Genç Yaşta Kalbine Yenik Düştü

9 Eylül 2019 Pazartesi 09:42

Genç Yaşta Kalbine Yenik Düştü

Kalbine yenik düştü!

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) çalışanlarından Mehmet Çimen, hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre TTK Armutçuk Müessesesi çalışanlarından 39 yaşındaki Mehmet Çimen bugün geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etti. Alaplı İlçesi Gökhasan köyünden olduğu öğrenilen Çimen'in 2009 yılında işe başladığı öğrenildi.

MEHMET ÇİMEN'İN SOSYAL MEDYA HESABINDAN YAPTIĞI SON PAYLAŞIM

Yorumlar

Milletvekilerine mesaj var !!!

8 Eylül 2019 Pazar 23:05

Milletvekilerine mesaj var !!!

Fındık üreticilerinden milletvekillerine mesaj

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde 5 STK temsilcisi ile biraya gelerek, fındığın sorunlarını dile getirerek milletvekillerine çağrıda bulundu.


Ziraat Odaları temsilcileri, üreticilere serbest piyasa fındık fiyatlarıyla ilgili uyarılarda bulundu. Üreticiler, devletin serbest piyasadaki fındık fiyatının düşüşünün önüne geçilmesi için önlem alınması istiyor. Alaplı STK adına konuşan Ziraat Oda Başkanı Türkoğlu, fındığın devlet tarafından yasal bir çerçeveye alınması gerektiğini belirtti.
Üreticilerden Mehmet Yıldız, serbest piyasadaki fiyat düşüşlerine karşı milletvekillerinin devreye girmesi gerektiğini belirterek, "Okullar açılıyor. Herkes bir şeyler satmak zorunda. Paraya ihtiyacı var vatandaşın. Piyasada da nakit para sıkıntısı var. Bundan dolayı fındık ticareti ile uğraşan kişiler bunu kendilerine fırsat olarak gördüklerinden dolayı, fındık fiyatlarını indirebildikleri kadar indirmeye çalışıyorlar. Arz-talep denen bir şey var. Fındık fiyatlarının belirlenmesinde bu da doğrudan etkili ama ben fiyatların bilerek düşürüldüğünü zannediyorum” şeklinde konuştu.
Fiyatın düşme nedeninin üreticinin pazara fındık indirmeye başlamasına bağlı olduğunu ifade eden fındık alıcıları, fiyatların daha da düşme ihtimalinin olabileceğini belirttiler.
Zonguldak Alaplı'da fındık tüccarlarından Mehmet Koçak, "İlk hafta fındık pazara yoğun olarak inmeye başlamadığı için fiyatlar 16 ile 16,2 aralığında işlem görüyordu. Ağustos ayının son günlerinde 16 lira bandında olan fiyat, anlam veremediğimiz bir nedenden dolayı hızla düşmeye başladı.Bugün itibarıyla da serbest piyasada fındık fiyatları 14,2 liraya geriledi. Yaklaşık 15 gün içerisindeki fiyat kaybı 2 lira oldu. Piyasaya fındık inişi tamamen durmuşken pazarda hiçbir hareketlilik yaşanmamasına rağmen fiyat hızla düşüşünü sürdürüyor. Buna gerçekten anlam veremiyoruz.
Koçak, "Oluşan panik havasının dalgasına kapılmasınlar. Fiyatlar yükselene kadar direnmeye devam etsinler. Mutlaka fiyat yükselişe geçecektir. Beklesinler ve göreceklerdir ki kazanan kendileri olacaktır" dedi.

Yorumlar

EREĞLİDEKİ MÜCADELEDE OLMAYAN ÇATALAĞZINI MANŞET YAPTIRIYOR

8 Eylül 2019 Pazar 22:35

EREĞLİDEKİ MÜCADELEDE OLMAYAN ÇATALAĞZINI MANŞET YAPTIRIYOR

Yavuzyılmaz Poşetten devlete bir girdi devlet ve ülke yaratıma diye havadaki gazdan çıktı amma Ereğli umrunda bile değildi!!! Vatandaşa poşeti paralı yapan iktidarın, ‘tutarsız çevre politikası’.

Haberimizin en altında medya yorumumuz vardır !!!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, yürürlüğe girerek yasalaşan, “Termik santrallere çevre yükümlülüklerinden 3 yıl süreyle muafiyet getiren kanun” halkında açıklamada bulunarak, “vatandaşa poşeti paralı yapan iktidarın, tutarsız çevre politikası” diyerek eleştirilerde bulundu.

Milletvekili Yavuzyılmaz, ulusal basın gündeminde de yer alan açıklamasında:

“İktidar, termik santrallerin çevre yükümlülüklerine muafiyetler getiren, Maden Kanunu Teklifini, 2019 Ocak ayında, meclis gündemine getirmiş; gerek sanayi komisyonunda, gerekse meclis oturumunda verdiğimiz mücadelelere, Sivil Toplum Kuruluşları ve halkımızın gösterdiği tepkiler eklenince, ilgili teklifteki “Zehir Tasarısı” diye tabir ettiğimiz, 45.Madde geri çekilmişti.

Ölüm tasarısı ‘hayata’ geçti, Ak Partili Milletvekillerinin vicdanı rahat mı?

Mevcut kanuna göre, özelleşen şirketlerin çevre yükümlülüklerinden muaf tutulmasına dair düzenlemede, şirketlere tanınan süre 31.12.2019 tarihi itibariyle sona eriyordu. İktidar bir kez daha allem etti kallem etti, şirketlerin karını arttıran, vatandaşın sağlığını hiçe sayan bu ‘ölüm tasarısını’ hayata geçirdi. Üstelik, Zonguldak Çatalağzı’nda hava kirliliği düzeylerinin insan sağlığı açısından kritik eşikleri aştığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın mobil istasyonlarının yaptığı ölçüm sonuçları ve Çevre Mühendisleri Odası’nın hava kirliliği ölçüm çalışmaları ile ortaya konulmuş olmasına rağmen. Yasanın çıkmasını engellemek için çok çaba verdik ancak iktidarın Zonguldak Milletvekilleri tarafından bu mücadelede yalnız bırakıldık, merak ediyorum vicdanları rahat mı?

Muafiyet 3 seneye çıktı.

İlk kanun teklifi, tepkiler nedeniyle geri çekilirken, sonraki kanun teklifi meclisten “İstanbul seçimleri gündemi” fırsat bilinerek, alelacele geçirildi. Yeni yasa ile termik santralleri çevre yükümlülüğünden muaf tutan madde, baca filtresini de kapsayarak kanunlaştı. Üstelik bu sefer 2 değil 3 sene.

İktidar, zehir tasarısını sempatik göstermek adına, “Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun” başlıklı kanun teklifi ile, 08.07.2019 tarihinde torba yasa hazırlayarak TBMM Başkanlığı’na sundu ve Otuz iki maddelik kanun teklifinde; “ülkemizin enerji ihtiyacının karşılanmasında önemi yer tutan yenilenebilir enerji kullanılan büyük ölçekli projeler için düzenlemeler hayata geçirilmektedir” ifadelerine yer verdi.

ÇATES de bulunuyor.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı verilerine göre 2013-2015 yılları arasında özelleştirilen termik santrallar Seyitömer, Kangal, Yatağan, Kemerköy ve Yeniköy, Çatalağzı, Orhaneli ve Tunçbilek ile Soma B termik santralleri, Zonguldak Çatalağzı’ndaki Çatalağzı Termik Santrali (ÇATES) - Elsan Termik Santrali, bulunuluyor. Bu santraller hala eski teknolojiyle ve baca gazı arıtım ekipmanları olmadan çalışmaya devam ediyor.

Kanun, Anayasaya aykırı

Getirilen kanun, Anayasa mahkemesinden de geçmişte iptal edilmişti. 2013 yılında santrallerin özelleştirilmesinin ardından, bu santrallerin çevre yatırımlarını tamamlamaları için 2018’e kadar süre tanınmıştı. 2014 yılında Anayasa Mahkemesi (AYM) bu kararı iptal etti. AYM, iptal kararının gerekçesinde; “Anayasanın devlete çevrenin korunması ve geliştirilmesi konularında ödevler yüklediğini, sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkının ekonomik ve mali gerekçelerle vazgeçilecek haklardan olmadığını” açıkça belirtmişti. AYM’nin bu kararına rağmen, termiklere çevreyi kirletme muafiyeti tanıyan düzenleme 2016 yılında tekrar yapılarak süre Aralık 2019’a kadar uzatıldı. Yapılan değişiklik ile de bu süre 2022’in sonuna kadar uzatılmış oldu.”

İfadelerinde bulundu.

 

AKGÜN MEDYA YORUMU ;

Yavızyılmaz  Ereğli’den oy almadığını düşünüyor olacak ki Kdz Ereğli deki hava kirliliğini görmezden gelip sadece Zonguldak havzasındaki yer ,kayalık, asfalt , deniz , hava kirliliğini görüyor .

Genç bir vekil olarak sizlere naçizane tavsiyemiz ;Ereğlide posbıyıkın değerini bilin ve peşinden ayrılmayın hatta ona yardımcı olun kazanan siz olursunuz .

 

Yorumlar
  • Gonca
    9 Eylül 2019 Pazartesi 11:56

    Posbıyık kendi hesapları için milleti mindere çekmek istiyor. Benden de size bir tavsiye 500 tl nin değil Halkın çıkarlarının peşinde olun. Posbıyık eski siyaset adamı parayla gündem olur reklam yapar başka bir meziyeti yok. Gençlik karşısında şansı yok ihtiyarın

  • Pelin
    9 Eylül 2019 Pazartesi 10:46

    Posbıyık kim oluyor ? Milletin vekiline icazet mi verecek?? Haddinizi bilin !

Kendini Polis Savcı Tanıttı Ama Yakalandı

8 Eylül 2019 Pazar 14:41

Yasin Ören

Kendini Polis Savcı Tanıttı Ama Yakalandı

 

 
ALAPLI'DA KENDİNİ POLİS VE SAVCI OLARAK TANITAN BİR KİŞİ YAKAYI ELE VERDİ.
 
 
 

 Alaplı İlçesinde, polis ve savcı olduğunu söyleyerek vatandaşı telefonda trilyonlarca lira dolandırdığı iddia edilen bir şahıs yakalandı.

Edinilen bilgilere göre İstanbul Ağır Ceza mahkemesinde hakkında vatandaşı savcı ve polis kimliğini kullanarak, onlarca kişiyi Trilyonlarca lira dolandırdığı iddiasıyla hakkında yakalama kararı bulunan Özkeş B. (58) İsimli vatandaş Alaplı Jandarma Komutanlığı önünde yapılan rutin kontroller esnasında yakayı ele verdi. Jandarma ekipleri tarafından gözaltına alınan şahısın adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

 

 
 


 

 

 Yorumlar

VALİ BEY Masabaşında Deprem Tatbikatı hakkında toplandı

8 Eylül 2019 Pazar 13:16

VALİ BEY Masabaşında Deprem Tatbikatı hakkında toplandı

İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu tarafından ‘Afetlere Hazırlık Yılı’ tanıtımında duyurulan habersiz tatbikatlar kapsamında “Habersiz Masabaşı Deprem Tatbikatı” gerçekleştirildi.

 

 
Masabaşında Deprem Tatbikatı
 
Bartın merkezli bir deprem senaryosu ile habersiz tatbikatın talimatını veren Vali Erdoğan Bektaş, talimat sonrası gerçekleştirilen Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu Toplantısına da başkanlık etti. 

Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) il planından sorumlu hizmet gruplarının intikal ve operasyon becerilerinin sınandığı tatbikat çerçevesinde düzenlenen toplantıya Vali Erdoğan Bektaş’ın yanı sıra; AFAD Başkan Yardımcısı Hamza Taşdelen ve AFAD Müdahale Dairesi Başkanı Abdulkadir Tezcan ile koordinasyon üyeleri katıldı. 
Tatbikat da, 

Zongundaki ’ta meydana gelebilecek herhangi bir depreme hazırlıklı olmamız gerektiğini işaret eden Erdoğan Bektaş “AFAD Başkan Yardımcısı Hamza Taşdelen ve AFAD Müdahale Dairesi Başkanı Abdulkadir Tezcan’ında katılımıyla habersiz deprem tatbikatı gerçekleştirdik. Şehrin afet müdahalesine hazırlık kapasitesi, yetenekleri ve becerilerinin imtihan edilmesi bakımından bu tatbikat çok büyük bir önem taşımaktadır. Depremin ya da afetin ne zaman geleceğini bilemeyiz. Afet ve acil durumlarda ihtiyaç duyulan hizmetlere göre oluşturulan ve Yerel Düzey Afet Müdahale Planında bulunan Hizmet Gruplarının, görev ve sorumlulukları çerçevesinde afetin yönetileceği noktaya intikal sürelerini görmüş olduk” dedi. 
Vali Erdoğan Bektaş ayrıca, Zonguldak ’ta önümüzdeki dönemlerde il bazında bu tatbikatların devam edeceğini, bu habersiz tatbikatlarla birlikte afetlere daha hızlı ve etkili müdahale edileceğini sözlerine ekledi. 

Etiketler:

Vali Erdoğan Bektaş , Vali Erdoğan Bektaş , AFAD Başkan Yardımcısı Hamza Taşdelen ve AFAD Müdahale Dairesi Başkanı Abdulkadir Tezcan

Yorumlar