Gülüç Belediye Bașkanı Demirtaş tan gazetecilere mesaj

10 Ocak 2019 Perşembe 12:57

Gülüç Belediye Bașkanı Demirtaş tan gazetecilere mesaj

Belediye Başkanımız Gökhan Demirtaş'ın '' Dünya Çalışan Gazeteciler Günü'' kutlama mesajı.

‘’Taşıdığı değer ve önem gittikçe artan, iletişimin en etkili kanallarından olan basın; halkın haber alma, kamuoyu oluşturma ve ifade özgürlüğünün güvencesidir.

Basın halkı doğru şekilde bilgilendirdiği sürece, bireyin ve toplumların da meydana gelen olayları sağlıklı bir şekilde değerlendirip kanaat edinmesi, toplumla ve dünya ile sağlıklı ilişkiler kurup bütünleşmesi mümkün olmaktadır.

Kendi sorumluluğunun bilincinde olan ve bu bilincini eyleme dönüştürürken hak ettiği özgürlüğe sahip olan bir basın, demokrasinin vazgeçilmez gereklerindendir.

Günümüzde birçok basın mensubu çok zor koşullar altında görev yapmakta ve mesleğinin doğası gereği büyük tehlikelerle karşı karşıya kalmaktadır.

Özellikle dünyanın değişik kriz bölgelerinde ve çatışma ortamlarında görev yapan birçok gazetecinin zaman zaman ağır bedeller ödemekle karşı karşıya kalması son derece üzücüdür.

Basın çalışanlarının başta özlük haklarının iyileştirilmesi ve yazı yazma bağımsızlığının hem kurumsal hem de yasal çerçevede, bütün boyutlarıyla sağlanması olmak üzere, her konuda rahat, özgür, bağımsız ve güvence altında görev yapması, hepimizin ortak dileği ve sorumluluğudur.

Bu durum, aynı zamanda çağdaş bir demokrasinin de en önemli gereğidir. Bütün basın emekçilerimizin 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler günü kutlu olsun.

Bu önemli gün vesilesiyle bütün basın çalışanlarına huzurlu, mutlu ve başarılı bir meslek hayatı diliyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.’’

Yorumlar

10.01 2019 Günlük Burç Yorumları

10 Ocak 2019 Perşembe 07:38

10.01 2019  Günlük Burç Yorumları

Sevgili Koçlar saat 00:08 Venüs-Mars görünümü, iş-para-ilişki konularında destekleyici bir etki olup, zorlukların bizi asla yıldırmaması gerektiğini hatırlatıyor. İşimizi bilmeliyiz, amacımızı iyi belirlemeliyiz ve kendimize güvenmeliyiz.

Sevgili Boğalar saat 00:08 Venüs-Mars görünümü, sizi itekleyici ve isteklerinizi elde etmeniz için kuvvetlendiricidir. Özellikle ilişkide sadakat, güven unsuru önemini korurken, bir önemli nokta da, aranızdaki çekim. Eğer bu varsa, her bir problem çözülür.

Sevgili İkizler saat 00:08 Venüs-Mars görünümü, parasal konularda ve çalışma hayatımız, sağlığımızla ilgili meseleler üzerinde ciddiyetle durmamızı sağlıyor. Hayatla bağımızı güçlü tutarak ve hedefimizin bilincinde olarak hareket edersek, zorluklar bizi yıldırmaz. Bilakis daha istekli kılar.

Sevgili Yengeçler saat 00:08 Venüs-Mars görünümü, size destek olacak kişilerin ve inandığınız yola olan güveninizin işaretçisidir. İlişki hayatınızla ilgili yeni gelişmelerin, tutkuların, köklü ve sağlam bir temel için elinizden geleni yapmanın işaretçisi olar bu görünüm gayet olumludur.    Sevgili Aslanlar saat 00:08 Venüs-Mars görünümü, sizi baskı altına alan, gücünüzü azaltan her türlü meseleyi yine kendinizin çözebileceğini hatırlatıyor. Pes mi edeceksin diyor, hayır etmemelisin ve oyunu kuralına göre oynayarak dimdik durup, hedefine kilitlenmesin diyerek bizi uyarıyor.

Sevgili Başaklar saat 00:08 Venüs-Mars görünümü, gayet olumlu etkidir. İsteklerinizi elde edebilmeniz için sizi yüreklendiriyor. Bir şeyleri arzu ediyorsak, onu elde etmek için mücadeleye hazır olmalıyız. Bu görünüm o mücadelede size kuvvet aşılıyor.

Sevgili Teraziler saat 00:08 Venüs-Mars görünümü, ilişki hayatınız ve finansal konularda sizi hırslandırıcıdır. Güçlü ve hakimiyeti elinde tutan taraf olma arzunuzun da belirtecidir. Belki bir şeyler zorluyor, kıskaç altına alıyor olabilir. Ancak bu zincirleri kırmanın yolu, sizin hedefinize ne kadar inandığınızı tespitten geçiyor.

Sevgili Akrepler saat 00:08 Venüs-Mars görünümü, gayet olumludur. Önünüze çıkabilecek fırsatların ve bu fırsatları değerlendirmenin göstergesidir. Siz neyi ne kadar istiyorsanız ve gerçekleşeceğine ne kadar inanıyorsanız, hayat da size onu getirir. İsteyin, mücadele edin ve pes etmeyin.

Sevgili Yaylar saat 00:08 Venüs-Mars görünümü, sizin şu anda finansal konularda süreklilik gösterecek işlere yönelmeniz, plan ve projelerinizi, hedefinizi tayin etmenizin önemini vurguluyor. Eğer ne istediğimizi iyice belirlersek, bizi kıskaç altına alan meseleleri de kökünden çözmüş oluruz.

Sevgili Oğlaklar saat 00:08 Venüs-Mars görünümü, desteklerin göstergesidir. Özellikle dostlar, toplumsal ilişkiler, bilgi ve tecrübeniz size ışıktır. Gücünüzü hafife almayınız. Eğer isterseniz, her türlü zorluğun üstesinden gelebilirsiniz.

Sevgili Kovalar saat 00:08 Venüs-Mars görünümü, duygularınızı mesafeli kılabilir. Hatta bazen ilişkide yaşanan meselelerin sizi hayattan uzaklaştırması anlamına da gelebilir. Ancak madem yenilik istiyorsunuz, o zaman sizin de geçmişe takılıp kendinizi engellemek yerine, yeniye yer açıp şöyle bir toparlanmanız gerekiyor.

Sevgili Balıklar, saat 00:08 Venüs-Mars görünümü, size destek bir kuvvettir. İlerisi adına doğru bir tercihte bulunmanız için size ışık olmaktadır. Geçmiş değil, şimdi gelecek önemlidir. Buna hazır olan Balıkların önünde yeni kapılar aralanır, fırsatlar doğar.

Yorumlar

Uysal ortada yok Nuri Başkan Halk ile Kartopu Savaşında..

8 Ocak 2019 Salı 20:55

Uysal ortada yok Nuri Başkan Halk ile Kartopu Savaşında..
Yorumlar

Karabük ‘ten ZGC ye önemli ziyaret

7 Ocak 2019 Pazartesi 17:57

Karabük ‘ten ZGC ye önemli ziyaret
Yorumlar

Süper Kanlı Kurt Ay Tutulması ve Burçlara etkisi!

5 Ocak 2019 Cumartesi 01:57

Haber türk

Süper Kanlı Kurt Ay Tutulması ve Burçlara etkisi!

Eşi benzeri olmayan bir görsel şov sunacak olan Süper Kanlı Kurt Ay Tutulması için geri sayım başladı. 20 Ocak gecesi gerçekleşmesi beklenen Süper Kanlı Kurt Ay Tutulması nedir ve burçlara ne gibi etkisi olacak? İşte merak edilen tüm bilgiler...

SÜPER KANLI KURT AY NEDİR

20 Ocak'ta gerçekleşecek. Genel zaman ile 03.33-06.50 saatlerinde gerçekleşecek Kanlı Ay Tutulması Dünya'nın gölgesinin Ay'ı tamamen karanlığa bürüyerek Tam Ay Tutulması yaşandığı zaman gerçekleşir. Kanlı Ay Tutulması Dünya'nın gölgesinin Ay'ı tamamen karanlığa bürüyerek Tam Ay Tutulması yaşandığı zaman gerçekleşir ve bu sebeple Ay kırmızı renk görünür. Ay, Dünya etrafındaki bir tam turunu yaklaşık 27 günde tamamlar ve 29.5 günde döngüsünü gerçekleştirir. Ay'ın iki döngüsü arasındaki farkları, Ay'ın, Dünya'nın ve Güneş'in Ay yörüngesi sırasında değişen göreli konumu sebebiyle ortaya çıkar. Kanlı Ay Tutulması yalnızca Ay'ın Dolunay evresinde ve Ay Tutulması sırasında yaşanır. Bu esnada Dünya'da Güneş'in yeni doğduğu ve battığı yerlerdeki Güneş ışıkları Ay'ın yüzeyine ulaşır. Kuzey Yarım küredeki kültürlerde Ocak ayında görünen dolunaya Kurt Ayı adı veriliyor. Nedeni ise bu kültürde yaşayan insanların, geçmişte uzun kış gecelerinde dolunayı izlerken kurt ulumalarını duyması.

SÜPER KANLI KURT AYI'N BURÇLARA ETKİSİ VAR MI?

KOÇ: Kafanızı kurcalayan durumların artık netlik kazanması söz konusu. Yalnız olan koçlar için önümüzdeki 6 aylık süreçte yepyeni aşklar söz konusu olabilir. Kriz durumu içinde olan ilişkiler için bitme kararı alınabilir. Aşk hayatı aktif olan sevgili Koçlar evlilik hayatlarına bir bebek katmayı düşünüyorlarsa uygun bir zaman dilimi. BOĞA: Ev, aile içinde iç huzura odaklanmak iyi olacaktır. İçsel hareket ve eyleme geçme isteği uyumsuzluk getirebilir. Önümüzdeki 6 aylık sürecin iyi gidebilmesinin en önemli adımı ayakların yere sağlam basması olacaktır.

İKİZLER: Ufak ufak seyahatlerin ve iletişim trafiğinin artması zamanla yorabilir. Çevreniz, kardeş ve akrabalarınıza karşı kırıcı olmamaya ve seçtiğimiz sözcüklere dikkat! Bu kadar yoğun seyahat yaparken kazalara karşı temkin…

YENGEÇ : Maddi kazançlar, kaynaklar, gelirler ile ilgili konular gündem olurken burada dikkat edilmesi gereken şey, doğru kararlar alabiliyor olmak olacak. Önümüzdeki 6 ay gelir ve giderler dengesinde ortak yapılan işlere ve anlaşmalara dikkat!

ASLAN : İlişkiler, ortaklıklar önemli kararlar alma zamanı. Aslan burcu olan bayanlar üreme organlarına dikkat. Parlamayı ve ışığını saçmayı seven aslanlar bu günlerde kalp ile bağlantıda olup iç sesine kulak vermeyi başarmalıdırlar.

BAŞAK: Sağlığa, zehirlenmelere ve yenilen gıdalara dikkat! Platonik ilişki içinde olanlar veya gizli saklı ilişki yaşayanlar için biraz gündem olabilir, ortaya çıkabilir. Bu dönemde inziva veya içe dönme daha iyi gelecektir.

TERAZİ: Sosyal hayatın, çevrenizin, ilişkiler ve iletişimin arttığı bir 6 aylık süreç başlıyor olacak. Kadınlarla iş birliği ve destek artabilir. Uzun zamandır uğraş verdiğiniz bir proje onay alabilir. Sosyal çevre, yeni bir aşk ve gizli bir hayran kazandırabilir. Sosyal olmaz zamanı…

AKREP: Kariyer ve planlama için önemli bir süreç sizi bekliyor olacak. Bazı akrepler için bitişler ani istifalar ve yepyeni başlangıçlar olabilir. Artık bu zaman diliminde hareket ve cesaret size avantaj getirecektir.

YAY: Hayatında ilerleyeceği ve tecrübe kazanacağı yön için karar verebilir. Yurtdışı bağlantılar ve yükseköğrenim ile ilgili radikal kararlar verilebilir. Uzun zamandır süren bir dava hukuksal bir mevzu çözüme kavuşabilir.

OĞLAK: Ani gelen beklenmedik bir miras söz konusu. Bu arada sağlığınızla ilgili süregelen bir tedavi ve ameliyat kararı verilebilir. Kredi, ortak yapılan işlerle ilgili avantajlı girişim söz konusu. KOVA: Evlilik hayatınızla ilgili sorunlar varsa çözüm için hızlanabilir ve bazı kararlar alabilirsiniz. Bekâr ve uzun süreli ilişkiler için de net kararlar, evlilik söz konusu. Bu dönem ortaklıklar, yeni anlaşmalar ve başlangıçlar gündem. BALIK: En çok sağlığına dikkat etmesi gereken burç. Bunun sebebi iş yoğunluğunun ve fiziksel yorgunluğunun artması olacaktır. Çalışma hayatında yeni kararlar ve terfinin yanında stres ve yorgunluğa karşı dikkat.

Yorumlar