayacak. Yaşatmaya çalışacağım. Elimden geldiği kadarıyla bakacağım. Her canlı yaşamayı hak ediyor” dedi.

Kediyi muayene eden Veteriner Hekim Çağrı Özçelik ise kedinin doğuştan böyle bir rahatsızlığının olduğunu, kendisinin elinden geldiği kadarıyla bakım ve tedavisi için gerekeni yapacağını söyledi.

Herkül Pet Shop sahibi Selçuk Bayır’da kedinin ihtiyaç duyduğu her türlü malzemeyi temin etmeye hazır olduğunu ifade etti.

Gizem Güneş, 2 aylık olan Belami’nin biraz büyüdüğünde tekerlekli protez yapılması için de girişimlerde bulunacağını ifade etti.

Yorumlar
 • Fuat Akçay
  15 Haziran 2020 Pazartesi 15:40

  Helal olsun yetiştiren anne babaya her insana lazım bu kardeşimizdeki merhametten

Türkiye'de Coronavirüs de son durum .

15 Haziran 2020 Pazartesi 20:45

Türkiye'de Coronavirüs de son durum .

Koronavirüs'te son durum açıklandı

Tabloya göre, Türkiye'de son 24 saatte 1592 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu, 18 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı 179 bin 831, can kaybı 4 bin 825 oldu.

 Bakan Koca, Türkiye'de son 24 saatte 1592 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu, 18 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı 179 bin 831, can kaybı 4 bin 825 oldu.

 

ARTIŞLAR BELLİ BÖLGELERDE YOĞUNLAŞIYOR

Bakan Koca Twitter'dan yaptığı açıklamada, vaka sayılarındaki artışların belli bölgelerde yoğunlaştığını belirterek, "Düne kıyasla vaka sayımız 30, yoğun bakım hasta sayımız 5, entübe hasta sayımız 1 artış gösterdi.

ARTIŞLAR BELLİ BÖLGELERDE YOĞUNLAŞIYOR.

Rehavet mi, mücadele mi?

Maske + mesafe kuralına hep birlikte uyarsak, yayılımı kontrol altına alabiliriz.

Güç bizde" dedi

 

 

Yorumlar
 • Fuat Akçay
  15 Haziran 2020 Pazartesi 00:12

  Yazık bunca tedbir boşa gidiyor.

Deri değiştirirken fark edildi…

14 Haziran 2020 Pazar 18:06

Deri değiştirirken fark edildi…

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç beldesinde iş yerine giren yılan, deri değiştirdiği sırada iş yeri sahibi tarafından fark edildi. Yaklaşık 1.5 metre uzunluğunda ki yılan Ereğli Belediyesi İtfaiye ekipleri tarafından yakalanarak doğal ortamına bırakıldı.

Olay İlçeye bağlı Gülüç beldesinde meydana geldi. Alınan bilgilere göre Erçay Elektrik isimli iş yerinin sahibi Erkan Çay, dükkânın içinde deri değiştiren yılanı fark etti.

https://youtu.be/1Yi0wz4habM

Durumun bildirilmesi üzerine iş yerine gelen Ereğli belediyesi İtfaiye müdürlüğü ekipleri yaklaşık 10 dakikalık çalışmanın ardından yılanı yakaladı.

Yılan İtfaiye ekipleri tarafından doğal ortamına bırakıldı. İş yeri sahibi Erkan Çay “Yılanı deri değiştirdiği sırada çıkan seslerden fark ettik. Ereğli Belediyesi İtfaiye müdürlüğü ekiplerine haber verdik.

Yılanı yakaladılar ve doğal ortamına bıraktılar” dedi.

Yorumlar

İSTEMEDİĞİ HAYATINDAN İNTİHAR EDEREK GİTTİ

14 Haziran 2020 Pazar 00:13

İSTEMEDİĞİ HAYATINDAN İNTİHAR EDEREK GİTTİ

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Kemer mevkiinde aracının içinde hayatına son veren Erkan Erdem, Bozahane camisinde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Kemer Su Deposu mevkiinde meydana gelen olayda Erkan Erdem kendisine ait aracın arkasında boğazını keserek yaşamına son vermişti.

Otopsisi tamamlanan Erkan Erdem cenaze namazı için Bozahane camisine getirildi.

Ailesi, yakınları ve sevenlerinin katıldığı cenaze namazının kılınmamasının ardından Erkan Erdem son yolculuğuna uğurlandı.

Yorumlar