EREĞLİ İCİN EL ELE VERDİLER ÖZLENEN RESMİ ÇEKTİRDİLER

22 Haziran 2020 Pazartesi 15:18

EREĞLİ İCİN EL ELE VERDİLER ÖZLENEN RESMİ ÇEKTİRDİLER

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık sosyal medya hesabında şu paylaşımı yaptı:

Kaymakamımız İsmail Çorumluoğlu, Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır ile birlikte Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ı makamında ziyaret ettik.

Bakanımızla kentimizi ve bölgemizi ilgilendiren konuları konuştuk, taleplerimizi ilettik.

 

Kendi bölgemiz sorunlarına gösterdiği ilgi için teşekkür ediyorum.

Yorumlar

MAKAM ARABASI ALIMIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

19 Haziran 2020 Cuma 15:40

Özhan Kızıltan bizimakçakoca

MAKAM ARABASI ALIMIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

AKÇAKOCA BELEDİYESİ BAŞKAN YARDIMCISI YÜKSEL YILMAZ İHALESİ YAPILAN YENİ MAKAM ARABASIYLA İLGİLİ GAZETEMİZE AÇIKLAMA YAPTI.

MAKAM ARABASI ALIMIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

 Akçakoca Belediye Başkan Yardımcısı Yüksel Yılmaz'dan  makam arabası alımı ile alakalı açıklama geldi.

Yılmaz gazetemize yaptığı açıklamada, haberimizin araç alım bedeliyle ilgili bölümüne açıklık getirdi.

Başkan Yardımcısı Yüksel Yılmaz; "Akçakoca Belediye Meclisi'nin aldığı karar gereği yeni araç alımı için 500 BİN tl kredi kullanılması için yetki verilmişti ancak yaptığımız ihale sonucu almak istediğimiz aracı 317 BİN tl'ye alabiliyoruz.

Elimizdeki mevcut araç olan Mercedes marka SUV aracı da 325 BİN liradan satış ihalesine çıkacağız. İhale 25 Haziran 'dadır.

İsteklilerin katılmını bekliyoruz. Dolayısıyla belediyemizin bütçesinden para çıkmamış olacak. Ayrıca ihalesini Nisan ayında yaptığımız aracın teslimatı 10 gün içinde yapılacaktır.

Belediyemize hayırlı olsun" şeklinde açıklama yaptı.

 

Yorumlar

TARİHİ ORHANGAZİ OKULUNDA ÇALIŞMALAR BAŞLADI

19 Haziran 2020 Cuma 14:05

Ak Parti İlçe Başkanlığı

TARİHİ ORHANGAZİ OKULUNDA ÇALIŞMALAR BAŞLADI

AKÇAKOCA HALK EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ'NE TAHSİSİ YAPILAN TARİHİ ORHANGAZİ OKULUNDA TADİLAT ÇALIŞMALARI BAŞLADI.

TARİHİ ORHANGAZİ OKULUNDA ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Bir süre önce Akçakoca Halk Eğitim Müdürlüğü'ne devredilen Tarihi Orhangazi İlkokulu binasında tadilat çalışmaları başlatıldı.

Düzce İGM üyeleri Mustafa Ezer, Sinan Cumur ve Engin Özensel'in gayretleriyle gerçekleştirilen devir işleminden sonra, binanın tadilat projesi hazırlanarak ihaleye çıkılmıştı.

Pandemi sürecindeki aksamaklar nedeniyle bir kaç ay önce başlaması gereken çalışmalar, elde olmayan nedenlerle gecikmişti.

Ak Parti İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu ve İGM üyesi Mustafa Ezer'in girişimleriyle ihale sürecinin hızlandırılmasının ardından Müteahhit firmaya yer gösterme işi de geçtiğimiz haftalarda tamamlanmıştı.

Ak Parti İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu ve İGM üyesi Mustafa Ezer, kısa süre önce tarihi binada başlayan çalışmaları yerinde inceleyerek basına duyurdu. Tadilat çalışmalarının Eylül ayına kadar tamamlanması bekleniyor.

HABER ÖZHAN KIZILTAN / BİZİM AKÇAKOCA

 

Yorumlar

Bu onur Posbıyık'ın..

18 Haziran 2020 Perşembe 21:49

Bu onur Posbıyık'ın..

Kdz Ereğli'nin Kurtuluşunun 100.yılında konuşmak Duayen Başkan Posbıyık'a nasip oldu.

Sayın Kaymakamım

Sayın Komutanım Değerli protokol üyeleri

Sevgili Ereğlililer

Bugün, Karadeniz Ereğli’nin kurtuluşunun 100’üncü yılını kutlamanın büyük gururunu ve onurunu yaşıyoruz.

Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının başlattığı kurtuluş mücadelesi, Müdafaa-ı Hukuk cemiyetleri aracılığıyla yurdun her tarafında emperyalist işgale karşı bağımsızlık savaşının ateşini yakmıştır.

Müdafaa-ı Hukuk cemiyetleri Anadolu’muzda, Karadeniz’de, bir çoban ateşidir. Bu ateş bağımsızlık ve millet egemenliğinin yolunu açmıştır. Zonguldak, Fransızların işgali altına girmiş, doğal limanı ve zenginlikleriyle bölgede stratejik öneme sahip olan Ereğli’miz, Fransızların hedefi haline gelmiştir. Ancak emperyalistlerin gücü, bu topraklarda yükselen bağımsızlık ateşini söndürmeye yetmemiş, atalarımız kahramanca mücadele ederek Ereğli’mizi savunmuşlardır.

Nasıl İngilizler İstanbul’dan geldikleri gibi gittilerse Fransızlar da Ereğli’den geldikleri gibi gitmişlerdir. Bu mücadelede öncülük yapan Ankara Hükümetinin temsilcisi olarak bizzat bölgeye gelen, Müdafa-i Hukuk cemiyetinin kurulmasında rol oynayan Ereğli Kaymakamı ve Zonguldak’ın ilk milletvekili Tunalı Hilmi Beyi saygıyla anıyorum.

Rüşdiye öğretmeni Nimet Hoca, dönemin Belediye Başkanı Akmanoğlu Raşit gibi önemli isimler, milli şuur içindeki ailelerle bir araya gelerek kısa süre içinde Ereğli’de Müdafaa-ı Hukuk cemiyetinin kurulmasını sağlamışlardır.

Ereğli’nin Kuvayı milliye ruhuyla hareket eden kahramanları, bu topraklarda emperyalistlere geçit vermemişlerdir. Kurtuluş Mücadelesini başlatan ve bütün Anadolu’yu vatan ve bağımsızlık aşkıyla ayağa kaldıran Mustafa Kemal Atatürk, Karadeniz Ereğli’nin işgal sürecini de yakından takip etmiş, verdiği direktiflerle yön vermiştir.

O günlerde Nimet Hoca’nın okuduğu mücadele çağrısı, unutmamamız gereken tarihsel bir belgedir. Onların mücadelesi bizlere ışık tutmaktadır. Nimet Hoca şöyle seslenmiştir: “Milletin haysiyeti, şerefi, hürriyeti, istiklali gerçekten tehlikeye düşmüştür. Bu felaketten kurtulmak için, gerekirse vatanın son ferdine kadar ölmeyi göze almak lazımdır.

Padişah olsun, halife olsun isim ve unvanı ne olursa olsun hiçbir şahıs ve makamın hikmeti mevcudiyeti kalmamıştır.

Yegane kurtuluş çaresi halkın doğrudan doğruya egemenliği eline alması ve iradesini kullanmasıdır. Bizim burada alacağımız karar Mustafa Kemal’in ‘Ya istiklal ya ölüm’ direktifiyle yakında gerçekleşecek olan ulusal iradenin egemenliği istikametinde ve Mustafa Kemal’in yolunda olacaktır.” Bu gururlu günümüzde bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını bir kez daha saygıyla, minnetle anıyorum. Karadeniz Ereğli’nin kurtuluşunda öncü rolü oynayan ve direnişi örgütleyen Müdafaa-ı Hukuk Cemiyeti üyelerini, bu vatan için canını oraya koyan bütün şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi saygıyla anıyorum.

Ereğli’nin kurtuluşunun 100. yılı vesilesiyle üç gün sürecek “100 yılın ışığında Karadeniz Ereğli” sempozyumumuz internet ortamında bugün saat 15.00’te başlıyor.

Bütün Ereğli halkını ve ilgilileri birbirinden kıymetli sunumları izlemeye ve sempozyuma cep telefonları ve bilgisayarları üzerinden katılmaya çağırıyorum. Yine internet ortamında çeşitli sergiler düzenliyoruz. Ayrıca müzik aracımız, bugüne özel bestelenen 100. Yıl Marşı eşliğinde bütün Ereğli sokaklarında bu coşkuyu paylaşacak.

Sizleri ayrıca bu akşam 21.00’de havai fişek gösterimizi evinizin balkonlarından pencerelerinden izlemeye davet ediyorum.

Bu kutlamalar birkaç günle sınırlı kalmayacak. Bu kapsamda önümüzdeki aylarda Ereğli’mizi bir Tunalı Hilmi Heykeline kavuşturacağız. Tunalı Hilmi, Türkiye’nin aydınlanma hareketinin öncülerinden, Ereğli’nin sosyal ve kültürel hayatında iz bırakmış çok önemli bir tarihi kişilik.

Tunalı Hilmi heykelinin yapımıyla ilgili çalışmalar sürüyor.

Yıl boyunca çeşitli etkinliklerle 100 yılın gururunu, coşkusunu yaşamaya devam edeceğiz. Hepinizi sevgi barış ve dostluk duygularımla selamlıyorum.

Karadeniz Ereğli’nin kurtuluşunun 100. yılı kutlu olsun! HALİL POSBIYIK

Yorumlar

AK PARTİLİ BELEDİYE BAŞKANLARI VE İLÇE BAŞKANI ANKARA'DA İDİ

18 Haziran 2020 Perşembe 21:20

AK PARTİLİ BELEDİYE BAŞKANLARI VE İLÇE BAŞKANI ANKARA'DA İDİ

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ın Ak Parti Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu ve Ak Parti Ereğli ilçe başkanı Fatih Çakır ile birlikte Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı’yı ziyaret ettikleri bildirildi.

Konuyla ilgili olarak Gülüç Belediye başkanlığından yapılan yazılı açıklamada “Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Sn. Akif Özkaldı ,Ak Parti Zonguldak Milletvekili Sn. Ahmet Çolakoğlu, Ak Parti Kdz.Eregli İlçe Başkanı Sn. Mehmet Fatih Çakır ile birlikte ziyaret ederek beldemiz hakkında istişarelerde bulunduk.

Daha yaşanabilir bir Gülüç için çalışmalarımızı sürdürüyoruz”

Yorumlar