POSBIYIK, BAYRAM VE KADİR GECESİ HAZIRLIKLARINI DENETLEDİ

19 Mayıs 2020 Salı 20:35

POSBIYIK, BAYRAM VE KADİR GECESİ HAZIRLIKLARINI DENETLEDİ

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile Kadir Gecesi için belediyenin yaptığı hazırlıkları denetledi, halkın bayramını ve Kadir Gecesi’ni kutladı.

Kdz. Ereğli Belediyesi, koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl evlerde kutlanacak olan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı ile akşam idrak edilecek Kadir Gecesi için gerçekleştirilecek özel programların hazırlıklarını tamamladı.

Belediye Başkanı Halil Posbıyık, yapılan çalışmaları yerinde denetledi, halkın bayramını ve Kadir Gecesi’ni kutladı.

Belediye avlusunda 19 Mayıs özel programı için hazırlanan canlı yayın ve diğer etkinliklerin çalışmalarını denetleyen Başkan Posbıyık, “milli ve manevi yönden iki önemli kutlamayı aynı günde yaşamanın mutluluğu içindeyiz” dedi.

Halkın Bayramını ve Kadir Gecesi’ni kutlayan Başkan Posbıyık, şunları söyledi: “19 Mayıs kutlamaları kapsamında ilçe protokolümüzle anıta çelenk sunduk. Bu akşam Beyçayırı stadında 19 Mayıs kutlaması yapılacak.

Ardından aynı güne denk geldiği için saat 22.00’de İlçe Müftümüzün önderliğinde Kadir Gecesi için özel program hazırladık.

Mevlid okunup dua edilecek. Belediye avlumuzda hazırlığımızı yaptık. Ereğli’nin 20 değişik noktasında yüksek tepelere hoparlör sistemi kurduk. Gün boyu 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle marşlarımızı, Atatürk’tün sevdiği şarkıları bütün Ereğli’ye ulaştıracağız.

Bayram coşkusu yaşayacağız. Programları halkımız sosyal medya hesaplarından da takip edebilirler. Bugün çok önemli bir gün.

Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı, İstiklal mücadelesine başladığı günün 101’inci yılını kutluyoruz. Aynı zamanda mübarek Kadir Gecesi…

Milli, manevi iki duyguyu bir arada yaşamanın mutluluğu içindeyiz. Halkımızın bayramını ve Kadir gecesini kutluyorum.”

Yorumlar

NURİ BAŞKAN RENKLİ SEVİYOR

18 Mayıs 2020 Pazartesi 19:08

NURİ BAŞKAN RENKLİ SEVİYOR

HÜKÜMET CADDESİ RENKLENİYOR..

Alaplı Belediyesi tarafından 2018 yılında kaldırım ve zemini parke kaplama ve baskı beton çalışmasıyla yenilenen ayrıca zemini rengarenk boyanarak estetik bir görünüme kavuşan İlçenin en işlek caddesi olan Hükümet Caddesi ve Cumhuriyet Alanında yenileme çalışması başlatıldı.

Çalışmaları yerinde inceleyen Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Hükümet Caddesi ve Cumhuriyet Meydanındaki renkli zemini yeniden renklendirdiklerini söyledi. Belediye olarak pandemi döneminde çalışmalara ara vermeden devam ettiklerini ifade eden Tekin,"Hükümet Caddesi ve Cumhuriyet Meydanı’nın kaldırım ve cadde zemininin, parke taşları ve baskı beton kaplayarak, cilalama ve renklendirme yapılmak suretiyle bölgenin en güzel caddesi haline gelmişti.

Yaklaşık 3 yıl sonra zeminin boyaları kaybolduğu için tekrar zemini renklendirerek cilasını yapıyoruz. 30 yıl sonra hükümet caddesinde yaptığımız yenilikle İlçenin merkezinin siluetini değiştirmiştik.

Hükümet Caddesi ve Cumhuriyet Meydanı ışıl, ışıl bir hale bürünmüştü.

İlçe merkezindeki çalışmalarımıza halkımıza söz verdiğimiz gibi devam ediyoruz.

Şadırvanın oradan Belediye binasının kadar olan caddede çalışmalarımız devam ediyor.

Ekiplerimiz altyapı çalışmalarını tamamlamak üzere en kısa sürede üst yapıya başlayacağız.” Dedi.

 

Yorumlar

KDZ EREĞLİ'DE ASKIDA FATURA DEVRİ

13 Mayıs 2020 Çarşamba 19:23

KDZ EREĞLİ'DE ASKIDA FATURA DEVRİ

KDZ. EREĞLİ BELEDİYESİ, ‘ASKIDA FATURALAR İÇİN SEVGİ VE DOSTLUK ELİ” UYGULAMASI BAŞLATTI

Koronavirüs salgını nedeniyle ihtiyaç sahibi ailelere sıcak yemek ve gıda kolisi desteğinde bulunan Kdz. Ereğli Belediyesi, su faturalarını ödemekte güçlük çeken vatandaşlara yönelik “Askıda Faturalar için Sevgi ve Dostluk Eli” uygulaması başlattı.

Koronavirüs salgınına karşı seferber olan Kdz. Ereğli Belediyesi, ihtiyaç sahibi ailelere sıcak aş ve gıda kolisi desteğini sürdürürken, su faturalarını ödemekte güçlük çeken vatandaşlar için de yeni bir dayanışma uygulaması başlattı.

Bu zor günlerde ihtiyaç sahibi aileler ile hayırseverleri buluşturmayı hedefleyen “Askıda Faturalar için Sevgi ve Dostluk Eli” uygulaması hayata geçirildi.

Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından onaylanmış ihtiyaç sahibi ailelerin, ödemede güçlük çektikleri su faturaları askıya çıkarıldı.

Hayırseverler, www.kdzeregli.bel.tr web adresinden ya da 323 28 40 nolu telefondan öğrenebilecekleri ihtiyaç sahibi vatandaşların su faturalarını ödeyebilecekler.

Bunun için abonelerin tek dönemlik borçları ödenebileceği gibi, borcun tamamı da kapatılabilecek. Bu uygulama ile veren el ile alan elin bilinmediği bir dayanışma örneği geliştirilerek ihtiyaç sahibi aileler bir nebze rahatlatılmış olacak.

Yorumlar

PARKLAR GERÇEK SAHİPLERİNE KAVUŞTU.

13 Mayıs 2020 Çarşamba 18:59

PARKLAR GERÇEK SAHİPLERİNE KAVUŞTU.

BAŞKAN TEKİN ONLARI YALNIZ BIRAKMADI.

 Alaplı İlçesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle sokağa çıkmaları kısıtlanan 14 yaş altı çocuklar, 11.00-15.00 saatlerinde getirilen serbestlik ile uzun bir aradan sonra dışarı çıktı.

 

Maskelerini takarak parklara giden çocuklar güzel havanın keyfini çıkardı.

 

Bazı çocuklar aileleriyle yürüyüş yaparken bazıları da bisiklet sürüp, Sahil Park’ın tadını çıkardı. Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin ve eşi Aysel Tekin ise, Sahil Parkta oynayan çocukları yalnız bırakmadı. Çocuklarla sohbet eden Başkan Tekin, çeşitli hediyeler ve maske verdi.

Yorumlar

KDZ. EREĞLİ’DE, ENERJİ KESİLDİĞİNDE ARTIK SULAR KESİLMEYECEK

12 Mayıs 2020 Salı 18:24

KDZ. EREĞLİ’DE, ENERJİ KESİLDİĞİNDE ARTIK SULAR KESİLMEYECEK

Kdz. Ereğli’de, enerji kesildiğinde suların kesilmemesi için 1 milyon TL yatırım yapan Belediye, şehrin 3 ayrı noktasına su deposu inşa ediyor.

Başkan Posbıyık, “Bu çalışmamız bittiğinde elektrikler kesilse de artık evlerde sular kesilmeyecek” dedi.

Koronavirüs salgınıyla mücadelesini sürdüren Kdz. Ereğli Belediyesi, bir yandan da şehrin ihtiyaç duyduğu yatırımları gerçekleştirmeye devam ediyor.

Belediye, şehrin 3 ayrı noktasına 1 milyon TL yatırım ile 3 adet su deposu inşasına başladı. Belediye Başkanı Halil Posbıyık, çalışmaları yerinde denetleyerek Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürü Deniz Koca’dan bilgi aldı.

“EVLERDE SU KESİLMEYECEK”

Başkan Posbıyık, çalışmalar tamamlandığında evlerde su kesintilerinin yaşanmayacağını söyledi. Yatırımlara devam ettiklerini anlatan Başkan Posbıyık, şunları söyledi: “Koronavirüsle mücadelemiz sürerken bir yandan da yatırımlara devam ediyoruz.

Osmantepe’ye 500 metreküp, Elmatepe İnallı’ya 100 metreküp ve Kestaneci Radar Tepe’ye 500 metreküp 3 adet su deposu yapımına başladık. 1 milyon TL’lik bir yatırım bu. Bu bölgelere hidroforlarla su ihtiyacı sağlandığı için her hangi bir elektrik kesintisinde halkımız su kesintisi yaşıyordu.u depoları devreye alındığı zaman hidrofor sistemi iptal olacak. Su depomuzda 500 metreküp rezerv su olacağından enerji kesilse dahi halkımız su kesintisi yaşamayacak. Depolarla beraber 1500 metre terfi hattı ve 500 metre depo çıkış hattı yapılacak.

Aynı zamanda bölgede içme suyu şebeke hatları tamamen yenilendi. Şimdiden Ereğli halkına hayırlı olsun.” Görüntü embed:

Yorumlar