Deniz Mahkemesi kurulsa Firuz Yılmaz dan Davacı olacaklar!!

5 Aralık 2018 Çarşamba 21:12

Deniz Mahkemesi kurulsa Firuz Yılmaz dan Davacı olacaklar!!
Yorumlar

Ereğli’mizin Değerli İnsanı Mustafa Kumaşın anne acısı

5 Aralık 2018 Çarşamba 18:43

Ereğli’mizin Değerli İnsanı Mustafa Kumaşın anne acısı
Yorumlar

Ak partide son gelişme

5 Aralık 2018 Çarşamba 16:38

Ak partide son gelişme
Yorumlar
 • Vatandaş
  5 Aralık 2018 Çarşamba 21:11

  Ereğli'de haketmeyen biri olursa hiç destek vermiycem yeter be bu kadarda olmaz önüne gelen aday,adayı herkes kendi çıkarı peşinde biraz edep yahu Fatih Çakır Yaşar Ciğer Ahmet Fikri Kızmaz neyinize yetmiyor bir apartmandan iki komşu el insaf hangisini ayıralım oda komşu oda saçmalık başkada birşey değil.

 • Ereğlili
  5 Aralık 2018 Çarşamba 16:39

  Kdz.Ereğli adayı da inşallah genç isim Mustafa Kemal Bektaş olur, yeni isimler lazım, yıllardır konuştular partimizi de düşüşe geçirdiler, artık gençler lazım.

Yalanı yazanlar neden silerler ki?

5 Aralık 2018 Çarşamba 01:01

Yalanı yazanlar neden silerler ki?

Doğru haber yaparsan silmek zorunda kalmazsın. Her sildiğin haber sana inananlardan bir kısmını da alır götürür.

ŞİMDİ HİKÂYE ZAMANI

Köyün birine bir imam atanır.

Köylü ile çok iyi anlaşmasına rağmen köylülerin her eşek anırışında, köylünün abdest yenilemesine anlam veremez bir türlü.

Dikkatini çeken bu durumun nedenini sorar. Öyle ya neden eşek anırınca abdest tazelesin ki bunun elbet bir sebebi vardır İçlerinden birisi, yıllar evvel köyün imamının, "eşeğin anırdığını duyarsanız abdestiniz bozulur dediğini, o yüzden de, yıllardır bunu uyguladıklarını söyler.

İmam, böyle bir şeyin olamayacağını söyleyerek olayı araştırır. Öğrenir ki, çok yıllar evvel, köyde su olmadığı için köy halkı toprakla abdest alıp, yani teyemmüm yaparmış. Tabi ki, köye su, eşeklerin sırtında taşındığı için de, o zamanın imamı bir vaazında; "köyde su olmadığı için, abdestinizi toprakla alabilirsiniz ancak, eşeğin sesi duyulduğunda sırtında su taşıdığını bildiğiniz için, toprakla alınan abdest bozulur; çünkü artık su vardır demiş.

Ancak, vaazı gönülsüz dinleyen bir köylü, sadece "eşek anırmasını duyarsanız abdest bozulur kısmını duyup, bunu da halka yaydığı için, herkes de sorgulamadan bunu uygulamış.

Görünen o ki, zaman geçtikçe bu hikayedeki şartlar değişmiş olsa da, insanoğlunun huyu, pek değişmemiş.

Ne yazık ki, hala daha insanoğlu, bir konu hakkında, bilgi edinme, ya da doğrusunu öğrenme yerine, duydukları ile hareket edip, duyduklarına gösterdiği tepkilerle, toplusal refleksler oluşmasına neden oluyor.

Medyada yer alan ya da birilerinin kulaktan dolma verdiği bilgilerle, çığ gibi büyüyen tepkiler yaratabiliyor…

Faraza haberi olmaz, öteleme haber olmaz, para ile haber yapılmaz  yaptığın haber silinmez,

Yaşamda topları sevebilirsiniz,, spora ilgi duyabilirsiniz ama haber alma ve verme söz konusu olduğunda ne top gibi şişirme habercilik yapacaksın nede loto toto misali ya tutarsa ile haber yapma çabasına girmeyeceksiniz! 

Yapsanız. Ne olur mu? 

KOCAMAN BİR PİŞMANLIĞIN OLUR 

BANA NE OLUR! 

SEVDİĞİN POYRAZ BİLE SENİ ALIP UÇURUR. 

SELAM VE DUA İLE

Yorumlar

8 köye ulaşımı sağlayan köprü yıkılmak űzere

5 Aralık 2018 Çarşamba 01:04

8 köye ulaşımı sağlayan köprü yıkılmak űzere

Esenler köyü sakinleri yardım istiyor

Bir köy düşünün ;yeni yapılmasına rağmen her yağmurdan sonra  kayan ve yıkılma ihtimali olan bir menfez köprü düşünün . 

Hatta bir Köprü düşünün yolun kenarına  ufak römork koyup ölçtüğümüzde yanından bir arabanın daha geçemeyeceği bir köprü düşünün . 

Bir köy düşünün 8m ye 4 mt re yapılmak için planlanan  sonra  yapım aşamasında ne olduysa   nerede ise 5 metreye, sabitleme hatta yanlarında korkuluk bile yapılmayan bir köprü düşünün . 

İște bu kadar önem taşıyan köprü esenler köyünde .. 

atta o yolu kullanan vatandaşlarımız diyor ki bunu yapmak için yıktıkları eski köprüyü köy sakinlerinden Hacı Mehmet ayçiçek kendi imkanları ile yaptırmıştı o bundan daha sağlamdı .Her yağmurlu günün ertesi günü yahut o gün acaba köprü yerinde duruyorum diye kaygıyla çıkıyoruz yola ..

Bu köprü tam 8 köyü birbirine bağlayan yol yani her yağmurda kayan köprü bir sabah yada bir gece yıkılsa ne geri dönüş nede ileri gidiş var ..

 

Lütfen yeni gelen Kaymakamımız Çorumluoğlundan , Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır beyden ricamız  var.

Köyler arasında önem taşıyan ama kendini zor taşıyan köprüyü lütfen az genişletip kaymayacak  ve kimsenin hayatını tehlikeye sokmayacak şekilde elden geçirmenizi istiyoruz . 

Ve sizlere durumun önemini anlatmak adına bir video hazırladık. 

Esenler Köyü sakinleri olarak sadece bizlerin değil tam 8 köyün merkeze  ulaşımını sağlayan kayan köprü için Lütfen bizlere devletimizin gücünü gösterin .

Devletimizin bizlerin mağduriyetimizi giderecek kadar bizlere önem verdiğini hissetmek istiyoruz..

Esenler köyü sakinleri namına konuyu bizlere taşıyan Muhammet torun beyefendiye bu yolu kullanan herkes adına teşekkür ediyoruz.

Etiketler:

Kdz ereğli Esenler köyü sakinleri

Yorumlar
 • metin torun
  10 Aralık 2018 Pazartesi 18:37

  Valla bizler elimizden geleni yaptık hic bir makamdan ilgilenen olmadı yaradana tek duamı can yanmaması inşallah büyle bir durumla karşılaşmayız sanki bu köy hic ereglide yokmuş gibi davranan yetkililer var ama malesef ereglinin 119 köyün icinde esenler köyü var bunu tüm yetkililere bildirmek isteriz

 • Nurcan torun
  6 Aralık 2018 Perşembe 08:56

  Allah korusun köprüden bi araç geçerken yıkılsa o köprü, o aracin icindeki insanlarin sorumluluğunu kim üstlenecek hiç kimse !.. insanlarin sesinin duyulmasi icin illa can mı yanmasi lazim. Can yandiktan sonra duyulan sesin önemi ne kadar ? İnşallah bu sesi bi duyan olur inşallah

 • Fatih gülsoy
  5 Aralık 2018 Çarşamba 01:12

  Bravo diyorum sana kardeşim ya da sağolasın