GMİS “14 Mart Tıp Bayramı’nı Kutluyoruz”

13 Mart 2019 Çarşamba 18:09

GMİS “14 Mart Tıp Bayramı’nı Kutluyoruz”

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Yönetim Kurulu adına bir mesaj yayınlayan Genel Başkan Ahmet Demirci, sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı.

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Yönetim Kurulu adına açıklama yapan GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci, Mesaj yayınladığı mesajında şöyle dedi; 
“Osmanlı Padişahı II. Mahmut döneminde Hekimbaşı Behçet Efendi’nin girişimi ile 14 Mart 1827’de Tıbhane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire kurulmuştur. Bu modern tıp okulu Osmanlı İmparatorluğu’ndaki sağlık eğitimi ve örgütlenmesine atılan ilk modern adımlardan biridir. Tıp Bayramı ilk kez 14 Mart 1919’da işgal altındaki İstanbul’da kutlanmış, bir direniş ve başkaldırı simgesi olarak düşünülüp yaşama geçirilmiştir. Yani 14 Mart Tıp Bayramı, ülkesini seven, ülkesine sahip çıkan bir refleks olarak ülkemizde kutlanmaya başlamıştır. Tıp alanında o günden bugüne kat edilen mesafe büyüktür. Ancak, doktor, ebe, hemşire, hizmetli ve diğer tüm sağlık personeli gece-gündüz demeden, büyük bir özveriyle çalışmaya devam etmektedir. Emeğini ve hayatını insan sağlığına adayan, bu yolda takdire değer büyük bir özveriyle sağlık hizmeti veren tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyoruz.”

Yorumlar

“Sözünü Tutmadın, Bakda gör “derler hesabına para gelince...

8 Mart 2019 Cuma 10:17

“Sözünü Tutmadın, Bakda gör “derler hesabına para gelince...

Ne şahsiyetsiz medyacılar var ama devletin de şu sıra az işi var !

Meclis üyelerini ve belediye başkan adaylarını tehdit eden gazeteciler var mı ?


Bir gün evvel yarın yazacağım diyen gazeteciler neden ertesi gün haber yazmaz?
Acaba mesaj verip ,laf soktukları kişilerden para yada reklam mı alıyorlar ?


Bu yaşamda Sözünü tutmadın ,bakalım yarını gör diyen gazeteci bozuntuları var mı ?


Böyle yazan birileri ne anlatmak ister?


Bence böyle şahsiyetsiz bir durumda ;
Yarın olduğunda hiç bir şey yazmayan gazetecinin İban numarası sorgulanmalı ve savcılık harekete geçmelidir ..


Devlet uyuyor mu peki ASLA!

1 Nisana kadar çay içip dinleniyorum sonrasında ne mi olacak ?
Sonrası ,sonra ..
Ünlü kumpas çetesinin dizayncı ailesinin ferdi seni unuttum sanma sadece dua et ve bekle ..

Yorumlar

Halkın dilinde bu röportaj var ...

16 Şubat 2019 Cumartesi 00:50

Olay 67 Kdz Ereğli

Halkın dilinde bu röportaj var ...

Olay 67 tarafsız habercilik ile hep önde ... Tebrikler ..

Vatandaş kimi istiyor...

 

 

 

31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimleri öncesinde, Kdz. Ereğli'de siyaset günden güne daha da hareketleniyor.

Bilindiği gibi Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığı için AK Parti'den Erol Şahin, CHP'den Halil Posbıyık, MHP'den Talat Şeker ve BBP'den Hüseyin Uysal yarışıyor. 

Peki Ereğli halkı hangi partiden kimin aday gösterildiğini biliyor mu? Vatandaşlar Adayları ne kadar tanıyor? Genelde hangi Adayın Belediye Başkanı olması isteniyor?

Olay67 Gazetesi olarak, yaklaşan seçimlerle ilgili İlçenin değişik noktalarında vatandaşlarla yaptığımız röportajları yukarıdaki videodan izleyebilirsiniz. 

 

 

Yorumlar

STK'LARI DİNLEDİ, VATANDAŞLARLA SOHBET ETTİ..

12 Şubat 2019 Salı 02:27

STK'LARI DİNLEDİ, VATANDAŞLARLA SOHBET ETTİ..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başdanışmanı Saadet Oruç, Kdz.Ereğli ve Alaplı'da çeşitli temaslarda bulundu, sivil toplum kuruluşları ile vatandaşlar ile görüştü.

Hafta sonu Kdz.Ereğli'ye gelerek çeşitli temaslarda bulunan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saadet Oruç, vatandaşların da yoğun ilgisini gördü.

ETKİNLİKLERE KATILDI, STK'LARI DİNLEDİ

Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya gelen ve Kdz.Ereğli'nin bir evladı olmaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Oruç, bölgenin sorunlarının çözümü için üzerine düşen tüm sorumlulukları yerine getirmeye çalıştığını, getirmeye de devam edeceğini söyledi. Aynı günün akşamı sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin taleplerini yakından dinleyen Oruç, aynı gün Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinliğe katıldı.

YALI CADDESİ'NDE KAHVALTI

Yalı Caddesi'nde kısa bir süre dolaşan vatandaşlar ve işletme sahipleri ile sohbet eden Oruç, daha sonra da yakınları ile Selanik Kafe'de sabah kahvaltısı yaptı.

ŞEHİT MADENCİLERDEN ORUÇ'A TEŞEKKÜR

Geçtiğimiz günlerde Ankara'da Zonguldak Şehit Madenciler Derneği Yöneticilerinin ziyaret ettiği Oruç, bu kez iade-i ziyarette bulundu. Dernek Başkanı Yiğit, dernek yöneticisi ve üyeleri tarafından karşılanan Oruç, şehit madencilerinin sorunlarının çözümüne katkı sağlamaya her zaman hazır olduklarını dile getirdi. Yiğit de derneğin çalışmaları hakkında bilgi verirken Oruç'un misafirperverliğinden ve yakın ilgisinden ötürü teşekkür etti.

OKULUNA GİTTİ

Kdz.Ereğli'de eğitim gördüğü Kdz.Ereğli Anadolu Lisesi'ni ziyaret eden Başdanışman Oruç, okul yöneticileri ile görüştü, okulun sorunlarına ilişkin bilgiler aldı. Anadolu Lisesi'nde eğitim görmenin büyük mutluluğunu yaşadığını ve öğretmenlerini bir kez daha saygı ile andığını anlatan Oruç, okul yöneticileri ile anılarını paylaştı. Oruç daha sonra ilçe merkezinde kafeteryalarda vatandaşlar ve partililer ile bir araya gelerek sohbet etti. Oruç'un ziyaretlerine AK Parti Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Adem Öztürk, AK Parti'den Kdz.Ereğli Belediye Başkan aday adayı olan Mustafa Kemal Bektaş ile Akgün Medya Sahibi Hakan Akgün katıldı.

ALAPLI'DA SAADET ORUÇ'A YOĞUN İLGİ

AK Parti Alaplı Belediye Başkan adayı Celil Uzun'un seçim bürosunun açılışına katılan Oruç'a hem partililer hem de vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Kdz.Ereğli ve Alaplı'nın bir bütün olduğuna değinen Oruç, başarıyı birlikte başaracaklarını vurguladı. 

Yorumlar

ŞEHRİMİZİN ÇOCUĞUNUN DİKKATİNE

21 Ocak 2019 Pazartesi 22:01

ŞEHRİMİZİN ÇOCUĞUNUN DİKKATİNE
Yorumlar