İş insanı Yavuz Beşikçi'den Kandil Mesajı Kutlaması

19 Mayıs 2020 Salı 22:56

İş insanı Yavuz Beşikçi'den Kandil Mesajı Kutlaması

Kdz Ereğli iş adamlarından Yavuz Beşikçi “idrak edeceğimiz Kadir Gecesi’nin hayrı ve kudretiyle, tüm sıkıntılarımızı aşacağımız bir kapının açılmasını diliyorum” dedi.

Kuran-ı Kerim'de Kadir Gecesi için Leyletül kadri hayrun min elfi şehrin yani Kadir Gecesi bin aydan hayırlı bir gecedir diye buyuruluyor ,

Bu nedenle bu geceyi ihya edelim Kadir geceniz hayırlı olsun.

Yavuz Beşikci 

 

Yorumlar
 • Abdullah
  20 Mayıs 2020 Çarşamba 00:48

  Kadir gecemiz mübarek olsun inşallah dayı Allah işlerini daima rast getirsin Sakarya/Akyazı dan selam ve sevgiler

 • Erdoğan altıay
  20 Mayıs 2020 Çarşamba 00:40

  Ağzına yüreğine sağlık kardeşim Hayırlı kandiller iniz olsun Geceniz güzel nur dolu olsun

 • erol gülten
  20 Mayıs 2020 Çarşamba 00:20

  ALLAH NİCE KANDILLER NASİP ETSİN GÜZEL İNSAN

 • Tuğçe çelik
  19 Mayıs 2020 Salı 23:26

  Hayırlı kandiller

Bayramda sokağa çıkma yasak..

18 Mayıs 2020 Pazartesi 19:40

Bayramda sokağa çıkma yasak..

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 23-24-25-26 Mayıs'ta 81 ilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasından satır başları;

 Koronavirüs tedbirleri kapsamında Bayramda 81 ilde 23-24-25-26 Mayıs da sokağa çıkma yasağı olacaktır.

Ayrıca bu yıl eğitim öğretim tamamlanmış olup yeni eğitim öğretim yılı Eylül ayında başlayacaktır.

* Bu haftaki kabine toplantısının en önemli konusu koronavirüs salgını ile ilgili gelişmelerdir. Fiziki mesafeye riayet, gıda, kamu güvenliği ve temizliği ve salgınla mücadelemiz başarıyla sürüyor. Küresel düzeyde etkili olan tehdidin ortadan kalkması, sorunun tüm dünyada çözümüyle mümkündür.

* Türkiye olarak yıllarca sınırlarımızı dışarıya tamamen kapatıp, günlük hayatı durdurup salgının bitişini bekleyemeyiz. Hayatımızı salgın gerçeğine göre yeniden düzenlemeliyiz. Ne ülkemizde ne de dünyada hiçbir şey birkaç ay öncesi gibi olmayacaktır. Hayatımızı tedbir öncelikli yeni düzene göre yürütmek mecburiyetindeyiz. Yeni dönemi kontrollü sosyal hayat olarak tanımlıyoruz.

* Maske kullanmayı alışkanlık haline getireceğiz. Sokakta, iş yerinde, toplu taşıma alanında, sosyal hayatın her alanında insanlarla aramızda en az 1,5-2 metre mesafe bırakacağız, ellerimizi her fırsatta yıkayacağız. Maske, mesafe ve temizlik üçlüsü artık hayatımızın vazgeçilmez birer parçası haline gelecektir.

* Zorunlu olmadıkça dışarı çıkıp kalabalığa karışmamak çok önemlidir. Hastanelerimizde tedavi gören vaka sayısı oldukça düşük düzeydedir. Hizmete açtığımız, açmak üzere olduğumuz hastane ve personelle sağlık altyapımızı daha da güçlendiriyoruz. Başakşehir Hastanesi’ni Japonya Başbakanı ile açıyoruz. Cam ve Sakura Şehir Hastanesi olarak ismini belirledik. Cam bizi, sakuranın Japonya’yı temsil etmesini istedik.

* Son iki ayda elde ettiğimiz tecrübeler sayesinde tedbir, teşhis, tedavi konusunda ciddi birikime sahip olduk. Hasta, ölüm oranımızın düşüklüğü, vakaların yayılma hızını kontrol altına alma sistemimiz, yenilikçi tedavi yöntemlerimiz takdirle takip ediliyor.

* 1 haftalık dönemde bazı illerimizdeki küçük sıkıntılar dışında uygulamanın sorunsuz yürüdüğünü görüyoruz. Bir önceki hafta şehirler arası giriş çıkış yasağını kaldırdığımız 7 ilimize, geçtiğimiz hafta 9 ilimizi ilave etmiştik. Halen 15 ilimizde cumartesi gününden beri devam eden ve yarın gece sona erecek olan sokağa çıkma sınırlamasına riayet eden vatandaşlarımıza sabırları ve anlayışları için teşekkür ediyorum.

* Çay hasadı için Karadeniz’e gitmek isteyen vatandaşlarımız yarın gece sokağa çıkma sınırlandırılmasının bitişiyle gidebileceklerdir.

Tarım, hayvancılık, sanayi ve ticaret faaliyetleriyle ilgili her hususta vatandaşlarımıza kolaylık gösteriyor destek veriyoruz.

Yorumlar

Bir alkışta Polislere…

17 Mayıs 2020 Pazar 16:28

Bir alkışta Polislere…

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, sokağa çıkma kısıtlaması günlerinde polis, belirli noktalardaki uygulama ve kontrollerini sürdürüyor.

Koronavirüs salgını sonrası alınan tedbirler arasında yer alan kısıtlamaların düzenli yürütülebilmesi İlçe Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu’nun talimatları, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Çelik’in kontrolünde süren denetimlerde devam ediyor.

Polisin 7/24 uygulaması ile sürdürdüğü çalışmalar kapsamında, özellikle yasaklı günlerde izinsiz araçlar üzerinde sıkını denetimleri dikkat çekiyor.

Durdurdukları araçlarda izin belgesini sorgulayan polis, belgesi bulunmayanlara ise cezai işlem uyguluyor. Ülke genelinde sağlık çalışanlarının gösterdiği özveriye paralel olarak polisin çalışmaları da vatandaşlar tarafından “bir alkış da Polise” şeklinde dile getiriliyor.

 

VATANDAŞLARIN MEMNUNİYETİ!!!

Diğer yandan, bugün 65 yaş üstü uygulama kapsamında sokağa çıkan vatandaşlar, yine sahile akın ettiler. Saat 18.00’e kadar dışarıda olma izni verilen vatandaşlardan, uygulamadan memnun olanlar da, tepki gösterenler de var.

Yorumlar
 • Madenci gardaş
  17 Mayıs 2020 Pazar 20:44

  Ben alkış yapamıyacağım benim bulunduğum mahalleye bugün 15_ 20 araba geldi bunların 6yada 7 tanesi ekmek arabası geri kalanı 35 ve 45 yaş arası insanlar bu ne saçmalıktır denetimler sadece devrek yol ayrımındandı yapılıyor

KIZILAY O DEĞERLİLERİMİZİ YALNIZ BIRAKMADI

17 Mayıs 2020 Pazar 15:59

KIZILAY O DEĞERLİLERİMİZİ YALNIZ BIRAKMADI

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Kızılay Şube Başkanlığı tarafından 65 yaş üstü vatandaşlara sahil bandında çiçek, maske ve su dağıtımı gerçekleştirdi.

Ereğli’ de Koronavirüs sebebi ile yaklaşık 2 aydır evlerinde olan 65 yaş üstü vatandaşlar ikinci kez sokağa çıktı. 12.00 ila 18.00 saatleri arasında sokağa çıkma hakları olan vatandaşlara Türk Kızılay’ı Ereğli Şube başkanlığı tarafından sahil bandında çiçek, maske ve su dağıtımı gerçekleştirildi.

Yapılan etkinlikle ilgili olarak açıklamada bulunan Türk Kızılay’ı Ereğli Şube Başkanı Yaşar Ciğer “Yaklaşık 2 aydır ülkemizde ve dünyada ortaya çıkan Koronavirüs sebebiyle 65 yaş üstü vatandaşlarımıza sokağa çıkma kısıtlaması gelmişti.

Kızılay olarak iki haftadır onların yanında oluyoruz. Geçen hafta anneler gününe denk gelmesi ile güzel bir atmosfer oluşmuş, onlara yine ikramlarımız olmuştu. Bu hafta yine bu zorlu süreçte sokağa çıkmalarında bu güzel havada onların yanında olmak istedik.

Onlara bugün su, maske, eldiven ve canlı çiçek ikramımız oldu. Özellikle menekşe ve saksı çiçeklerimiz onlar tarafından çok ilgi gördü.

Bu da bizleri çok mutlu etti. 65 yaş üstü vatandaşlarımızdan beklentimiz sosyal mesafeye ve kurallara uysunlar.

Bu zorlu süreci hep beraber atlatmış olalım. Bu süreçte de Kızılay olarak vatandaşlarımızın ve büyüklerimizin her zaman yanındayız” dedi.

Yorumlar

17 Mayıs 2010 Karadon Maden Şehitlerimizi Rahmetle Anıyoruz

16 Mayıs 2020 Cumartesi 20:23

17 Mayıs 2010 Karadon Maden Şehitlerimizi Rahmetle Anıyoruz

17 Mayıs 2010 Karadon Maden Şehitlerimizi Rahmetle Anıyoruz

GENEL MADEN İŞÇİLERİ SENDİKASI Yönetim Kurulu

“17 Mayıs 2010 Karadon Maden Şehitlerimizi Rahmetle Anıyoruz”

 

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Hakan Yeşil, Yönetim Kurulu adına bir bir açıklama yaparak 17 Mayıs 2010 tarihinde TTK Karadon Müessesesi’nde taşeron şirkette çalışırken meydana gelen faciada hayatlarını kaybeden 30 Maden Şehidini andı.

Yeşil ‘in açıklaması şöyle;

“Bundan tam 10 yıl önce, 17 Mayıs 2010 tarihinde, ülkemiz ekonomisine katkıda bulunmak, Zonguldak ekonomisine katkı sağlamak, çoluk-çocuklarının nafakasını kazanmak adına Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessesesi’nde taşeron şirkette çalışan 30 arkadaşımız, meydana faciada hayatlarını kaybettiler.

Genel Maden İşçileri Sendikası olarak 2004-2005 yıllarından bu yana taşeron sisteminin yer altında uygulanamayacağını yazılı, sözlü açıklamalar ve eylemler yaparak tüm uyarılarımıza rağmen Türkiye Taşkömürü Kurumu’nda yeraltında taşeron şirketlere iş verildi.

Bu uygulamanın ne kadar yanlış olduğu ödediğimiz bedellerle ispatlandı.

Karadon ve 7 Ocak 2013 tarihinde Kozlu’da 8 arkadaşımızı kaybettiğimiz facialardan sonra başta biz,  Zonguldak maden işçileri olmak üzere bölge halkı olarak yüksek sesle tepkimizi dile getirdik.

Sonrasında TTK’da yeraltında taşeron uygulamasına son verildi, ancak başka bölgelerde uygulama devam etti.

Soma’da 301, Ermenek’te 18, diğer taşeron şirketlerde birçok madenci kardeşimiz şehit oldu.

Bizler, daha sağlıklı şartlarda çalışma, ülkemiz ekonomisine katkıda bulunma ve ailemizle birlikte daha iyi şartlarda yaşama mücadelemizi aralıksız sürdürüyoruz.

17 Mayıs Karadon Şehitlerimizi, facianın 10’uncu yıldönümünde sevgi, saygı ve rahmetle anıyoruz. Yakınlarına ve madenci camiamıza tekrar başsağlığı diliyoruz. Bu vesileyle tüm maden şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Mekanları cennet

Yorumlar