HAYIRLI OLSUN DEMOKRAT ÇAKIR’IN OLDU

11 Eylül 2019 Çarşamba 15:10

HAYIRLI OLSUN DEMOKRAT ÇAKIR’IN OLDU

DEMOKRAT'TA NÖBET DEĞİŞİMİ DEMOKRAT'TA NÖBET DEĞİŞİMİ Karadeniz Ereğli'de 1 Aralık 1987 tarihinden itibaren günlük yayınlanan gazetemiz, Ereğli Demokrat Gazetesi bir süredir devam eden görüşmeler ve varılan anlaşma sonucunda el değiştirdi. 11 Eylül 2019 Çarşamba günü atılan imzalarla resmen sonuçlanan satış işlemi sonucunda gazetemizin yeni İmtiyaz Sahibi İş Adamı ve Ak Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır oldu.

Karadeniz Ereğli'de 1987 yılından itibaren günlük yayınlanan gazetemiz Ereğli Demokrat Gazetesi Eski İmtiyaz Sahibi Yalçın Keleş ile İş Adamı ve Siyasetçi Mehmet Fatih Çakır arasında varılan anlaşma sonucunda el değiştirdi.

Ereğli Demokrat Gazetesi'nin 12 Eylül Perşembe günü yayınlanacak 9448. sayısı Mehmet Fatih Çakır'ın imtiyaz sahipliğinde çıkacak.

Satış işlemleriyle birlikte günlük matbuu olarak yayınlanan Demokrat gazetesi ve internet üzerinden ereglidemokratmedya.com adresi üzerinden yayın yapan haber sitesi Çakır'ın sahipliğinde yoluna devam edecek. Halen 92.4 frekansı üzerinden yayın yapan Demokrat FM Radyosu ise mevcut durumuyla yayınını sürdürecek.

KELEŞ: "DEMOKRAT EMİN ELLERDE"

Demokrat Gazetesi'nin devir işlemlerinin tamamlanması ardından açıklama yapan Eski İmtiyaz Sahibimiz Yalçın Keleş, Demokrat'ın Karadeniz Ereğli'de uzun yıllar (32 yıl) el değiştirmeyen tek gazete olduğunu belirterek, "Uzun bir süreç. 32 yıl boyunca bağımsız ve ilkeli bir habercilikle hizmet verdik. Bir fidan olarak başlamıştık. Bu gün bir çınar olarak yeğenim olarak gördüğüm Fatih Çakır'a devrediyorum. Devretmeyi de düşündüğüm isimlerin başındaydı kendisi. Bu yönüyle mutluyum. Aynı kararlılık ve devamlılıkla Sayın Çakır'ın Demokrat Gazetesi'ni daha da büyüteceğine inancım tamdır. Kendisine hayırlı olsun diyor, başarılar diliyorum. Demokrat yine emin ellerdedir" dedi.

ÇAKIR: "İSMİNE YAKIŞIR ŞEKİLDE DEVAM EDECEĞİZ"

Demokrat Gazetesi Yeni İmtiyaz Sahibi Mehmet Fatih Çakır da yaptığı kısa değerlendirmede,

Biz de Yalçın Ağabeyimizin teklifi üzerine gazetecilik sektörüne girme kararı aldık. Demokrat uzun yıllardır, hem siyasete girdiğimizde hem de daha önceden bildiğimiz bir yayın organıydı. Aldığımız bayrağı en üstte taşımanın gayreti içerisinde olacağız. İsmine yakışan, bu güne kadarki ilkeli bir duruşuna yakışan bir gazetecilikle Ereğli ve bölge halkına hizmet etmeye devam edeceğiz. Hayırlı olmasını diliyoruz, şahsımıza, camiamıza ve basın camiasına ve Ereğli'mize. Yayın anlayışımızda ve çizgimizde önemli bir değişiklik olmayacaktır. Zaten aynı ekiple yolumuza devam edeceğiz. Tekrar hayırlı olsun diyorum" ifadelerine yer verdi.

Yorumlar

ARAÇ FİLOSUNDA İSRAF ÖNLENİYOR

11 Eylül 2019 Çarşamba 14:45

ARAÇ FİLOSUNDA İSRAF ÖNLENİYOR

ARAÇLARA, TAKİP SİSTEMİ VE KAMERA TAKILIYOR

 

Belediyede bulunan 200 hizmet aracında israfın önlenmesi ve verimliliğin artırılması için araç takip sistemi ile mobil kamera sistemi çalışması başlatıldı.

Ereğli Belediyesi’nde bulunan araçların daha etkin ve verimli kullanılmasına yönelik çalışma başlatıldı. Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın talimatıyla aralarında binek, minibüs, otobüs, iş makinesizabıta ve itfaiye araçlarının bulunduğu 200 hizmet aracına araç takip ve mobil kamera sistemi takılıyor.

Çalışmaları yerinde takip eden Belediye Başkan Yardımcısı M. Tayyar Mendeş, yeni sistemle bir çok kalemde israfı önleyeceklerini söyledi.

Mendeş, şu açıklamayı yaptı:

“31 Mart yerel seçimleri ardından göreve geldikten sonra Belediye Başkanımız Sayın Halil Posbıyık’ın talimatlarıyla bütün iş ve işlemlerde özellikle israfı önlemek ve belediyeyi yeniden ayağa kaldırmak için çalışma başlattık. Bu kapsamda, belediyedeki 200 hizmet aracına Araç Takip Cihazı ve Mobil Kamera Sistemi projesiniuygulamaya koyduk.

Bu doğrultuda araç ve iş makine filosunundaha etkin, ekonomik ve verimli kullanılması sağlanarak filo yönetimi teknolojiye uygun sistemlerle daha etkin yönetilecek.

Montaj çalışmaları devam eden sistemle şunlar hedefleniyor:

-Hizmetlerin gerçekleştirilmesinde zamandan tasarruf,

-Hızların izlenmesi nedeniyle sürücüden kaynaklanan trafik kazalarının azalması,

-Yakıt tasarrufunun sağlanması,

-Fazla mesailerin ve buna bağlı ek giderlerin azalması,

-Gereğinden uzun molaların, aşırı rölantisüresi ihlallerinin, çalışma bölgesi ihlallerinin, rota ihlallerinin önüne geçilerek araç yönetiminin optimum olmasının sağlanması,

-Periyodik bakım-muayene bilgilerinin takibinin kolaylaştırılması,

-Araçlar ile sürücülerin emniyetinin sağlanması.

Yorumlar
  • Belediyeci
    11 Eylül 2019 Çarşamba 22:22

    Bu kamera işi kime peşkeş cekildi tayyarin bu isten menfaati ne oldu neden ereglili bir firmaya verilmedi 200 takip cihazi 200 kamera ha her cok guzel oluyo yaşasin bahari yaşamadan son bahar geldi..

Belediyenin Düştüğü Duruma Bak

11 Eylül 2019 Çarşamba 14:17

Belediyenin Düştüğü Duruma Bak

Vergi borcuna karşılık maliyeye arsa verecek..

 

İBüyükşehir Belediyesi vergi borcuna karşılık Adapazarı ve Serdivan Belediyesi sınırları içerisindeki arsaları Hazine ve Maliye Bakanlığına verme kararı aldı.

Sakarya Büyükşehir Belediye milyar lirayı bulan vergi borcu yükünden kurtulmak için çareyi büyükşehir belediyesine ait arsaları maliyeye vermekte buldu.

Büyükşehir Belediye Meclisinin haftabaşı yaptığı toplantının gündem maddeleri arasında yer alan devire göre Büyükşehir Belediyesi  Adapazarı ve Serdivan Belediyesi sınırları içerisinde, bulunan büyükşehir beldiyesine ait arsalardaki hisselerin vergi borcuna karşılık Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığına devri, devir ile ilgili işlemler için Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce  ve Büyükşehir Belediye Encümenine yetki verilmesine karar verdi.

Büyükşehir Belediyesininin 1.1 milyar lira borcu bulunuyor...

Yorumlar

ANALAR AĞLAMASIN EVLATLAR ANASIZ ANALAR EVLATSIZ KALMASIN!

11 Eylül 2019 Çarşamba 12:34

ANALAR AĞLAMASIN EVLATLAR ANASIZ ANALAR EVLATSIZ KALMASIN!

Miting alanında sadece Türk Bayrağı Olacaktır . Şimdiden teşekkür ediyoruz.

Diyarbakır'da HDP il binasinda, çocuklarını isteyen annelerin feryadını, yüreklerindeki acılarının karşılığını bulduğunu, Kdz. Ereğli'nin dağından taşından bizler de hissediyoruz..

Bu sebeple kurulan Gönül Birliği Komitesi olarak, Cuma günü, Cuma Namazı çıkışında, saat 2 de İş Bankası yanında ki alanda basın bildirimiz ile desteğimizi açıklayacağız.

Herkes davetlidir.

 

 

Yorumlar

YOKTAN VAR ETMEK ALLAHA MAHSUS VE ALLAH ONUN YANINDA

11 Eylül 2019 Çarşamba 12:25

YOKTAN VAR ETMEK ALLAHA MAHSUS VE ALLAH ONUN YANINDA

Başkan Demirtaş eserleriyle konuşuyor

 

 

Başkan Demirtaş eserleriyle konuşuyor
 
Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediyesi tarafından sahil bandında ikinci etap çalışmaları başlatıldı. Başkan Demirtaş Millet Bahçesi çalışmalarına da en kısa sürede başlanacağını söyledi.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş geçtiğimiz yıl 1. Etabı tamamlanan sahilde 2. Etap çalışmalarına bu gün itibari ile başladıklarını söyledi. Gülüç deresi kenarına yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Başkan Demirtaş “Kısa süre önce Gülüç Sahili’nde ki kafe inşaatının kabasını bitirdik.

Açılışı için 2. Etap çalışmalarını bekliyorduk. Bu gün sabahtan itibaren sahilin 2. Etap çalışmalarında ilk kazmayı vurduk. Bir taraftan temizlik çalışmalarını yürütüyoruz, diğer taraftan da dere kenarında yükseltme işlemlerini yapıyoruz. Burasını en kısa sürede tamamlayıp halkımızın hizmetine açacağız.

Şu an gördüğünüz gibi sahilimizin birinci etabı aileler tarafından geziliyor ve çok beğeniliyor. Gerek oyun parklarımız ve gerekse masal kahramanları halkımız tarafından çok sevildi. Özellikle 2. Etap çalışmaları tamamlandığında Gülüç Sahili bölgenin en güzel sahil ve gezinti alanı olacak. Sadece Gülüç halkı değil Ereğli, Alaplı, Akçakoca, Düzce, Zonguldak ve diğer ilçelerinden tüm bölge halkının sahilimize geleceğini göreceksiniz” dedi.
Sahilin ardından millet bahçesinin yapılacağı alanda incelemelerde bulunan Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, burada da çalışmalara en kısa sürede başlayacaklarını söyledi. Başkan Demirtaş konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Burası gördüğünüz gibi manzarası ve doğal güzellikleriyle çok harika bir yer. Burada ki doğallığı bozmadan Millet Bahçesi’ni yapacağımız. Aileler burada gelip gerek kahvaltısını ve gerekse mangalını yapabilecekler. Millet Bahçesi’nin etrafını komple tel örgü içerisine alacağız ve çocuklar içerde ailelerinden bağımsız gönüllerince oynayıp eğlenebilecekler. Gençlerimiz için basketbol ve voleybol sahaları, süs havuzu ve hayvanlarımız olacak. Kır düğünü yapılabilecek. Bölge halkımız burada gelip hem dinlenecek hem de güzel vakit geçirecek.”
Başkan Demirtaş göreve geldiği günden bu yana yaptıkları projelerle Gülüç’e hep değer kattıklarını ve kalan 4,5 yıllık görev süresi içerisinde de Gülüç’e değer katmaya devam edeceklerini söyledi. Demirtaş ayrıca Gülüç’ün Batı Karadeniz’in parlayan yıldızı olacağını ifade etti.

Yorumlar