PLAJLAR BAYRAM SONU HAZIR

29 Mayıs 2019 Çarşamba 23:16

PLAJLAR BAYRAM SONU HAZIR

BELEDİYE PLAJI 10 HAZİRAN’DA AÇILIYOR

Kdz. Ereğli Belediye Plajı, 10 Haziran Pazartesi gününden itibaren halkın kullanımına açılacak.  Başkan Halil Posbıyık’ın talimatıyla Belediye Başkan Yardımcısı Tayyar Mendeşilgili daire müdürleriyle birlikte plajda yapılan son hazırlıkları denetledi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, belediye plajının yapılan düzenlemelerden sonra 10 Haziran’dan itibaren halkın kullanımına açılacağını söyledi.

Başkan Halil Posbıyık’ın talimatıyla yaz sezonu öncesi belediye plajında başlatılan düzenlemelerde sona gelindi. 10 Haziran Pazartesi gününden itibaren halkın kullanımına açılacak olan plajın kumsal bölümündeki taşlar temizlenirken, sosyal tesislerde de tamirat ve bakım işleri yapıldı.

Yeni düzenlemelerin yer aldığı hazırlıklar kapsamında, soyunma kabinlerinin bakımları ve boyaları yapıldı, duş alma yerleri temizlendiŞezlong ve piknik masaları elden geçirilirken, çevre düzenlemesi ve çiçeklendirme çalışmalarına başlandı.

Belediye Başkan Yardımcısı Tayyar Mendeş, ilgili daire müdürleriyle birlikte plajda yapılan işleri yerinde takip etti. Hazırlıkların bitmek üzere olduğunu söyleyen Mendeş; “Plajdaki çalışmalarımızı 10 Haziran’a kadar yetiştireceğiz. İlgili müdürlüklerimiz kendi alanlarındaki faaliyetlerini yürütüyorlar. Halkımızın plaj tesislerimizden en iyi şekilde faydalanabilmesi için tüm hazırlıkları yapacağız. Şimdiden kazasız, belasız bir deniz sezonu diliyorum” dedi.

Yorumlar

Kızılca Köyü Camii'nde Ramazan ayı Çoskulu geçiyor.

25 Mayıs 2019 Cumartesi 10:35

Kızılca Köyü Camii'nde Ramazan ayı Çoskulu geçiyor.

Kdz Ereğli Müftülüğü Kızılca Köyü Camii'nde Ramazan ayı Çoskulu geçiyor.

Cami imam hatibi ismet BÖLÜKBAŞI'nın önderliğinde Ramazan ayının maneviyatını Yaşlısıyla genciyle Çocuklarıyla 7den 70 e yaşıyorlar.

▪︎Sabah Namazında Kur'an-ı Kerim Meali
▪︎Öğle Namazında Mukabele
▪︎İkindi Namazında Hadislerle İslam dersi
▪︎Akşam Namazı İftar davetleri ile dolu dolu geçen Ramazan günlerinde
▪︎Yatsı ve Teravih Namazları öncesinde Vaaz-ı Nasihatte bulunuyor.

▪︎Her yaş kesiminden cemaatin yoğun katılımıyla kılınan Teravih Namazı sonrasında, cemaate Tatlı, Karpuz, Lokum Şeker...vs ikramlarda bulunuluyor.

Gençler hazırladıkları Çay'ı cemaate ikram ediyorlar.
Teravih namazı sonrası Çay tadında sohbetler oluyor.

Özellikle Ramazan ayının maneviyatını ve Teravih Namazının heyecanı Çocuklara yaşatmak, minik gönüllere Camiyi, Cemaati sevdirmek adına namazdan sonra; Elbise, Oyuncak, Çorap Bayramlık Ayakkabı. Çikolata...vs hediyeler veriliyor.

Geleneksel hale gelen bu güzel etkinlik; Camiye gelen Cemaat ve İlçemiz Esnaflarının katkılarıyla 5 yıldır devam ediyor.

Kızılca Köyü Cami imam hatibi ismet BÖLÜKBAŞI Ramazan ayı etkinlikleri hakkında bizlere bilgi verdi.

Evveli Rahmet Ortası Mağfiret Sonu Cehennem ateşinden kurtuluş olan 11 ayın sultanı, mübarek Ramazan ayımızı layıkıyla değerlendirmeye gayret ediyoruz. Gayretimiz Rıza-i ilahi için.

Beş yıldır geleneksel hale gelen bu güzel etkinlikler bize ve Cemaatimize Ramazanın heyecanını ayrı bir coşkuyla yaşatıyor.
Cemaatimizin artmasına, Gençlerimizin, Çocuklarımızın camiye ve cemaate katılmasına vesile oluyor.Bu güzelliğe vesile olan emeği geçen katkıda bulunan Cemaatimize, Gençlerimize ve Kdz Ereğl'imizin güzide esnaflarına ve her zaman bizlere destek olan Müftülüğümüz'e teşekkür ediyoruz. Rabbim cümlemizden razı olsun inşaallah.

Elele verip, Gönüller bir, Niyetler bir, Gaye bir olunca meyveside böylece güzel oluyor Elhamdülillah.

Köyümüzde beş yıldır geleneksel hale gelen Kadir gecesi iftarımızın hazırlıkları da devam ediyor. Köy halkımızın katkılarıyla gerçekleşen İftar programımıza katılımlarınızı bekleriz inşaallah.

Rabbim hizmetlerimizi daim eylesin bizleri Bin aydan daha hayırlı olan Mubarek Kadir gecesine ve ardından Ramazan Bayramına ulaştırsın inşallah. duasında bulunan hocamızı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.
Örnek olması vesilesiyle sizlerle paylaşıyoruz...
Hayırlı Ramazanlar.

 ▪︎

Yorumlar

HAVALANDIRMA BOŞLUĞUNDAKİ YANGIN KORKUTTU

24 Mayıs 2019 Cuma 20:26

HAVALANDIRMA BOŞLUĞUNDAKİ YANGIN KORKUTTU

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde bir apartman dairesinin havalandırma boşluğunda çıkan yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile büyümeden söndürüldü.

Yangın akşam saatlerinde Kepez Mahallesi Veteriner Doğan Tuğrul Sokak’taki Yuvam Apartmanı’nın 18 nolu dairesinde meydana geldi.
İddiaya göre Birol S.’ye ait dairenin mutfak havalandırmasında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.
Daire sakinlerinin haber vermesi üzerine olay yerine gelen Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri yangını kısa sürede söndürdü. Yangında maddi hasar meydana gelirken, itfaiye ekipleri rapor tutup olay yerinden ayrıldı.

itfaiye ekipleri rapor tutup olay yerinden ayrıldı.

 

 

Yorumlar

BÜYÜK ANADOLU OTELİNDE NELER OLUYOR?

23 Mayıs 2019 Perşembe 18:34

BÜYÜK ANADOLU OTELİNDE NELER OLUYOR?

Büyük Anadolu Otelindeki Usulsüzlükleri Görmezden Gelen Biriileri Mi Var ?

Büyük Anadolu Oteli Türkiye Cumhuriyetinin Kanunlarının Olduğu Bir Yerde Değilde Mozambik Kırsalında mı Kuruldu ?

Anadolu Otelinin İşçilerin Parası ile yapıldığını hepiniz biliyorsunuzdur değil mi ?

Peki bu otelin daha sonra işçiye sorulmadan ihalesiz    bir şekilde Ereğliden olmayan  birilerine verildiği bilgisi ne kadar doğru ? 

Peki kaç paraya verildi ve kime verildi bilen var mı?

Hatta çok komik rakam olan Kirasını daha evvel ki yazılarımda yazmıştım tabi sizler dikkkate aldınız sa aklınızdadır ..

Hatta mümkünse bir daha ki anlaşmada bana verilmesi konusunda buradan istekte bulunmuştum bunu unuttunuz sanırım sayın işçi adına hareket etmeyen yetkililer !!

Neyse konumuz işçinin parası ile yapılan işçinin sırtından inmeden para kazanılan bir otelden bahsetmek değil otel içinde var olan ve görmezden gelinen olumsuzluklar ...

Mesela bodrum katta kimsenin haberi olmadan yapılan yıkma,dökme ,tadilat işlerinden haberiniz var mı ?

Gerçi bu soruyu yetkililere sormak lazım; “Belediyenin bu konu ile alakalı bilgisi var mı ?”diye sormak daha mantıklı olur du ...

 Peki 5 yıldızlı olarak planlanan otel neden 4 yıldıza düştü bilen var mı ?

Otelin kaç oda olması lazım ?

Şu anda Normal katlardaki temizlik odaları ollarak gösterilen odalar ne zamandan beri kanunsuz olarak müşteriye veriliyor ?

Güzel bir yazı dizisi merak eden tüm hissedarları bekliyor .

Hiç merak etmeyin Akgün Medya kanunsuzluğa göz yummaz sadece göz kırpar yakaladım diyerek ...

Yorumlar

ÇEKEK SAHİPLERİNE İHTARNAME GİBİ MESAJ

9 Mayıs 2019 Perşembe 19:43

ÇEKEK SAHİPLERİNE İHTARNAME GİBİ MESAJ

ÇEKEK SAHİPLERİNİ ZOR GÜNLER BEKLİYOR .

Bugün sabahtan itibaren Kdz Ereğli Bozhane Limanında ki tüm ÇEKEK sahiplerinin telefonlarına  ihtarname ayarında mesaj yollandı ..

Çekek Sahiplerinin (Kiracıların) dikkatine anlamı içeren mesaj aynen şu şekilde ..

 

“SAYIN ÇEKEK YERİ KİRACILARIMIZ:KİRA SÖZLEŞMEMİZİN 7. MADDESİ GEREĞİ KİRACI KİRALANANI AMACI DIŞINDA KULLANAMAZ,ÇEVREYİ RAHATSIZ EDECEK ŞEKİLDE MÜZİK,EĞLENCE,İÇKİ/ALKOL YEMEK GİBİ FALİYETTE BULUNAMAZ.

BU SEBEPLE KOOPERATİFİMİZ TARAFINDAN TESPİT EDİLMESİ DURUMUNDA TAHLİYE İŞLEMİ BAŞLATILABİLİR.

BİLGİLERNİZE. B003

Yorumlar