MİLLİ VE MANEVİ COŞKU, EREĞLİ’DE EVLERE ULAŞTI

20 Mayıs 2020 Çarşamba 10:53

MİLLİ VE MANEVİ COŞKU, EREĞLİ’DE EVLERE ULAŞTI

Kdz. Ereğli Belediyesi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile Kadir Gecesi için hazırladığı özel programlarla milli ve manevi coşkuyu evlere kadar ulaştırdı.

Koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl evlerde kutlanan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile Kadir Gecesi için Kdz. Ereğli Belediyesi çeşitli etkinlikler düzenleyerek milli ve manevi coşkuyu evlere kadar ulaştırdı.

19 MAYIS COŞKUSU EVLERDE

Belediye, şehrin 20 ayrı tepe noktasına özel hoparlör sistemi kurdu.

Gün boyu belli aralıklarla gençlik şarkıları ve Atatürk’ün sevdiği şarkılar yayınlanarak 19 Mayıs’ın coşkusu bütün Ereğli’yle yaşandı.

İlçe protokolü gün içerisinde Atatürk Anıtına çelenk sundu, akşam saat 19.19’da ise Beyçayırı stadında Ata’ya saygı duruşunda bulunuldu. Ereğli halkı balkonlarında ellerinde Türk Bayraklarıyla hep bir ağızdan İstiklal Marşı’nı okuyarak coşkuya ortak oldu.

Kdz. Ereğli Belediyesi’nin bir başka etkinliği de 19 Mayıs’a özel Ogün Sinan’la görüntülü plak dinletisi oldu. Plak dinletisi, belediyenin sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlandı. Kaymakam İsmail Çorumluoğlu ve Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın kutlama mesajları hoparlörden yayınlandı.

BELEDİYE AVLUSUNDA KADİR GECESİ ÖZEL PROGRAMI

Kdz. Ereğli Belediyesi, akşam yatsı namazından sonra İlçe Müftülü ile işbirliği halinde Kadir Gecesi Özel Programı gerçekleştirdi. Belediye avlusunda bir araya gelen din görevlileri Yasin-i Şerif Tilaveti, Mevlid-i Nebi ve İlahi programını eda ederek Kadir Gecesi’ne özel Kur’an ziyafeti sundular.

Mevlid programı belediyenin sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlandı. İlçe Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu ve Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın da katıldığı program İlçe Müftüsü Recai Albayrak’ın yaptığı dua ile sona erdi.

Yorumlar

AĞLAMAK YOK İSTEDİĞİN İFTİRAYI AT BU LİVADİ ORTAYA ÇIKACAK.

17 Mayıs 2020 Pazar 01:05

AĞLAMAK YOK İSTEDİĞİN İFTİRAYI AT BU LİVADİ ORTAYA ÇIKACAK.

Hep der dururum bir Livadi macerası .. Bu işin isim hakkı Livadi oteli, Sahipleri de o tarihte açıkta olan emniyet müdürü ve onun yaver gazetecisi.

Siz hiç Fetö'cü bilgilerinin yahut gizli kalması gereken hayati bazı  belgelerin arsivlenip bir gazeteciye teslim edildiğini duydunuz mu ?

Olsa ne olur diyen de vardır değil mi ?

Olsa ne olmaz  mesela ??

Fetöcü bir inşaat firmasından bu belgelerle 600.000 lira isteyen bi gazeteci olur mu ?

Yada bırak kimseye 5 kuruş verme bana 150.000 TL ver diyen olsa ne olur ?

Kemik kırma yetenegi olmayanların çetelere sırtını dayayıp çevresine kemik kırmaktan bahsetmeleri acaba dananın kuyruğunun koptuğundan mıdır yoksa herkese kumpas ,şantaj kuranın çaresizliğinden midir ?

Neyse;

Ben bazı konulara karşı kesin tavrımı alışılmışın dışında değişik bir  üslupla anlatmaya çalışayım ki o suçun yaver ortağı belki kalemi,kağıdı iyi kullanıp bize bir  imali yazılar yazar bizde ne kadar adammış görürüz!

O sessizliğe bürünen  soytarı ailesinide bu sayede ortaya da  çekmiş oluruz belli mi olur ?

Onların ne yaptığını kimse  anlamaz ise hani oturduğu yerden her şeyi bilen o  dedeler, babalar var ya  belki okurlarda onların  kulaklarından çeker bu haylaz utanmazlarında bizim de halimizden anlarlar .

Konu gerçekler olunca; çekici örse vurmadan önce alabildiğine gerilir, bütün gücümü kullanırım...

GERÇEĞİ tahrif edenle savaşırım.

Sert savaşırım, kınamayın beni gerçek mühimdir.. 

Gerçeğimi tahrif edene ise müsamaha mekanizmam, yüreğimi ıskalayıp çalışmasa bile merhamet müessesemi gemleyemem...

İşin bu kısmını, kendime yaptığım en büyük haksızlığım olarak kabul ettim geçtim...

Zaten yıllar geçti üzerimden , ben geçmesem ne yazar 

Ben kendimden geçtim bu muhabbetler artık beni bozar!

Bütün şaibeli işlerde,karanlık ilişkilerde adı geçen Gazeteci kim. ?

 İnşaatçı kim. ?

Dosya ne ?

Bilgileri gazeteciye kim teslim etti ?

 Dosya nerde teslim edildi ?

 Dosya tesliminde kimler vardı ?

 Emlakçı ve  sendikacı bir muhtarın azasının orda ne işi vardı ?

O emlakçı sonra nerde ortaya çıktı ?

 Masa da bulunanlardan batık iş adamı aynı zaman da siyasetçi kimdi ?

Devletimi seviyorum diyen küçük esnafla gazetecinin ilişlisi ne ?

Defalarca yazmama rağmen Livadi dosyası livadi kumpası diye neden bana kimse sormuyor ?

 Livadi'de kurulan tezgah kimlerin hayatını kararttı  kimlerin kodesten kurtardı ?

Ortaya çıkmaz mı ?

 Elbet çıkacak az kaldı !

Çok yakında !

 Arkası yarın hikayeleri ile tezgahları İle karıştırmayın.

Sabırla bekleyin !

Yorumlar

4 METRELİK PİDE İLE "EVDE KAL" MESAJI

11 Mayıs 2020 Pazartesi 11:49

4 METRELİK PİDE İLE "EVDE KAL" MESAJI

Sakarya'da bir ekmek fırınında 15 kilogram hamur ile yapılan 4 metre uzunluğundaki pidenin üzerine, "Evde kal Türkiye" yazıldı.

 

 Sakarya’nın Kaynarca ilçesi Merkez Mahallesi’nde Ömer Ay’a ait ekmek fırınında, 15 kilo hamurla hazırlanan yaklaşık 4 metre uzunluğundaki pide ilgi gördü.

 

Fırına alışveriş için gelen vatandaşlar, üzerine susamla ‘Evde kal Türkiye’ yazılan pideyle fotoğraf çektirdi.

ÇÖREK OTUYLA YAZDILAR

 

 Fırın sahibi Ömer Ay, "Koronavirüs nedeniyle biz de fırıncı esnafı olarak böyle yaklaşık 4 metreye yakın bir pide yapalım dedik.

Ramazan dolayısı ile ‘Evde kal Türkiye’ şeklinde sosyal bir mesaj vermek istedik. İnşallah ülkemiz koronavirüs belasından bir an önce kurtulur bizde normal düzenimizi döneriz" dedi.

 Yaklaşık 2 saatlik çalışma ve pişirme süresiyle pideyi hazırlayan fırın ustası Tanju Hamarat, "Yaklaşık 15 kilo hamurdan, ekip arkadaşlarımız ile beraber pidemizi yaptık. Koronavirüs salgını nedeniyle farkındalık yaratmak istedik. Üzerine ‘Evde kal Türkiye’ yazdık.

Evde kal, sağlıklı kal Türkiye. Fırınımız boyunca yapmaya çalıştık" diye konuştu.

Yorumlar

Muhtar Özsoy, 101 yaşında Anneyi çok duygulandırdı

10 Mayıs 2020 Pazar 19:55

Muhtar Özsoy, 101 yaşında Anneyi çok duygulandırdı

Muhtar Özsoy, 101 yaşında Anneyi çok duygulandırdı Ereğli'ye bağlı Hacıuslu Köyü muhtarı Akif ÖZSOY, “Anneler Günü” nünde bir ilki gerçekleştirdi.

Muhtar Özsoy, köylerinde en yaşlı Anneye ve bütün kadınlara çiçek hediye ederek “Anneler Günü” nü kutladı.

 

Hacıuslu Köyü’nde tüm Anneleri çok değerli olduklarını göstermek istediğini belirten Özsoy, “ Özel günler kutlaması ayrı bir sevinç yaşatır.

Bende bu duygularla Köyümüzde yaşayan özellikle 1919 doğumlu köyümüzün en yaşlı annesi Hatice annemize çiçek hediye ederek değerliliğini gösterdim.

Hatice annemizin gözyaşı akıtması beni ayrıca duygulandırdı ve hüzünlendirdi. Bununla birlikte tüm annelerimizin anneler gününü kutladım.

Annelerimizi sevindirmeye herkesi davet ediyorum.” Dedi.

Yorumlar

- Motosikletiyle geldi bakkal defterini satın alıp gitti...

5 Mayıs 2020 Salı 23:00

- Motosikletiyle geldi bakkal defterini satın alıp gitti...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde motosikletiyle mahalle bakkalına gelen bir hayırsever veresiye defterini satın aldı. .

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Murtaza Mahallesi’nde 12 yıldır bakkalcılık yapan Cemal Çeliksoydan’ın veresiye defteri motosikletiyle gelen, ismini ve yüzünü göstermeyen bir hayırsever tarafından satın alındı.

Motosikletli hayırsever bir gün önce bakkala gelip veresiye defterinin hesaplanmasını istedi. Ertesi günü yaklaşık 15 kişinin 4 bin 800 TL tutarında borcu olduğunu öğrenen motosikletli hayırsever tüm borcu ödeyip veresiye defterini satın aldı. Veresiye defterinin satın alınarak, gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşıldığını belirten bakkal Cemal Çeliksoydan, bu tür şeyleri haberlerde izlediğini, kendisinin bakkalına gelince şaşırdığını söyledi.

Çeliksoydan konuşmasında, “Allah razı olsun, ben beklemiyordum. Duyuyorduk böyle şeyleri de ilk defa bize geldiler. Benim çok fazla bir veresiyem yok. 15 kişi vardı vardı, 4 bin 800 lira, hepsini ödedi ve defterimi satın aldı. Rabbim niyetini kabul etsin. Güzel bir gelenek, şaşırdım tabii.

Biz haberlerde falan görüyoruz, duyuyorduk ama bize geleceğini tahmin etmiyordum.

Bize gelince şaşırdım. Zaten ödeme zor, hepsi aksamalı gidiyor. Bu şekilde ki çalışma gerçek sahibini buluyor. Bizim içinde vatandaş içinde güzel oluyor, borçlar sıfırlanmış oluyor” ifadelerine yer verdi

Yorumlar
  • Necmi
    6 Mayıs 2020 Çarşamba 18:57

    evlencem 2milyar lazım