Erdemir ve Sendikacılar Kâr etti,Peki Ereğli ve Taşeronlar?

9 Şubat 2019 Cumartesi 12:11

Erdemir ve Sendikacılar Kâr etti,Peki Ereğli ve Taşeronlar?

Gururumuz Erdemir den Net Kar 5.60 milyar..

Ereğli Demir Çelik 2018'in 4. çeyreğinde 1.68 milyar lira konsolide net kar açıkladı.

Şirketin 2018 yıllık net karı ise 5.60 milyar lira oldu..

 Ereğli Demir Çelik Fabrikaları (EREGLİ) 2018 yılının son mali dönemine ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı.

Verilere göre, 4. çeyrekte 1.68 milyar lira konsolide net kar elde eden şirketin 2018 yılındaki toplam konsolide net karı ise 5.60 milyar lira seviyesinde gerçekleşti.

Erdemir, 2017 yılının 4. çeyreğinde ise 1.19 milyar lira konsolide net kar elde etmiş, 2017 yılını toplam 3.75 milyar liralık kar rakamıyla tamamlamıştı.

Sözleşme Arifesinde Erdemir’in bu kâr açıklamasi enteresan bulunur iken (bundan önceki dönemlerde mutlaka tam bu zamanlarda ya bir yatırımdan yada bir zarardan bahsedilir idi) sendikadan hala zam ile alakalı ses çıkmaması da ayrı bir merak konusu oldu .

Sözleşme ōncesi çocuklarını ve damatlarını işe sokan Sendika genel başkan yardımcısı Yusuf Ziya ve sendika başkanı M. Ercan bakalım kendi çocuklarının geleceğini garanti altına aldıkları gibi asil patronları olan emektarlarinda hakkını alabilecekler mi yoksa her zaman ki gibi aynı masada yemek yiyip dansöz oynatıp asalaklar gibi işçi sırtından geçinen insanlardan mı olacaklar ?

Önce kızlarınızı ve Damatlarınızı değil söz verdiğiniz Taşeronları Sokacaktınız Yusuf Bey.. 

Öyle arabadan inerken yan bakıp kafa sallar tarzı gülümsemeye benzemez hayat ! 

Senin yaşadığın Hayat anlık sadece bir imza ile sokaktasın..

O imzanin da zamanı var biz hep burdayız çayımız hazır büyük bir heyecanla bekliyoruz hepinizi . 

Etiketler:

Erdemir , Oyak Erdemir , yusuf Ziya odabaș , Metin Ercan , Kdz Ereğli Hakan Akgün , hak yemek , ekmek çalmak , kızlarını ise aldıran sendikacılar , seçimde yenilenler , Erdemir gururumuz

Yorumlar
 • ALLAHTAN BAŞKA KIMSESİ OLMAYAN BİR İŞÇİ
  12 Şubat 2019 Salı 17:12

  Bu sendikaya hakkımı helal etmiyorum bizden bu zamana kadar kestiği aidatlar haram olsun

 • Erhan
  10 Şubat 2019 Pazar 17:49

  Bunlar anca yerler erdemirin üstüne yapişmiş organizma gibiler erdemir işciside biliyor bunlardan bircacik olmayacagini da sesini cikartamiyor taseronlar biz ne yapalim kendi yagimizda kavrulmaya calisiyoruz

 • Madenci
  10 Şubat 2019 Pazar 12:27

  Kardeşim burada işçinin emekçinin hakkı nelocak taşaron da çalışan adamların hakkı verilmişmidir kendi çocuklarını yerleştirmişler içeriye ama bunların bedduası yeter size bir gün öderler bedelini

 • Vendetta
  9 Şubat 2019 Cumartesi 13:59

  Bunlar mı emekçinin hakkını alacak hepside işçiden geçinen yiyici takımıdır

Maden şehit yakınlarına ayrıcalık istedi

22 Ocak 2019 Salı 21:19

Maden şehit yakınlarına ayrıcalık istedi

Zonguldak Maden Şehitleri Aileleri Derneği Başkanı Çetin Yiğit, "TTK'ya yapılacak işçi alımında maden şehitlerinin çocukları kura çekilişine tabi tutulmadan 250 kişilik kontenjan ayrılmalı." dedi.

Zonguldak Maden Şehitleri Aileleri Derneği Başkanı Çetin Yiğit, "TTK'ya yapılacak işçi alımında maden şehitlerinin çocukları kura çekilişine tabi tutulmadan 250 kişilik kontenjan ayrılmalı." dedi.

Yiğit, ilçe merkezindeki dernek hizmet binasında Zonguldak, Karabük ve Bartın'daki maden şehidi ailelerinin yakınlarının katıldığı toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye Taşkömürü Kurumu'na (TTK) alınacak bin 500 işçi için maden şehitlerinin çocuklarına kontenjan ayrılmasını istedi.

Maden şehidi çocuklarına kontenjan ayrılmamasının üzüntüsünü yaşadıklarını belirten Yiğit, şöyle devam etti:

"Bizler maden şehidi çocukları olarak yaş şartı aranmaksızın ve bayanların da değerlendirilmesini istiyoruz. Kurumun yer altı ve yer üstü işçiliklerinde prevü noksanlıklarından dolayı ihtiyacı var.

Daha önce uygulama örneklerinde olduğu gibi Kamu Personeli Seçme Sınavı ile işçi alımları olmuş, yaş şartı aranmamıştı. Aynı uygulama maden şehitlerinin çocukları için de uygulanabilir.

TTK'ya yapılacak işçi alımında maden şehitlerinin çocukları kura çekilişine tabi tutulmadan 250 kişilik kontenjan ayrılmalı. Hem kurumun işçi açıklarına bir nebze fayda sağlamak hem de mağdur olan ailelerin mağduriyetlerinin giderilmesini talep ediyoruz." Babasını maden ocağındaki kazada kaybeden Gülyüz Mumcu da şehit madencilerinin çocuklarının kuruma işçi alımında kontenjan beklediğini dile getirdi.

Yorumlar
 • Mahmut
  21 Mayıs 2019 Salı 02:12

  Maden şehitleri aileleri mağdur neden hala ttk işçi alımında bu mağduriyet giderilmiyor?bari burda öncelik tanınsın yaralara bir nebze sü serbilsin

 • Nevzat arslan
  22 Ocak 2019 Salı 21:42

  Her ocağa alım oldukça maden şehidinin 4 çocuğu varsa hermamelede alın babası maden ile çalışmayan masumdur atletler ne yapacak çarpık zihniyet

TTK ALIMLARI BAŞLIYOR HERKESİN DİKKATİNE

21 Ocak 2019 Pazartesi 13:27

TTK ALIMLARI BAŞLIYOR HERKESİN DİKKATİNE
Yorumlar

Oyak ödüle doymuyor...

18 Ocak 2019 Cuma 09:41

Oyak ödüle doymuyor...

OYAK Maden Metalürji Grubu şirketleri fark oluşturan çalışmalarla beş ödül birden aldı.

OYAK Maden Metalürji Grubu şirketleri fark oluşturan çalışmalarla beş ödül birden aldı.

Erdemir, İsdemir ve Ersem, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Genel Müdürlüğü'nün düzenlediği Verimlilik Ödülleri ile Metal Sanayicileri Sendikası'nın düzenlediği İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) Yarışması'nda ödüllerin sahibi oldu. Erdemir Maden ise Türkiye'de ilk kez düzenlenen Maden Sektör Ödülleri'nde En Güvenli Maden Firması kategorisinde birinci oldu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Genel Müdürlüğü'nün 2014 yılından bu yana düzenlediği Verimlilik Ödülleri'nde Erdemir, Kuvvet Santrali Optimizasyonu Projesi ile Büyük Ölçekli İşletme/Süreç İyileştirme kategorisinde birinci oldu.

Yoğun mühendislik çalışmalarıyla gerçekleştirdiği proje ile Erdemir, Kuvvet Santrali'ne özgü olarak hayata geçirilen, ileri seviye kontrol sistemi tasarımı ile proses davranışını tahmin eden, dünyada bu ölçekte nadir uygulanan bir çalışma ortaya koydu.

Mavi yakalı çalışanların işyerlerine sunduğu İSG önerileri ve geliştirilmesine katkıda bulunduğu uygulamaların ödüllendirildiği Altın Öneri yarışmasında ise Erdemir'in Hammadde Numune Alma ve Hazırlama Laboratuvarı Ferroli iyileştirme ekibi ödüle layık görüldü. Ferroli ekibi tasarımını yaptıkları Ferro alaşımları eleme makinası ile İSG risklerini azalttı. Erdemir Maden 'En Güvenli Maden Firması' seçildi Madencilik sektöründe faaliyet gösteren birçok firmayı bir araya getiren Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı katkıları ve İstanbul Maden İhracatçıları Birliği organizasyonuyla bu yıl ilk kez düzenlenen İnsan İçin Maden temalı Maden Sektörü Ödül Töreni ve Sektörel Vizyon Toplantısı'nda 2018 yılının 'en'leri belirlendi. Erdemir Maden, Türkiye'nin En Güvenli Maden Firması kategorisinde birincilik ödülünün sahibi oldu. -

Yorumlar

Emeklilere önemli haber

14 Ocak 2019 Pazartesi 15:27

Emeklilere önemli haber

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk "Emekli, malul, vazife malulü, dul veya yetim aylığı (Emekli Sandığı) alanların aylıkları Ocak ayının 1’i ila 5’i arasında ödendiği için, 1 Ocak 2019 tarihinden geçerli olmak üzere aylıklarında oluşan fark tutarları, aylık almakta oldukları Banka ve PTT Şubelerince 25 Ocak 2019 tarihinde ödenecektir" açıklaması yaptı.

Bakan Selçuk konuya ilişkin açıklamasının devamında şunları kaydetti:

*(SSK) gelir aylık almakta olanların aylıkları ödeme günleri olan 17 ila 26 Ocak 2019 tarihleri arasında,

*(Bağ-Kur) gelir ve aylık almakta olanların aylıkları da ödeme günleri olan 25 ila 28 Ocak 2019 tarihleri arasında zamlı olarak ödenecektir “ dedi.

Yorumlar