HAVALANDIRMA BOŞLUĞUNDAKİ YANGIN KORKUTTU

24 Mayıs 2019 Cuma 20:26

HAVALANDIRMA BOŞLUĞUNDAKİ YANGIN KORKUTTU

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde bir apartman dairesinin havalandırma boşluğunda çıkan yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile büyümeden söndürüldü.

Yangın akşam saatlerinde Kepez Mahallesi Veteriner Doğan Tuğrul Sokak’taki Yuvam Apartmanı’nın 18 nolu dairesinde meydana geldi.
İddiaya göre Birol S.’ye ait dairenin mutfak havalandırmasında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.
Daire sakinlerinin haber vermesi üzerine olay yerine gelen Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri yangını kısa sürede söndürdü. Yangında maddi hasar meydana gelirken, itfaiye ekipleri rapor tutup olay yerinden ayrıldı.

itfaiye ekipleri rapor tutup olay yerinden ayrıldı.

 

 

Yorumlar

BÜYÜK ANADOLU OTELİNDE NELER OLUYOR?

23 Mayıs 2019 Perşembe 18:34

BÜYÜK ANADOLU OTELİNDE NELER OLUYOR?

Büyük Anadolu Otelindeki Usulsüzlükleri Görmezden Gelen Biriileri Mi Var ?

Büyük Anadolu Oteli Türkiye Cumhuriyetinin Kanunlarının Olduğu Bir Yerde Değilde Mozambik Kırsalında mı Kuruldu ?

Anadolu Otelinin İşçilerin Parası ile yapıldığını hepiniz biliyorsunuzdur değil mi ?

Peki bu otelin daha sonra işçiye sorulmadan ihalesiz    bir şekilde Ereğliden olmayan  birilerine verildiği bilgisi ne kadar doğru ? 

Peki kaç paraya verildi ve kime verildi bilen var mı?

Hatta çok komik rakam olan Kirasını daha evvel ki yazılarımda yazmıştım tabi sizler dikkkate aldınız sa aklınızdadır ..

Hatta mümkünse bir daha ki anlaşmada bana verilmesi konusunda buradan istekte bulunmuştum bunu unuttunuz sanırım sayın işçi adına hareket etmeyen yetkililer !!

Neyse konumuz işçinin parası ile yapılan işçinin sırtından inmeden para kazanılan bir otelden bahsetmek değil otel içinde var olan ve görmezden gelinen olumsuzluklar ...

Mesela bodrum katta kimsenin haberi olmadan yapılan yıkma,dökme ,tadilat işlerinden haberiniz var mı ?

Gerçi bu soruyu yetkililere sormak lazım; “Belediyenin bu konu ile alakalı bilgisi var mı ?”diye sormak daha mantıklı olur du ...

 Peki 5 yıldızlı olarak planlanan otel neden 4 yıldıza düştü bilen var mı ?

Otelin kaç oda olması lazım ?

Şu anda Normal katlardaki temizlik odaları ollarak gösterilen odalar ne zamandan beri kanunsuz olarak müşteriye veriliyor ?

Güzel bir yazı dizisi merak eden tüm hissedarları bekliyor .

Hiç merak etmeyin Akgün Medya kanunsuzluğa göz yummaz sadece göz kırpar yakaladım diyerek ...

Yorumlar

ÇEKEK SAHİPLERİNE İHTARNAME GİBİ MESAJ

9 Mayıs 2019 Perşembe 19:43

ÇEKEK SAHİPLERİNE İHTARNAME GİBİ MESAJ

ÇEKEK SAHİPLERİNİ ZOR GÜNLER BEKLİYOR .

Bugün sabahtan itibaren Kdz Ereğli Bozhane Limanında ki tüm ÇEKEK sahiplerinin telefonlarına  ihtarname ayarında mesaj yollandı ..

Çekek Sahiplerinin (Kiracıların) dikkatine anlamı içeren mesaj aynen şu şekilde ..

 

“SAYIN ÇEKEK YERİ KİRACILARIMIZ:KİRA SÖZLEŞMEMİZİN 7. MADDESİ GEREĞİ KİRACI KİRALANANI AMACI DIŞINDA KULLANAMAZ,ÇEVREYİ RAHATSIZ EDECEK ŞEKİLDE MÜZİK,EĞLENCE,İÇKİ/ALKOL YEMEK GİBİ FALİYETTE BULUNAMAZ.

BU SEBEPLE KOOPERATİFİMİZ TARAFINDAN TESPİT EDİLMESİ DURUMUNDA TAHLİYE İŞLEMİ BAŞLATILABİLİR.

BİLGİLERNİZE. B003

Yorumlar

BAŞKAN POSBIYIK’DAN RAMAZAN AYI MESAJI

5 Mayıs 2019 Pazar 21:20

BAŞKAN POSBIYIK’DAN RAMAZAN AYI MESAJI

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Ramazan ayı dolayısıyla yayımladığı mesajda, Ramazan Ayının başta İslam alemi olmak üzere tüm insanlığa hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

Başkan Posbıyık’ın mesajı şöyle; 

Paylaşmanın, dayanışmanın, hatırlamanın, gönüllere girmenin, sevginin, barışın ve dostluğun hâkim olduğu, yapacağımız ibadetler ile huzura ereceğimiz, maddi ve manevi yönden güzelliklerin yaşandığı rahmet ve mağfiret ayı 11 ayın sultanı Ramazanı ayına ulaşmış bulunmaktayız. 

Varlık için şükre, yokluk için tevekküle sarılacağımız Ramazan Ayı, bizi biz yapan değerlerimiz ve geleneklerimiz daha da kuvvetlenirken, milli birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek, kardeşlik ahdimizi yenilemek için de önemli bir fırsattır.

Kdz.Ereğli Belediyesi olarak Mübarek Ramazan Ayı ile ilgili tüm hazırlıklarımızı tamamlamış bulunmaktayız. Yaptığımız tespitler sonucu ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza gerek kuru kumanya ulaştırma, gerekse Ramazan Ayı boyunca sefer taslarıyla sıcak yemek ulaştıracak olmanın huzuru ile birlik beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde Ramazan ayının ülkemiz, bölgemiz, ilçemiz ve bütün İslam âlemine hayırlar getirmesini diliyorum.

 

Yorumlar

51 RAMAZAN DAVULCUSU GÖREV YAPACAK

4 Mayıs 2019 Cumartesi 16:27

51 RAMAZAN DAVULCUSU GÖREV YAPACAK

KDZ.EREĞLİ’DE RAMAZAN DAVULCULARINA DÜZENLEME

Kdz.Ereğli Belediyesi Ramazan Ayı davulcularına bir düzenleme getirdi. Belediye tarafından mahallelerde görev alacak 51 davulcuya çalışma kartları verilirken, kartı olmayan davulcuların vatandaşlardan her hangi bir bahşiş yada ücret talep etmeleri yasaklandı.

Ramazan ayının geleneklerinden biri olan Ramazan Davulcuları, Kdz.Ereğli Belediyesi sınırları içerisinde ay boyunca belli bir düzen içerisinde çalışmalarını sürdürecekler.

11 Ayın Sultanı Ramazan Ayına sayılı günler kala, geçtiğimiz yıllardan gelen şikayetleri de dikkate alan Kdz.Ereğli Belediyesi Ramazan Davulcularına bir düzenleme getirdi ve Zabıta Müdürlüğünce Ramazan ayında mahallelerde davul çalacak kişiler tespit edilerek resimli çalışma kartları verildi.

Buna göre, Kdz.Ereğli’de mahallelerde görev yapacak 51 Ramazan Davulcusuna resimli çalışma kartları Zabıta Müdürlüğünca imza karşılığında teslim edildi.

KARTI OLMAYAN ÜCRET TOPLAYAMAZ

Müdürlük yetkilileri, alınan kara gereği çalışma izni kartı olmayan davulculara her hangi bir ücret yada bahşiş ödenmemesi konusunda vatandaşları uyararak; “31 Mahallede görev yapacak 51 Ramazan davulcusu belirlendi. Boynunda yaka kartı olmayan ve Ramazan ayının ortasında ve sonunda evleri dolaşarak ‘ben Ramazan Davulcusuyum’ diyerek vatandaşlarımızdan para yada bahşiş talep eden olursa müdürlüğümüze ihbarda bulunabilirler. Kartı olmayan davulcular Ramazan ayında çalışamayacaklar. Bu konuda halkımızı dikkatli olmaya davet ediyoruz” açıklamasında bulundu.

Yorumlar