Enflasyon şaşırttı..

4 Şubat 2019 Pazartesi 14:50

Enflasyon şaşırttı..

Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK tarafından 2019 yılının ilk enflasyon rakamları açıklandı. 2019 Ocak ayı enflasyonu ne kadar oldu? Tüketici fiyat endeksi (TÜFE) aylık % % 1,06 arttı

Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK 4 Şubat 2019 itibarıyla Ocak ayı enflasyon rakamlarını açıkladı.

TÜFE'de (2003=100) 2019 yılı Ocak ayında bir önceki aya göre %1,06, bir önceki yılın Aralık ayına göre %1,06, bir önceki yılın aynı ayına göre % 20,35 ve on iki aylık ortalamalara göre % 17,16 artış gerçekleşti.

Aylık en yüksek artış %6,43 ile gıda ve alkolsüz içecekler grubunda oldu .

Ana harcama grupları itibariyle 2019 yılı Ocak ayında endekste yer alan gruplardan, çeşitli mal ve hizmetlerde %3,62, sağlıkta %3,56, eğlence ve kültürde %3,18 ve lokanta ve otellerde %1,07 artış gerçekleşti.

Aylık en fazla düşüş gösteren grup %7,95 ile giyim ve ayakkabı oldu

TÜİK, 2019 Yılı Ocak Ayı Enflasyon Rakamlarını Açıklıyor

TÜİK, 2019 YILI OCAK AYI ENFLASYON RAKAMLARINI AÇIKLIYOR

Ana harcama grupları itibariyle 2019 yılı Ocak ayında endekste düşüş gösteren bir diğer grup ise %3,10 ile konut oldu.

Yıllık en fazla artış %30,97 ile gıda ve alkolsüz içecekler grubunda gerçekleşti TÜFE'de, bir önceki yılın aynı ayına göre çeşitli mal ve hizmetler %29,63, ev eşyası %29,07, eğlence ve kültür %23,15 ve lokanta ve oteller %19,89 ile artışın yüksek olduğu diğer ana harcama gruplarıdır.

Özel kapsamlı TÜFE göstergesi (B) aylık %0,18 arttı Memur-Sen’den Ocak Maaş Zammı ve Ek Zam Açıklaması

MEMUR-SEN’DEN OCAK MAAŞ ZAMMI VE EK ZAM AÇIKLAMASI

İşlenmemiş gıda ürünleri, enerji, alkollü içkiler ve tütün ile altın hariç TÜFE'de 2019 yılı Ocak ayında bir önceki aya göre %0,18, bir önceki yılın Aralık ayına göre %0,18, bir önceki yılın aynı ayına göre %19,55 ve on iki aylık ortalamalara göre %17,21 artış gerçekleşti.

Ocak 2019'da endekste kapsanan 418 maddeden; 21 maddenin ortalama fiyatlarında değişim olmazken, 267 maddenin ortalama fiyatlarında artış

Yorumlar

Ak parti özüne dönünce birileri nemalanamayacağını anladı ve

4 Şubat 2019 Pazartesi 13:32

Ak parti özüne dönünce birileri nemalanamayacağını anladı ve

Soldan gelen istediğini alamayacağını anlayınca Ak Partiye geçen adamdır o..

Ak partiye geçip her dediğini yaptırandır o.. 

Kızını işe koyması yalanmıdır?

Adından söz ettirmek için dolduruşa gelendir o.. 

Uysal ile kavgası ve bir dakikalık oturduğu koltukta Belediye Başkan yardımcısı Cöbeki görevden alandir o..

Encümen olup ticaretini açık açık yapandır o.. 

Belediye ye mal satması yalanmıdır ?

Uysali kendine benzetendir o.. 

CHP den ak parti ye geçmesi șímdide BBP ye geçecek söylentisi sokakta konuşulan dır o..

Ne yapmış manifesto mu yayınlamış?

Belediyede Meclis Üyesi olamayacağını anlayınca ne yapsın Uysal bey gibi başladı ağlamaya ..

2014 yılında Hüseyin Uysal tarafından ahlakı ve kişiliğine laf söylenen Fevzi Ekşi neden çark etti lütfen Bir düşünün .

Kızını işe sokması mı yoksa tamamen duygusal mı?

Fevzi ekşi Nin şirketinin belediye ile ticari ilişkisi varmı ?

lütfen Fevzi bey bu konular hakkında da bir manifesto yayınlasın ki hangi okyanustan su getiriyor bilelim . 

Yorumlar

Erdemir de Acı Gün

4 Şubat 2019 Pazartesi 09:48

Erdemir de Acı Gün
Yorumlar

Kdz Ereğli Nöbetçi Eczaneler

4 Şubat 2019 Pazartesi 01:51

Kdz Ereğli Nöbetçi Eczaneler

Subası Sıfa Eczanesi Ereğli Subaşı Suleymanbeyler Koyu Merkez Mah. Sağlık Ocağı Cad. No:44/1 Akşam Saat 20:30 A Kadar Nöbet _____________________________________ Ertem Eczanesi Ereğli Müftu Mah. Erdemir Cad. No: 40-b ____________________________________ Özel Ereğli Anadolu Hastanesi Yaşam Eczanesi Ereğli Kepez Ömerli Mah. Kaynarca Cad.

ÖZGÜR ECZANESİ

Nöbet Başlama Tarihi: 04/02/2019

Nöbet Başlama Saati : 18:00

Nöbet Bitiş Tarihi : 05/02/2019

Nöbet Bitiş Saati : 8:00

İlgili : Telefon : 315 07 97

Adres : ÖMERLİ MAHALLESİ KAYNARCA CADDESİ Kapi: 

ZEKİ SÖNMEZ ECZANESİ

Nöbet Başlama Tarihi: 04/02/2019

Nöbet Başlama Saati : 18:00

Nöbet Bitiş Tarihi : 05/02/2019

Nöbet Bitiş Saati : 8:00 İlgili :

Telefon : 316 19 66

Adres : MÜFTÜ MAHALLESİ HAMAM ARASI SOKAK Kapi: 

Yorumlar

Tekin Kıskandırdı..

3 Şubat 2019 Pazar 19:50

Tekin Kıskandırdı..

Alaplı Belediye Başkan Adayı Nuri Tekin, CHP İlçe Örgütü’nün düzenlediği birlik ve beraberlik kahvaltısıyla seçim startını verdi. Alaplı Belediye Başkan Adayı Nuri Tekin, CHP İlçe Örgütü’nün düzenlediği birlik ve beraberlik kahvaltısıyla seçim startını verdi.

Alaplı Kültür Merkezi’nde düzenlenen kahvaltıya CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, CHP önceki Zonguldak Milletvekillerinden Mehmet Haberal’ın oğlu Kemal Haberal, CHP Zonguldak Belediye Başkan Adayı Şenol Şanal, Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, CHP Akçakoca Belediye Başkan Adayı Fikret Albayrak, Gümeli Belde Belediye Başkanı Ahmet Saydam, Kandilli Belediye Başkanı Mustafa Aydın, CHP İl Başkanı Hakkı Güney, CHP Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Fikret Zaman, CHP Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Sevdekar Aras,CHP Alaplı İlçe Başkanı Hüseyin Tosun ve çok sayıda partilinin katılımıyla yapılan birlik ve beraberlik toplantısında seçim startını veren Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, 2014 yılında göreve başladıkları ilk günden itibaren yerli-yabancı ayrımı yapmadan Alaplı için hizmet vermeye başladıklarını hatırlatarak, “Alaplı halkını Akçakoca ve Ereğli sahiline gitmekten kurtardık” dedi.

ALAPLI’YI YAŞANILIR HALE GETİRDİK!..

Tekin, “Kimilerine göre çiçek-böcek hizmetleri olarak adlandırılsa da, Alaplı halkının nefes alabileceği, aileleriyle birlikte gezip nefes alabilecek alanlar yaptık. Önceliğimiz Alaplı’da insan gibi yaşayabilmekti, halkımızın evine rahat bir şekilde gidebilmesi, çamurdan kurtulması, yolların ışıklandırılması gibi öncelikli hedeflerimiz bunlardı. Önceliğimizi bunlara verdik ve 2014’te bismillah dedik ve bugüne kadar inanın hiç durmadık. Geldiğimiz günden bu yana her mahallede eşit hizmet yapacağız ve geldiğimiz günden beri eşit hizmet yapmaya devam ediyoruz. Eksikliklerimiz yok mu tabiî ki var, hepsini bitiremedik, Alaplı’da eksiklerin %70’ini %80’ini tamamladık. Alaplı’yı yaşanılır bir hale getirdik. Akçakoca’dan Fikret ağabeyim, Ereğli’den Halil ağabeyim kızmasın, insanımızı Akçakoca ve Ereğli sahiline gitmekten kurtardık. Tabi gitsinler de öncelikle bizim burada yaşayan insanlarımızın rahatını düşündük ve Alaplı halkına sahilimizin hizmetine sunduk. İnsanlarımız Alaplı sahilinde oturacak yer bulamıyorlar. Orada insanlarımızın rahat nefes alabilmesi için düzenlemeler yaptık. Alaplı’da tüm camilerimizin çevre düzenlemelerini yaptık. Ölüsüne saygısı olmayan, dirisine saygısı olmaz dedik bütün mezarlıklarımızı düzenledik ve Alaplı’da çok güzel düzenlemeler yaptık. Vatandaşımızın bir telefonla bütün hizmetleri anında görülüyor. Bir Belediye Başkanının doğumundan ölümüne kadar vatandaşın yanında olması lazım. Biz önceliğimizi bunlara ayırdık.

BELEDİYE MAKAMINI ŞAHSİ İŞLERİMİZ İÇİN KULLANMADIK!

Bir Belediye Başkanının ayağında çamur olması gerek. Çamur olmadan olmaz. Kışta, yağmurda ayağında çamur olması lazım. Bizler sokaklarda büyüdük, beraber yürüdük. Ben sizin içinizden geldim. Mesleğimle de gurur duyuyorum, çoluğumun çocuğumun boğazından haram lokma girmez, biz babamızdan böyle gördük. Babamda Alaplı’da belediye başkanlığı yaptı, Alaplı’ya çok güzel hizmetleri oldu. Bizde onun yolundan devam ediyoruz. Belediyemizi kendi şahsi işlerimiz için hiçbir zaman kullanmadık. Belediye makam aracımı bile makam haricinde kullanmadım. Kendi arabamla gittim, kendi arabamla geldim. Alaplı sokaklarında tek başına dolaşıyorum. Korumam yok, şoförüm yok, tek başıma dolaşıyorum.

HİZMET GÖNÜL İŞİDİR…

Ben içinizden biriyim, ben bunu gönülden yapıyorum. Hizmet gönül işidir, ben gönülden yapıyorum. Biz burada hepimiz biriz. Ben Alaplı’daki bütün insanların Belediye Başkanıyım. AK Parti’li, MHP’li, İYİ Parti’li, Saadet Parti’li, DSP’li kardeşiminde Belediye Başkanıyım, ben herkesin Belediye Başkanıyım. Alaplı’da hiçbir zaman siyaset yapmadım, Alaplı Belediye Başkanı olduğum ilk gün işçi atacak dediler, işçi çıkaracak dediler. Allaha şükürler olsun hiçbirinin ekmeğiyle oynamadım. Hiçkimseyi siyasi partiden dolayı ekmeğiyle, işiyle, yerinden oynamadım. Belki kendi partililerimden eleştiri aldım. Kendi partililerim bana kızdı. Ama ben Alaplı halkının vatandaşıyım, Alaplı’da siyaset ayırımı yapmadan geldiğim günden beri Alaplı’da çalışanları hiçbir ayrım yapmadan çalışmaya devam ettik” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Nuri Tekin Alaplı

Yorumlar
  • Bilir demircan
    5 Şubat 2019 Salı 14:41

    Bu insanlar iyiligi hizmeti unutmaz üç dönem iktidar belediyesinin yapamadıklarini bir dönemde Alaplı ya kazandırdi yürü be Tekin başkan kim tutar seni allah işini rast getire

  • Serhan Tüfekçi
    3 Şubat 2019 Pazar 20:00

    Keşke kdz ereğli de geçtiğimiz ve yitik sayılan 5 seneyi böyle dahi bir başkanla geçirebilseydi.ADAM kar dolu yolu kepçeyle kureyip deniz suyuyla buzlanmayı engelleyerek zekâsını ispatladı.