KDZ. EREĞLİ BELEDİYESİ’NDE BAYRAMLAŞMA

11 Ağustos 2019 Pazar 14:57

KDZ. EREĞLİ BELEDİYESİ’NDE BAYRAMLAŞMA

POSBIYIK: BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ PEKİŞTİRELİM

 

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Kurban Bayramı’nın ilk günü belediyede düzenlenen bayramlaşma programında, belediye çalışanları, STK temsilcileri ve misafirleriyle bayramlaştı.

Kdz. Ereğli Belediyesinde geleneksel olarak düzenlenen bayramlaşma töreni Kurban Bayramı’nın ilk günü Başkan Halil Posbıyık’ın makamında gerçekleşti.

Başkan Posbıyık ve eşi Neriman Posbıyık, belediyede çalışan personel, zabıta, itfaiye, birim müdürleri, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, muhtarlar, belediye meclis üyeleri, gazeteciler ve misafirleriyle tek tekbayramlaştı birlikte sohbet ettiler.

Belediye Başkan Yardımcıları ve daire müdürlerinin de hazır bulunduğu bayramlaşma töreninde, Başkan Posbıyıkkatılımcıların ve Ereğli halkının bayramını kutlayarak; “Bayramlar, toplum olarak birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirdiğimiz, sevinçlerimizi ve mutluluklarımızı paylaştığımız çok özel günler. Mübarek Kurban Bayramı’nı anlamına uygun, hoşgörü ve barış ortamında geçirmenizi diliyorum. Tüm hemşerilerime sağlık sıhhat diliyorum. Aileleriyle birlikte sağlık içerisinde mutlu, huzurlu bir bayram dileyerek selam ve sevgilerimi gönderiyorum” dedi.

Başkan Posbıyık, belediyedeki bayramlaşmanın ardından ilçe protokolüyle birlikte gün içerisindeki programlara katıldı.

 

Yorumlar

Günay Cin Olmadan Adam Çarpılmaz Dikkat !

10 Ağustos 2019 Cumartesi 20:13

Günay Cin Olmadan Adam Çarpılmaz Dikkat !

Kdz. Ereğli Belediyesi’nin almak istediği eski Erdemir Plajı’nda yüzmek için yapılan eylem çağrısı Günay ekip başı olunca destek bulamadı .

Eylem çağrısını, Kdz. Ereğli Kent Konseyi başkanı ,belediye daire müdürleri ve danışmanlar aracılığıyla yapılması yanında, sosyal medyada örgütlenen ve henüz kimler tarafından  kurulduğu bilinmeyen bir grup olan ‘Yaşanabilir bir Kdz. Ereğli Grubu tarafından yapıldı .

Bir önceki çağrı da ki gibi yetersiz kalınan toplanmada bu sefer de başarı yakalayamayan kişi olan çetin YILMAZ İsyan etti .

Plaj kapısında polis barikatı ile karşılaştılar

Kdz. Ereğli’de bu sefer de Kent Konseyi öncülüğünde gerçekleşen (hangi yetkisi olduğu henüz görülemeyen konseyin) oluşumu desteksiz kaldı .

Gökhan Günay daha evvel bir çağrı yapıp;” Eski Erdemir PLAJI kdz Ereğli ye verilmeli” açıklamasının hemen ardından vekaleten belediye başkan yardımcısı olmuştu .

Akşam vaktinde bu konu ile alakalı espiriler havada uçuştu .

“Adam da haklı geçen sefer bir açıklama yaptı oldu vekaleten belediye başkan yardımcısı şimdi yaptı belkide olacak asil belediye başkan yardımcısı “

 

 

Erdemir Plajı’nda yüzme planı için harekete geçildi ancak kapıda polis barikatı ile karşılaşıldı.

CHP’li bazı meclis üyeleri, belediyede çalışan danışmanlar, bazı muhtarlar, sosyal medya grubu üyeleri bugün örgütlenerek plaj önünde buluştular. 

Günay’ın Tanıdığı Baronlar mı var yoksa bir bildiği mi ?

Ankara’daki baronlara, ‘Bu plajdan elinizi çekin’

“Burayı işletebilecek tek kurum Kdz. Ereğli Belediyesidir.

Buradan Ankara'daki baronlara sesleniyoruz. Buradan elinizi çekin.

Burada kaymakam vali iyi niyetli.

Burası Ereğli'nindir Ereğli halkının olacaktır.

Not : Kaymakam ve Valinin iyi niyetli olduğunu söyleyen kişi burada ne anlatmak istemiş ve kaymakam ve vali günaya nasıl bir davranışta bulunmuş olabilirler ki Günay Ankara’da baron diye birilerine laf sokma çabasına girdi?

Günay Konuşmasının bir bölümünde de devlet kuvvetlerine bir şeyler anlatmaya çalıştı ama sadece kendi anladı!!

Polisi oraya dikenlere, aba altında sopa gösterildi

Bugün bizim karşımıza kolluk kuvvetlerini dikenler kendinize çeki düzen verin.

Aklınızı başınıza alın.

Farklı düşünceler içinde olmayın.

Bu plaj Kdz. Ereğli Belediyesine verin.

Plaj, efsane başkanımız Halil Posbıyık'ın öncülüğünde halkın hizmetine açılacaktır." dedi. 

Günay‘ın konuşmalarının ardından orda bulunan Ve bir amaç için geldiğini sananlar Günay’ı devlete karşı sarfettiği kelimeler sebebi  ile eleştirdiler ve “Günay sanırız cin olmadan adam çarpma kelimesinin karşılığını yaşıyor , devlete bu tür kimse konuşamaz yazık “ diyerek orayı terk ettiler .

Tehdit dolu açıklama bitince Günay arkasına bakarak olay yerinden uzaklaştı !

Yorumlar

KDZ EREĞLİ /İSKENDERUN ŞEYTAN ÜÇGENİ

8 Ağustos 2019 Perşembe 23:07

http://m.denizticaretgazetesi.org//gundem/med-marine-cem-aysel-kilavuz-kaptan-oyunu/12025

KDZ EREĞLİ /İSKENDERUN ŞEYTAN ÜÇGENİ

Erdemir Limanı Ne durumda ? Med Marine Cem Aysel Kılavuz kaptan oyunu

 
 
ENTERESAN BİR OLAY PEŞİNDEYİZ!
 
Anlatacağımız bölüm para basma Makinası tabir edilen yer ..
Peki kim kime karşılıksız Para basma makinasını teslim eder?
Oyak Grubu kâr zarar tablosundan kimler kazanç sağlar bunu bilen var mı  ?
Şayet bildiğimiz  üzere bu şirketin kazancı hissedarlarına halka arz hisseler filtresiz gösteriliyor ise en son grup şirketlerinden birine verilen liman hizmetlerinin kârı nedir ?
 
 
 
Burası 5.000.000 dolar kâr getiren bir firma iken neden taşeronlaştırılır ?
 
 
 
Med Marine Cem Aysel Kılavuz kaptan oyunu
Oyak Erdemir liman kılavuz kaptanları Med Marine' ye nasıl geçti? 
 

Uzun zamandır kılavuzluk teşkilatı kurma gayreti içine olan Med Marine, geçtiğimiz günlerde yasanın öngördüğü kılavuz kaptan sayısıni tamamladığını belirten haberler basında yer almıştı. Deniz kılavuzluk teşkilatı kurmak için yasaların emrettiğine göre, bünyesinde en az 30 kılavuz kaptan bulundurması mecburi.

Bu mecburiyeti yerine getirdiğini ileri süren Med Marine geçtiğimiz günlerde bünyesine aldığını ifade ettiği 30 kişilik kılavuz kaptan listesini bakanlığa verdi.

Ne var ki  eski bir Erdemir yöneticisiyle yaptığımız görüşmede bunun doğru olmadığı ortaya çıktı. İsminin açıklanmasını istemeyen bu eski Erdemir üst düzey yöneticisi bize şunlarrı anlattı; Med Marin yıllardır İskenderundaki İsdemir limanı ile Ereğlideki limanımızda römorkör ve kılavuzluk hizmeti verir. Ancak bu her iki limanımızın kılavuz hakkı vardır. Dolayısıyla bu limanlarımızda Erdemir bünyesinde kılavuz kaptan çalıştırır. Bizim kılavuzlarımız yetişemediği yerde Med Marine bu limanlara istek halinde yardımcı olmak için kılavuzluk hizmeti verir. Özellikle isdemir limanımızda Med Marine limanımızdaki çalışmalarından elde ettiği gelirin yüzde otuz beşini de İsdemir' vermek zorunda çünkü sözleşme böyle yapılmıştı. diyen erdemir eski yöneticisi sözlerine şöyle devam etti. Öğrendiğime göre Med Marine Erdemir limanlarında çalışan kılavuzları kendi bünyesinde çalışıyor diye göstermiş ama bu kılavuz kaptanlar şun an hem Erdemir limanlarında hem de Med Marine'de çalışıyor görünüyor yani çifte SSK kaydı yapılmış. Erdemir kendi kılavuzluk Hakkını devremez. Onun Erdemir limanlarında çalışan kılavuz kaptanlar iki yerde çalışıyor görünüyorlar.

Bu kılavuz kaptanlara neden iki yerde çalışma iznini Erdemir vermiş sorusuna ise, Limanlar Oyak ana bünyesinde kurulmuş olan OYAK Denizcilik ve Liman İşletmeleri Aş Genel müdürü bilindiği gibi İskenderundaki Limak Port Liman müdürlüğünden gelen Cem Aysel'dir. Med Marine ile yakın ilişkileri olan biri olduğu İskenderun bölgesinde herkes tarafından bilinir. Zaten İskenderun limanın halen sorun olan Aqua Hercules isimli gemi hakkındaki olaylar o zaman Limakport müdürü olan, şimdiki Oyak Liman işlertmeleri Aş genel müdürü Cem Aysel'in liman başkanı talimatıyla  Limak Port'da 5 gün barındırılan gemi için fuzuli işgal denilerek 450 bin dolarlık faturanın gemiye kesilmesiyle başladı.

Cem Aysel İle Med Marine'nin yakın ilikissinin herkes tarafından bilindiğini ifade eden Erdemir eski yöneticisi , Cem Aysel; Oyak liman işletmesi genel müdürü olduktan sonra, ton başına maliyeti 75-80 cent'lre düşmüş olan İsdemir limanın ton başı maliyetlerin 2 Dolar'ı geçtiğine dikkati çekerek Med Marine Cem aysel ilişkisin OYAK'a zarar vereceğini ileri sürdü

Med Marine'nin kılavuz kaptan listesine de değinen Erdemir eski yöneticisi, listedeki kılavuz kaptanların çoğunu yakinen tanırım, o otuz kişilik liste içinde Erdemir kılavuz kaptanları da dahil olmak üzere 18 kılavuz kaptan vardır. Bunlardan 5 kılavuz kaptan yakın zaman içinde Kıyı Emniyet'ten ayrılanlardır diğer sadece Kılavuz teşkilatı kurulursa çalışırız diyerek tahhüt vermişlerdir.   Kısacası Med Marine'de resmen çalışan 18 kılavuz kaptan vardır. Diğerleri Med Marine bünyesinde yoktur. SSK kayıtlarında görünür. Bu listeyi SSK bildirgesi istemeden kabul eden Bakanlıkta kim vardır ona dikkat etmek lazım, demek Bakanlıkta bir hamisi var şeklinde konuştu

 

İşte Med Marine'nin Bakanlığa verdiği İskenderun kılavuz kaptanlar listesi

ADI SOYADI                                       YETERLİLİĞİ
1) FATİH GÖKSU                                İSDEMİR VE İSKENDERUN LİMANI KILAVUZ KAPTAN
2)ABDULLAH TUFAN                         İSDEMİR VE İSKENDERUN LİMANI KILAVUZ KAPTAN
3)MEHMET DÖNMEZ                        İSDEMİR VE İSKENDERUN LİMANI KILAVUZ KAPTAN
4)ZEKİ AKAR                                      İSDEMİR VE İSKENDERUN LİMANI KILAVUZ KAPTAN
5)MURAT AŞKAR                               İSKENDERUN LİMANI KIDEMLİ KILAVUZ KAPTAN
6)SUAT ATALAR                                İSKENDERUN LİMANI KIDEMLİ KILAVUZ KAPTAN
7)MUSTAFA ALPAY ŞENKAL              İSKENDERUN LİMANI KIDEMLİ KILAVUZ KAPTAN
8)HÜSEYİN CENK ARPACI                 İSKENDERUN LİMANI KIDEMLİ KILAVUZ KAPTAN
9)BÜLENT ALAN                               İSKENDERUN LİMANI KILAVUZ KAPTAN
10)EMRAH ÇETİN                             İSKENDERUN LİMANI KILAVUZ KAPTAN
11)GÖKHAN YILMAZ                        İSKENDERUN LİMANI KILAVUZ KAPTAN
12)HAKAN TURUNÇ                         İSKENDERUN LİMANI KIDEMLİ KILAVUZ KAPTAN
13)ÖZGÜR BALABAN                       İSKENDERUN LİMANI KIDEMLİ KILAVUZ KAPTAN
14)SERDAR ERDİNÇLER                   İSKENDERUN LİMANI KILAVUZ KAPTAN
15)ÜMİT EZER                                 İSKENDERUN LİMANI KIDEMLİ KILAVUZ KAPTAN
16)EVRİM KELOĞLU                        İSKENDERUN LİMANI KIDEMLİ KILAVUZ KAPTAN
17)RECEP YILMAZ DOĞAN              İSDEMİR VE İSKENDERUN LİMANI KILAVUZ KAPTAN
18)TURGUT ERTÜRK                       İSKENDERUN LİMANI KILAVUZ KAPTAN
19)HASAN KOLAY                              İSKENDERUN LİMANI STAJYER KILAVUZ KAPTAN
20) AHMET HARUN ÖZDAMAR         İSKENDERUN LİMANI STAJYER KILAVUZ KAPTAN
21) SUAT LÜ                                      İSKENDERUN LİMANI STAJYER KILAVUZ KAPTAN
22)SADIK KILKIŞ                                 İSKENDERUN LİMANI STAJYER KILAVUZ KAPTAN
23)ABDULLAH TALİP SENCER           İSKENDERUN LİMANI STAJYER KILAVUZ KAPTAN
24)MEHMET KARAMANLI                 İSKENDERUN LİMANI STAJYER KILAVUZ KAPTAN
25)ADNAN AYDIN                             İSKENDERUN LİMANI STAJYER KILAVUZ KAPTAN
26)ÖZGÜR TOKA                              İSKENDERUN LİMANI STAJYER KILAVUZ KAPTAN
27)GÖKHAN GÜRKAN                      İSKENDERUN LİMANI STAJYER KILAVUZ KAPTAN
28)MURAT KOTRACI                        İSKENDERUN LİMANI STAJYER KILAVUZ KAPTAN
29)ÇAĞLAR PINAR                            İSKENDERUN LİMANI STAJYER KILAVUZ KAPTAN
30)HIZIR ERSOY                                İSKENDERUN LİMANI STAJYER KILAVUZ KAPTAN
31)MUHARREM EVRENSEL ÖKTEM          İSKENDERUN LİMANI STAJYER KILAVUZ KAPTAN
32)NİHAT YOLCULAR                                İSKENDERUN LİMANI STAJYER KILAVUZ KAPTAN
33)OĞULCAN KARAMANOĞLU                 İSKENDERUN LİMANI STAJYER KILAVUZ KAPTAN

Etiketler:

Erdemir , Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , Oyak , oylim , omsan , Oyak

Yorumlar

DENİZ SEZONU BİTİYOR, ERDEMİR PLAJI ÇÜRÜYOR

7 Ağustos 2019 Çarşamba 01:24

DENİZ SEZONU BİTİYOR, ERDEMİR PLAJI ÇÜRÜYOR

POSBIYIK: BU PLAJI HALK YARARINA EN İYİ BİZ YÖNETİRİZ

 

Karadeniz Ereğli halkı, Belediye Plajı'nda tıklım tıklım denize girmeye çalışırken, Erdemir Plajı sorunu çözülmedi. Tesisler çürümeye terk edildi. Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık çağrıda bulundu: "Erdemir Plajı'nı en iyi yönetecek kurum, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetleri halkın yaşam biçimi haline getirmek için var gücüyle çalışan  Karadeniz Ereğli Belediyesi'dir. Ereğli Belediyesi'ne hakkını teslim etmenizi bekliyoruz."

Karadeniz'de deniz sezonunun bitmesine kısa bir süre kalmasına karşın, Erdemir Plajı sorunu çözülmedi. Erdemir Plajı tesisleri virane halde çürümeye terk edildi. Belediye Başkanı Halil Posbıyık, sürece tepki göstererek "Bu plajı en iyi yönetecek kurum Ereğli Belediyesi'dir. Halkın sportif, sosyal ve kültürel zenginliği için her alanda yoğun çaba gösteriyoruz. Ereğli halkının buna ihtiyacı var. Bir an önce plajın bize devredilmesini ve halkın kullanımına açmayı bekliyoruz" dedi. Posbıyık'ın konuyla ilgili açıklaması şöyle:

"Erdemir Plajı KdzEreğli Belediyesi'nin hakkı. Ereğli halkı, Belediye Plajı'nda tıklım tıklım denize girmeye çalışırken, yüzecek plaj ararken, hemen yanındaki Erdemir Plajı çürümeye terk edildi. Gençlerimizin yüzme sporuna yönlendirilmesini teşvik edebilecek bir havuz ihtiyacı bulunurken, ErdemirPlajı'ndaki havuz virane halde. ErdemirPlajı'nı en iyi yönetecek kurum, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetleri halkın yaşam biçimi haline getirmek için var gücüyle çalışan  Karadeniz Ereğli Belediyesi'dir. Ereğli Belediyesi'ne hakkını teslim edin!"

Yorumlar
  • Öner Erkan
    11 Ağustos 2019 Pazar 10:10

    Gülüc Belediyesine devredildi ama bu belediye fos çıktı. Açıp çalıştıramadilar.

Geceden Sabaha Hakan’ca

5 Ağustos 2019 Pazartesi 02:35

Geceden Sabaha Hakan’ca

Sevgili dostlar güzel kardeşlerim uyandığınız Her güne şükrederek kalkalım..

 

Şükretmek ben senin değerini bileceğim demektir.

Yani bugün çok şükür güneş doğdu ,sabah oldu ve bende bu hayatın içinde kısmetim varki uyandım demektir...

Şükretmesini bilenin de en erkenden tövbe etmesi makuldur.

Tövbe zaten bambaşka bir kapıdır..

Hani mahkemeye gidip suçunuzu itiraf etseniz ve ağlayıp bir daha yapmayacağım deseniz bile ceza sisteminde nasıl ki önce cezanızı çekecek sonra beraat edecekseniz tövbe bambaşka bir dünya nimetidir ..

İçinde hesaplaş, kalbine anlat ,gözlerini kapat muhakkak o içten gelen sese kulak veren seni dinleyecektir ;
buna inan ,buna emin ol Ve yalvar tövbe et yarın kalkacağın belli olmayan özliyecegini sandığın o güne......

Günün hadisi serifi ,

Terzi bir alime sorar:
Peygamberimizin, "Allahü teâlâ, günahkâr kulunun tövbesini, canı gargaraya gelmeden kabul eder" hadis-i şerifi hakkında ne buyurursunuz?
Cevap vermeden o kimseye sorar mubarek zat.
Mesleğin nedir?
Terziyim, elbise dikerim.
Terzilikte en kolay şey nedir?
Makası tutup, kumaş kesmektir.
Kaç senedir, bu işi yaparsın?
Otuz senedir.
Canın gargaraya geldiği zaman kumaş kesebilir misin?
Hayır, kesemem!
Bir müddet zahmet çekip, öğrendiğin ve otuz sene kolaylıkla yaptığın bir işi, o zaman yapamazsan, ömründe hiç yapmadığın tövbeyi o zaman nasıl yapabilirsin?

Bugün gücün yerinde iken tövbe et!

O zaman belki yapamazsın, buyurdu.
... ve tövbe...

Yorumlar
  • Zafer sucu
    5 Ağustos 2019 Pazartesi 09:06

    Kalemine önceliklerde gönlüne sağlık