Genç Delikanlı daha fazla dayanamadı !

12 Temmuz 2019 Cuma 17:07

Genç Delikanlı daha fazla dayanamadı !

“Kendinize Cici Bakın “

Uzun süredir kanser tedavisi gören Karadeniz Ereğlili genç, yakalandığı amansız hastalıktan kurtulamayarak hayatını kaybetti.

Edinilen bilgilere göre, Karadeniz Ereğli'nin Kocaali Mahallesi'nden 18 yaşındaki Taner Oktay isimli genç uzun süredir kanser tedavisi görüyordu. Zaman zaman tedavisiyle ilgili sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulunan Oktay, yaklaşık 1 yıl önce yaptığı paylaşımında kanseri bir kez yendiğini belirterek bir kez daha yeneceğini ifade etmişti. Taner Oktay, aynı paylaşımında, kendisinden iyi haber bekleyenlere "Karşınıza iyileşmiş olarak çıkıcam" diyerek hem kendisine hem de takipçilerine moral vermişti. Ancak, maalesef genç Taner ile ilgili gece saatlerinde acı haber geldi. Koyu bir Fenerbahçe taraftarı olan Taner Oktay, uzun yıllar tedavi gördüğü kanser hastalığına yenik düşerek hayatının baharında yaşama veda etti. Merhum Taner Oktay'ın bugün Cuma namazına müteakip Kocaali Mahallesi mezarlığına defnedileceği öğrenildi.ç

Akgün medya olarak merhum Taner Oktay'a Allah'tan rahmet, kederli ailesi ile sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz.

Yorumlar

Yavuzyılmaz “Hayvanların bir mal değil, bir canlıdır”

5 Temmuz 2019 Cuma 11:24

Yavuzyılmaz “Hayvanların bir mal değil, bir canlıdır”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, üyesi olduğu Meclis Hayvan Hakları Araştırma Komisyonu’nun görevi kapsamında, Komisyon heyetiyle birlikte İstanbul Adalar ve Pendik İlçelerine giderek bir dizi incelemelerde bulundu.

Hayvanların haklarının korunması ile hayvanlara eziyet ve kötü muamelelerin önlenmesi için alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırması Komisyonu’nun gerçekleştirdiği incelemeler kapsamında, fayton garajlarına, hayvan barınaklarına ve at ahırlarına ziyaretlerde bulunan heyet, eksiklikleri tespit ederken, talepleri dinledi.

Komisyon ayrıca, geçtiğimiz aylarda Büyükada’da bir ahırda çıkan yangınla 9 atın öldüğü bölgede gözlemlerde bulunarak bilgiler aldı.

Yavuzyılmaz, Büyükada İncelemelerin ardından yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

“Yaklaşık 1.800 atın faytoncular tarafından çalıştırıldığı Büyükada’da, toplam insan nüfusu 7.499. Bu orana rağmen bölgede atlarla ilgili bir uzmanlaşma gelişmemiş ve bunca hayvana rağmen maalesef veteriner bulunmamakta. Adaya en yakın hayvan hastanesi ise Avcılar'da. Durumun böyle olması, bu hayvanlara ve faytonculuğa olan bakış açısını bizlere gösteriyor.

Yaptığımız incelemelerde denetimsizlik nedeniyle atların beslenme, barınma ve çalışma koşullarının içler acısı bir halde olduğunu tespit ettik. Dahası bu hayvanlara bakan, aynı ahırlarda onlarla yatıp kalkmak durumunda kalan seyislerin hikayeside ayrı bir dramın varlığını ortaya çıkarttı.

Pek çok sorunu belirttiğimiz Araştırma Komisyonu Raporumuzu yazmaya başladık.
Hayvanların bir mal değil, bir canlı olduğunu kanunlaştırmak istiyoruz.

Sokakta, evde, barınakta, çalıştırılan, bakılan, evcil, yabani, sahipli, sahipsiz, engelli veya sağlıklı, hiçbir hayvana eziyet edilmemesini, kanunlar yönünden güvence altına almak için çalışmayı sürdüreceğim.”

Yorumlar

Köy çocuklarına ışık olacak

4 Temmuz 2019 Perşembe 18:36

Köy çocuklarına ışık olacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı Zonguldak İl Müdürlüğünde Aile Sosyal Destek Personelliğinde Sosyolog olarak çalışan Pelin Deniz, köylerde görev yaptığı sırada okullardaki kütüphanelerdeki kitapların eksik olduğunu görünce, "Sende bir çocuğa ışık ol" kampanyası adı altında bir haftadır kitap toplamaya başladı.

Ailesi ve iş arkadaşları ile birlikte bir haftadır kapı kapı dolaşarak kitap toplamaya başlayan Deniz; "Kitap toplama kampanyasına başlamama sebebim oğlum oldu. Oğlum 13 yaşında ortaokul öğrencisi ben ona istediği kitabı alabiliyorum. Fakat biliyorsunuz ki köy okullarında çocukların ailelerinin ekonomik yetersizlikleri nedeniyle aileler çocuklarına yeterince kitap alamıyorlar. Bende gözlemledim ve böyle bir kampanya başlatmak istedim. Kampanyamızın adı 'Sende bir çocuğa ışık ol' Bütün herkesten de kampanyamıza destek olmalarını istiyoruz" dedi.
Köylerde okuyan ilkokul ve ortaokul öğrencileri için bir haftadır iş arkadaşları, anne ve babası ile birlikte kapı kapı gezerek hikaye kitapları ve atasözleri deyimlerden oluşan yaklaşık 400'e yakın kitap toplayan Sosyolog 35 yaşındaki Pelin Deniz, okullar açılana kadar kampanyanın süreceğini belirtti.
Özellik ile annesi ve babasının kendisine çok destek olduğu belirten Pelin Deniz; "Kitap toplama kampanyasına başlamama sebebim oğlum oldu. Oğlum 13 yaşında ortaokul öğrencisi ben ona istediği kitabı alabiliyorum. Öğretmenlerinin tavsiye ettiği kitapları alabiliyoruz. Fakat biliyorsunuz ki köy okullarındaki çocukların ailelerinin ekonomik yetersizlikleri nedeniyle aileler çocuklarına yeteri kitap alamıyorlar bende iş gereği Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı Zonguldak İl Müdürlüğünde Aile Sosyal Destek Personelliğinde Sosyolog olarak çalışmaktayım. Daha önceden 1 buçuk yıl Çaycuma İlçesinde yaklaşık 7 aydır da Devrek İlçesinde köyleri gezip ihtiyacı olan aileleri belirlemeye çalışıyoruz. Köyleri gezdiğimiz zamanda köy okullarındaki kütüphanelerde yeterince kitap yok ve yetersiz. Bunun için bende gözlemledim ve böyle bir kampanya başlatmak istedim. Kampanyamızın adı "Sende bir çocuğa ışık ol". Şuana kadar 300 geçti kitabımız. Tabi bir haftalık kampanya bu bir haftada ancak bu kadar toplaya bildik. Devamını sosyolog arkadaşlarım ile birlikte toplamaya çalışıyoruz. Bütün herkesten de kampanyamıza destek olmalarını istiyoruz. Topladığımız kitapları ilkokul ve ortaokul olmak üzere iki aşamaya ayırdım. Genellikle hikaye kitapları ve atasözleri deyimlerden oluşuyor. Çocukların ufkunu genişlesin bilgi hazinelerini genişlesin diye birçok tarzda okuma kitabı topluyoruz. Genellikle ilkokul kitaplarına daha çok ağırlık veriyoruz. Bu kampanya okullar açılına kadar bu kampanyanın devam etmesini istiyorum. Okullar açıldıktan sonra Milli Eğitim Müdürümüzün de önerisini alaraktan ihtiyacı olan okulların kütüphanelerin eksiklik varsa ona göre belirleyip ihtiyaçları anlaşılsın istiyorum. Oğlum, annem, babam ve çalışma arkadaşlarım hepimiz dört bir elden sarıldık kampanyamıza özellik ile annem ve babamda bana bu konuda çok destek oldular" dedi.

Yorumlar

İLK HACI KAFİLESİ EREĞLİ’DEN UĞURLANDI

3 Temmuz 2019 Çarşamba 10:04

İLK HACI KAFİLESİ EREĞLİ’DEN UĞURLANDI

Kdz. Ereğli’den kutsal topraklara hac farizasını yerine getirmek üzere yola çıkan ilk kafile dualarla uğurlandı. Belediye Başkanı Halil Posbıyık, hacı adaylarına hayırlı yolculuklar diledi; “Sağlıkla gitmenizi, sağlıkla dönmenizi dört gözle bekleyeceğiz” dedi.


Türkiye’den bu yıl hacca gidecek olan ilk kafile Kdz. Ereğli’den dualarla uğurlandı. Amfi tiyatroda gerçekleştirilen uğurlama törenine Belediye Başkanı Halil Posbıyık, siyasi parti ilçe başkanları, Belediye Başkan Yardımcıları ve hacı adaylarının yakınları katıldı.
Ereğli Belediyesi din görevlilerinden Dr. Metin Avcı Kur’an tilaveti gerçekleştirdi. Müftülük din görevlileri tarafından ilahiler okundu. Hacıların yola çıkış duası ise Ereğli Belediyesi Din Görevlisi İzzettin Aşan eşliğinde gerçekleştirildi.
65 kişilik Ereğli kafilesini hac yolculuğuna götürecek olan Artur firmasının yetkilisi Halil İbrahim Demirbaş, hacıları dini vazifelerini eksiksiz olarak yerine getirip, sağ salim Ereğli’ye döndürmek için ellerinden gelen her gayreti göstereceklerini söyledi.


EREĞLİ’DE YAŞAYANLAR İÇİN DE DUA EDİN


Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, hacı adaylarına iyi yolculuklar dileyerek şunları söyledi:
“O mübarek topraklarda Türkiye için, İslam alemi için dua ederken, Ereğli’de yaşayanlar için de dua etmeyi unutmayın. Biliyorum ki Ereğli’den giden hacılarımız orada Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edecekler. Oturmalarıyla kalkmalarıyla, ibadetleriyle, kıyafetleriyle adeta biz Ereğli’den geliyoruz diyeceklerine inanıyorum. Allah yolunuzu açık etsin. Sağlıkla gitmenizi, sağlıkla dönmenizi dört gözle bekleyeceğiz. Bizlere dua etmeyi unutmayın diyor, hayırlı yolculuklar diliyorum.”

Yorumlar

Rotary'de Aykut Ateş dönemi törenle başladı

2 Temmuz 2019 Salı 16:02

Rotary'de Aykut Ateş dönemi törenle başladı

Kdz.Ereğli Rotary Kulübü 2018-2019 Dönem Başkanı Eray İlhan, görevi 2019-2020 Dönem Başkanı Aykut Ateş’e devir etti.

Kdz. Ereğli Rotary Kulübü dönem başkanlığı devir-teslim töreni yapıldı.
29 Haziran Cumartesi akşamı Tims Fabrika’da düzenlenen törene, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Cemal Özden Yazıcıoğlu, UR 2430. Bölge Guvernör Yardımcısı Murat Turan, 31. Grup Kulüplerden Sorumlu Guvernör Yardımcısı Muhittin Dikmen, 2018-2019 Dönemi Batı Grup Kulüplerden Sorumlu Guvernör Yardımcısı Aydoğan Tekin, Kdz. Ereğli Rotaract Kulübü 2018-2019 Dönem Başkanı Erdem Ağarslan, Echomar Hastanesi Başhekimi Dr. Nevzat Çimenoğlu ve eşi, Bilim Sanat Merkezi (BİLSEM) Müdürü Serkan Çakır Soroptimist Kulübü Başkanı Gülberk Yalçın ve eşi Sertan Yalçın, tiyatro sanatçısı ve oyuncu Yüksel Arıcı ve eşi ile çok sayıda misafir katıldı.
Törende, 2018-2019 Dönem Başkanı Eray İlhan, kulüp başkanlığı görevini Aykut Ateş’e devrederken, Kdz.Ereğli Interact Kulübü 2018-2019 Dönem Başkanı Lara Damgacı ise Ayşe Zeynep Efe’ye devretti.
Devir Teslim töreninin ardından yeni yönetimini takdim eden Aykut Ateş, konuşmasında öncelikle Eray İlhan ve eşine teşekkür etti ve 2019-2020 dönem temasını 'Rotary Dünyayı Birleştirir' olarak açıkladı.
Ateş konuşmasında şu sözlere yer verdi, “Bu dönem Türkiye genelinde Türk Sanat Müziği Beste Yarışması ve Resim Yarışması ile birlikte bir de Uluslararası Satranç Turnuvası gerçekleştireceğiz. Aynı şekilde bölgemizde ise kulüp üyelerimiz ve ailelerimiz ile birlikte farklı bir çok projeyle farklı hayatlara dokunacağız.
İlk olarak; 6 Temmuz Cumartesi günü Türkiye'mizin 2420,2440 ve 2430. Bölge Rotaryen, Rotaract ve Interactları ile birlikte Anıtkabir'de Ata'mızın huzuruna çıkacağız ve bize gösterdiği yolda yürümeye devam edeceğimize bir kez daha söz vereceğiz.
Temmuz ayı içerisinde Gençlik Değişim Programı kapsamında Ted Kdz.Ereğli Koleji iş birliğinde bir yaz kampı düzenleyerek, dünyanın 10 farklı kültüründen gelen 15 misafirler öğrenciye ev sahipliği yapacağız.
Ardından Ağustos ayı içerisinde Tas Gölü Doğal Kamp Alanı’nda bir Baba Çocuk kampı düzenlemeyi planlıyoruz.
Bu dönem, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 100.yılını da kutlayacağımız için, çocuklar için düzenleyeceğim önemli etkinlikler olacak.
Bunlardan biri de çocukların performanslarını sergileyebilecekleri bir Piyano Festivali gerçekleştirmeyi planlıyoruz. 2019-2020 döneminde, her zaman olduğu gibi güzel ve keyifli projeler üretirken, ailelerimizle birlikte dostluklarımızı geliştirmek en büyük hedefimiz olacaktır.”
 
Yorumlar