Kendini Polis Savcı Tanıttı Ama Yakalandı

8 Eylül 2019 Pazar 14:41

Yasin Ören

Kendini Polis Savcı Tanıttı Ama Yakalandı

 

 
ALAPLI'DA KENDİNİ POLİS VE SAVCI OLARAK TANITAN BİR KİŞİ YAKAYI ELE VERDİ.
 
 
 

 Alaplı İlçesinde, polis ve savcı olduğunu söyleyerek vatandaşı telefonda trilyonlarca lira dolandırdığı iddia edilen bir şahıs yakalandı.

Edinilen bilgilere göre İstanbul Ağır Ceza mahkemesinde hakkında vatandaşı savcı ve polis kimliğini kullanarak, onlarca kişiyi Trilyonlarca lira dolandırdığı iddiasıyla hakkında yakalama kararı bulunan Özkeş B. (58) İsimli vatandaş Alaplı Jandarma Komutanlığı önünde yapılan rutin kontroller esnasında yakayı ele verdi. Jandarma ekipleri tarafından gözaltına alınan şahısın adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

 

 
 


 

 

 Yorumlar

VALİ BEY Masabaşında Deprem Tatbikatı hakkında toplandı

8 Eylül 2019 Pazar 13:16

VALİ BEY Masabaşında Deprem Tatbikatı hakkında toplandı

İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu tarafından ‘Afetlere Hazırlık Yılı’ tanıtımında duyurulan habersiz tatbikatlar kapsamında “Habersiz Masabaşı Deprem Tatbikatı” gerçekleştirildi.

 

 
Masabaşında Deprem Tatbikatı
 
Bartın merkezli bir deprem senaryosu ile habersiz tatbikatın talimatını veren Vali Erdoğan Bektaş, talimat sonrası gerçekleştirilen Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu Toplantısına da başkanlık etti. 

Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) il planından sorumlu hizmet gruplarının intikal ve operasyon becerilerinin sınandığı tatbikat çerçevesinde düzenlenen toplantıya Vali Erdoğan Bektaş’ın yanı sıra; AFAD Başkan Yardımcısı Hamza Taşdelen ve AFAD Müdahale Dairesi Başkanı Abdulkadir Tezcan ile koordinasyon üyeleri katıldı. 
Tatbikat da, 

Zongundaki ’ta meydana gelebilecek herhangi bir depreme hazırlıklı olmamız gerektiğini işaret eden Erdoğan Bektaş “AFAD Başkan Yardımcısı Hamza Taşdelen ve AFAD Müdahale Dairesi Başkanı Abdulkadir Tezcan’ında katılımıyla habersiz deprem tatbikatı gerçekleştirdik. Şehrin afet müdahalesine hazırlık kapasitesi, yetenekleri ve becerilerinin imtihan edilmesi bakımından bu tatbikat çok büyük bir önem taşımaktadır. Depremin ya da afetin ne zaman geleceğini bilemeyiz. Afet ve acil durumlarda ihtiyaç duyulan hizmetlere göre oluşturulan ve Yerel Düzey Afet Müdahale Planında bulunan Hizmet Gruplarının, görev ve sorumlulukları çerçevesinde afetin yönetileceği noktaya intikal sürelerini görmüş olduk” dedi. 
Vali Erdoğan Bektaş ayrıca, Zonguldak ’ta önümüzdeki dönemlerde il bazında bu tatbikatların devam edeceğini, bu habersiz tatbikatlarla birlikte afetlere daha hızlı ve etkili müdahale edileceğini sözlerine ekledi. 

Etiketler:

Vali Erdoğan Bektaş , Vali Erdoğan Bektaş , AFAD Başkan Yardımcısı Hamza Taşdelen ve AFAD Müdahale Dairesi Başkanı Abdulkadir Tezcan

Yorumlar

FINDIK TOPLAMA DA YANYANA YAŞADIKLARIMIZI UĞURLADIK !

8 Eylül 2019 Pazar 12:47

FINDIK TOPLAMA DA YANYANA YAŞADIKLARIMIZI UĞURLADIK !

Mevsimlik tarım işçileri dönüş yolunda

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nden gelerek yaklaşık 1 ay boyunca Karadeniz Bölgesi'nde fındık toplayıp aile ekonomilerine katkıda bulunan fındık işçileri memleket topraklarına dönmeye başladı.

 

Zonguldak Alaplı ilçesinde yaklaşık 1 ay boyunca fındık toplayan fındık işçilerinden işlerini bitirenler köy halkına veda ederek memleketlerine uğurlandı. Fındık işçilerinden Ahmet Öztürk, fındık toplamanın zor olduğunu, ancak Güneydoğu'da deniz bulunmadığından Karadeniz'de suya girmenin çok zevkli olduğunu söyledi.


Yine fındık işçilerinden Mahmut Öz, bölgelerinde ailelerin genelde kalabalık olduğunu belirterek, "Bu aylarda bizim bölgemizde iş olmaz.

O yüzden biz de ekmek parası için mecburen fındığa geliyoruz. Eğer bulabilirsek 1 ay da olsa çalışırız.

Biz çalışmadan yılmayız.

Bizi burada zorlayan tek etken nemli hava.

Havanın sıcaklığı pek etkilemiyor çünkü bizim bölgemiz buradan daha sıcak. Bir de fındıkta modern tarım yok. Biz 1 ay boyunca bizlere çok sıcak davranan Karadeniz halkına çok teşekkür ederiz" dedi.

Yorumlar

POSBIYIK “TÜRKİYE-SIRBİSTAN FİNAL MAÇINDAKİ BİRLİKTE OLALIM”

8 Eylül 2019 Pazar 11:00

POSBIYIK “TÜRKİYE-SIRBİSTAN FİNAL MAÇINDAKİ BİRLİKTE OLALIM”

2019 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nda 16 yıl sonra finale yükselerek bizleri gururlandıran Filenin Sultanları’nı verdikleri büyük mücadele için tebrik ediyorum.


Şampiyonluğa az kaldı, size güveniyoruz. #FileninSultanları
Final maçını 8 Eylül 2019 Pazar günü Saat 19.30’da Amfi Tiyatro’da kuracağımız dev ekranda birlikte izleyelim.

Yorumlar

İnsanlık Ölmedi ! Ereğli Bu Çocuklarla Gurur Duyacak ...

7 Eylül 2019 Cumartesi 23:58

İnsanlık Ölmedi ! Ereğli Bu Çocuklarla Gurur Duyacak ...

Erdemir Lojmanları Foster Evler yolunda seslerini duyurmak ,duyarlılık oluşturmak isteyen çocuklar sokak hayvanlarına yardım etmişti ve bu haber sitemizde yayınlanmıştı .

O günden beri boş durmayan çocuklar yapıp sattıkları eşyalardan Elde ettikleri yardım paralarını Kdz. Ereğli Gönülden Hayvan Sevenler Derneği'ne bağış yaptılar.

Sonrada Dernek yöneticileri ile bir araya geldiler .

Sokak hayvanlarına yapılan yardımlar hakkında bilgi aldılar.

Bağışlarının da hayvanların sağlık ve mama giderleri için kullanılacağını öğrendiler.

Çocuklar yaptıkları bu yardımla Gelecek adına ümit verici Bir görüntü çizerek hem ailelerini hemde dernek yöneticilerini sevindirdiler .

Ve dernek yöneticilerine hep bir ağızdan “Tüm canlılara merhamet edilmeli “söylemine dikkat çektirip bunu bir kez daha vurguladılar.

 

Çocuklarımız Sokak Hayvanlarına Yardım Etmek İçin Yola Koyuldular.

 

Kdz. Ereğli Gönülden Hayvan Sevenler Derneği'ne bağış yaptılar.

Dernek yöneticileri ile buluştular.

Sokak hayvanlarına yapılan yardımlar hakkında bilgi aldılar.

Bağışlarının da hayvanların sağlık ve mama giderleri için kullanılacağını öğrendiler.

 

Merhamet et ki merhamet olunasın

Yorumlar
  • Hüray Erel
    12 Eylül 2019 Perşembe 12:57

    O çocuklarımızın hepsini alınlarından öpüyorum..Ağaç yaş iken eğilir. Ailelerini de ayrı ayrı kutluyorum...