Gençlik Kolları Pazar Günü Sahada..

27 Haziran 2020 Cumartesi 15:39

Gençlik Kolları Pazar Günü Sahada..

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları başkanlığı tarafından 28 Haziran Pazar günü saat 18.30’ da sahil bandından kitap okuma etkinliği düzenleneceği bildirildi.

Yapılan açıklamada sahil bandı çim alanda hazırlanacak bölümde gelen çocuk ve gençlere istedikleri kitapların verileceği ve kitabı okuyan gençlere kitapları hediye edecekleri ifade edildi.

Yorumlar

Hastanede olanlar kafa karıştırıyor

26 Haziran 2020 Cuma 22:50

Hastanede olanlar kafa karıştırıyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ağız ve Diş Sağlığı merkezinde doktorlardan birince Koronavirüs şüphesi çıktığına dair bazı yerel sitelerde çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığı ifade edildi. Söz konusu olayda ismi geçen Doktor Ç.E., işinin başında olduğunu belirtti.

Ereğli Ağız ve Diş Sağlığı merkezinde çalışan doktorlardan bir tanesinin Koronavirüs ile ilgili olarak karantina altına alındığı ve bununla birlikte yanında çalışanlara da karantina kararı çıktığı ile ilgili haberler sonrasında ismi geçen doktor işinin başında olduğunu belirtti.

Kendisi ile ilgili olarak yapılan görüşmelerde, Koronavirüs ile ilgili bir belirtinin olmadığı ve işinin başında olduğunu ifade eden Ç.E., haberlerin gerçeği yansıtmadığını, hem kendisinin hem de yanında çalışanlarında hiçbir sorun olmadığını ifade etti.

 

Yalnız bu haber üstüne WhatsApp ihbar hattımıza gelen  bilgilere göre ;

İsmi geçen doktor Ç.E'nin  tam tersi işinin başında olmadığı, rapor aldığı, yanında çalışan personelin de devlet hastanesi pandemi hekimi tarafından sürüntü alınıp evine gönderildiği iddia edilmektedir ..

Hekim Ç.E nin ise hiç bir şey olmamış gibi işinin başına dönüp sürüntü bile aldırmadan rapor alıp gittiği gün hastanenin  apar topar boşaltıldığı, çalışanlar ve hastaların panik haline sokulduğu  bilgisi kafaları karıştırmaktadır.

Başhekimin ve doktorun basın açıklaması yaparak insanların tekrar Ereğli diş hastanesine olan  güvenini sağlamaları gerekmektedir..

Yukarıdaki habere itiraz eden ve   bizlere telefon açıp doğru bilginin asıl bu olduğunu iddia eden  kişilere göre;

Hastanenin  Doktor ve personeli iş başındadır diye halkı yanıltılmaları affedilemez..

Bashekime şu soruyu soruyoruz .. 

1 Doktordan neden sürüntü alınmadı?

2 Doktor neden tekrar ADSM ye geri çağrıldı?

3. Bu hareket ve belirsizlik çalışanları ve hastaları riske atmadımı?

4. O gün adı geçen  doktorun baktığı hastalarla irtibata geçildi mi kişiler   hastaneye gönderildimi?

5.Ağız ve diş sağlığı yönetimi neden o gün  orayı apar topar boşalttı?

Yorumlar
 • Bahar
  30 Haziran 2020 Salı 04:10

  Oooooo diş hastanesi salya sümük gidiyor bizim milletvekillerimiz nerde

 • Allah'ın adaleti şaşmaz
  29 Haziran 2020 Pazartesi 23:31

  Siz önce kadınların arkasından akan salyalarinizi temizleyin..kurumu kirleten sizlersiniz.

 • Covit21
  29 Haziran 2020 Pazartesi 23:10

  "Covit 20 Adam var adamların nakşıdır, adam var eşek ondan yahşıdır." der bir azeri atasözü

 • CAVİD 20
  29 Haziran 2020 Pazartesi 14:49

  YORUMU NEDEN YAYINLAMIYORSUN

 • dost insan
  29 Haziran 2020 Pazartesi 10:40

  cavid 20 yorumunu yayınlasana editör

 • CAVİD20
  29 Haziran 2020 Pazartesi 09:44

  Bu haberi size veren ya da yaptıran arkadaş ya da arkadaşlar ekmek yediğiniz yere ihanet etmeyin doktorun covid olduğuna CAVİD 19 grubunuzda mı karar verdiniz az kaldı salyalarınızı etrafı sacabildiğiniz kadar sacın bakalım hepiniz kanun önünde hesap vereceksiniz kurduğunuz tuzaklara kendiniz düseceksiniz mert olun kuruma zarar verecek hareketler yapmayın nankörlük yapmayın yalan yanlış bilgilerle kurumu yıprqtmayın

 • Isimsiz
  28 Haziran 2020 Pazar 00:52

  Bu hastanede nedense ortaya cikan her olayin ustu kapatilmak isteniyor cok ilginç

 • Corona19
  28 Haziran 2020 Pazar 00:32

  Allah askina bi isimizde dogru.gitmeyecekmi hersey yalan.dolanlami olacak nasil.guvenipte.hastaneye gidicegiz biz hastane guvenecegimiz yer olmasi gerekirken bu yapilan yanlis bilgilendirmenin altndan nasil kalkilacak gercekten doktor da vurus varsa ne olacak baktigi hastalar calisan ekip hastane calisanlari nasil olacak bashekim ve mudur o sorumlulugu alabilecekler mi yazik cok yazik insan sagligi bu kadar ucuz olmamali

 • Köylü
  28 Haziran 2020 Pazar 00:24

  Ya arkadaşlar bilip bilmeden haber yapıyorsunuz yapmayın yazık ğünahtırya

 • ADSM SIKINTI
  27 Haziran 2020 Cumartesi 19:01

  Çok değerli duş hekimleri nöbetçi de olsa normal randevuda alsak tedavide zorlanıyor peki erken ise neden tedaviye geçildi yada bu hekimler Corona eğitimi almadımı şimdi yorumları okuyorum bu hastane güven vermiyor

 • Meva kolsuz
  27 Haziran 2020 Cumartesi 10:43

  Hastane büyükleri başka işlerle uğraşacaklarına kalite ve dezenfeksiyon la uğraşsınlar

 • İsimsiz
  27 Haziran 2020 Cumartesi 10:34

  Türkiye nin hiç bir yerinde tedavi yapılmamakta tehlikeli değil mi

 • Yorumkapalimi
  27 Haziran 2020 Cumartesi 00:52

  Yorum yapılamıyor.yada yaptığım yorum neden yayında degil

 • Doktor
  26 Haziran 2020 Cuma 23:57

  Doktor yerindeyse benim randevum neden iptal oldu aradık rapor almış hani temiz çıkmıştı

 • Magduriyet
  26 Haziran 2020 Cuma 23:55

  Ya Allah Aşkına gidelimmi gitmeyelim mi milletin kafasını karıştırdılar

Posbıyık'tan YKS sınavına girecek öğrencilere mesajı:

26 Haziran 2020 Cuma 21:43

Posbıyık'tan YKS sınavına girecek öğrencilere mesajı:

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın, haftasonu yapılacak YKS sınavına girecek öğrencilere mesajı:

#YKS ile yaşamının yeni kapılarını aralama telaşını yaşayan; bugünümüz ve yarınımız olan gençlerimiz. Biliyorum ki heyecanlısınız.

Aileleriniz de en az sizler kadar heyecanlı. Bizlerin sizlere olan inancı tam, üstesinden geleceğinizden şüphemiz yok.

Tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.

Yorumlar

SEVGİ, BARIŞ, DOSTLUK PLAJI KUMSALI TEMİZLENDİ

26 Haziran 2020 Cuma 12:53

SEVGİ, BARIŞ, DOSTLUK PLAJI KUMSALI TEMİZLENDİ

POSBIYIK: BÖLGENİN EN İYİ, EN YEŞİL PLAJI OLDU

Kdz. Ereğli Belediyesi Sevgi, Barış, Dostluk Plajı’nda bulunan kumsal, özel araçla temizlenerek halkın kullanımına sunuldu. Belediye Başkanı Halil Posbıyık, “Pandemi koşullarına göre her türlü tedbirleri aldığımız Sevgi, Barış, Dostluk Plajı ve Mesire Alanı’na sadece Ereğli değil tüm bölge halkımız ilgi gösteriyor. Kumsalı da temizlettik.

Bölgenin en iyi, en yeşil plajı oldu. Halkımız rahat bir sezon geçirsin istiyoruz” dedi. Kdz. Ereğli Belediyesi Sevgi, Barış, Dostluk Plajı ve Mesire Alanı’nda bulunan kumsal, özel araçla temizlendi, halkın kullanımına sunuldu. Eski Erdemir Plajı’nı da alarak ‘Barış Plajı’ adı altında halkın kullanımına ücretsiz olarak açan Belediye, 2 kilometrelik plajda kumsal temizliği yaptı. Bölgede nadir olarak kullanılan kumsal temizleme aracıyla taşlar temizlendi, kumsal çıplak ayakla yürümek isteyenler için cam kırığı gibi kesici materyallerden arındırıldı.

“BÖLGENİN EN İYİ, EN YEŞİL PLAJI OLDU”

Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Sevgi, Barış, Dostluk Plajı ve Mesire Alanı’nda pandemi koşullarına göre her türlü tedbirin alındığını belirtti.

Mesire alanında yapılan ağaçlandırma çalışmalarıyla birlikte bölgenin en iyi, en yeşil plajı haline geldiğini söyleyen Başkan Posbıyık, “Sevgi, Barış, Dostluk Plajı ve Mesire Alanı’na sadece Ereğli değil tüm bölge halkımız ilgi gösteriyor.

Batı Karadeniz'in en güzel plajı burada. Böyle bir kumsal hiç bir yerde yok. Kumsalı da temizlettik.

Hem yeşil hem deniz. Bölgenin en iyi, en yeşil plajı oldu. Halkımız rahat bir sezon geçirsin istiyoruz” dedi.

Yorumlar

SINAV YAPILACAK OKULLAR, DEZENFEKTE EDİLİYOR

25 Haziran 2019 Salı 22:14

SINAV YAPILACAK OKULLAR, DEZENFEKTE EDİLİYOR

Kdz. Ereğli Belediyesi, hafta sonu yapılacak üniversiteye geçiş sınavı (YKS) öncesi sınavın yapılacağı 18 merkezi dezenfekte ediyor.

Belediye Başkanı Halil Posbıyık, sınava girecek tüm gençlere başarılar dileyerek “Öğrencilerimiz ve aileleri merak etmesinler. Koronavirüse karşı sınav yapılacak okulları titizlikle dezenfekte ediyoruz. Ayrıca sınav günü okul önlerinde öğrencilerimiz için maske, su ve dezenfektanı hazır bulunduracağız” dedi.

Kdz. Ereğli Belediyesi, hafta sonu yapılacak üniversiteye geçiş sınavının (YKS) stresini yaşayan öğrenci ve ailelerini koronavirüse karşı rahatlatacak çalışma başlattı. Başkan Halil Posbıyık’ın talimatıyla 18 sınav merkezi titizlikle dezenfekte ediliyor.

Veteriner İşleri Müdürlüğü Vektör Kontrol ve İlaçlama merkezinde görevli 2 ayrı ekip, binlerce öğrencinin üniversiteye geçiş sınavı olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesi Ereğli genelinde sınav olacakları 18 ayrı okulu dezenfekte ediyor. Sıralar, sınıflar, öğrencilerin ve görevlilerin bulunabileceği tüm alanlar koronavirüse karşı dezenfekte ediliyor.

POSBIYIK: TÜM GENÇLERİMİZE BAŞARILAR DİLİYORUM

Sınava giren tüm gençlere ve ailelerine başarı dileyen Belediye Başkanı Halil Posbıyık, “Öğrencilerimiz ve aileleri merak etmesinler. Koronavirüse karşı sınav yapılacak okulları titizlikle dezenfekte ediyoruz.

İlçemizde YKS kapsamında Temel Yeterlilik Sınavı’na girecek 6 bin 82, Alan Yeterlilik Sınavı’na girecek 4 bin 513 ve Yabancı Dil Sınavı’na girecek olan 218 olmak üzere 10 bin 813 öğrencimize ve ailelerine başarılar diliyorum. Bu zorlu süreçten başarıyla çıkacaklarına yürekten inanıyorum. Devletin ilgili kurumlarıyla işbirliği içinde gerekli önlemler alındı. Dezenfekte çalışmamızın ardından ayrıca sınav günleri okul önlerinde ihtiyaç duyan öğrencilerimiz için maske, su ve dezenfektanı hazır bulunduracağız”

Yorumlar