EREĞLİ SAHİLİ, SEYYAR İŞGALİNDEN TEMİZLENDİ

29 Nisan 2019 Pazartesi 18:17

EREĞLİ SAHİLİ, SEYYAR İŞGALİNDEN TEMİZLENDİ


Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın talimatıyla sahilde bulunan tüm seyyar tezgahlar Zabıta ekipleri tarafından kaldırıldı. Başkan Posbıyık; “Çevre illerden de insanların gezmek için geldiği sahil, bizim sosyal yaşam alanlarımız arasında gözbebeğimiz. Gözbebeğimizi hep birlikte koruyacağız” dedi.
Kdz.Ereğli halkının gösterdiği teveccühle 5. Döneminde Kdz.Ereğli Belediye Başkanlığına seçilen Başkan Halil Posbıyık, belediye idari yapısında gerçekleştirdiği değişimlerin ardından şehrin her yönüyle yeniden ayağa kaldırılması ve canlanması için gerekli talimatlarını verdi.
Başkan Posbıyık’ın talimatıyla, 2 kilometre uzunluğundaki ilçenin vitrini olan sahil şeridinde yaşanan yıpranma ve seyyar işgaline son veriliyor.
Zabıta ekipleri, sahilde her adım başı vatandaşların tepkilerine yol açan seyyar satıcılara karşı gerekli yasal işlemleri uygulayarak kaldırılmasını istedi.
Yapılan çalışma ile sahilde bulunan midyeci, balıkçı, oyuncakçı, mısırcı, akülü araba gibi seyyar tezgahlar ile izinsiz açılan çay ocakları tümüyle kaldırıldı, çekek yerleri temizlendi.
BAŞKAN POSBIYIK: GÖZBEBEĞİMİZİ KORUYACAĞIZ
Zabıta ekiplerine sahilin korunması ve diğer ilgili müdürlüklere ise sahilin yeniden bakım ve onarımının yapılması talimatını veren Başkan Posbıyık; “Son yıllarda sahilde karşılaştığımız manzara hepimizin içini sızlatıyordu. Bir çok vatandaşımız da bu konudan rahatsız oldu. Çevre illerden de insanların gezmek için geldiği sahil, bizim sosyal yaşam alanlarımız arasında gözbebeğimiz. Gözbebeğimizi hep birlikte koruyacağız” dedi.
Sahildeki seyyar tezgahların kaldırılmasının ardından Temizlik İşleri Müdürlüğünce yıkama çalışmaları başladı.

Yorumlar
  • Ekmek
    5 Mayıs 2019 Pazar 23:29

    Is mi Yarın gidelim belediyeye kovmazsa iş nerde işimizi geri verse yeter herkez boğaz kavgasında aldı 3 kuruşla geçinmeye çalışıyor 1 haftadır cebimize 5 kuruş girmiyor napalim nerden bilalim bi cvp verin ohh lemek kolay millet helal tinden para kazanıyor harama teşvik etmeyin derim

  • Faruk
    2 Mayıs 2019 Perşembe 15:15

    Ramazan ayi geliyor inşallah o insanlara iş verir işini elinden almak degil iş vermektir marifet.

GÖRÜŞ MESAFESİ 50 METREYE KADAR DÜŞTÜ ..

26 Nisan 2019 Cuma 11:06

GÖRÜŞ MESAFESİ 50 METREYE KADAR DÜŞTÜ ..

Zonguldak’ta sabah erken saatlerinden bu yana etkili olan sis nedeniyle görüş mesafesi 50 metreye kadar düştü.

Kent merkezinde sabah saatlerinden itibaren etkili olan sis nedeniyle Zonguldak-İstanbul karayolunda sürücüler kontrollü seyir etti. Görüş mesafesi zaman zaman 50 metreye kadar düştü. Kentin yüksek mahallelerinde sis etkisini sürdürdü.
Hava sıcaklığının 11 dereceye kadar düştüğü kentte, en yüksek hava sıcaklığının ise 17 dereceye yükselmesi bekleniyor. Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye hava sıcaklığının önümüzdeki günlerde artacağı öğrenildi.

Yorumlar

Akgün Medya Ailesi Olarak Miraç Kandilinizi Kutluyoruz ..

2 Nisan 2019 Salı 02:24

Akgün Medya Ailesi Olarak Miraç Kandilinizi Kutluyoruz ..

Akgün Medya Ailesi Olarak Tüm İslami terbiye ile yetişen ve inanan dostlarımızın miraç kandilini kutluyor bu mübarek gecenin sevaplarından en iyi yararlanmanızı yaradandan canı gönülden diliyoruz .

Bu mübarek gecede sizler için en güzel edilecek duayı da sizler için ediyoruz .

Euzü billahi mineş-şeytanir-racîm Bismillahir-rahmanir-rahîm

Ey Bizleri varlığa erdiren Var olmadaki sonsuz zevki gönüllerimize duyuran Güzeller Güzeli Rabbimiz! Sana sonsuz hamd ü senalar olsun. Kainatın İftihar Tablosu Peygamber Efendimiz'e Sonsuz salât ü selam olsun.

Gufranla ufkumuzda tüllenen şu mübarek gecede bir kere daha dergâh-ı ilahînin önünde el açıp yalvarıyoruz:

MİRAÇ GECESİ NELER YAPILMALI?

Miraç Gecesi: Receb ayinin 27.nci gecesidir. Yatsi namazindan sonra 12 rek’at namaz kilinir. 2 rek’atte bir selâm verilir. Her rek’atte 1 Fâtiha-i Serîfe, 10 Ihlâs-i Serîf okunur. Namazdan sonra; 100 defa"Sübhanallahi velhamdülillahi ve lâ ilâhe illallahü vallahü ekber, ve lâ havle velâ kuvvete illâ billahil aliyyil azim" 100 defa istigfar, 100 defa salâvat-i serîfe okunur.

10 gün 100 defa "Sübhanallahü hayyül Kayyum"

10 gün 100 defa "Sübhanallahü ehadüs Samed"

10 gün 100 defa "Sübhanallahü gafurur Rahiym" zikirlerini yapmak müstehaptir

Amin .

Hakan Akgün 

Akgün Medya İmtiyaz Sahibi ..

Yorumlar

ENERJİ SA YÖNETİCİLERİ UYUYOR MU?

17 Mart 2019 Pazar 17:51

ENERJİ SA YÖNETİCİLERİ UYUYOR MU?

Yalı Caddesindeki Onlarca Esnaf ve Yalı Caddesi Sakinleri Artık İsyan Bayraklarını Açtı..

Yalı Caddesinde Ekonomik kriz ile zorlukla uğraşan esnafa bir darbede Enerji Sa firmasından...

Gün aşırı elektrik kesintisi olmasına  ve yetkililere her seferinde şikayetin gitmesine rağmen sorun çözülemedi.

Enerji sa yalı caddesindeki elektrik kesintisine bir türlü çözüm bulamamasının arkasındaki sebep nedir diye akıllara bir sürü soru işareti bırakırken  kendileri ile irtibata geçtiğimiz esnaf ve orada yaşayan sakinler ;

“Her seferinde şikayeti gerekli mercilere iletmemize rağmen ,soruna çözüm odaklı yaklaşmayan enerji sa ya soruyoruz ?

Ereğli’den bu kadar parayı alan Enerji sa firmasının  arızalı parçayı değiştirecek ödeneği yok söylentisi kulaklarımıza geliyor bu nasıl bir iş .?

Şayet bu iddia doğru ise ve  bir parça için bu kadar kesinti oluyor ise bizlerin zaten zor olan ekonomimizi dahada kötüye sürüklediklerini bilmelerini isteriz ..

Koca Enerji Sa firması bu arızanın sebebini bulamıyorsa yada bu cihazı alamıyorsa bıraksınlar o zaman  bu işi eskisi gibi devlet yapsın.İşlerin en caf caflı olduğu satte elektrik kesintisi ne demek artık yeter “diye isyan ettiler ..

Yorumlar

BÖYLE BİR ADİLİK VAR MI ?

16 Mart 2019 Cumartesi 14:11

BÖYLE BİR ADİLİK VAR MI ?

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 4 kişi, engelli bir kadına tecavüz iddiasıyla gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre olay, Kavaklık Mahallesi’nde ki bir evde meydana geldi. İddiaya göre, daha önce yaralama suçundan sabıkası olan N.K. (66), M.A. (49), E.C. (51) ile A.T. (49) yüzde 85 engelli olan N.Y. isimli kadının evine gitti.

İddiaya göre şüpheliler N.Y isimli kadını darp ederek tecavüz etti. Şüpheliler evden ayrıldıktan sonra yardım isteyen kadın hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınırken, yaşadıklarını polise anlatıp şikayette bulundu.

Şikayet üzerine harekete geçen Kdz. Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri şüphelileri tespit edip kısa sürede yakaladı. Gözaltına alınan şüphelilerin sorgusu devam ederken, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilmeleri bekleniyor.
Savcılık olayla ilgili olarak soruşturma başlattı.

Yorumlar