ERDEMİR KUŞLARIN İSTİKBARATINA İNADIĞIN AN KAYBEDEN OLURSUN

30 Temmuz 2019 Salı 11:21

ERDEMİR KUŞLARIN İSTİKBARATINA İNADIĞIN AN KAYBEDEN OLURSUN

Erdemirde şikayet üzerine atılımların çoğalması Erdemir’in hedefinden sapmış olduğunu gösteriyor!

Ereğli Demir Çelik Fabrıkasında Uydurma Hesaplar Peşine Düşen Birileri Haksızca İşçi Atılımlarına Sebep Oluyor Ve Kızlarını Damatlarını Erdemir’e işe  Sokan Sendika Başlanları da Aval aval bakıyor .

Şimdi KDZ EREĞLİ sendika Başkanı ve Ankara’da oturan sendika genel başkan  yardımcısı diyecek ki “tamam biz kızımızı damadımızı işe sözleşmeden evvel soktuk ama bu atılan arkadaşlar  A personeli bizimle işi yok !”

Daha evvel atılan Hangi  B personelinin arkasında durdunuz?

He pardon baş temsilci işvereni dövdüğü zaman Karadeniz gezisinden koşa koşa gelmiştiniz onu unuttuk  !

Ama kendisinden korktuğunuz için daha evvel işverene rica ile haksız yere  attırdığınız kok fabrikasında çalışan eski sendikacıyı da unutmadık !!

Erdemir‘İ geçtiğimiz dönemlerde bir asılsız mektup üzerine atılan Gökhan adlı bir işçinin durumu için uyarmıştık ama görüyoruz ki bugün Erdemir’de değişen hiç bir şey yok!

Doğan Yerdeş adlı kişi Erdemir de hangi görevdedir bilinmez ?

İddialara göre inatlaştığı her kişiyi attırdığı ihbarları sıkça duyulmaktadır .

Ey Erdemir Az Bana Kulak Ver !!!

Sözde birbirlerine fazla mesai vermek için 1 yıl öncesinden önlerine koyulan mesai tablosunda hesap yaparak Erdemir’i  zarara uğrattıkları iddiası ile  iş akitleri fes edilen 4 Formen  İşveren tarafından işten atıldı!

Kok fabrikası kömür bölümüinde 4 işçi dünya tarihinde görülmeyecek bir hesapla tazminatsız atıldı .

Böyle bir başlıklı haber sizin gibi dünya devine yakışıyor mu?.

Biz Akgün Medya olarak ,Ben Hakan Akgün olarak soruyorum ;

“4 kardeşimizin çoluğunu çoğunu düşünmeden tazminatsız çıkış vermek hangi vicdana sığar “

DÜnye istihbarat tarihine bakın ,

Dünya Ekonomi tarihine Bakın ,

DÜnye Mahkeme Tarinlerine bakın ,

DÜnya muhasebe tarihine bakın ,

Dünya hesap uzmanları tarihine bakın;

1 sene evvellinden Önlerine başmühendis tarafından konulan senelik izin belgesinde izin günlerini hesaplayıp Fabrika nasıl zarara uğratılır ?

Hafta tatillerini izine bağlamak Ne zaman suç oldu ?

Erdemir tarihinde bunu yapmayan işçi yada baş mühendis dahi yok mu da bu işlem suç kalıbına sokulup 4 tane işçilikten gelip işveren tarafından  Formen olmuş kişiler ekmeksiz bırakılıyor ?

Hata yapıyorsunuz !!!

İşçi ve işverenin önüne tam 1 yıl evvel koyulan senelik izin ayarlama tablosunda kendine menfaat ,fabrikaya zarar sağladıkları için atılan şahısları bence siz muhasebe bölümüne alın maşallah deyin !!

Senelik izinlerini yahut hafta tatillerini fazla mesai almak için şeytani bir olay planlayan katil modunda yakalamış gibi yapan kişiler neden izinleri onaylayan baş mühendis , müdür , insan kaynaklarını suçlamıyor  ?

Bu arkadaşlar iddialara göre takip edilmiş Peki bu takip eden şahıs kim ?

Peki madem bu yaptıkları suç ise neden bu kişiler takibe alındı da uyarılmadı ?

Daha evvel atılanların ifadelerine göre her yerde “ben istihbaratın adamıyım “deyip elini  kolunu sallaya sallaya kafa tuttuğu kişileri Odasına çağırıp ifade alma bahanesi ile önce tehdit eden sonra masum görmeyip işten attıran kişi bu gücü nereden alıyor ?

Daha evvel banka uzmanları ile yakın ilişki içinde olduğu bilinen  bir kişi kendini önemli tutabilmek  için uydurma mektupların peşine düştüğü iddiaları ne  kadar doğru  ?

 Şayet iddialar doğru  ise biz de bu kişi  hakkındaki bilinen tüm gerçeklerin Peşine  bugün itibarı düşeceğiz ve bankasal faaliyet raporları Ve duyumları dahi üst yönetime sunacağız !

Kdz EREĞLİ  Halkını ,Kdz EreğliBelediye Başkanını, Alaplı Belediye Başkanı , Gülüç Belediye Başkanlanını ,Parti başkanlarını, sivil toplum örgütlerinİ, Hava su bizim deyip plajın peşine düşenleri  çolupu çoçuğu olan herkesi bu kardeşlerimizi savunmaya bekliyoruz !!!

 

Yorumlar
 • Komurcu
  10 Ağustos 2019 Cumartesi 00:43

  Yöre sakinlerine öncelik vermek varkenveregli çocuklarına onun dayısı bunun amcası tekellesmis kör olmuş ona buna peşkeş çekilmiş yiyen yemiş yemeyen yemeye çalışıyor

 • Nurdoğan cengiz
  9 Ağustos 2019 Cuma 16:32

  Evet biz günlerce orda mücadele verirken sadece birileri değil işveren temsilcileri müdürler sendika işçileri tehdit edip Türk metal sendikası nı yetkili kıldırıp bugünlere gelindi. Şimdi destek arıyorsunuz çok zor. Ereğli yi öldürdünüz şimdi canlandiramazsınız.

 • Kömür kentli
  31 Temmuz 2019 Çarşamba 11:05

  Erdemir yerin dibine batsın bir daha da çıkamasın biz yöre sakinlerine yar olmadı yine olmadı tekelleşmiş sisteme lanet olsun

 • Bunlar bahane
  31 Temmuz 2019 Çarşamba 00:16

  Bu işler erdemirde fazla mesaiyi ortadan kaldırmak için yapılan hamleler bundan sonra erdemirde hiç bir formen mesaiye adam bırakmaz bir kültür yavaş yavaş ortadan kalkıyor erdemir calışma ahlakı emektar bir erdemirli olarak gördüğüm kafarıyla erdemir cok kötü yönetiliyor.

 • Hüseyin şanlı
  30 Temmuz 2019 Salı 19:29

  Ağzına sağlık kardeşim.

Piyade Er Son Yolculuğuna Uğurlandı

29 Temmuz 2019 Pazartesi 18:12

Piyade Er Son Yolculuğuna Uğurlandı

- SON YOLCULUĞUNA UĞURLANIYOR... Burada yapılan askeri törenin ardından Kumuz son yolculuğuna uğurlanıyor

Kdz.Ereğlili Piyade Er Yasin Kumuz Kırklareli'de, serinlemek için girdiği denizde boğularak hayatını kaybetmişti.


Kumuz'un cenazesi Kdz.Ereğli Ormanlı beldesi Karakavuz Köyü'ne getirildi.

Yorumlar

Erdemir’ de İşçi Atılıyor Herkes Maval Okuyor !

29 Temmuz 2019 Pazartesi 19:33

Erdemir’ de İşçi Atılıyor Herkes Maval Okuyor !

Bugün şehrimizin medarı iftarı dediğimiz Erdemir de kaç kişinin iş akdi fes edildi bilen var mı ?

Peki soruyorum Ey Ereğli halkı , partililer bu iş akitleri fes edilen kardeşlerimiz bizim değil mi?

iddialara göre bu sabah itibarı fabrika genelinde sayısı henüz belli olmayan ama çoğunluğu  Formen olan bir çok kişinin iş akitleri fes edildiği dedikodusu Ereğli Halkı arasında şok etkisi yarattı !

Ereğli Halkı Uyuma İşten Atılanların Hepsi Bizim Şehrimizin Çocukları !!!

Bu konu ile alakalı yazımızı düzenliyoruz .

 

Yorumlar

ESNAF ŞİKAYET ETTİ , AVUKAT UĞRAŞTI VE ZAFER KAÇINILMAZDI!

25 Temmuz 2019 Perşembe 11:44

ESNAF ŞİKAYET ETTİ , AVUKAT UĞRAŞTI VE ZAFER KAÇINILMAZDI!

Ereğli hastane yol kavşağında ören köyü mevkinde Esnafın rahatsızlığını Zonguldak idare mahkemesine taşıyan Av. Şakir yıldız bu davayı kazanarak yolun 2 metre yüksekten geçmesini engelledi.


KARAYOLLARI kararı Ankara idare mahkemesine götürdü.

Ancak orasida kararı onaylayince, karayolları çaresiz Ören köyündeki bütün yol yapımını yeniden mahkemenin kararı doğrultusunda düzenlemek zorunda kaldı.


Yanlış hesap bağdattan döner demişler.
Bu sefer yanlış proje adaletten döndü.


Sıradan bir avukat devletin en büyük kurumlarından karayollarının projesini iptal ettirdi.

Kendisini tebrik ediyoruz..

Yorumlar

Mahkumlara Af ve 3600 Ek Gösterge İle İlgili Üzen Haber

23 Temmuz 2019 Salı 04:35

Mahkumlara Af ve 3600 Ek Gösterge İle İlgili Üzen Haber

Mahkumlara af ve ek gösterge meseleleri hakkında Nergis Demirkaya flaş bir haber kaleme aldı ve bu meselelerin tatilden sonraya kaldığını ifade etti.

 

 Mahkumlara af ve ek gösterge ile ilgili son dakika haberi.

Mahkumlara af ve ek gösterge ile ilgili son dakika haberi Milli Gazete 'de yer aldı. Bugün yayımlanan haberde 2 Yasama Yılı 'nın 1 Ekim günü başladığı ve şimdiye kadar Meclisin toplamda 101 gün çalıştığı bildirildi.

Duvar'dan Nergis Demirkaya 'nın bugün kaleme aldığı yazısında TBMM Genel Kurulu 'nun son haftaya "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" dolayısıyla özel oturum ile başlayacağı bildirildi.

Özel oturumun ardından içinde Merkez Bankasının ihtiyat akçesinin bütçeye aktarılması, şirket borçlarına yapılandırma, Varlık Barışı'nın 6 ay daha uzatılması gibi konuların da olduğu ekonomi alanında düzenlemeleri kapasamına alan "torba kanun teklifi" Genel Kurul 'da görüşülmeye başlanacak.

TORBA YASADAN SONRA TATİL

Meclis'in sürpriz bir değişiklik olmazsa Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk kalkınma planı olan On Birinci Kalkınma Planı'nın görüşmelerinin ardından yaklaşık 2.5 ay sürecek tatile girmesi bekleniyor.

 

EK GÖSTERGE VE MAHKUMLARA AF TATİLDEN SONRA

Hükümetin seçimler sonrası açıkladığı ikinci 100 günlük eylem planı içinde 3600 ek göstergeye yer verilmişti. Ancak 100 günlük eylem planının ardındna uzun süre geçmesine rağmen ek gösterge hala çıkmadı. Geçtiğimiz gün de açıklama yapan Süleyman Soylu, ek gösterge meselesinin 2019 yılı bitmeden önce meclise geleceğini söyledi.

Ek göstergenin yanı sıra toplumsal beklenti yaratan konulardan biri de MHP'nin Şartlı Ceza İndirimi. Bu teklifle ilgili de adım atılmadı ama Yargı Reformu Strateji Belgesi kapsamında hazırlanan yargı paketinde infaz sürelerinde indirim yapılacağı belirtildi. İnfaz süresi azalacak ve denetimli serbestlik süreleri artacak. Tutukluluk süresi ise 2 yıl ile sınırlandırılacak ve 5 yılın altındaki suçlarda Yargıtay yolunun açılması gibi cezaevinden 80 bin kişinin tahliyesine yol açacak bir düzenleme hazırlığı büyük beklentiye yol açtı. Muhalefetin bu iki konuyla ilgili yasalar çıkmadan Meclis'in tatile girmemesi önerisi karşılık bulmadı. İki konuda yeni yasama dönemine kalmış görünüyor.

YÜRÜRLÜKTEN KALMADI

AK Parti yöneticileri bu konuların yeni döneme kalmasının "yürürlükten kalktığı" anlamına gelmediğini söylüyor. Bir AK Parti yöneticisi yargı reformu kapsamında birden fazla kanun teklifi planı varken, yeni döneme kalması ile tüm talep ve beklentileri içerecek şekilde toplu olarak, çok daha kapsamlı bir değişiklik teklifi olarak Meclis'e gelebileceğini söyledi.

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar