Echomar Hastanesi Ereğlide Hayatlar Kurtarıyor

8 Şubat 2019 Cuma 09:52

Echomar Hastanesi Ereğlide Hayatlar Kurtarıyor

Başhekim Echomar’da hayata döndü…

Karadeniz Ereğli Devlet Hastanesi önceki dönem Başhekimlerinden Halil Arslan kalp krizi geçirdi.

Arslan Echomar Hastanesinde yapılan başarılı operasyon sonrasında sağlığına kavuştu. Dün akşam saatlerinde göğüs ağrısı şikâyeti ile Ereğli Devlet Hastanesine giden Halil Arslan’ın kalp krizi geçirdiği anlaşıldı.

112, Echomar ve Devlet hastanesinin yapmış olduğu irtibat sayesinde yaklaşık olarak yarım saat içerisinde Echomar Hastanesine getirilen Halil Arslan’a acil müdahale yapıldı. Yapılan müdahale sonrasında kapalı damarı açılan Halil Arslan servise alındı.

Halil Arslan’ın servise alınmasının ardından Doktor Nafi Doğan, Halil Arslan ve Echomar Hastanesi Genel Müdürü Kaya Karatepe açıklamada bulundu.

Operasyon ile ilgili bilgi veren Kardiyoloji Doktoru Nafi Doğan; “Sayın başhekimimiz dün akşam göğüs ağrısıyla devlet hastanesine başvurmuş. 112 bizi aradı. Kalp krizi tanısıyla. Devlet hastanesi, 112 ile bizim ortak çalışmamız ile yarım saat içerisinde, ağrısının başlamasından yarım saat sonra işleme aldık. Damarını açtık. Yarım saat Türkiye şartlarında çok kısa bir süre. Kalp krizi sonrası yapılan stent için normalde ortalama 3-4 saattir. Hasarsız atlattık. İnşallah. Damar açıldı. Şu anlık bir problem yok.” Ereğli Devlet Hastanesi önceki dönem Başhekimlerinden Halil Arslan; “Doktorumuza ve Echomar hastanesine çok teşekkür ediyorum. Yoğun ilgilerinden dolayı. Kısa sürede bu büyük sıkıntıyı tam tıkalı damar söz konusuydu sayelerinde atlattık  teşekkür ediyorum kendilerine.” Echomar Hastanesi Genel Müdürü Kaya Karatepe ise konuşmasında; “Başhekimimize geçmiş olsun dileklerinde bulunuyorum. Zaten gerekli şeyler yapılmış. Kendisi tedavisini oldu. Bundan sonra Allah şifa versin. Sağlıklı bir ömür diliyorum kendisine.” ifadelerine yer verdi. Halil Arslan’ın önümüzdeki günlerde taburcu edileceği öğrenildi

Etiketler:

Echomar Hastanesi

Yorumlar
  • Selcuk
    16 Şubat 2019 Cumartesi 15:02

    Hayatlari ucuza satın almanın peşinde olmayında Dr lariniz sadece para için insanların hayatını hiçe sayarak gerekli kontrolleri yapmadan insanlara yanlış bilgiler veriliyor siz hastane yönetimi olarak bu gibi doktorlari içinizde barindirmamaniz lazim gerçi hastane yönetiminin de aynı olmadığı ne malum oda tsrtisilir

Başkan Tekine Sanayiciden de Destek Geliyor

8 Şubat 2019 Cuma 09:39

Başkan Tekine Sanayiciden de Destek Geliyor
Yorumlar

Kdz Ereğli Nöbetçi Eczane Listesi

7 Şubat 2019 Perşembe 09:20

Kdz Ereğli Nöbetçi Eczane Listesi

BAĞLIK ECZANESİ (372)3163468 ERDEMİR CADDESİ NO: 279 EREYLİN AVM KARŞISI - KENT TAKSİ YANI

Nöbet Hizmeti

YAŞAM ECZANESİ

(372)3160605 ÖMERLİ MAH.

KAYNARCA CAD.NO:281/A

Etiketler:

Kdz Ereğli Nöbetçi Eczaneler Listesi

Yorumlar

Evlatları için harika uyușanlar kaçıncı uyuşmazlıka soyundu?

5 Şubat 2019 Salı 10:43

Evlatları için harika uyușanlar kaçıncı uyuşmazlıka soyundu?

Dünyaya bak! İşçi aidatı ile zengin hayatı yaşa, kızını işe sok damadını işe Șok sırada ne kaldı? Nişanlı kızının eşinde mi sıra? Bu arada bu damatlarnızı ve kızlarınızı işe sokarken ki bu güzel anlaşmalarınızı işçi sözleşmesinde bu kadar basit yapamıyorsunuz?

T. M ve Mess grubu arasında uyuşmazlık vardı ve dün günü belli olan Olağanüstü toplantı gerçekleştirildi…

 

Haber söyle geldi işçiye hatta aynen şu şekilde aktarıldı!! 

İşveren acil toplantıya çağırdı  diye . 

Ben inanamadım ya siz? 

İnternet sitelerinden aynen şöyle bir haber yayınlamışlar işçilerine;

Turkmetalkdzeregli.org internet sitesinde yer alan habere göre,

Bugün Ankara’da Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) binasında gerçekleştirilen 6. Oturuma, Türk Metal Genel Başkanı Pevrul Kavlak da katıldı. Aralık 2018’da yapılan ve ‘Uyuşmazlık Zaptı’ tutulan 5. Oturumda, yer alan İdari Maddelerin görüşüldüğü toplantıda, gündeme alınan tüm maddelerde anlaşmaya varıldı.

Sendika kanadından Türk Metal Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Odabaş, Ereğli Şube başkanı Metin Ercan ile MESS yetkililerinin yer aldığı oturumda, ücret artışı ve ücrete dayalı sosyal hakları içeren maddelerin ise bir sonraki toplantıda görüşülmesine karar verildi.

SÜRECE NASIL GELİNDİ ..

 

Sözleşme ōncesi kızlarını Erdemirde ise sokan Türk Metal sendikası genel başkan yardımcısı Yusuf Ziya ve Şube Başkanı M. Ercan daha sonra işçi adına sözleşme masalarına oturmuşlardı. 

Erdemir’de çalışan 4200 sendikalı işçiyi kapsayan ve 1 Eylül 2018’den geçerli 27 Dönem Toplu İş Sözleşmeleri görüşmeleri, 17 Aralık 2018’de yine Ankara’da gerçekleştirilen 5. Oturumda “Uyuşmazlık Zaptı” tutularak noktalanmıştı.

 

Ne hikmetse kendi evlatlarını ve damatlarını işe sokarken çok güzel uyuşan ve anlasan yetkililer iş işçi hakkına gelince yasaya tabi olup arabulucuya kaldılar . 

Yasa gereği Hükümet tarafından atanan ‘Arabulucu’ da gerekli değerlendirmesini tamamlayarak hazırladığı raporu taraflara sunmuştu.

Sonuç mu işçi uyudu ve %26 paranin değer kaybettiği bir memlekette %8 ve %10,arasi anlaşmaya almış yapar hale geldi .

Isci maaşı 2000 dolardı .

Şimdi ise 1200 dolar .

Alinan zam ne kadar?

En karlı kim?

Yusuf Ziya Odabaș ve M. Ercan değil mi? 

Etiketler:

Erdemir , Oyak , Erdemir oyak , Türk metal sendikası , Genel başkan yardımcısı Yusuf Ziya , Sendika Bașkani m. Ercan

Yorumlar

Enflasyon şaşırttı..

4 Şubat 2019 Pazartesi 14:50

Enflasyon şaşırttı..

Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK tarafından 2019 yılının ilk enflasyon rakamları açıklandı. 2019 Ocak ayı enflasyonu ne kadar oldu? Tüketici fiyat endeksi (TÜFE) aylık % % 1,06 arttı

Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK 4 Şubat 2019 itibarıyla Ocak ayı enflasyon rakamlarını açıkladı.

TÜFE'de (2003=100) 2019 yılı Ocak ayında bir önceki aya göre %1,06, bir önceki yılın Aralık ayına göre %1,06, bir önceki yılın aynı ayına göre % 20,35 ve on iki aylık ortalamalara göre % 17,16 artış gerçekleşti.

Aylık en yüksek artış %6,43 ile gıda ve alkolsüz içecekler grubunda oldu .

Ana harcama grupları itibariyle 2019 yılı Ocak ayında endekste yer alan gruplardan, çeşitli mal ve hizmetlerde %3,62, sağlıkta %3,56, eğlence ve kültürde %3,18 ve lokanta ve otellerde %1,07 artış gerçekleşti.

Aylık en fazla düşüş gösteren grup %7,95 ile giyim ve ayakkabı oldu

TÜİK, 2019 Yılı Ocak Ayı Enflasyon Rakamlarını Açıklıyor

TÜİK, 2019 YILI OCAK AYI ENFLASYON RAKAMLARINI AÇIKLIYOR

Ana harcama grupları itibariyle 2019 yılı Ocak ayında endekste düşüş gösteren bir diğer grup ise %3,10 ile konut oldu.

Yıllık en fazla artış %30,97 ile gıda ve alkolsüz içecekler grubunda gerçekleşti TÜFE'de, bir önceki yılın aynı ayına göre çeşitli mal ve hizmetler %29,63, ev eşyası %29,07, eğlence ve kültür %23,15 ve lokanta ve oteller %19,89 ile artışın yüksek olduğu diğer ana harcama gruplarıdır.

Özel kapsamlı TÜFE göstergesi (B) aylık %0,18 arttı Memur-Sen’den Ocak Maaş Zammı ve Ek Zam Açıklaması

MEMUR-SEN’DEN OCAK MAAŞ ZAMMI VE EK ZAM AÇIKLAMASI

İşlenmemiş gıda ürünleri, enerji, alkollü içkiler ve tütün ile altın hariç TÜFE'de 2019 yılı Ocak ayında bir önceki aya göre %0,18, bir önceki yılın Aralık ayına göre %0,18, bir önceki yılın aynı ayına göre %19,55 ve on iki aylık ortalamalara göre %17,21 artış gerçekleşti.

Ocak 2019'da endekste kapsanan 418 maddeden; 21 maddenin ortalama fiyatlarında değişim olmazken, 267 maddenin ortalama fiyatlarında artış

Yorumlar