MİNİK KALPLERDEN BARINAK HAYVANLARINA MAMA DESTEĞİ

8 Ekim 2019 Salı 15:11

MİNİK KALPLERDEN BARINAK HAYVANLARINA MAMA DESTEĞİ

Kdz. Ereğli’de Hayvanları Koruma Haftası’nda 500 İlkokul öğrencisi Belediye Sokak Hayvanları Bakım ve Tedavi Merkezi’ni ziyaret ederek mama desteğinde bulundu.

Kdz. Ereğli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Sokak Hayvanları Bakım ve Tedavi Merkezi sakinlerinin Hayvanları Koruma Haftası’ndaki ziyaretçileri İlkokul öğrencileri oldu.

İzmirlioğlu İlkokulu, Kavaklık İlkokulu, Kızılca İlkokulu, Ereğli İlkokulu, Ted Koleji, Doğa Koleji, Özel Filiz Anaokulu, Kdz. Ereğli Gençlik Merkezi, Kdz. Ereğli Final Okulları, Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz İlkokulu, Nimet ve Gazi İlkokulu’ndan oluşan 500 öğrenci hafta boyunca Sokak Hayvanları Bakım ve Tedavi Merkezi’ni gruplar halinde ziyaret etti.

Veteriner Hekimler Erdal Terzi ve Özgür Fahrettin Coşgun, barınağı gezdirip buradaki hayvanlar ve sokak hayvanları hakkında bilgi verdiler. 

Elleri boş gelmeyen minik öğrenciler barınaktaki hayvanlara mama desteğinde bulundular.

Yorumlar

BAŞKAN POSBIYIK, MÜSİAD DOST MECLİSİNE KONUK OLDU

8 Ekim 2019 Salı 13:56

BAŞKAN POSBIYIK, MÜSİAD DOST MECLİSİNE KONUK OLDUKdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, MÜSİAD Kdz. Ereğli Şubesi’nin daveti üzerine iş insanlarıyla bir araya geldi. Ereğli’nin ve Belediyenin durumu ile yapmayı planladığı çalışmalar hakkında iş dünyasına bilgi veren Posbıyık “Ereğli’yi rahatlattık, kötü gidişe sınır çektik, durdurduk. Hızla hamle yapmaya çalışıyoruz ve belediyeyi hem kaynak yönünden hem de belediyecilik yönünden geliştirmeye çalışıyoruz” dedi.

MÜSİAD Kdz. Ereğli Şubesi’nin Dost Meclisi toplantısına Belediye Başkanı Halil Posbıyık konuk oldu.

MÜSİAD Şube Başkanı Aldülkadir Çınar, önceki dönem şube başkanları,MÜSİAD üyesi AK Parti önceki dönem Milletvekili Fazlı Erdoğan, ilçenin önde gelen sanayicileri ile bir çok iş insanının bulunduğu toplantıda 2 saate yakın ilçe gündemi değerlendirildi.

“MÜSİAD HER ZAMAN YANINIZDA”

MÜSİAD Şube Başkanı Aldülkadir Çınar, MÜSİAD olarak geçmişten bu yana Başkan Posbıyık ile iyi ilişkiler içinde olduklarını belirterek iş dünyası olarak Başkan Posbıyık’ın tecrübelerinden faydalanmak istediklerini söyledi. Toplantıya katılımı için Başkan Posbıyık’a teşekkür eden Çınar “Tecrübelerinizle Ereğli’ye güzel hizmetler yapacağınıza inancımız tam. MÜSİAD’ın tüm etkinliklerinde yanımızda oldunuz. Dost Meclisi Üyesi arkadaşlarımızla tecrübelerinizi paylaşmanız ve Ereğli için düşüncelerinizi hasbıhal etmek için davetimize katıldığınız için teşekkür ediyorum. Ayrıca ilçenin orta ölçekli sanayi sitesi ihtiyacı, üniversite çalışmaları, trafik ve otopark sorunu, alt yapı sorunları, Erdemir ile ilişkiler, tersaneler bölgesi, turizm çalışmaları, marina ve yat projesi, bölgesel ihtiyaçların analiz ve raporlama merkezi gibi konularda görüşlerinizi bizimle paylaşırsanız mutlu oluruz” dedi.

“EREĞLİ’NİN KÖTÜ GİDİŞİNE DUR DEDİK”

Tekrar göreve gelmekle Ereğli’de kötü gidişe dur dediklerini söyleyen Başkan Posbıyık, belediyenin ve Ereğli’nin durumu ve yapmayı planladığı çalışmalar hakkında iş dünyasına bilgilendirmelerde bulundu. 

Başkan Posbıyık, MÜSİAD’ın bu davetine teşekkür ederek “Ereğli’de katma değer yaratan çok değerli iş insanlarımızla beraber olmaktan mutluyum. Bugüne kadar MÜSİAD toplantılarını kaçırmamaya çalıştım, beni ve arkadaşlarımı davet ederek ‘Şehir hakkında karşılıklı konuşalım’ demeniz benim için çok önemli ve özel” dedi.

Posbıyık özetle şunları söyledi:

“Ereğli’nin geleceği için hiç siyaset yapmaya niyetim yok. Arkamızda sadece hoş bir seda bırakmak istiyorum. Evet bir partinin mensubuyum ama asla Ereğli için partisel olarak olaya bakmıyorum. Şu an belediyede çalışan insanların yüzde 70’i AK Partili’dir. 400 tane fazla adam almışlar işe... Amcaoğlu, teyzeoğlu, yengeoğlu... Ay sonunda maaş ödemekte güçlük çekiyorum. Türkiye’nin en zengin belediyesiyken Ereğli belediyesi şimdi Türkiye’nin en fakir ilçe belediyelerinden biri haline gelmiş. Bununla kalmamış ERDEMİR’den 40 yıldır aldığımız 500 milyarlık hava gazı tüketim vergisi kesilmiş. Bu asfalt, su, yol, parke, istinat duvarı yatırımlarını yaptığımız çok önemli bir paraydı. Belediye savunulmamış ve bu para da kesilmiş. Bu 12’nci ayda kesilmiş biz Mart’ta seçime girdik. Bunu ‘seçimde aleyhimize olur’ diye piyasaya duyurmamışlar, biz belediyeye geldikten sonra öğrendik. Belediyenin 16 trilyon piyasa borcu toplamda İller Bankası ödemeleriyle birlikte 56 trilyon borcu var, bunlarla beraber yürümeye çalışıyoruz. Hiçbir yararımız olmasa da belediyeye gelişimiz belediyenin kötüye gidişini engelledi. Mesela 18’inci madde uygulamalarında vatandaşın yerini dere kenarına atmışlar. Bundan sonra böyle bir şey olmayacak hakkıyla, hukukuyla olacak. Ondan dolayı Ereğli’yi rahatlattık, kötü gidişe sınır çektik, durdurduk. Hızla hamle yapmaya çalışıyoruz ve belediyeyi hem kaynak yönünden hem de belediyecilik yönünden geliştirmeye çalışıyoruz.

-EREĞLİ’DE İYİ BİR UYUM YAKALANDI-

Bölgede orta ölçekli sanayi sitesini Kaymakamımızla birlikte görüşüyoruz. Perşembe günü buraya sayın Valimiz gelecek. O gün tersanelerin altındaki dağın altını göstereceğiz. Bu konu artık Ereğli için şart oldu. 

Ereğli’de iyi bir uyum yakaladık. AK Parti İlçe Başkanı, Milletvekili Polat Bey ile gayet iyi bir diyalogumuz var. Kaymakam bey ve Vali beyle de iyi bir diyalog devam ediyor. Üniversite çalışmaları için bugüne kadar hep yanlış bilgiler piyasaya veriliyordu. Herkes siyasi olarak bir haber uçuruyordu. Artık onlara son verdik ve çok ciddi inanılmaz çalışmalarımız var ama demeç vermiyoruz. Zaman zaman Fatih Bey demeç verir ama ben vermiyorum, bir oyunbozanlık olur diye vermiyorum. Ama benim imar departmanım tamamen bu projelerle uğraşıyor. Hem büyük kampus alanı hem de fakülteler konusunda çalışıyoruz. Sayın Kaymakamımız ve Sayın Valimiz öncülüğünde çok iyi yol aldık.

-KENT MEYDANI VE TRAFİK SORUNU ÇÖZÜLECEK-

Trafik ve otopark sorunu için çalışmalarımız var. Kent Meydanı projesini hazırlamış vaziyetteyiz. Altına otopark üstüne büyük bir belediye binası yaptıracağız. 15 gün evvel İstanbul Teknik Üniversitesi’nden 6 profesör geldi. Hem ulaştırma hem de yapım imar, mühendis profesörü. Kendileriyle 550 bin TL’ye proje anlaşması yaptık. Belediye binasını çizecekler, otoparkları çizecekler aynı zamanda Ereğli’de trafik sorununu çözecekler. Tek yön uygulamaları yaptığımızda sizlerden de destek istiyorum. Bu trafik sorununu bu sefer çözmek için profesörler ne diyorsa onu yapacağız, geri adım atmayacağız. Ereğli’de belediye meclis üyelerimizle birlikte Allah sağlık verirse iz bırakmak istiyoruz. Bu konuları çözeceğiz, kimsenin şüphesi olmasın. 

-LİMAN İÇİN SANAYİCİNİN YANINDAYIM-

Bölge sanayicisinin liman ihtiyacı konusunda ben sizlerin yanındayım. Belediye limanını gerekirse yarın sabah kapatırım. Yeter ki sanayi bölgesinde yeni bir liman yapılsın. Tırlar Ereğli’nin içerisine girmeyecekler böylece. Ayrıca bir de çevre yolu var. Bu da yapılsın Kepez bölgesindeki kazalar azalsın. Belediye Başkanı olarak ne yapmam gerekiyorsa hazırım. 

-TURİZMDE GELİŞİMİ SAĞLAMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ-

Bölgemizin turizm potansiyeline sahip çıkmaya çalışıyoruz. Sayın Kaymakamımız bu konuda çok çaba gösteriyorlar. İlk defa bilimsel bir turizm çalışması gördüm. Zonguldak’tan, Ankara’dan yetkililer geldi. Ben bugüne kadar Ereğli’yi elimden geldiği kadar tanıtmaya çalıştım.  Şimdi eski belediye binasının oraya 5 katlı çelik kontriksiyonlu bina için Anıtlar Yüksek Kurulu’ndan cevap bekliyoruz. Gelir gelmez ihaleye çıkılacak, gençler için müzik kültür alanı olacak. Ayrıca çok güzel olacağına inandığım bir Bozhane hamamı yapılıyor. Biz de arka caddeleri ışıklandıracağız. Ardından imzasını atmak bana nasip oldu ilerisindeki Piyale Paşa Konağı Deniz Müzesi olacak. Göztepe’de büyük bir hazırlık yapıyoruz. Çok güzel bir seyir terası projesi hazırladık. Anıtlar Kurulu’ndan onun da iznini çıkarmaya çalışıyoruz. Yani turizmde gelişimi sağlamak için belli durakları çoğaltmaya çalışıyoruz. 

-SAHİL DOLDURULACAK-

Marina ve yat limanı... Bu bütün bir proje. Sahil dolduruluyor. İnşallah sayın Kaymakamımız ve Sayın Valimizin Ereğli’ye hediyesi olacak. Ekiplerim deliler gibi buna çalışıyor şu anda. Çok mesafe kat ettik.  Sahil doldurulup üzerine Piramit kafenin oralara bir cami yapılacak. İleride bir tane dalga kıran olacak. Bunun üzerine de restoranlar yapmayı planlıyoruz. Hemen öbür tarafına da iskelelerden oluşan bir marina yat limanı yapmak istiyoruz. 

-ERDEMİR İLE KAVGAMIZ YOK, OYAK YÖNETİMİNİN BAKIŞ AÇISIYLA KAVGAMIZ VAR-

Bana kavgacı diyorlar. İnanın yumruk atmasını bilmem. Ama inandığım değerler için sonuna kadar savaşırım. Allah’tan başka hiç kimseden korkmam. Çok tehditler aldım, çok kez polisler yanımda korumalık yaptı. Erdemir’i kalbim kadar seviyorum. Ereğli’de yaşayan herkes de Erdemir’i sever. Ancak bizim derdimiz Erdemir değil, OYAK Yönetiminin Ereğli’ye bakış açısı. Her gün çocuklarınızın ciğerlerinde cevher tozu var. Denizin içerisine atılan pikler. Pik deniz suyuna girdiği zaman cinayet demek. Denizimizde canlı kalmadı. Pikle dolgu yapıyorlar. Dünyada pik denize döküldü deyince havaya sıçrıyorlar. Mesela şimdi yeni Gülüç ırmağının kenarı da pik tozuyla dolu. HES yapmaya karar verdiler, Ereğli’nin suyunu kesecekler. Ben Ereğli halkı için kavga ediyorum, garibanlar için kavga ediyorum. Erdemir’e karşı değil, OYAK Yönetiminin düşüncelerine karşıyız. Çünkü OYAK Yönetimi Ereğli halkına tepeden bakıyor ve adam yerine koymuyor. 6 aydır İktidar partisinin ilçe başkanına randevu vermiyorlar. Özel Endüstri Bölgesi olması için Faruk Çaturoğlu milletvekilliği döneminde bir kanun hazırladı. Erdemir hazırlamış Çaturoğlu’nun sadece ismi var. Bu şu demek Ereğli Belediyesini anahtarını gidip OYAK Yönetimine teslim etmek demek. OYAK Yönetimi Ereğli’nin suyunu çıkarmak istiyor. Yönetim kar edip ortaklarına dağıtıp koltukları korumanın derdinde. Benim mücadelem Ereğli’nin geleceği, Belediyenin geleceği içindir.”

Başkan Posbıyık konuşmasından sonra toplantıya katılan iş insanlarının sorularını da yanıtladı, yapılacak çalışmalarda belediye olarak her türlü desteği vereceklerini söyledi. MÜSİAD Şube Başkanı Aldülkadir Çınar, Başkan Posbıyık’a katılımı nedeniyle plaket takdim etti.

Yorumlar

Şehidimiz Omuzlarda ...

7 Ekim 2019 Pazartesi 17:41

Şehidimiz Omuzlarda ...

Mekanın cennet olsun !


Geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Karadeniz Ereğlili Uzman Çavuş Ferdi Şişman, bugün düzenlenen törenle gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.

Edinilen bilgilere göre, Uzman Çavuş Ferdi Şişman'ın (25) kullandığı 67 TS 516 plakalı motosiklet, Siirt-Eruh karayolu Yeni TOKİ Konutları mevkisinde, kavşaktan dönüş yapmaya çalışan A.K. yönetimindeki 33 R 2398 plakalı kamyona çarptı.

Ağır yaralanan Uzman Çavuş Ferdi Şişman, haber verilmesi üzerine olay yerine gelen 112 Acil Sağlık ekiplerince kaldırıldığı Siirt Devlet Hastanesi'nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.


Merhum Uzman Çavuş Ferdi Şişman için bugün Karadeniz Ereğli'ye bağlı Pınarcık köyünde askeri tören düzenlendi. Törene Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Hüseyin Sami Uyar, Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Siyasi Parti ve Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ve Pınarcık köyü sakinlerinin yanısıra oldukça kalabalık bir cemaat toplululuğu katıldı. Merhum, Ferdi Şişman, alınan helallik ve okunan duaların ardından öğle namazına müteakip kılınınan cenaze namazından sonra köy mezarlığında toprağa verildi.

 Akgün medya ailesi olarak merhum Ferdi Şişman'a Allah'tan rahmet; kederli ailesi ile yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyoruz.

Yorumlar

ERDEMİR DE OYPALI’LAR PROTESTO HAZIRLIĞI İÇİNDELER !

6 Ekim 2019 Pazar 19:52

ERDEMİR DE OYPALI’LAR PROTESTO HAZIRLIĞI İÇİNDELER !

KENDİLERİNE SÖZ VERİLDİ 14 SENE BEKLEDİLER AMA YERLERİNE SENDİKACILARIN AKRABALARI ALINDI. SONRA NE Mİ OLDU ?


SENDİKACILAR EŞLERİ HARİÇ 7 SÜLALESİNİ İŞE SOKMA YARIŞINA GİRDİLER !

Bu mudur Adalet ?

Birileri su altından malı kaçırıyor ,A1 kalite malı A 4 etiketine indirip anlaşmalı oldukları başka yerlere sevkiyatı yaptırıp kirli para kazanıyor Ve Ereğli Halkının aklı ile dalga geçiyor .

Peki biz yermiyiz..?

Erdemir Oyak daha fazla kâr etme adı altında bir takım guruplar Kuruyor ;

Peki neden ?

Bunu gören bizim alt taşeronlar ise ayakta uyuyor .

Oyak kendi içinde bir grup kurmuş ,amaç ne maksat ne öncelikle bunu anlamak lazım.

Burada çözüme gitmek istiyor isek şunları sormalıyız ;

Asıl İşveren gözüken Oyak Erdemir kuruluşu neden gruplar kuruyor?

Daha fazla kâr etmek için mi?

Peki bizim EREĞLİ‘li sanayici ne yiyecek?Erdemir hep kazansın diye susacak açmı  kalacaklar ?

Aslında yasal olmayan bir uygulama ile kendi iç ihale işlerini rekabet kuruluna aykırı olarak kendi grubundakilere taksim ediyorlar !!

Ve sözde başkalarına ihale ettiğini gösterip yine kendi grubuna kazanç sağlatıyorlar.

tabi bu işlem onlara kazandırırken Ereğli’yi batırıyor !

Yani Türkiye Ticaretinin ve ekonomisinin şımarık evladı Erdemir  kimi kâr ettirip kimi zarar ettireceğini çok iyi biliyor!

Ve bu şirketin Ereğli’ye zarardan başka bir şey getirmediği herkes tarafından bilinmektedir.

Oyak‘ın taşerona verdiği yerler her geçen gün azalıyor Ve bu da şehrin tamamen iş imkanlarının yok edilmesine yol açıyor.

Aslında Oyak’ın işi sadece göz boyamak nasıl mı ?

Geldikleri gün beyaz yakalı A ve B personeli işçi  rakamlarına ulaşın burda ne demek istediğimi anlayacaksınız!!

İşin Asıl düşündürücü olan tarafı ise Ereğli halkının bu olayı bilip göz yumması..

Ereğli Demir Çelik Fabrikasında 850 ye yakın Oyak Pazarlama Şirketine Bağlı çalışan Oypalı işçi var .

OYAK VE TAŞERON İŞÇİLERİNE YAPILAN HAKSIZ TUTUM BİZLERİ İNSANİ GÖREVE ÇAĞIRIYOR !

Konuyu gören kimse müdahil olmuyor ama neden sorusunu soran da sadece biz olarak dikkat çekiyoruz

Burada kanunsuz bir durum söz konusu nasıl mı ?

Öncelikle seçilmişler vurdum duymazlık Ve gördüm görmezden geldimlik kitlesel bir suç işliyor Ve kendilerini seçenlere ihanet ediyorlar ..

Biz gördüğümüz rahatsızlığı paylaşarak Erdemir’in her geçen gün karalanan adını temizlemeye ,birilerininde yaptım oldu,sustun al sana bir işçi sokma hakkı, al sana bu ihaleyi de sus  deme lüksünün ömrümüz yettiğince önüne geçmek için mücadelesi içinde debeleniyoruz.

Erdemir Babadan Oğula Saltanat Olayında Suç İşlemiyor mu?

Erdemir dünyada babadan oğula işe alma olayını yapan belkide tek firma .

Düşünün bir baba 25 sene Erdemir de çalışıyor cukkayı sağlam dolduruyor sonra emeklilik zamanı gelince de gözü doymayıp diyor ki; “ya oğlumu işe aldırayım zaten ben nefis kaymağı yedim ,birazda Benin evladım ,onun evladı hatta onun evladı da yesin “diye Erdemir’e 25 senelik (100000TL) tazminatı bırakarak Evladını fabrikaya asker ediyor ama Ereğli’de Ailesi fabrikadan ekmek yemeyen binlerce insanlar me yapacak ?

 

O zaman şöyle bir yasayı konuşalım ..

Adelet konuşalım .

Ben sokakta birini bulsam “Seni Erdemir’e sokacağım “desem ; soksam yada sokamasam ,ama sokacağım şahıstan da bu iş karşılığı tazminat hakkı kadar para istesem sizce suç işlemiş olurmuyum?

O şahıs beni emniyete gidip şikayet etse; “benden para İstedi bende verdim ,beni fabrikaya soktu yada sokmadı dese benim hakkımda bir ceza soruşturması açılır mı ?

Açılırsa erdemire neden açılmıyor ?

Açılmaz ise oypalılardan bir kaç kişinin bu işlerden şikayet üzerine atıldığı iftira mı ?

Suç değilse onları neden attınız?

Siz bunu araştırın akşama sorgulayacak  başka konumuz var !

Takipteyiz...

Etiketler:

Erdemir , Oyak , Oypa , Oylim , omsan , Türk metal Sendikası ,

Yorumlar
 • ahde vefa
  10 Ekim 2019 Perşembe 20:10

  yazıklar olsun bu düzene pevrul kavlak butun basının onunde söz verır cumhurbaskanı danısmanı gelır söz verır akp ilçe başkanı gelır söz verir bunlar söz vermeyi ne sanıyorlar yazıklar olsun oypa işçisinin hakkını yıyenlere allahın gazabı üzerlerine olsun sırf asgarı ucret vermek ıcın butun herkesı temızlık personelı gosteren zıhnıyete hakkımız haram olsun mahkemeye verıp hakkını arayan oypalının kestırdıgı ceza sonrası mufettıs raporunu el altı ettıren zıhnıyete yazıklar olsun

 • Zekai. Gültekin
  7 Ekim 2019 Pazartesi 20:06

  Size. Katilmiyorum. Aziniza. Sağlık. Zahden. Bu Erdemir. Özelleştirenlerin. Allah. Belasını. Versin

ERDEMİR’DEN OYPALIYA TOKAT GİBİ ÇIKIŞ!

4 Ekim 2019 Cuma 21:17

ERDEMİR’DEN OYPALIYA TOKAT GİBİ ÇIKIŞ!

Oypa işçilerine mobbing mi uygulanıyor ?

Daha dün Türk Sendika tarihinin en ayıp sayılabilecek  işe almalarına örnek gösterdiğimiz Türk Metal Sendikasının eski başkan ve yeni başkanının kendi akrabalarını işe sokma marifetlerinin meyveleri bugün vermeye başladı.

2014 seçiminde “Posbıyıka atmayın Ak Partiye oy atın ,bizde sizleri personel yapalım” sözünü veren ikili Yusuf Ziya odabaş ve metin Ercan çiftinin kızları ,damatları, oğulları Ve amca çocuklarını bir rica ile fabrika dinlenme tesislerine iş başı yapacak kudrete haiz olanların kendilerine aldıkları ayrıcalıklardan sebep dün 13 sene kazma kürek çalışan garip oypalı işçi kış günü işsiz ve aşsız kaldı.

Biz Akgün medya olarak Öncelikle haklı olan taraftayız bunu bildiririz.

Erdemir’in yan kuruluşu olan ve bir takım iddialara göre gizli kasası olduğu konuşulan Oypa’nın son zamanlarda oypalı işçiler üstünde oynadıkları oyunlar bitmek bilmez hâl almaya başladı  !

OYAK PAZARLAMA. başında görevlendirilen  bir yetkilinin oypalı işçilere karşı tutunduğu tavır  ve haksız tutumlar sebebi bir çok işçi fabrika sahası içinde hayatından bıkmış vaziyette işe gelip gitmekte olduğu aldığımız bilgiler arasındadır.


ERDEMİR OYAK PAZARLAMA işçilerine mobbing mi uygulanıyor ?

Son zamanlarda oypalı İşçiler Oypa’da bir yetkilinin kendilerine hakaret ettiği ve mobbing uyguladığı yönünde şikayetlerini artırdı .

Bu konuları ilerleyen günlerde açıklamalı işleyeceğiz .

Buyrun normal insanları rahatsız eden ama kamuoyunun anlamakta ısrarcı olmadığı ama zararlarını görseler bile onları hala rahatsız etmeyen konuyu ufaktan sizlere aktarmak istiyoruz.

Size dün yaşamdan bir kesit paylaşacağım !

Nasıl Bir EREĞLİ ki burası?

Bir yandan işçi sırtından geçinen sendikacıların ; kardeşlerini , kızını , oğlunu , baldızını , yeğenini , amca çocuğunu, damadını işe ne kadar rahat aldığını görüp susan bir Ereğli ;

Bir yandan da 13 sene evvel mülakata giren ve personel olmak için haksızlığa yıllarca susanların utanmadan tazminatsız atılma olayını görsede görmezden gelen bir EREĞLİ !

Şimdi bir evlat düşünün!

Bu evlat sizin değil ama yarın bu evladın başına gelen yarın sizin evladınızın başınada gelse ne yapardınız diye lütfen düşünülecek bir durum !!

*Bu evlat 2006 yılından itibaren Oyak pazarlama bölge müdürlüğünde çalışmakta idi..

*2007 yılında mülakatlara girdi ,sabırla Ve sessizce tam 14 sene personel olmayı bekledi.

Kendisine Neden sustun diye sorduğumda bana “Bizlere seçim zamanı söz verildi ama bizlerin yerine birilerinin akrabaları dostları işe girdi sesimizi çıkarmadı.

Erdemir personellerinin yaptığı işte asgari ücretli de olsa çalıştık sızlanmadık.

Yıllarca Erdemir personeli ile geceli gündüzlü vardiyalar tuttuk ,Erdemir personelinin istediği ve aldığı gibi ne vardiya farkı istedik nede yıpranma farkı almadık...

13 yıl içinde istitahatli gün sayım 1 ayı geçmez ki yaptığımız iş ağır iş buna rağmen ödüllendirilecek kadar az istirahatim var..

Kazma ve kürekle sabahtan akşama çalışıyoruz, kürek işinde herkesin başına gelen bel ağrısını bizlerde çekiyoruz.

Çalıştığımız şartlara bakıldığında bel ağrısı AHLAKSIZ bir durum değil bilakis normal bir durum olarak değerlendirilmeli diye düşünürken birileri bize AHLAKSIZ anlamında bir maddeden kulp takarak bizi sokağa bırakıyor.

İstirahat almanın suç sayıldığı ,almamak Ve göze batmamak İÇİN kanuni iznimi kullanmak istediğim ,belimin koptuğu bir gün hastaneye çıkmak zorunda bırakıldım.

Normalde hastaneye çıkabilecek  istirahat alabilecek kadar rahatsız olmama rağmen ama ben öyle yapmadım!!!

Ben karşımdakini insan biliyor Ve izin istiyorken müdürümüz malesef İzin beni anlamıyor Ve bana bana şans bırakmıyor.

Bende Kanuni ve insani hakkım olan hastaneye çıkabilme hakkımı kullanıyorum .

Doktor 1 hafta izin vermesine rağmen sanki o doktor değil raporu da o vermemiş bizde yalandan rapor almış gibi muamele görüyoruz .

Nasıl oldu pek anlamadım ama bizim oypada ki amirimiz sanki doktormuş ki bize sahtekar damgası vurdu ve AHLAKSIZLIK anlamına gelen iş kanunun 29. Maddesi uyarınca iş akdimi fesih işlemi ile sonlandırdı.

Ben ki 14 sene personel olma ümidi ile boyum eğip sessiz kalır iken sendikalı olduğum ilk iş gününde Oyak pazarlama tarafından tazminatsız İşten atıldım”

Şimdi size soruyorum ?

Siz bu kişi olsa idiniz ne yapardınız ?

Siz bu kişinin babası olsa idiniz ne yapardınız?

Siz bu kişinin eşi olsa idiniz ne yapardınız ?

Siz bu kişinin 2 yaşındaki bebeği olsa idiniz ne yapardınız ?

Gerisi siz de vicdanınızda !!!

Etiketler:

Erdemir , Ereğli Demir Çelik Fabrikası , Oylim , Yusuf , Ziya odabaş , metin Ercan , Hafta sonu sendikaya misafir çağır , Ay City , Büyük Anadolu Otel , Çiftlik .sarı sendika , Oyak , Oypa , Toker Özcan , Süleyman Savaş Erdem , Sarı Sendika , Sendika söz verdiği işçilerin atılmasına sessiz kaldı

Yorumlar
 • Erhan
  6 Ekim 2019 Pazar 09:59

  Bu başı bi vicdan demem yanlış olur bu allahsızlıktır bunlar insan değil piyon başkalarının emri altında torpille gelen işçilerin halinden psikolojisinden anlamayan allahsızlar o isi yapan karnını çeken çilesini çeken bir amir böyle yapmaz yapamaz çünkü o işin içinden geldiği için nasıl bi iş ortamı olduğunu bilir ama bunu yapanlar zavallılar bilmezler düşünmezler değerlendirmeler varsın bana dokunmayan yılan yaşasın misali vijdansızlar bunlar geçir.

 • Yücel
  6 Ekim 2019 Pazar 08:28

  Malesef bunun adı işçi ışte. Allah yardımcımız olsun. Erdemirde personel sen kral sin muteahhitsen 2. Sınıf muamele görüyorsun. Buna bi son versinler artik

 • Gökhan
  6 Ekim 2019 Pazar 08:23

  Herşeyi görüyorsunuz da babadan oğula geçen sisteme nasıl sessiz kalıyorsunuz ben yıllarda yurt dışında ailemden sevdiğimden ayrı kalarak yaşadım okadar hak etmeyip babasının yerine giren genç var ki bunları görün bunları haber yapın bende razıyım ozaman 100 200 verip girmeye 9 sene calışarak aldığım evi vermeye rağzıyım kaldırın şu sistemi artık hakedene verin hakkını daha taş kaldırmayı bilmeyen insanları sırf babası ordan emekli diye işe aldınız hepsi bir bir çıkar inşallah

 • murat
  6 Ekim 2019 Pazar 06:51

  benim içim parçalandı rabim yardımcı olsun kardeşime