ESNAF ŞİKAYET ETTİ , AVUKAT UĞRAŞTI VE ZAFER KAÇINILMAZDI!

25 Temmuz 2019 Perşembe 11:44

ESNAF ŞİKAYET ETTİ , AVUKAT UĞRAŞTI VE ZAFER KAÇINILMAZDI!

Ereğli hastane yol kavşağında ören köyü mevkinde Esnafın rahatsızlığını Zonguldak idare mahkemesine taşıyan Av. Şakir yıldız bu davayı kazanarak yolun 2 metre yüksekten geçmesini engelledi.


KARAYOLLARI kararı Ankara idare mahkemesine götürdü.

Ancak orasida kararı onaylayince, karayolları çaresiz Ören köyündeki bütün yol yapımını yeniden mahkemenin kararı doğrultusunda düzenlemek zorunda kaldı.


Yanlış hesap bağdattan döner demişler.
Bu sefer yanlış proje adaletten döndü.


Sıradan bir avukat devletin en büyük kurumlarından karayollarının projesini iptal ettirdi.

Kendisini tebrik ediyoruz..

Yorumlar

Mahkumlara Af ve 3600 Ek Gösterge İle İlgili Üzen Haber

23 Temmuz 2019 Salı 04:35

Mahkumlara Af ve 3600 Ek Gösterge İle İlgili Üzen Haber

Mahkumlara af ve ek gösterge meseleleri hakkında Nergis Demirkaya flaş bir haber kaleme aldı ve bu meselelerin tatilden sonraya kaldığını ifade etti.

 

 Mahkumlara af ve ek gösterge ile ilgili son dakika haberi.

Mahkumlara af ve ek gösterge ile ilgili son dakika haberi Milli Gazete 'de yer aldı. Bugün yayımlanan haberde 2 Yasama Yılı 'nın 1 Ekim günü başladığı ve şimdiye kadar Meclisin toplamda 101 gün çalıştığı bildirildi.

Duvar'dan Nergis Demirkaya 'nın bugün kaleme aldığı yazısında TBMM Genel Kurulu 'nun son haftaya "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" dolayısıyla özel oturum ile başlayacağı bildirildi.

Özel oturumun ardından içinde Merkez Bankasının ihtiyat akçesinin bütçeye aktarılması, şirket borçlarına yapılandırma, Varlık Barışı'nın 6 ay daha uzatılması gibi konuların da olduğu ekonomi alanında düzenlemeleri kapasamına alan "torba kanun teklifi" Genel Kurul 'da görüşülmeye başlanacak.

TORBA YASADAN SONRA TATİL

Meclis'in sürpriz bir değişiklik olmazsa Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk kalkınma planı olan On Birinci Kalkınma Planı'nın görüşmelerinin ardından yaklaşık 2.5 ay sürecek tatile girmesi bekleniyor.

 

EK GÖSTERGE VE MAHKUMLARA AF TATİLDEN SONRA

Hükümetin seçimler sonrası açıkladığı ikinci 100 günlük eylem planı içinde 3600 ek göstergeye yer verilmişti. Ancak 100 günlük eylem planının ardındna uzun süre geçmesine rağmen ek gösterge hala çıkmadı. Geçtiğimiz gün de açıklama yapan Süleyman Soylu, ek gösterge meselesinin 2019 yılı bitmeden önce meclise geleceğini söyledi.

Ek göstergenin yanı sıra toplumsal beklenti yaratan konulardan biri de MHP'nin Şartlı Ceza İndirimi. Bu teklifle ilgili de adım atılmadı ama Yargı Reformu Strateji Belgesi kapsamında hazırlanan yargı paketinde infaz sürelerinde indirim yapılacağı belirtildi. İnfaz süresi azalacak ve denetimli serbestlik süreleri artacak. Tutukluluk süresi ise 2 yıl ile sınırlandırılacak ve 5 yılın altındaki suçlarda Yargıtay yolunun açılması gibi cezaevinden 80 bin kişinin tahliyesine yol açacak bir düzenleme hazırlığı büyük beklentiye yol açtı. Muhalefetin bu iki konuyla ilgili yasalar çıkmadan Meclis'in tatile girmemesi önerisi karşılık bulmadı. İki konuda yeni yasama dönemine kalmış görünüyor.

YÜRÜRLÜKTEN KALMADI

AK Parti yöneticileri bu konuların yeni döneme kalmasının "yürürlükten kalktığı" anlamına gelmediğini söylüyor. Bir AK Parti yöneticisi yargı reformu kapsamında birden fazla kanun teklifi planı varken, yeni döneme kalması ile tüm talep ve beklentileri içerecek şekilde toplu olarak, çok daha kapsamlı bir değişiklik teklifi olarak Meclis'e gelebileceğini söyledi.

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar

EGD UYUYOR ZGC HERKESİ KUCAKLIYOR !!

24 Temmuz 2019 Çarşamba 00:36

EGD UYUYOR ZGC HERKESİ KUCAKLIYOR !!

E BAŞKANLIK’I KİMSEYE VERMEMEK İÇİN GERÇEK GAZETECİLERİ DEĞİLDE SOKAKTAKİ ESNAFI DELEGE YAPAN NE YAPABİLİR?

Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya AKBIYIK 24 Temmuz Basın Bayramı ve Sansürün Kaldırılışının 111. Yılı dolayısı ile bir basın açıklaması yaptı.

 

24 Temmuz Basın Bayramı ve Sansürün Kaldırılışının 111. Yılı etkinliklerinde Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti genel merkezi olarak, yapılacak program aşağıda ki gibidir.

 

 

24 Temmuz 2019 Programı 

 

Saat 12 .00 de ZGC  genel merkezinde toplanma.

Atatürk Anıtına Çelenk konulması = saat 12.30

Saygı duruşu.

İstiklal Marşı.

Basın Bildirisinin okunması.

Saat 13 .00 de ZGC lokali öğle yemeği.

Yemek sonrası gün boyu ZGC merkezinde müsait olan meslektaşlarımızla çay sohbeti ve gelen konukların ağırlanması.

Zonguldak ve ilçelerde görev yapan gazeteci meslektaşlarımız davetlidir.

 

 

 

 

 

 

                                                                                            Saygılarımızla

                                                               Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti yönetim kurulu                                                                   

 

 

 

                  Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Genel Merkezi

Yorumlar

AKÇAKOCA’YA KADAR GELEN MANSUR POSBIYIKA UĞRAMADI !

23 Temmuz 2019 Salı 23:37

ÖZHAN KIZILTAN

AKÇAKOCA’YA KADAR GELEN MANSUR POSBIYIKA UĞRAMADI !

Gurme Restoran'a kadar gelen Mansur CHP Akçakoca ilçe teşkilatından bir kişiyi dahi görmedi mi ve neden Akçakocaya kadar gelen Mansur Kdz Ereğli’ye ya da Posbıyıka geçmiş olsuna gelmedi ?

Böyle bir girişten sonra Mansur Yavaş'ın Akçakoca'ya geliş hikayesine  göz atalım.

Mansur Bey Akçakoca'ya Pazar günü öğleden sonra geldi. 

Teamüllere uygun olarak, kendisini ilçe teşkilatının  karşılamasını beklerdiniz değil mi? 

Ancak böyle olmadı.

Çünkü Sayın Yavaş'ın ilçemize geleceği kimseye haber verilmedi. Ziyaretten Okan Başkan'ın da önceden haberi yoktu. Ayrıca CHP  İl Başkanı'nın ve İlçe Başkanı'nın da haberleri yoktu...

Peki kimin haberi vardı; Fikret Albayrak'ın...

Ne garip değil mi?

Koskoca Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı, Akçakoca'nın uğradığı afet sonrası önemli bir ziyaret gerçekleştiriyor ama bir kişi dışında kimsenin haberi yok. Mansur Yavaş ve ekibi Fikret Albayrak ile Değirmenağzı mevkiinde Gurme Restoran'da buluşuyor, daha sonra Okan Başkan oraya davet ediliyor. 

Gurme Restoran'da çekilen fotoğrafların tamamında CHP Akçakoca ilçe teşkilatından bir kişiyi dahi göremiyoruz.Çünkü haberleri olmadı...

Genel prensiplerle çelişen, hayatın ve siyasetin olağan akışıyla da uyumlu olmayan bu sıradışı ziyaretin kendileri haber verinceye kadar Fikret Albayrak ile Mansur Yavaş arasında kalması küçük bir ayrıntı veya "protokol kazası" olamayacak türden. Benzetmek gibi olmasın ama, geçtiğimiz aylarda Ak Parti Düzce İl Başkanı'nın İlçe Başkanı'na haber vermeden Akçakoca'ya gelip bir kısım partiliyle buluşması kadar önemli bir gelişme.

Mansur Bey'in ilçe teşkilatını atlatarak yaptığı ziyaretin üç ana nedeni olabilir:

1- Fikret Albayrak Ömer Başar'ı artık İlçe Başkanı olarak görmek istemiyor.

2- Akçakoca'da CHP ilçe örgütü değil, Fikret Albayrak var.

3- Fikret Albayrak ile Mansur Yavaş özel bir konuyu görüştü. 

Birincisini bilmem ama ikinci ve üçüncü ihtimaller  hakkında bazı duyumlarımız var. Uzun süredir CHP Akçakoca İlçe teşkilatı Fikret Albayrak isminin altında ezilmiş durumda. Genel Merkez başarılı bulduğu Fikret Albayrak'tan başkasını tam olarak muhatap almıyor. Yerel seçimler adaylık sürecinde ortaya atılan "CHP Genel Merkezi'nde Akçakoca ile ilgili olarak sözü geçen tek isim Fikret Albayrak'tır" tezi Mansur Yavaş ziyaretiyle birlikte doğrunlanmış oluyor. 

Üçüncü ihtimal de aslında ikincisi ile bağlantılı. Duyumlarımıza göre Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı olan eski MTA tesislerine eleman alınacak. Fikret Albayrak, personel alımıyla ilgili kendisine yakın isimlerden oluşan bir liste hazırlamış. İlgili listeye CHP ilçe teşkilatının da müdahil olmak istediği, ancak Albayrak'ın buna razı olmadığı kulislerde konuşuluyor. Öyle ya; Akçakoca'da tek sözü geçen zaten Fikret Albayrak değil mi?  Onlara ne oluyor ki !

Pazar günü Akçakoca'ya yaptığı ziyarette Albayrak'ın listesinin Mansur Yavaş'a verildiği iddialar arasında bulunuyor.

Mansur Yavaş ziyaretinin perde arkası, ziyaretin neden ilçe teşkilatına haber verilmeden sadece Fikret Albayrak tarafından bilindiği, Gurme Restoran'da çekilen fotoğraflarda neden tek bir CHP yöneticisinin dahi bulunmadığı hakkında kulislerde dolaşan haberler şimdilik bu kadar.

Gelişmeler olduğunda devam edeceğiz...

Bizde bu güzel yazıya bir soru eklemek istiyoruz ;

”Mansur Yavaş Akçakocadaki sel felaketini baz alarak geldi ise Ereğlideki felaket onun İçin ne anlam taşıyor ?

 

HABER YORUM ÖZHAN KIZILTAN
Yorumlar

Eski Erdemir Plajında Sansasyon!

23 Temmuz 2019 Salı 14:22

Eski Erdemir Plajında Sansasyon!

Bu sabah bu resim çekildi !

Eski Erdemir plajında  bir veya iki aile masa kurmuş vaziyette oturuyor tatil yapıyor .

Çocukları ise denize giriyor bu nasıl eşitlik ?

Bu durum kanunsuz değil mi ?

Bu nasıl bir yasak

Yorumlar
 • alpaslan
  20 Ağustos 2019 Salı 15:01

  onların kimliğini yazabilseydiniz habercilik olurdu bence.....

 • Köylü
  23 Temmuz 2019 Salı 21:02

  Yandan kayıkhanenin ordan girmişler

 • qwerty
  23 Temmuz 2019 Salı 16:58

  haftasonu erdemirde adada güneşlenip denize giren 2 3 aile daha vardı ve havuzun orada araçları park ediliydi. yasak bir kısıma galiba. içeridekilerde büyük ihtimal erdemir müdür yada yöneticleriydi...