EYT LERE MÜJDE KAPIDA MI ?

9 Eylül 2019 Pazartesi 12:03

cumhurbaşkanı EYT liler için talimat verdi

EYT LERE MÜJDE KAPIDA MI ?

Cumhurbaşkanı EYT’liler İçin Talimat Verdi

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, EYT’lilerin durumunun araştırılması için talimat verdi.

 

Komisyon Kuruldu
EYT’liler Derneği başkanı olarak görev yapan Gönül Boran Özüpak, Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalardan Sorumlu Başkan Vekili ile görüştüklerini açıkladı.

Görüşmede EYT’lilerin tüm sorunlarının masaya yatırıldığını aktaran Özüpak, sorunlarını bizzat cumhurbaşkanına  aktarmak istediklerini de ifade etti.

Özüpak bu görüşmede EYT’liler için bir araştırma komisyonu kurulduğunu öğrendiğini de açıkladı. Bu komisyon tarafından EYT’liler hakkında akademik bir çalışma yapılacak ve ardından da gerekli tedbirlerin alınması sağlanacak. 

Cumhurbaşkanlığı yetkilileri ile görüşme gerçekleştiren Özüpak, bu görüşmenin tarihi nitelikte olduğunu ifade etti. 24 Haziran seçimlerine giden süreçte oldukça etkili bir rol oynayan EYT’liler o tarihlerde görmezden gelinmiş ve kesin bir dille geri çevrilmişlerdi. Bu tarihten önce ve sonra mücadelelerinden bir an olsun vazgeçmeyen EYT’liler birçok ilde konferanslar ve mitingler düzenledi. Adeta büyük bir takipçi kitlesine ulaşan EYTliler seçimi etkileyecek bir sayısal çoğunluğa da sahip oldular. İşte bu durum muktedirler tarafından da dikkate alınmalarını gerektirdi. 

 

Hakkımızı İstiyoruz
Emeklilikte yaşa takılanlar sadece ama sadece hakkı olanları istediklerini ifade ediyorlar. Zira daha önceden emeklilik şartları belirlenmişken sonrasında şartların değiştirilmesi oyun esnasında kuralların değiştirilmesine benzetilmektedir. İşte bu nedenle kazanılmış hakkın kaybedilemeyeceği ifade edilmektedir. Bu konuda her ne kadar iktidar partisi mesafeli bir şekilde yaklaşmış olsa da şimdilerde konunun üzerine eğilmeye başladığını göstermektedir. 

EYT’lilerin geri çevrilmesindeki en önemli nedenlerin başında elbette ki ekonomik sebepler gelmektedir. Zira EYT’lilerin emekli edilmesi ile devletin bütçesinden büyük bir miktarda para çıkışı gerçekleşecektir. Bu da maddi açıdan bir kayıp yaşanmasına neden olacaktır. Fakat EYT’liler devletin kasasından çıkacak olan paranın çok da fazla bir para olmayacağını ifade ediyor. Dolayısıyla bu konuda incelemeler hükümet tarafından yapılacak ve ortaya çıkan rakamlar doğrultusunda bir değerlendirme yapılacaktır. Yakın zamanda EYT ile ilgili önemli gelişmeler olmasına da olası gözüyle bakılmaktadır. Eğer herhangi bir gelişme ya da açıklama olursa sitemizden anlık olarak takip ederek haberleri en doğru şekilde öğrenebilirsiniz.

 

Yorumlar

DEDİKLERİNİ YAPTILAR SLOGANI ATTILAR

9 Eylül 2019 Pazartesi 11:45

DEDİKLERİNİ YAPTILAR SLOGANI ATTILAR

ANNE LÜTFEN ÖLME !!!

Zonguldak Kömürspor'un taraftar grubu Ultras Elmas, boğazı kesilerek öldürülen Emine Bulut ve tüm kadınlar için farkındalık amacıyla, ''Anne Lütfen Ölme"pankartı açtı

TFF 2.Lig Beyaz Grupta mücadele eden Zonguldak Kömürspor'un saha ve seyircisi önünde konuk ettiği Amed Sportif Faaliyetleri maçı öncesinde tribünlerde anlamlı hareket ortaya çıktı. Zonguldak Kömürspor'un taraftar grubu Ultras Elmas, Kırkkalede eşi tarafından boğazı kesilerek öldürülen Emine Bulut ve tüm kadınlar için farkındalık amacıyla "Anne Lütfen Ölme"pankartı açtı. Taraftarların açtığı pankart tribünlerden büyük alkış aldı. Öte yandan yüzlerce taraftarlar maç boyunca Emine Bulut ve tüm kadınlar için, ''Kadınlara kalkan eller kırılsın, Anne Lütfen Ölme''sloganları attı. 

Yorumlar

YANGINLARA AÇIKLAMA GELDİ...

9 Eylül 2019 Pazartesi 11:30

YANGINLARA AÇIKLAMA GELDİ...

Tarım ve Orman Bakanlığı açıkladı

 
 

 

 
 
Tarım ve Orman Bakanlığı, 9 ilde çıkan orman yangınlarının tamamen kontrol altına alındığını duyurdu.Tarım ve Orman Bakanlığı, Adana, Bursa, Amasya, Kahramanmaraş, Antalya, Zonguldak, Kastamonu, Mersin ve Muğla’da çıkan orman yangınlarına ilişkin açıklama yaptı. Bakanlık’tan yapılan açıklamada, “Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Orman Genel Müdürlüğü Yangınla Mücadele Ekiplerince 8 Eylül 2019 tarihinde 9 ilde çıkan yangınlara ortalama 12 dakikada ilk müdahale gerçekleştirilerek yangınlar tamamen kontrol altına alınmıştır. Adana, Bursa, Amasya, Kahramanmaraş, Antalya, Zonguldak, Kastamonu, Mersin ve Muğla’da (08.09.2019 Pazar) çıkan yangınlara kısa sürede ilk müdahaleler gerçekleştirilmiş olup, bütün yangınlar tamamen söndürülmüştür.” denildi.

Açıklamada, şu ifadelere de yer verildi:
“Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Orman Genel Müdürlüğü Yangınla Mücadele Ekiplerinin yangın yerlerinde soğutma çalışmaları devam ederken, mevsim koşulları ve rüzgar gibi etkenler de göz önünde bulundurularak, 7/24 esasına göre Ormanlar ekiplerimizce gözetim altında tutulmaktadır.”

Yorumlar

Genç Yaşta Kalbine Yenik Düştü

9 Eylül 2019 Pazartesi 09:42

Genç Yaşta Kalbine Yenik Düştü

Kalbine yenik düştü!

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) çalışanlarından Mehmet Çimen, hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre TTK Armutçuk Müessesesi çalışanlarından 39 yaşındaki Mehmet Çimen bugün geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etti. Alaplı İlçesi Gökhasan köyünden olduğu öğrenilen Çimen'in 2009 yılında işe başladığı öğrenildi.

MEHMET ÇİMEN'İN SOSYAL MEDYA HESABINDAN YAPTIĞI SON PAYLAŞIM

Yorumlar

Milletvekilerine mesaj var !!!

8 Eylül 2019 Pazar 23:05

Milletvekilerine mesaj var !!!

Fındık üreticilerinden milletvekillerine mesaj

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde 5 STK temsilcisi ile biraya gelerek, fındığın sorunlarını dile getirerek milletvekillerine çağrıda bulundu.


Ziraat Odaları temsilcileri, üreticilere serbest piyasa fındık fiyatlarıyla ilgili uyarılarda bulundu. Üreticiler, devletin serbest piyasadaki fındık fiyatının düşüşünün önüne geçilmesi için önlem alınması istiyor. Alaplı STK adına konuşan Ziraat Oda Başkanı Türkoğlu, fındığın devlet tarafından yasal bir çerçeveye alınması gerektiğini belirtti.
Üreticilerden Mehmet Yıldız, serbest piyasadaki fiyat düşüşlerine karşı milletvekillerinin devreye girmesi gerektiğini belirterek, "Okullar açılıyor. Herkes bir şeyler satmak zorunda. Paraya ihtiyacı var vatandaşın. Piyasada da nakit para sıkıntısı var. Bundan dolayı fındık ticareti ile uğraşan kişiler bunu kendilerine fırsat olarak gördüklerinden dolayı, fındık fiyatlarını indirebildikleri kadar indirmeye çalışıyorlar. Arz-talep denen bir şey var. Fındık fiyatlarının belirlenmesinde bu da doğrudan etkili ama ben fiyatların bilerek düşürüldüğünü zannediyorum” şeklinde konuştu.
Fiyatın düşme nedeninin üreticinin pazara fındık indirmeye başlamasına bağlı olduğunu ifade eden fındık alıcıları, fiyatların daha da düşme ihtimalinin olabileceğini belirttiler.
Zonguldak Alaplı'da fındık tüccarlarından Mehmet Koçak, "İlk hafta fındık pazara yoğun olarak inmeye başlamadığı için fiyatlar 16 ile 16,2 aralığında işlem görüyordu. Ağustos ayının son günlerinde 16 lira bandında olan fiyat, anlam veremediğimiz bir nedenden dolayı hızla düşmeye başladı.Bugün itibarıyla da serbest piyasada fındık fiyatları 14,2 liraya geriledi. Yaklaşık 15 gün içerisindeki fiyat kaybı 2 lira oldu. Piyasaya fındık inişi tamamen durmuşken pazarda hiçbir hareketlilik yaşanmamasına rağmen fiyat hızla düşüşünü sürdürüyor. Buna gerçekten anlam veremiyoruz.
Koçak, "Oluşan panik havasının dalgasına kapılmasınlar. Fiyatlar yükselene kadar direnmeye devam etsinler. Mutlaka fiyat yükselişe geçecektir. Beklesinler ve göreceklerdir ki kazanan kendileri olacaktır" dedi.

Yorumlar