KARADENİZİN ÇIKIŞ KAPISI OLACAK

11 Mart 2019 Pazartesi 14:14

KARADENİZİN ÇIKIŞ KAPISI OLACAK

Ana mendirek yapım çalışması sürüyor... 

 

 

 
 Batı Karadeniz’de kuzey güney aksında kombine taşımacılık hizmeti verilecek olan Filyos Liman’nın inşaatında ana mendirek yapım çalışmaları sürüyor. 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 13. Bölge Müdürlüğü Filyos Limanı’nı havadan fotoğrafladı. Kurumun resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Zonguldak Filyos Liman İnşaatında ana mendirek yapım çalışmalarımıza devam ediyoruz” ifadelerine yer verildi. 
Çalışmaların sürdüğü liman hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan, 4 Mart günü Zonguldak mitinginde yaptığı konuşmada, “Filyos Liman projesiyle Batı Karadeniz’de kuzey-güney aksında kombine taşımacılık hizmeti verilecek liman kompleksi hayata geçirilecek. Burası, Zonguldak’la birlikte Karabük ve Bartın başta olmak üzere, tüm Karadeniz’in ana ihracat merkezi olacaktır. Bu önemli limanın altyapı inşaatını seneye tamamlıyoruz. Üst yapı inşasına da 2021 yılında başlayacağımız Filyos Limanı’nı, inşallah 2023 yılına yetiştirerek hizmete sunacağız” ifadelerine yer vermişti. 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 150 yıllık bir geçmişe sahip ve bölgenin kaderini değiştirmesi beklenen Filyos Limanı projesinde yarıya gelindiğini de açıklayarak, “Karadeniz’in çıkış kapısı olacak Filyos Limanı, hem Marmara limanlarının ve Boğazların yükünü hafifletecek hem de Orta Asya ve Karadeniz kaynaklı dış ticaretin demiryolu ağımız üzerinden Güney’e ve Orta Doğu’ya ulaşmasını sağlayacaktır. Bu önemli limanın altyapı inşaatını seneye tamamlıyoruz. Üst yapı inşasına da 2021 yılında başlayacağımız Filyos Limanı’nı, inşallah 2023 yılına yetiştirerek hizmete sunacağız” sözlerine yer vermişti.

Yorumlar

Karslılar Derneği Misafirperverliklerini Gösterdiler

11 Mart 2019 Pazartesi 14:10

Karslılar Derneği Misafirperverliklerini Gösterdiler

Karslılar Derneği Şahin’i ve Oruç’u ağırladı

 
 

 

Karslılar Derneği Şahin’i ve Oruç’u ağırladı
 
AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı Saadet Oruç ile birlikte Kars Kafkas Folklor Derneği’ni ziyaret ederek 31 Mart seçimleri için destek istedi. 

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin, Cumhurbaşkanı Baş danışması Saadet Oruç, Belediye Meclis Üyesi adayları ve partililer ile birlikte seçim çalışmaları kapsamında Ereğli’de faaliyet gösteren Kars Kafkas Folklor Derneği’ni ziyaret etti. Dernek Başkanı Soykant Öztürk ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından oldukça sıcak ve samimi bir ilgi ile karşılanan AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin, dernek yönetimine ve üyelerine 31 Mart seçimlerinden sonra Kdz. Ereğli’de hayata geçireceği projeleri anlattı. Ereğli için hazırladığı ekonomik, kültürel, sosyal ve istihdama dayalı projelerini anlatan Şahin, Kars Kafkas Folklor Derneği gibi kültürel dernekler ile işbirliği yaparak Ereğli’de kültürel etkinliklere birlikte imza atacaklarını belirtti. Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı Saadet Oruç ise yaptığı konuşmasında, Erol Şahin’in Cumhurbaşkanının Ereğli halkına emaneti olduğunu ve sahip çıkılması gerektiğinin altını çizerek kendisine destek istedi.
Kars Kafkas Folklor Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Soykant Öztürk ve Yönetim Kurulu Üyeleri ise Şahin’in projelerini beğendiklerini belirterek kendisine başarı dileğinde bulundu.

Yorumlar

SÖZ VERDİK ŞAHİN BAŞKAN OLACAK

11 Mart 2019 Pazartesi 14:07

SÖZ VERDİK ŞAHİN BAŞKAN OLACAK

Yüzlerce kadın Şahin'i başkan yapmaya söz

verdi

 

 

Yüzlerce kadın Şahin'i başkan yapmaya söz verdi
 
AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin 8 Mart Kadınlar Günü dolayısıyla kadınlar matinesi düzenledi. Coşkulu kalabalık tarafından alkışlar arasında salona giren Başkan Adayı Şahin, kadınlara müjdeler verdi.

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin Ören Mahallesi’nde ki Şahinler düğün Salonu’nda düzenlenen kadınlar matinesine eşi Feyzan Şahin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kdz. Ereğlili Başdanışmanı Saadet Oruç ile birlikte katıldı. Yaklaşık bin kadının katıldığı eğlencede alkışlar arasında salona eşi Feyzan Şahin ile birlikte giren Başkan Adayı Şahin, kadınlara çiçek takdim etti.
Eşi Erol Şahin’in kadınlara verdiği değeri en iyi kendisinin bildiğini dile getiren Feyzan Şahin, yaptığı konuşmada tüm kadınlardan destek istedi. Feyzan Şahin konuşmasında “Öncelikle kadınlara verdiği değeri bildiğim sevgili eşim Erol Şahin’e bu güzel organizasyon için şahsım ve sizler adına teşekkür ederim. Kadın fedakardır, kadın güçlüdür, kadın sevgi doludur, kadın merhametlidir. Bizler hayatın ağır yüklerini omuzlarında taşıyan, elinin emeğini gözünün nuru ile birleştiren, yüreğine koskoca sevgiler sığdıran, güçsüz bedenlerin güçlü kahramanlarıyız. Bizler aynı zamanda göz bebeğimiz evlatlarımıza verdiğimiz eğitimle topluma yön veren, geleceğin umuduyuz. Sevgili kadınlar; Önümüzde bir yerel seçim var. 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak yerel seçimler Ereğli’nin kader seçimidir. O nedenle bu seçimde bizlere çok büyük sorumluluklar düşüyor. Önümüzde tarihi bir fırsat var. Bu fırsatı iyi değerlendirip, 31 Mart’a kadar evlatlarımız için, Ereğli’nin geleceği için gelin bir oralım. Vereceğiniz desteklerden dolayı şimdiden herkese çok teşekkür ediyor, hepinize iyi eğlenceler diliyorum” dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kdz. Ereğlili Başdanışmanı Saadet Oruç’ta kadınlardan Erol Şahin’e güçlü bir destek istedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ereğli’ye çok önem verdiğini ve buraya geleceği için heyecan duyduğunu anlatan Oruç konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Biliyorsunuz Cumhurbaşkanımızın siyasi hayatında kadınların çok büyük önemi var. Her toplantıda hanım kardeşlerimiz diye söze başlıyor. Emektar hanımlar, adayımız Erol Şahin Ereğli’nin daha ileriye gitmesi için Cumhurbaşkanımız tarafında özenle seçilmiş bir aday. Gerçekten önümüzde ki 5 yıl boyunca daha ilerisi için, çocuklarınız için, geleceğimiz için Ereğli’de yarım kalmış her şey için Cumhurbaşkanımızın özenle sizler için seçtiği, sizin huzurunuza sunduğu Erol Şahin’e full destek oluyor muyuz ? Ama sadece bu salondakiler için değil, komşularınıza, mahalle arkadaşlarımıza, çocuklarınız okulda ki velilerine, öğretmenlerine hepimiz Erol Şahin’den bahsedelim. 19 Mart’ta Cumhurbaşkanımız ikinci kez Ereğli’ye gelecek bizzat heyecanlı, ben tanığım. Onu en güzel şekilde karşılayıp, buradan coşkuyla diğer mitinglerine göndereceğiz mi ? Peki 31 Mart’ta daha sonra yapmak istediğimiz projelerimiz için Erol Şahin Bey’e full destek, Cumhurbaşkanımıza da güzel bir selamlama gidecek mi ? Desteklerini bekliyoruz. Adayımız Erol Şahin için kapı kapı dolaşacağız. 31 Mart’a kadar her saniyemizi değerlendireceğiz.”

Konuşmasına 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayarak başlayan AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin, kadınlara yönelik gerçekleştireceği ekonomik ve sosyal projeler hakkında bilgi verdi. Kdz. Ereğli’de kadın istihdamının artırılması için 5 yılda en az 5 tekstil atölyesi kuracaklarını ve bu atölyelerin her birinde 200-250 kişinin çalışacağını anlatan Şahin, ayrıca Nisan ayı sonunda itibaren kadınları ve gençleri Türkiye’nin tarihi ve turistik bölgelerine kültür gezilerine göndereceğinin sözünü verdi. Şahin kadınlara hitaben yaptığı konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Kadınlarımıza birinci müjdemiz, tüm okul kitaplarının önüne kırtasiye malzemelerini koyacağım inşallah. Çocuklarımız doğduğunda Ereğli Belediyesi tüm bebeklerimize hoş geldin diyecek. Bütün çocuklarımızın hastaneden kayıtlarını alacağız, doğan bütün bebeklerimizin evlerini ziyaret ederek, maması, çocuk bezini ve emziğini vererek hayırlı olsun diyeceğiz. Kültür turlarını başlatıyoruz inşallah. Hanımefendileri gezilere göndereceğiz. Akrabalarınızla gruplar oluşturacaksınız eğlenceli olsun diye. Bir otobüsü tahsis edeceğiz. Yeme içmenizi temin edeceğiz bir kuruş para harcatmadan. Bütün hanımları gezmeye gönderiyoruz. Ayasofya’ya, Sultanahmet’e, Eyüp Sultan’a Konya’da Mevlana’ya bunun sözünü veriyorum. Nisan ayının sonunda hemen başlatıyoruz inşallah. Özellikle hanımefendilerin işe ihtiyacı olanların sorununu çözmek adına, Ereğli Belediyesi olarak elimizi taşın altına koyacağız. İstihdam ve tekstil atölyelerini mahallerimizde açacağız. Bu bizim olmazsa olmazlarımız. Gelir gelmez derhal başlıyoruz. Nerede belediye arazimiz varsa, nerede üstüne uygun tekstil atölyeleri yapabileceğimiz hazine arazileri varsa inşaa edeceğiz. Evin geliri 4000-5000 liraya çıkacak. Böylece evde huzur artacak, aile birliğini koruyacağız. Bu tesislerde çalışarak kendi ayaklarınızın üzerlerinde durmanızı sağlayacağız.”
Şahin konuşmasının ardından kadınların eğlenmeleri için salondan ayrıldı. Gecede sahne alan Sanatçı Neray söylediği şarkılarla kadınlara unutulmaz bir gece yaşattı. Uzun süre şarkılar eşliğinde pistte oynayıp stres atan kadınlar Başkan Adayı Erol Şahin’in eşi Feyzan Şahin’e teşekkür ederek, bu tür etkinliklerin devam etmesini istedi.

Yorumlar

Ercan Candan Uysal’a Gol Attı

9 Mart 2019 Cumartesi 20:40

Ercan Candan Uysal’a Gol Attı

AK Parti 24. Dönem Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Ercan Candan, AK Parti’den Belediye Başkan Adayı gösterilmeyince istifa ederek BBP’den aday olan Hüseyin Uysal ile ilgili açtı ağzını yumdu gözünü! Ercan Candan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamanın altına da ilginç bir görsel ekledi.

Ercan’ Candan'ın yaptığı paylaşım şöyle:

“Değerli hemşehrilerim, aldığım duyumlara ve basında çıkan haberlere göre; Belediye Başkanı Hüseyin Uysal kendisini aradığımı ve onu desteklediğimi ifade etmiş. Bu kesinlikle DOĞRU DEĞİLDİR. Hüseyin Uysalı veya herhangi bir yakınını hiç aramadım.

Başkanlığı süresinde yaptıkları/yapmadıkları sizlere karşı beni mahçup etmişken, Hüseyin Uysal'ı desteklemem MÜMKÜN DEĞİLDİR.

Beraber yola çıktıklarını menfaati bitince unutanların bizim nezdimizde hiç bir yeri YOKTUR.”

Yorumlar
  • Para para para
    10 Mart 2019 Pazar 04:41

    Hepsi aynı akp de kendi içinde birbirini yiyor

POSBIYIK demokrat gazetesini ziyaret etti

8 Mart 2019 Cuma 14:30

POSBIYIK demokrat gazetesini ziyaret etti

CHP Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, 31 Mart seçimleri için sürdürdüğü çalışmalar kapsamında Ereğli’de günlük yayınlanan Demokrat Gazetesi’ni  ziyaret etti.

Beraberinde belediye meclis üyeleri Haluk Okur, Yaşar Balcı, Satılmış Yiğit ve diğer bazı meclis üyeleriyle birlikte Demokrat Gazetesini ziyaret eden Posbıyık, Demokrat Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve Demokrat İmtiyaz Sahibi Yalçın Keleş’le görüş alış verişinde bulundu.

Posbıyık, basın kuruluşları ve çalışanlarına yönelik olarak siyasi duruşları ne olursa olsun pozitif bir bakışa sahip olduğunu belirterek eleştirel yaklaşımlara da anlayışla yaklaştığını söyledi.

Projelerinin istihdam sorunu ve sosyal kent olgusuna cevap veren projeler olduğunun altını çizen Posbıyık, “istihdam kadar kentin sosyal yaşamı da önemli. Edindiğim bilgiye göre 2014’te benim başkanlık görevinden ayrılmamdan sonra Ereğli Eğitim Fakültesi’ne yapılan tercihler yüzde 40 azalmış. Bunda kentin sosyal yaşamındaki gerilemenin ve cazibe merkezi olmaktan uzaklaşmanın etkili olduğunu düşünüyorum” dedi.

Belediye Meclisi Adayı Haluk Okur’un da özellikle ulaşım, mimari ve kenti sosyalleştirecek projeler hakkında bilgi verdiği ziyarette, Keleş de projeler hakkında düşüncesini açıklayarak, “önemli olan kentin ihtiyaç ve sorunlarını doğru çözüp ona göre projeler geliştirmektir” şeklinde konuştu ve Posbıyık’a çalışmalarında başarı diledi.

Yorumlar